Dodaj do ulubionych

Ile potrzebujecie na swoje wydatki

01.12.19, 14:35
Dziewczyny ile potrzebujecie miesięcznie na swoje wydatki miesiecznie: odzież, kosmetyki, hobby, wyjścia?
Obserwuj wątek
    • asia_i_p Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 16:34
      Trudno mi powiedzieć, bo osobną pulę mam tylko na ubrania (100 zł) i hobby (150 zł), a tu też wydaję więcej, jeśli akurat potrzebuję, a są pieniądze. Kosmetyki idą z ogólnej puli na chemię i kosmetyki, nie podzieloną na osoby, wyjścia w ogóle nie są nigdzie wliczone. Myślę, że w sumie, jak się doda te dodatkowe wydatki to średnio będzie z 300-500 zł (szerokie widełki, ale niektóre rzeczy naprawdę nie wiem, jak liczyć).

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • asia_i_p Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 02.12.19, 14:18
          Nie, nie trzeba zbierać, bo jak już pisałam, jeżeli potrzebuję, wydaję więcej. A buty kupuję rzadko i rzadko za 300 zł, przeważnie około 200 zł, zdarza się taniej. Mam haluksy i proces oswajania buta bywa bolesny, więc jak już oswoję, to niechętnie rezygnuję. Innych ubrań też nie kupuję dużo, skarpetki rzeczywiście noszę aż się zedrą, a zdzierają mi się wolno. Nie jestem dzieckiem, które rośnie, jakąś bazę mam i dodawanie do niej w tym tempie zupełnie mi wystarcza.

--
          The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • iwoniaw Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 03.12.19, 08:34
          agnieszka_kak napisała:

> 100 zl na ubrania? Czyli na buty trzeba zbierac 3 miesiace, potem mozna zaszale
          > c i wziac 2 bluzki na wyprzedazy, na komplet bielizny i skarpetki znowu zbierac
          > ?

A to takie dziwne, że ktoś nie kupuje butów czy ubrań co miesiąc? Ja np. używam takich rzeczy długo, po kilka lat, mam ich sporo, więc zakładane naprzemiennie aż tak szybko się nie niszczą, jestem dorosła, więc i rozmiar dawno się ustabilizował i nie wyrastam. Gdy potrzebuję czegoś nowego to to po prostu kupuję - ale średnia miesięczna wydatków ubraniowych nie jest zbyt wysoka, bo są wszak całe miesiące, gdy koszty w tej kategorii to u mnie równe 0,00 zł.

--
          Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
          Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
          • kosmos_pierzasty Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 03.12.19, 12:27
            Kurczę, ja też kupuję mało ubrań i butów, bo sporo mam, co kilka miesięcy pewnie najwyżej, ale jak już mam coś do kupienia, to jednak zero na miesiąc, licząc w skali roku bo więcej to chyba bez sensu) nijak mi nie chce wyjść. Z kolei jak mam miesiąc z zakupami ciuchowymi, to przycinam książki czy wyjścia.
            • iwoniaw Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 04.12.19, 10:27
              kosmos_pierzasty napisała:

> Kurczę, ja też kupuję mało ubrań i butów, bo sporo mam, co kilka miesięcy pewni
              > e najwyżej, ale jak już mam coś do kupienia, to jednak zero na miesiąc, licząc
              > w skali roku bo więcej to chyba bez sensu) nijak mi nie chce wyjść.

No toż napisałam wyraźnie, że ponieważ CZASEM wydaję 0,00 zł na miesiąc, to owszem, tysiąc czy dwa wydane na ubrania przez cały rok (co daje średnio owe 100 - 200 ŚREDNIO miesięcznie) to wcale nie jest jakaś nierealna kwota i konieczność chodzenia nago; była to odpowiedź na sugestię wyżej, że z taką stawką to olaboga, nic kupić nie można, bo po zakupie butów na zimę to dopiero za 3 miesiące można bluzkę, a to przecież zupełnie nie tak. Są całe LATA gdy w W OGÓLE nie kupuję butów zimowych, płaszczy, kurtek czy bluzek, co nie znaczy przecież, że takowych nie mam i nie noszę. I tak, gdy potrzebuję ubrań, to je kupuję, wydając na raz i "średni budżet ubraniowy" z kilku miesięcy. Z tym, że ja nie uważam, że jeśli po zakupie kozaków potem przez kwartał nie kupuję nic do ubrania, to się jakoś strasznie ograniczam - nie kupuję PONIEWAŻ nie potrzebuję. Wiadomo, że gdybym np. zniszczyła przypadkowo dzisiaj kurtkę zimową, to miałabym nieplanowany wydatek i średnia rocznych kosztów odzieżowych by mi wzrosła. I takie przypadki mi się czasem zdarzają, ale rzadko. Chyba mam też mało (w porównaniu z przeciętnym człowiekiem w naszej strefie klimatycznej) ubrań, ale za to wszystkie używane. Nie mam więc sytuacji "olaboga, nie mam się w co ubrać, bo z piętnastu sukienek żadna nie pasuje", raczej opcję "z trzech sukienek dwie są odpowiednie, więc spoko, nie ma po co iść do sklepu" - co w efekcie daje brak przymusu wiecznych zakupów odzieżowych.

--
              Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
              Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
    • zasiedziala Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 16:42
      Odzieży nie kupuję co miesiąc, kosmetyków praktycznie nie używam (rozumiem, że mydła nie liczymy), hobby mam bezkosztowe, więc zostają wyjścia. Jeśli liczyć wyjścia na jedzenie, to wyjdzie, 1,5-2k. Jeśli bez, to pewnie z 500 zł. Natomiast jakby wliczyć w to wydatki na zdrowie, to kwota znacznie wzrośnie.

--
      Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
    • alicia033 Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 17:19
      na odzież i obuwie, tak szczerze, to 0, na kosmetyki powiedzmy 100 euro na rok, a jeśli chodzi o hobby i wyścia to sky is the limit.

--
      "Do wierzących, jazda samochodem"
      "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
    • bialeem Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 17:22
      Odzież kupuję 2x w roku, czasem coś dokupię więc miesięcznie ciężko określić. Rocznie pewnie ok 4-5k w transzach 2x po 2k plus coś dokupić. Nienawidzę kupowania ciuchów. Trochę ratuje mnie zalando.
      To ja zaopatruje dom w tym chemię i kosmetyki więc ciężko mi powiedzieć. Pewnie ok 50-100 miesięcznie, ale to idzie na szampony, odżywki, i generalnie rzeczy higieniczne. Kolorowych praktycznie nie kupuje.
      Wyjścia to ok 500 zł miesięcznie. Może ciut więcej. Hobby mam niedrogie. Wychodziłoby ok 1k miesięcznie.
    • miss.scarlett Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 17:32
      Akurat mogę odpowiedzieć dokładnie, bo przez rok notowałam wydatki na ubrania i kosmetyki (tutaj tylko pielęgnacyjne i kolorówka, higienicznych nie wliczam). Notatki miały mi pomóc ogarnąć te 2 kwestie, ponieważ planuje iść w stronę minimalizmu gdyż moja szafa i szuflady z kosmetykami mnie zaczęły przerażać swoją objętością i postanowiłam wykorzystywać to co mam, bez zbędnych zakupów w tym roku. Ale do brzegu - od stycznia średnia miesięczna wydatków na odzież, buty dodatki to 200 zł/mies, kosmetyki 120 zł/mies. Wyjść i hobby nie liczyłam.
    • mid.week Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 18:16
      Ja mam w banku tylko odzież oddzielnie liczoną ale wspólnie z córką - 380 zł miesięcznie wychodzi na nas dwie.
      Jako rozrywkę pokazuje płatności w knajpach, ale włącznie z kateringiem biurowym, więc to średnio miarodajne.
      Na książki przez rok wydałam niecałe 500 zł.
    • fantomowy_bol_mozgu Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 18:31
      Po przelaniu kasy na wspólne konto zostaje mi jakieś 2000 zł. Z tego minimum 500 zł odkładam (realnie pewnie bliżej 800 zł). Reszta to moja terapia (600 zł/msc), jedzenie typu lunch w pracy czy słodycze (tu pewnie duuużo ucieka), ciuchy (myślę, że max 100 zł/msc, acz teraz więcej, bo w ciąży jestem), kosmetyki (pewnie z 50 zł/msc). I jeszcze jakieś wyjścia na miasto ze znajomymi (bez rodziny) - też ze stówka pewnie wyjdzie. Ale wystarczy jedna wizyta u dentysty (ostatnio reendo zęba, w którym inny lekarz przegapił jeden kanał) i wszystkie te wyliczenia idą w p***u wink
    • bazia8 Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 18:52
      Fryzjer ok 130 zl- 150zl ale zazwyczaj co 6 tygodni
      Karnet do klubu sportowego 120 zł
      Basen 60 zł
      Odzież nie więcej niż 200 zł
      Buty średnio 100 zł
      Okulary raz na dwa lata ok 1500
      Dentysta czyszczenie 200 zł co 6 m-cy
      Kino, teatr, koncerty, ksiazki 100-200 zł mc
      Kawiarnia, restauracja 150 zl (nie licze na wyjazdach sluzbowych, na ktorych dieta krajowa wystarcza na pierogi ruskie).
      Kosmetyki 50 zł
      Henna i regulacja brwi 25 zl

--
      www.fundacjaavalon.pl/
      • agniesia331 Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 19:19
        U mnie paradoksalnie im więcej zarabiam tym mniej wydaje. Garniturów i strojów do pracy mam full, a w weekendy stroje się tylko wieczorem w sobotę w celach rozrywkowych. Uważam że ładne żeby, odrosty, dużo kremu nawilżającego, szczupła sylwetka, klasyka w ciuchach z odrobiną szaleństwa w dodatkach sprawia że wydaje na siebie bardzo małomoze tygodniowa pensje rocznie Pewnie ze są lata gdy kupię 3 pary drogich butów, ale z reguły wtedy gdy inne uważam za dość zużyte. Przy czym dla mnie dość zużyte to są buty tylko zniszczone lekko. Dbam o ciuchy, nie chomikuje letnich lub zimowych, wszystko wisi porządnie w garderobie wyprasowane do wlozenia. Kremy też już różne wyprobowalam i średnia półka mi starcza.
      • kokosowy15 Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 19:36
        Ja wydaje wyłącznie na siebie, ale z wymienionych wydatków to żel do golenia 30 zł / rok, nozyki 28 zl/ rok, mydlo10 zł rocznie. Buty kupiłem w ubiegłym roku, dwie pary 250 zł, ubrania i bieliznę mam, wyjść nie praktykuje. Książki w antykwariacie to jakieś 150 zł rocznie.
      • zasiedziala Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 20:02
        U mnie wydatki na ciuchy są słabo uchwytne, a już w szczególności w skali miesiąca. Większe zakupy odzieżowe robię zazwyczaj raz w roku celem uzupełnienia garderoby, czyli kupuję głównie bieliznę t-shirty i ewentualnie buty sportowe, bo to najszybciej niszczę. Natomiast pierdólki kupuję w lumpach, a te kwoty znikają w budżecie.

--
        Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
    • chococaffe Re: Ile potrzebujecie na swoje wydatki 01.12.19, 19:45
      Trudno powiedzieć, zwłaszcza, że jestem na etapie zmiany kosmetyków i niestety niektóre się nie nadają i kupuję następne mimo, że poprzednie ledwo zaczęte. Ale jestem już coraz bliżej stabilizacji. Poza tym kosmetyczne nachodzą mi na wydatki medyczne (np dermatolog). Ciuchów i butów nie kupuję dużo, myślę, że rocznie 1000-1500 pln. Torebkki w cenie rzędu 500 pln raz na 5-10 lat. Najwięcej chyba na zainteresowania/hobby -średnio pewnie 600-1000.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka