Dodaj do ulubionych

help! zmywarka, która domywa

30.12.19, 14:16
Wątek rasowej pani domu na nowy rok...
Dziewczyny podajcie marki zmywarek, z których jesteście zadowolone. Przede wszystkim: DOMYWA naczynia na różnych programach, nie tylko najbardziej energochłonnym.
Ja już z moją się poddałam, w nowym roku ją wymieniam. Acha, robimy wszystko, co trzeba, czyścimy ją regularnie, używamy soli, nawet ostatnio poddaliśmy rury czyszczeniu przez fachowca. Niewiele to dało. Mam tę zmywarkę od 8 lat, ale ostatnie 2-3 jest równia pochyła. Używam tylko jednego programu, najbardziej energochłonnego, a po nim i tak muszę domywać ręcznie.
Obserwuj wątek
  • ivanova Re: help! zmywarka, która domywa 30.12.19, 14:19
   Mam 7 rok siemensa. Domywa wszystko super na podstawowym najmniej prądo i wodożernym programie. Sporadycznie zdarzalo sie ze jakas jedna rzecz sie nie domyla (z powodu ulozenia w zmywarce w nieodpowiedni sposób).
  • 45rtg Re: help! zmywarka, która domywa 30.12.19, 14:20
   claudel6 napisała:

   > czyszczeniu przez fachowca. Niewiele to dało. Mam tę zmywarkę od 8 lat, ale ost
   > atnie 2-3 jest równia pochyła. Używam tylko jednego programu, najbardziej energ
   > ochłonnego, a po nim i tak muszę domywać ręcznie.

   Stawiałbym na zużycie pompy obiegowej, przez co woda za słabo chlapie w środku. Ja miałem 10 lat i też ostatnio wymieniłem - nagle zaczęło zmywać znacznie lepiej. A to raczej nie jest kwestia "nowatorskich technologii", bo zmywarki cały czas zmywają w taki sam sposób. Po prostu nowe, nie zużyte urządzenie.
   • iwoniaw Re: help! zmywarka, która domywa 30.12.19, 14:28
    45rtg napisał
    > Ja miałem 10 lat i też ostatnio wymieniłem - nagle zaczęło zmywać znacznie lep
    > iej. A to raczej nie jest kwestia "nowatorskich technologii", bo zmywarki cały
    > czas zmywają w taki sam sposób. Po prostu nowe, nie zużyte urządzenie.

    A ja się z tym zgodzę, bo po kilkunastu latach używania zmywarki i wymianie na inny, teoretycznie "słabszej" firmy, model, miałam tak samo - nowa myje lepiej niż stara "u schyłku", bajerów brak, najczęściej używany jeden i ten sam program, wcale nie najdłuższy ani nie na najwyższych temperaturach, tabletki ludwik albo lidlowe w5.
    --
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • rosapulchra-0 Re: help! zmywarka, która domywa 30.12.19, 14:31
   Regulacja górnego kosza?
   Mam Boscha, ma tylko 4 programy: płukanie, ekologiczny, energochlonny i ekologiczny. Kiedyś córka zmieniła wysokość górnego kosza, a my tego nie zauważyliśmy. Co żeśmy wymyślali, żeby zmywarka zaczęła domywać naczynia 🤬 Aż któregoś dnia mąż wyjął kosz, bo chciał przeczyścić dysze, a potem odwiesił kosz na wyższy poziom. I nagle zmywarka zaczęła domywać wszystkie naczynia.

   --
   "Dobre wychowanie polega nie na tym, że nie oblejesz obrusa sosem, lecz na tym, że nie zauważysz, kiedy to zrobi ktoś inny" Antoni Czechow
  • anorektycznazdzira Re: help! zmywarka, która domywa 30.12.19, 16:13
   Siemens
   jestem jej wielkim fanem, domywa na wszystkich programach
   fakt- jak pakuję, to się zastanawiam jak, a oblepione garnki puszczam na wyższą temperaturę
   NIC nie płuczę przed włożeniem, nigdy

   --
   'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
  • mamdomek Re: help! zmywarka, która domywa 30.12.19, 17:08
   Zmywarki technicznie nie różnią się praktycznie niczym! Jeśli nie domywa, to jest na 98% wina złego ułożenia wsadu. Trzeba rozumieć jak ten sprzęt myje i wtedy umyje wszystko. Środki czystości mają drugorzędne znaczenie. Tyle że jedne zostawiają lekkie smugi na szkle a inne nie. Nie wolno też wkładać do zmywarki naczyń z grubym brudem i takim który się nie rozpuszcza w wodzie (włókna roślinne i zwierzęce). To się najpierw możliwie dokładnie usuwa ręcznie, do kosza.
   W starych zmywarkach wyrabiają się też uszczelki na złączach wody do ruchomych koszyków. Wystarczy wymienić kawałek gumy. Nie wiem na ile serwisanci są rozgarnięci, żeby na to wpaść.
  • mak_z_figa Re: help! zmywarka, która domywa 30.12.19, 17:18
   Mam Bosch 45 z dwoma "wiatrakami" pod górnym koszem i domywa dużo lepiej niż wcześniejsza z jednym "wiatrakiem" (tutaj często miałam problem z naczyniami ustawionym w rogach) . Nie domywa jak talerz albo coś przyblokuje któryś "wiatrak" albo jak ktoś poukłada jedne naczynia na drugie i woda nie może swobodnie przepływać.
  • jak_matrioszka Re: help! zmywarka, która domywa 30.12.19, 19:11
   Jeszcze nigdy nie widziałam zmywarki, która wszystko domywa. Widziałam tylko ludzi z mniejszymi wymaganiami niż moje, i oni sa swoimi zmywarkami zachwyceni. Wniosek wyciagnełam taki, że trzeba po prostu odpuścić i sobie umyć recznie to, co sie nie spodoba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka