Dodaj do ulubionych

Karma dla psa

19.01.20, 22:42
Jak karmicie swoje psy? Czy to prawda, że nie należy mieszać karmy mokrej z suchą - tzn.podajesz non stop suchą albo mokrą ?
Czy karma ze sklepu to syf?
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: Karma dla psa 19.01.20, 22:52
      Wolfsblut
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Karma dla psa 19.01.20, 22:59
      Mój jada osobno suchą, osobno mokrą i osobno jedzenie domowe.
    • thea19 Re: Karma dla psa 19.01.20, 23:24
      dostają farminę bez zbóż na zmianę z britem dog show champion. Nie mieszam mokrej z suchą. Mokrą dostają od czasu do czasu jako osobny posiłek. W marketach dobrej karmy nie ma tylko syf, stacjonarne zoologi mają ceny z doopy. Dobra sucha karma musi mieć min 40% mięsa więc żadne royale, pedigre i inne puffi.
      • snajper55 Re: Karma dla psa 19.01.20, 23:45
        thea19 napisała:

> dostają farminę bez zbóż na zmianę z britem dog show champion. Nie mieszam mokr
        > ej z suchą. Mokrą dostają od czasu do czasu jako osobny posiłek. W marketach do
        > brej karmy nie ma tylko syf, stacjonarne zoologi mają ceny z doopy. Dobra sucha
        > karma musi mieć min 40% mięsa więc żadne royale, pedigre i inne puffi.

A sklepy internetowe? Ja moim kotom kupuję w takim sklepie. Taniej niż w marketach i pod drzwi przywożą.

S.
        • thea19 Re: Karma dla psa 20.01.20, 00:10
          Kupuję tylko w necie, nie mam jednego sklepu, patrzę gdzie najtaniej konkretna karma. Kotom kupuje zooplusie za to, bo tam mają spory wybór dla kota.
    • 3-mamuska Re: Karma dla psa 20.01.20, 00:04
      Nie należy mieszać.inaczej się trawi.
      Tak karma ze sklepu to syf.
      Tylko bez zbożowe są ok.
      • mamtrzykotyidwa Re: Karma dla psa 20.01.20, 00:32
        A bez zbożowe to skąd są, jak nie ze sklepu?
        Pies to nie kot, może jeść zboża.
        • thea19 Re: Karma dla psa 20.01.20, 08:33
          po co psu zboża? Pies to nie krowa ani królik czy kura.
          • zima.20 Re: Karma dla psa 20.01.20, 09:04
            Po co w takim razie w ogole te zbozowe karmy produkuja?? To bez sensu, skoro szkodliwe jest ich zjadanie.
            • thea19 Re: Karma dla psa 20.01.20, 09:07
              bo zboża to tanie wypełniacze, im lepsza karma tym mniej zbóż lub całkiem ich brak i więcej mięsa. Dla kotów też robią zbożowe chrupki i ludzie kupują a koty jedzą.
            • slonko1335 Re: Karma dla psa 20.01.20, 10:26
              żeby było taniej w produkcji, zboże jest tańsze niż mięso. Zupki chińskie też produkują a nie powinny być podstawą diety-marketowe karmy to taki odpowiednik zupki chińskiej...
        • 3-mamuska Re: Karma dla psa 20.01.20, 10:23
          mamtrzykotyidwa napisała:

> A bez zbożowe to skąd są, jak nie ze sklepu?
          > Pies to nie kot, może jeść zboża.

Ja kupuje przez internet zooplus inne zależy.
          Po co pytasz skoro jesteś mądrzejsza i uważasz inaczej?
    • slonko1335 Re: Karma dla psa 20.01.20, 07:40
      Raz dziennie suchą i raz mokrą jako osobne posiłki-rinti i rocco. Nie powinno się mieszać karm w jednym posiłku.
      • sandrasj Re: Karma dla psa 20.01.20, 09:02
        Nie mieszam, daje głównie suche i dwa, trzy razy w tygodniu mokre. Mokre Brit Care, Dolinę Noteci albo Animondę. Suche Eukanuba, Brit Care, Wolf of Wildrness, wybieram te z dużą ilością mięsa a mała innych dodatków. Kupuje na bitibie, albo w lokalnym sklepie internetowym, jak potrzebuje na już to z odbiorem osobistym. Okresowo podaje olej z łososia, i czasem daje psu puszkę szprotek w oleju. Czasem surowe jajko i Jogurt priobiotyczny. Pies 6 lat, alergia na drób. Kupy ok.
        • sandrasj Re: Karma dla psa 20.01.20, 09:02
          Chodziło mi o mieszanie w jednym posiłku.
          • zima.20 Re: Karma dla psa 20.01.20, 10:12
            Czy wiesz jaki musi byc odstep czasowy miedzy podaniwm karmy suchej i mokrej?
            • slonko1335 Re: Karma dla psa 20.01.20, 10:20
              Moja dostaje rano suchą, wieczorem mokrą.
    • dido_dido Re: Karma dla psa 20.01.20, 12:13
      Brit Care Grain Free - ja kupuję Mini ale jest tego do wyboru do koloru
      Dobra karma w dobrej cenie. Choć w moim przypadku gdy 2 kg za trochę ponad 40 złotych wystarczy na ponad miesiąc to cena nie jest ważna - mogę zapłacić i drugie tyle. Kiedyś nawet chciałam zmienić na jakąś niby lepszą karmę ale psu ta lepsza nie odpowiadała. Kupuję na allegro.
      Oprócz suchej karmy pies dostaje czasami surowe mięso - skrawki z obiadu i bardzo to lubi.
      Pies jest mały ze skłonnością do tycia więc mocno pilnujemy 'dawkowania' jedzenia.
      Do tego kapsułka vetoskinu dziennie
    • zima.20 Re: Karma dla psa 20.01.20, 12:42
      Jeszcze zapytam : co jesli pies nie ma ochoty jesc danej suchej karmy??
      Szukac nowej do skutku?
      • mondovi Re: Karma dla psa 20.01.20, 12:48
        Wiesz co, jeden z moich psów tak robi. Swoją karmę zjada w ostateczności, przed pójściem spać, jeśli nic w ciągu dnia nie uda mu się zwędzić. Na początku kombinowałam z karmami, nic to nie dawało.
      • thea19 Re: Karma dla psa 20.01.20, 12:49
        a co mu dajesz za karmę?
        • zima.20 Re: Karma dla psa 20.01.20, 12:56
          Grain free dla szczeniakow.
          • thea19 Re: Karma dla psa 20.01.20, 12:59
            ile ma szczeniak? od kiedy go tym karmisz? czy to taka sama karma jak u hodowcy jeśli pies z hodowli?
    • joanna_poz Re: Karma dla psa 20.01.20, 13:19
      tak, mieszamy sucha i mokra, o dobrym składzie "niemarketowe".

• karola2122 Re: Karma dla psa 20.01.20, 23:24
      Mój roczny pekińczyk je mieszankę suchej Bri-t Care i mokrej Animond-a, i to od momentu zamieszkania u mnie. Miała to być wersja przejściowa od jedzenia z hodowli, ale tak mu się spodobało, że nie mogę go tego pozbawić. Nie ma żadnych problemów żołądkowych, kupa ładna (hehe!), zdrowie dobre. Dostaje też gryzaki i smakołyki naturalne, np. Mace-d, i czasami ciastka itd. np. z Pedigre-e - no co mogę zrobić, jak mu smakuje?

Ładnie urósł i się rozwinął, sierść ma gęstą i błyszczącą, kupę jw. I uwielbia jeść
    • kozica111 Re: Karma dla psa 29.09.22, 19:35
      Tylko barf.Aczkolwiek znam psy które na bardzo poślednim suchym ciulstwie, jabłkach,marchwi i skwarkach dożyły późnego wieku w dobrym zdrowiu, ale co do zasady jadły generalnie mało.
    • malenka9 Re: Karma dla psa 29.09.22, 20:12
      Gotuję psu mięso, np. mięso z kurczaka, z golonki, kości, kurze łapki, wątróbka kurza lub wieprzowa. Wyławiam kosci, kroje drobno mięso i jest miesna galareta na kilka dni. Wg mnie każda kupna karma to rakotworczy syf. 50% psów umiera na raka.
    • eleonora40 Re: Karma dla psa 29.09.22, 21:58
      Moje zwierzaki są na suchej karmie plus woda. Koty 16 i 15 lat, owczarek niemiecki 10 lat. Moje zwierzaki są na purinie pro plan większość życia.
    • 3-mamuska Re: Karma dla psa 29.09.22, 22:07
      Każde jedzenie inaczej się trawi ,nie powinno się ich mieszać. W jednym posiłku napewno.
      Mój je to suche wolf of wilderness.
    • yenna_m Re: Karma dla psa 29.09.22, 22:35
      Rybna alpha spirit.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka