Dodaj do ulubionych

e-learning w szkole

13.02.20, 16:05
Czy Wasze dzieci mają w szkole lekcje w częstym wykorzystaniem komputerów i internetu? Nie chodzi mi o lekcje informatyki, raczej biologia, geografia, przedmioty zawodowe itp. A może są tu nauczycielki, które samodzielnie tworzą kursy e-learningowe? Jak to oceniacie? Czy macie wrażenie,że dzieci i młodzież niczego się w ten sposób nie uczy bo tylko przestawia odpowiedzi na ekranie aż uzyska dobrą odpowiedź (odpowiedzi są np.w rozwijanym pasku) i robią to bezmyślnie i odtwórczo. Ma to sens edukacyjny czy nie? Ciekawa jestem waszych opinii bo ja nie do końca jestem przekonana co do wyższości kompa nad tradycyjnym podręcznikiem i zeszytem.
Obserwuj wątek
  • asia_i_p Re: e-learning w szkole 13.02.20, 17:50
   Zadaję czasem zadania domowe tego typu z gotowych stron internetowych, najczęściej takie, gdzie trzeba samemu coś wpisać.Prawidłowo wykonane takie ćwiczenia są skuteczne, wiem, bo sama wykorzystywałam w nauce włoskiego. Jeżeli uczeń nie chce się uczyć, to zadanie domowe spisze od kolegi, wypracowanie zwali z internetu - nie sądzę, żeby moim zadaniem było uniemożliwianie sabotowania własnej nauki niemal dorosłym ludziom.

   --
   The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka