Dodaj do ulubionych

To mnie naprawdę boli

22.02.20, 15:36
Przglądam się kandydatom na prezydenta i tak naprawdę dla żadnego z nich (no, może trochę dla Hołowni) nie mają znaczenia kwestie klimatyczne, ekologii, środowiska. Milczą.
Jak myślicie, czy ci kandydaci - z prespektywy opancerzonej limuzyny, zmian klimatycznych po prostu nie widzą? A może nie chcą mówić o środowisku, bo to niewygodne? Niepopularne?
Temat, który dla mnie stanowi najważniejsze zagadnienie społeczne i polityczne obecnych czasów, w ustach kandydatów nie istnieje uncertain
Obserwuj wątek
      • alicia033 Re: To mnie naprawdę boli 22.02.20, 21:21
        mało.
        Na węglu paliwa kopalne, o dodatnim bilansie CO2 się nie kończą.
        Gaz i paliwa ropopochodne są równie szkodliwe, dla przyszłości człowieka na Ziemi, co węgiel.

--
        volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
        "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
        czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
    • chicarica Re: To mnie naprawdę boli 22.02.20, 17:19
      Jest to niepopularne, głosów sobie tym nie przysporzą bo taki obecnie w Polsce jest klimat polityczny, że niepoprawnie jest o tym mówić.

--
      ---
      Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
      • nenia1 Re: To mnie naprawdę boli 23.02.20, 10:25
        Zatrudnionych w górnictwie jest raptem 83 tys. osób, a z badań z 2018 roku wynikało, że 45 proc. badanych Polaków było niezadowolonych z dotychczasowej polityki państwa dotyczącej ochrony środowiska, więc chyba nie ma co demonizować ani wpływu górnictwa na wybory, ani beznadziejnego polskiego społeczeństwa, które ma ekologię w d..e.
    • eilian Re: To mnie naprawdę boli 22.02.20, 17:36
      Wiem co czujesz... Ja też marzę o kandydacie, partii, którzy sprawy środowiska będą traktować priorytetowo. Dla mnie nie ma ważniejszego tematu. Dziwię się, że ludzie tego tak nie postrzegają. Wyparcie, nieświadomość, obojętność? Nie wiem, ale mając dzieci moim zdaniem trudno to ignorować. Ockniemy się jak już będzie za późno.
    • sumire Re: To mnie naprawdę boli 22.02.20, 17:46
      Bo to nielubiany temat, niepopularny, który odbiłby się czkawką kandydatowi. Nadal dla bardzo wielu Polaków kwestie klimatu i ekologii to hipsterska histeria i utrudnianie życia.
      A dla tych z prawej strony to, jak wiemy, problem teoretyczny.
      Generalnie kicha.
    • asfiksja Re: To mnie naprawdę boli 22.02.20, 19:39
      Nie rozumiem, o co ci chodzi, w programie Hołowni środowisko zajmuje czołowe miejsce. A że pozostali kandydaci pozycjonują troskę o środowisko zdecydowanie niżej jest zrozumiałe, w końcu już pracowali w polityce, a nawet byli przy władzy i jakoś nie był to dla nich nigdy priorytet, więc straciliby wiarygodność, gdyby nagle zaczęli być hurra-ekologami. Zresztą pewnie w sondażach wychodzi, że to się nie opłaca.
    • alicia033 Re: To mnie naprawdę boli 22.02.20, 21:24
      cóż, jeśli chodzi o świadomość elkologiczną, to Polacy są na poziomie niższym, niż epoka kamienia łupanego.
      Włącznie z hołownią.

--
      www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=YFs7-MQ-sug
    • anorektycznazdzira Re: To mnie naprawdę boli 23.02.20, 08:13
      Uważam, że kandydaci z grubsza tacy, jak społeczeństwo tongue_out
      Niestety kwestie klimatyczne nie są w zakresie zainteresowań dzisiejszego "typowego" wyborcy. "Typowy" raczej wziąłby pasa i ręcznie przetłumaczył Grecie, że jej miejsce jest w szkole, niż doopę se zawracał ekologizmem.

Czy to prawda o naszym społeczeństwie, czy wytrollowany przez tawariszczy fejkowy obraz, to osobna sprawa, ale doszliśmy do takiej ściany, że kwestie przeciwdziałania ksenofobii i ochrony środowiska są trudne tongue_out albo wręcz śliskie jako tematy wyborcze. Jedyny temat wyborczy akceptowany przez sówerena to ile dajo, ewentualnie od kogo wezmo (od zuej elyty, od zuey uni, od virtualnej mafii).

--
      'Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.' by król Julian

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka