Dodaj do ulubionych

Walizka dla starszej pani

28.02.20, 06:40
Chcę kupić walizkę starszej pani 75 plus. Na wyjazdy rehabilitacyjne do sanatoriów. Pobyty długie, więc walizka nie może być bardzo mała. Pani zażyczyła sobie nowoczesną, z tworzywa. Na kółeczkach, z regulowaną rączką. Ja walizek nie używam, więc nie mam pojęcia, ilu litrową kupić, czym się kierować przy zakupie. Poradźcie, proszę.
Obserwuj wątek
    • princy-mincy Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 07:18
      Puccini mają takie, witchen zresztą też.
      Czesto mają promocje online.
      Ja akurat nie lubię walizek z tworzywa, wolę materiałowe, bo te zazwyczaj mają opcje zwiększenia objętości.
      Jesli wyjazdy bardzo długie, kup największy rozmiar, jeśli takie sobie to średni.
    • kaskaz1 Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 12:45
      A czy starsza pani pojedzie pociągiem czy zostanie zawieziona. W pierwszym przypadku średnia wielkość w drugim duża walizkę ponieważ np na jesienno zimowe wyjazdy ubrania są duże objetosciiwo.
      • aqua48 Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 14:12
        Ważny jest ciężar samej walizki, bo czasami mimo kółek trzeba ją unieść wraz z bagażem. Samsonite jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o jakość i pojemność. Wzięłabym średni rozmiar.
    • daniela34 Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 14:20
      Puccini i Wittchen- bardzo dobre jak na swoją cenę, zwłaszcza że jeszcze często mają promocje. Samsonite - najlepsze, ale i najdroższe. Kupiłabym walizkę średniej wielkości (do sanatorium wystarczy) i zwracała uwagę na ciężar samej walizki. Kółka nie rozwiązują problemu w 100%.
    • ylisse Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 15:25
      Forum zadziwia…
      A czym sie rozni walizka dla Pani 75+ od walizki Pani 50+ ?
      Jak rozumiem Pani 30+ ma nadal walizke z “kraina lodu” zas po 70 roku zycia inny kolor niz czarny nie przystoi?
      "czy starsza pani pojedzie pociągiem czy zostanie zawieziona.?"
      Po 75 roku zycia nie istnieje opcja, ze prowadzi sie wlasny samochod?
      przynajmniej uprzejmie by bylo dopuscic mozliwosc: "starsza pani, jezeli nie prowadzi to ...."
        • ylisse Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 15:56
          Czy tylko ja widze dosc znaczna roznice pomiedzy zdaniami:
          • Potrzebuje lekkiej walizki na wyjazdy 3 tygodniowe, podroz pociagiem. Poleccie
          • Chcę kupić walizkę starszej pani 75 plus. Na wyjazdy rehabilitacyjne do sanatoriów. Poleccie
          ???

• princy-mincy Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 20:35
            Tak naprawdę to nie wiem, o co chodzi.
            W czym widzisz problem w pobieżnym opisie osoby, dla której ma być ta walizka?
            Osobiście nie znam ani jeden kobiety ok 75 rz która prowadzi auto (może za 10-15 lat będę znać), mało tego, znam tylko niewielu mężczyzn wciąż prowadzących auto w tym wieku. Niektórzy zwyczajnie uznali, że już nie mają refleksu i prowadzić już nie chcą.
            • ylisse Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 21:12
              A ja osobiscie znam, wiele osob obu plci.

A jak zawsze wszystko zaczyna sie od generalizacji i doboru odpowiednich slow…

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,23906218,babciu-starosc-musi-bolec-szacunek-do-osob-starszych-bywa.html

www.instytutobywatelski.pl/17845/lupa-instytutu/ageizm-dyskryminacja-ze-wzgledu-na-wiek

gdzies nawet byla taki felieton w GW, ze kobitka miala robione EKG wysilkowe i zapytala sie jak szybko ma isc na biezni i dostala odpowiedz “tak jakby pani szla do kosciolka”
            • ylisse Re: Walizka dla starszej pani 28.02.20, 21:35
              To moze jednak sprobuje wytlumaczyc
              Pytanie “Potrzebuje lekkiej walizki na wyjazdy 3 tygodniowe, podroz pociagiem. Poleccie” daje nam jakies informacje o tej walizce ( mniej wiecej wiadomo ile ciuchow sie zabiera na 3 tygodnie, ze nie wiezie sie samochodem tylko taszczy w pociagu, ze zalezy na lekkosci , nic nie mowi o kolorze.
              Pytanie
              • Chcę kupić walizkę starszej pani 75 plus. Na wyjazdy rehabilitacyjne do sanatoriów. Poleccie
              NIC nie mowi o walizce ( no moze, ze wyjazd 2-3 tygodnie)
              Podobnie jak
              • Chcę kupić walizkę starszemu mezczyznie 65+ , brunetowi, na spotkania z kolega z podstawowki.
              NIC nie wiem jakie maja ci ludzie oczekiwania.
              Bo starsza pani, to akurat napisano, chce nowoczesnej plastikowej (WTF? – znaczy nie ze skory cielecej? A e-matka lata ze starodawna? Jak wyglada starodawna? Czy trzeba podkreslic, ze taka starowina a jeszcze walizki NOWOCZESNEJ jej sie chce….)
              Moze byc rozowa, duza mala, na 2 lub 4 kolkach ( w zaleznosci od srodku transportu - to wazne )
              Walizka dla STARSZEJ pani do SANATORIUM ???? a na IBIZE to z innymi sie lata?
              Prosze :
              LITE-BOX Walizka na 4 kołach 69cm 75 L | 69 x 46 x 27 cm | 2.8 kg
              Wygodna pakowna lekka.
              To raczej dla starszej pani do sanatorim czy dla mlodego japiszona na wypad na Bali?
              Czy mi powiesz, ze starsza pani to z pewnoscia jest biedna a walizka droga.
              A moze pani ma bogata corke? To jej kupi? Czy nie? Bo tylko na byznesmenow jest topowa linia Samsonite?

I dalej tez bywa :
              zabawka dla dziewczynki ( WTF????; zreszta tez bylo na forum)
              Ciezko mi sie pisze o rzeczach, ktore powinny byc widocze i oczywiste.
          • mid.week Re: Walizka dla starszej pani 29.02.20, 08:21
            Przypomnialy mi sie pytania typu "co kupic tacie na 60 urodziny?" i ani slowa o tym co tata lubi. Jakby wiek definiowal w 100% potrzeby i gusta.
            Tu mamy przynajmniej czas trwania wyjazdu i jakies preferencje, wiec nie jest źle smile
        • minerallna Re: Walizka dla starszej pani 01.03.20, 05:45
          Owszem, 4 kółka nie przeszkadzają w ciągnięciu. Dlatego napisałam że jeśli walizka będzie sobie tak po gładkich powierzchniach trzymana przez tą starszą panią to ok. Ale po nierównych powierzchniach te 4 kółka to przekleństwo. Jeszcze w małej walizce przejdzie ale w dużej? Doskonale znam 4 kółka i duża walizkę.
          No chyba że ta starsza osoba z postu założycielskiego już tylko lans po korytarzach sanatorium będzie robić ale raczej nie o to chodzi.
          Piszę z własnego doświadczenia, walizek mam kilkanaście na różne wyjazdy. A podróżuję bardzo dużo i walizki ehh często zmieniam.

--
          http://supergify.pl/images/stories/impreza/tany/ballo011.gif
    • unaluna Re: Walizka dla starszej pani 01.03.20, 20:32
      it luggage. Świetne walizki, 10 lat gwarancji, trwałe i nie upiornie drogie. Polecam takie z podwójnymi kółkami (czyli w sumie 8 kółek), łatwiej sìę prowadzą. Bardzo fajne są te modele z możliwością poszerzenia, kiedy potrzeba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka