Dodaj do ulubionych

Zagraniczny wyjazd

10.07.20, 08:07
Ktoś z Was wrócił już? Jak się lata w tym roku? Obostrzenia? Zajęte miejsca w samolocie? Czy może zdecydowaliscie się na wyjazd autem?
Obserwuj wątek
    • alfa36 Re: Zagraniczny wyjazd 10.07.20, 12:17
      Up... Ktoś z Was wrócił? Wjazd samodzielnie organizowany/samolotem/samochodem? Żal mi spędzić urlop w domu, a z drugiej strony jednak mam obawy, jeśli chodzi o dalszy wyjazd.
      • wtop.ek Re: Zagraniczny wyjazd 10.07.20, 12:29
        W tym roku samolotem to chyba dla desperatów. Pakować się do puszki z tłumem przypadkowych osób. Jeśli już to samochodem gdzieś na południe, ale raczej pod koniec lata.
        • piekna_remedios4 Re: Zagraniczny wyjazd 10.07.20, 12:35
          wg ciebie w przysżłym roku będzie jakoś wybitnie inaczej? Np w styczniu (to już następny rok). Będzie tak samo, w niczym nie zmieni się syt.epidemiologiczna. Zanim wyskoczysz ze szczepionką, wiedz, że multum ludzi się nie zaszczepi.
        • str8.up Re: Zagraniczny wyjazd 11.07.20, 10:43
          wtop.ek napisał:

> W tym roku samolotem to chyba dla desperatów. Pakować się do puszki z tłumem pr
          > zypadkowych osób.

Bez przesady, leciałam w styczniu samolotem. Wirus hulał już i w Polsce (wówczas jeszcze nie było o tym wiadomo) i w miejscu, w którym byłam (to się okazało chwilę po moim wyjeździe). Zero środków ostrożności i innych takich. Ile osób tak już leciało i się nie zaraziło? Czemu teraz miałoby być inaczej? To że wiemy o wirusie, to nie znaczy, że on jest od teraz. A dzięki temu, że wiemy, to jesteśmy bardziej ostrożni. Póki więc nie leci się w region istotnie objęty covidem, to IMO nie ma się czego bać.
    • shumari Re: Zagraniczny wyjazd 10.07.20, 12:35
      Ja nie, ale kolezanka dokładnie 3 dni temu przeprowadzala się z Chin do Tanzanii.
      Linie Southern china przewidziały 1 rząd dla jednego pasażera.
      Etiopian airlines miały wolne środkowe rzędy. W jednym maseczki obowiązkowe, w drugim rekomendowane.
      W Tanzanii nie musiała przechodzić domowej kwarantanny, a jedyne zalecenie to social distance
    • eowen Re: Zagraniczny wyjazd 10.07.20, 19:44
      My jesteśmy w połowie wyjazdu. Grecha, lot bezpośredni. Chyba dziś widzieliśmy pierwszy otwarty hotel, reszta zamknięta, podobnie jak większość knajp i sklepów. Z drugiej strony przekłada się to na totalne pustki, na plaży jesteśmy sami, podobnie w restauracjach, w kawiarniach spotykamy miejscowych. Mamy apartament, a w samolocie było niewielu pasażerów. Minus - lot w maskach. Ale oprócz tego same plusy, na razie jesteśmy b.zadowoleni.
    • hexella Re: Zagraniczny wyjazd 10.07.20, 20:02
      Wróciłam tydzień temu z wakacji w Chorwacji. Podróż samochodem, bez żadnych przygód i udziwnień na granicach. W miejscu docelowym bez tłoku, turystów dokładnie tylu, żeby nie czuć się dziwnie samotnie, ale też bez tłumów. Można by rzecz idealnie, zwłaszcza po okresie lockdownu, z duszą i ciałem spragnionymi normalności i słońca.
    • eliszka25 Re: Zagraniczny wyjazd 10.07.20, 21:24
      Za 2 tygodnie jedziemy do Polski, samochodem. W październiku mamy nadzieję na Sardynię, też samochodem i promem. Wyjazd październikowy zależy oczywiście od sytuacji. Jeszcze nic zabukowanego nie mamy. Będziemy decydować we wrześniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka