Dodaj do ulubionych

NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN

15.06.10, 16:46
Chcę założyć nowy klub malucha w Toruniu, raczej w centrum dla dzieci 1-3 lat.
Pragnę zapewnić dzieciom rodzinną atmosferę, kontakt z rówieśnikami( czego
często brakuje takim maluszkom), naukę przed urozmaiconą zabawę itp. grupa
liczyłaby 10- 15 dzieci, kadra pedagogiczna. Czy taka inicjatywa nadal
cieszyłaby się zainteresowaniem rodziców, czy jest już w Toruniu wystarczająca
liczba klubów, kącików dla tak małych dzieci ????
Bardzo proszę o szczere opinie - Iwona.
Obserwuj wątek
      • aniajar83 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 18.06.10, 14:50
        Wszyscy krzyczą "świetny pomysł", "takich miejsc brakuje" a potem chętnych nie
        ma. Drugi miesiąc prowadzę Klub Maluszka na Podgórzu. Po tej stronie Wisły są
        takie miejsca gdzie przyjmuje się dzieci od 3 roku życie, natomiast ja przyjmuję
        od 12 miesiąca. I co? W tej chwili mam dwoje dzieci, z tego jedno 2 razy w
        tygodniu i czworo zapisanych od września. Chyba trochę mało jak na dzielnicę w
        której nie ma żłobka a są nowe osiedla.
        --
        Zapraszam wszystkie Maluszki!
        <a href="HTTP://www.maluchy-podgorz.pl">Kącik Malucha dziecięcej akademii
        artstycznej Toruń - maluchy-podgorz.pl</a>
          • 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 18.06.10, 17:41
            Cena ważna, ale drodzy rodzice.
            Opiekunka życzy sobie ok. 5 zł/h, 600zł na miesiąc po np. 8 godz. opieka nad
            dzieckiem to dla niej mało, sami przyznajcie to grosze. I nie wiadomo co robi z
            dzieckiem.A w klubach malucha płaci się ok 600zł + ewentualna dopłata ok. 100zł
            za obiady i dziecko ma zorganizowane zajęcia, kontakt z rówieśnikami, wspólne
            zabawy, rysuje, maluje,tworzy prace plastyczne, uczy się piosenek, zabaw,
            poznaje kolory, rozwija się manualnie, osoby pracujące w takich klubach naprawdę
            dbają o wszechstronny rozwój dzieci maluszków, co najważniejsze uczy się
            samoobsługi przez co przedszkole nie będzie dla niego takie straszne, więc
            uważam, że Kąciki, kluby malucha mają ogromną przewagę, bo są mało liczne i mimo
            sprzecznych opinii każde dziecko jest traktowane indywidualnie wiem bo
            pracowałam a teraz zamierzam otworzyć własne.
            • mazajac Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 19.06.10, 15:30
              co z tego że bym chciała, jak mnie nie stać, pewnie że bym
              skorzystała, ale 700 zł. na miesiąc, to prawie moja pensja....
              --
              zapraszam do nas tu spotykają się mamy ze wsi....
              [url=https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=47651]Mamy w
              gumofilcach[/url]
    • lucjatoja Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 20.06.10, 22:40
      a ja uważam, że jest taki klub potrzebny, ale taki żeby ktoś to
      robił z sercem i pomysłem. Klubów jest dużo, ale jak w sobote rano
      chce jechać na zakupy to albo urodziny, albo od 14, albo to albo
      siamto. Udało mi sie mołodego zostawic raz/ Gdybym ja prowadziła
      taki klub to w nocy bym przyjechała z uśmiechem na twarzy jesli ktoś
      by sobie zażyczył, żeby tylko zyskać klienta. I wszędzie te kulki i
      takie same zabawki, czy dzieci sie tylko kulkami bawią? A jeśli
      chodzi o cene to 700 uwazam za zbyt wysoką. My płacimy 200 zł
      miesięcznie za 3,5 godz dziennie w klubie. Opiekunce też trzeba 700
      zapłacic, ale ona przyjdzie czy dziecko jest chore czy zdrowe,
      ubierze umyje, nakarmi i jeszcze czasem się zlituje i coś ugotuje
      (przynajmniej u nas tak było;-)), wyjda na spacer itd wiec nie ma co
      porównywać. Moim zdaniem jeśli masz pomysł i zapał to zabieraj się
      do roboty, ale jesli chcesz kupić plastikowa zjezdzalnie i siedzieć
      z założonymi rekami to daj sobie siana.
      • 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 21.06.10, 10:53
        Oj nie ma Pani doświadczenia z klubami !!!!
        Ja pracowałam długo i może mi Pani wierzyć, że w Klubach dzieci same się nie
        bawią plastikowymi zabawkami, są one tylko dodatkiem. Ja przychodziłam z pracy i
        wieczorami przygotowywałam pomoce dla dzieci, wycinałam kółka by dzieci mogły
        tworzyć z nich prace plastyczne, kwiatki, grzybki do zabaw ruchowych, uczyłam
        się wiecznie nowych zabaw, piosenek, rymowanek, zabaw paluszkowych, by każdego
        dnia działo się coś nowego. Uważam tą opinię bardzo krzywdzącą, wypowiedzianą
        bez doświadczenia w tej sprawie. Poza tym opiekunka z reguły nie gotuje bo to
        nie pomoc domowa, a kąciki zapewniają dzieciom obiady za ok 100zł miesięcznie, a
        600zł za opiekę za 8-9 h to nie jest dużo wychodzi to 3zł za godzinę,no niestety
        jak osoba zakładająca kącik dla 10 - 12 dzieci ma się utrzymać.Trzeba pamiętać
        że zabawki muszą być w takim miejscu, by dzieci mogły się bawić, ale proszę mi
        wierzyć dzieci zyskują bardzo dużo, są bardziej otwarte, samodzielne,
        przygotowywane do zorganizowanej pracy, już 2latki potrafią nauczyć się w sposób
        przyjemny piosenki, wierszyka,bawić się w Starego niedźwiedzia, balonika,
        Dwulatek wie co oznacza, że siadamy do stoliczków i lepimy z ciastoliny,
        malujemy farbami,cieszy się, ze jak przyjdzie mama to jej da :) W
        Kącikach/klubach obchodzi się dzień dziecka, karnawał, przychodzi mikołaj do
        dzieci,chodzi się na spacery, plac zabaw, do zoo, zimą na sanki,kulig.Proszę mi
        wierzyć, że dzieci w tak mało licznych grupach są traktowane indywidualnie, to
        często w klubach dzieci uczą się przez naśladowanie korzystać z nocniczków,
        również są przewijane, ubierane, tulone do snu itp. Nie ma porównania !!!
        • 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 22.06.10, 07:16
          Witam
          Mamy nadzieję że powstanie szybko, obecnie badamy zapotrzebowanie i lokalizacje.
          Mamy nadzieję że ruszymy wrzesień - październik. Lokalizacja w centrum.
          Na bieżąco będę zamieszczać informacje.
          Ogólnie serdecznie zapraszam - młoda, pełna zaangażowania kadra pedagogiczna nie
          da maluszkom się nudzić :)
          Zapisy już niedługo !!!
          Wszelkie pytania proszę kierować na maila - iorlos1108@wp.pl
          • 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 20.07.10, 17:35
            Drodzy Rodzice
            Wrzesień - październik rusza w Toruniu Nowy Klubik dla maluszka 1-3 latka, bez segregacji dzieci na grzeczne i niegrzeczne, to nasza w tym głowa aby zainteresować maluszka, a dziecko aktywne jest zawsze zadowolone.
            Siedziba centrum - Kozacka/ Koniuchu/ Świętopełka( niedaleko Reala( były Geant)) - trwają ostatnie ustalenia.
            Oferujemy - aktywne spędzanie czasu - zaj. plastyczne, muzyczne, bajkoterapię, zabawy ruchowe, spacerki i dużo, dużo innych atrakcji.
            Cennik w skrócie - opieka 7- 18.

TYLKO TERAZ WPISOWE O ZŁ!!!!

OPIEKA do 9h- 550 zł/ mc
            opieka do 11h - 650 zł /mc
            1h - 7 zł
            opieka weekendowa 1h - 10 zł
            ok. 6 zł - (obiadek, podwieczorek, owoc, i inne przekąski dla malucha )
            poza tym organizacja urodzin ;)
            ZAPRASZAMY rodziców z pociechami na DRZWI OTWARTE w sierpniu - bezpłatnie!!!
            Zapisy i pytania pod numerem 661 212 065.

• 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 21.07.10, 19:00

> OPIEKA do 9h- 600 zł/ mc
              > opieka do 11h - 680 zł /mc
              > 1h - 7 zł
              > opieka weekendowa 1h - 10 zł
              > ok. 6 zł - (obiadek, podwieczorek, owoc, i inne przekąski dla malucha )
              > poza tym organizacja urodzin ;)
              > ZAPRASZAMY rodziców z pociechami na DRZWI OTWARTE w sierpniu - bezpłatnie!!!
              > Zapisy i pytania pod numerem 661 212 065.
              >
              Wszelkie pytania mailem - iorlos1108@wp.pl
      • malywielkiswiat.pl Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 09.09.10, 17:16
        Witam. Jesteśmy nowym Punktem przedszkolnym w Toruniu. Zapraszamy do odwiedzenia nas, mamy jeszcze wolne miejsca. Wszelkie informacje znajdzie pani na naszej stronie internetowej www.malywielkiswiat.pl bądź po numerem telefonu 511 38 38 36.
        Pozdrawiamy!
    • najlepsza_ma_ma Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 26.07.10, 20:32
      witam, jestem zainteresowana Pani klubikiem. Czy mogę prosić o
      szczegóły dot. lokalizacji - dom, czy mieszkanie? ile dzieci planuje
      Pani mieć w klubie i ilu opiekunów? jak wygląda kwestia jedzenia? Co
      z kadrą opiekującą się dziećmi - będą to osoby z doświadczeniem? Czy
      opieka będzie na zasadzie indywidualnych potrzeb czy zgodnie z
      ustalonym grafikiem - mam na myśli kwestie jedzenia, spania, zabawy.
      Może ma Pani przygotowaną stronę internetową albo jakieś pierwsze
      zdjęcia z klubu - poproszę na maila. Mój synek ma rok i 2 miesiące.
      Zainteresowana byłabym opieką od sierpnia/września, 8h dziennie.
      Pozdrawiam serdecznie
      • 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 28.07.10, 23:52
        Witam :)
        Po przeczytaniu Pani wpisu na forum nasunęły mi się jeszcze inne kwestie, których nie powiedziałam w rozmowie telefonicznej.
        Opieka jak najbardziej zwrócona na indywidualne, bieżące potrzeby dzieci - chcemy w ten sposób wyjść trochę naprzeciw rutynowemu traktowaniu dzieci zbyt ogólnikowo i zbiorowo. Z maluchami nie ma grafików i wszystkie sztuczne "plany dnia" są pisane "pod rodziców".To nie jest przedszkole, gdzie można dziecku coś kazać robić, my motywujemy, zachęcamy, a jak coś nie uda się zrealizować to wracamy do tego za jakiś czas. Oczywiście mamy pewne schematy co chcemy robić - mnóstwo zajęć rozwojowych, plastycznych, lepienie z ciastoliny, gliny, malowanie farbami ( wielka frajda już dla maluszków), zabawy z kółkami origami, umuzykalnianie maluszków, zabawy klockami sensorycznymi, które świetnie rozwijają zmysły już 6 - miesięcznych maluszków, zabawy ruchowe, zabawy tematyczne, uczące już od małego "pracy" w grupie, czytanie bajek, spacerki,oraz przede wszystkim wygłupy, tańce przy muzyce, pociągi... czyli to, co maluchy lubią najbardziej :) Wszystko jednak oparte na ich potrzebach i chęciach.
        Strona internetowa jest w trakcie realizacji :)
        Kadra pedagogiczna- młoda, nastawiona na pedagogikę rozwojową i wczesnoszkolną .
        KLUB MALUCHA - WESOŁE ŻABKI !!!
        Zapraszam serdecznie - zgodnie z ustaleniem skontaktuję się z Panią i zaproszę razem z maluszkiem :)
        Pozdrawiam.
      • malywielkiswiat.pl Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 09.09.10, 17:18
        Witam. Jesteśmy nowym Punktem przedszkolnym w Toruniu. Zapraszamy do odwiedzenia nas, mamy jeszcze wolne miejsca. Wszelkie informacje znajdzie pani na naszej stronie internetowej www.malywielkiswiat.pl bądź po numerem telefonu 511 38 38 36.
        Pozdrawiamy!
    • kasiula2004 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 29.07.10, 14:44
      a czy sa u was zajecie np rytmika czy gimnastyka i tym podobne zeby przyjsc z maluchem to znaczy 2,5 latkiem raz w tygodniu na wybrane zajecia ?
      --
      Piotruś nasze szczęście 20 12 2007 :)
      Czekamy na październikowa niespodziankę :)
      • 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 30.07.10, 20:54
        Nasz Klub Malucha nastawiony jest raczej na opiekę dzienną, oczywiście też godzinową ( np. można maluszka przyprowadzić na godzinkę czy dwie , prowadzona będzie gimnastyka, rytmika, zajęcia plastyczne, jednak spontanicznie, nie w określonych godzinach.
        Mimo wszystko zapraszam :)
        • 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 04.08.10, 14:59
          Drodzy Rodzice !!!!

Nasz KLUB MALUCHA - "WESOŁE ŻABKI" rusza już od 1 września !!!

Znajduje się w Toruniu na ul. Kozackiej 58,(Osiedle Koniuchy, niedaleko byłego Geanta).
          Miła i przyjazna okolica !!!

Zapraszamy maluszki od 1-3 lat.

Zapisy już trwają !!!

tel. 661-212-065
          www.wesolezabki.pl ( strona w trakcie budowy)

28- 28 sierpień - Dni Otwarte Klubu - Zapraszamy Rodziców z Maluszkami, będzie można dowiedzieć się wszelkich szczegółów.

Zapraszamy !!!
          • 1-amelka5 Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 04.08.10, 20:36
            Drodzy Rodzice !!!!
            >
            > Nasz KLUB MALUCHA - "WESOŁE ŻABKI" rusza już od 1 września !!!
            >
            > Znajduje się w Toruniu na ul. Kozackiej 58,(Osiedle Koniuchy, niedaleko byłego
            > Geanta).
            > Miła i przyjazna okolica !!!
            >
            > Zapraszamy maluszki od 1-3 lat.
            >
            > Zapisy już trwają !!!
            >
            > tel. 661-212-065
            > www.wesolezabki.pl ( strona w trakcie budowy)
            >
            > 28 sierpień od 11.00 - 15.00 - Dzień Otwarty Klubu - Zapraszamy Rodziców z Maluszkami, będzie
            > można dowiedzieć się wszelkich szczegółów.
            >
            > Zapraszamy !!!
              • malywielkiswiat.pl Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 09.09.10, 11:08
                Punkt Przedszkolny Mały Wielki Świat
                ul. Św. Antoniego 16A
                87-100 Toruń

www.malywielkiswiat.pl

Telefon: 511 38 38 36
                e-mail: malywielkiswiat@malywielkiswiat.pl

Punkt Przedszkolny jest alternatywną formą wychowania przedszkolnego, wprowadzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w dniu 10 stycznia 2008 roku. Przepis mówi, że zasadniczą różnicą pomiędzy Punktem Przedszkolnym a Przedszkolem, jest ilość Dzieci uczęszczających do placówki. Nasz Punkt Przedszkolny zgodnie z tą ustawą przewidziany jest dla 25 Dzieci.

Punkt Przedszkolny Mały Wielki Świat wpisany jest do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Torunia pod numerem 382.

Spełniamy wszelkie wymogi Wydziału Oświaty dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego, elektrycznego, gazowego oraz posiadamy pozytywną opinię higieniczno-sanitarną pobytu Dzieci w naszej placówce.

Naszym celem jest zagwarantowanie Dzieciom kameralnej, rodzinnej atmosfery, która pomoże nam poznać indywidualne cechy każdego Dziecka, a także poświęcić każdemu odpowiednią ilość czasu i uwagi.

Chcemy także włączyć Rodzica w proces kształtowania naszego programu i dać mu możliwość wpływania na proces dydaktyczno - wychowawczy. Dzięki takiemu podejściu do Dziecka i Rodzica, mamy nadzieję już wkrótce stać się najbardziej pożądaną placówką w Toruniu....
      • malywielkiswiat.pl Re: NOWY KLUBIK MALUCHA - TORUN 09.09.10, 17:19
        AAA. Witam. Jesteśmy nowym Punktem przedszkolnym w Toruniu. Zapraszamy do odwiedzenia nas, mamy jeszcze wolne miejsca. Wszelkie informacje znajdzie pani na naszej stronie internetowej www.malywielkiswiat.pl bądź po numerem telefonu 511 38 38 36.
        Pozdrawiamy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka