Dodaj do ulubionych

Książki o porcelanie

01.08.20, 13:11
Doradźcie proszę smile

Jestem laiczką, a już od jakiegoś czasu kiełkuje we mnie pomysł, by poznać temat. Najbardziej interesują mnie filiżanki.

Problem jest następujący. Wszystko, co znalazłam, wydaje się albo bardzo specjalistyczne (np.porcelana angielska w latach...; Porcelana z Miśni...), albo bardzo drogie, np.
www.bookcity.pl/porcelain-suzanne-l-marchand/pid/A38776513czy
allegro.pl/oferta/seria-miller-s-porcelana-poradnik-kolekcjonera-9546644888
Szukam czegoś na początek. Już czuję, że będzie trzeba się w jakiś sposób ukierunkować (porcelana ze Śląska mi się bardzo podoba), ale jednak chciałabym zacząć od ogólnego wprowadzenia.

Są oferty książki "Ceramika" (Arkady) gdzie ponoć również historia porcelany jest uwzględniona. Warto?

I zamówiłam reportaże "Biały szlak", oraz powieść dla kobiet z porcelaną delficką w tle smile To mnie zachęciło, ale też nie jest są do końca książki, jakich poszukuję najbardziej.

Wcześniej skusiłam się na jedną pozycję i okazało się, że dotyczy wyłącznie sygnatur. Ok, takie coś jest przydatne, ale nie całkiem o to mi chodziło.

Może być też po niemiecki i angielsku.

Ktoś coś? smile
Obserwuj wątek
  • mojave Re: Książki o porcelanie 01.08.20, 13:22
   W piątek w Nowym Świecie Nogaś opowiadał o książce dotyczącej polskiego designu powojennego, jest tam tez podobno sporo o polskiej porcelanie, niestety włączyłam zbyt późno i nie znam nazwiska autorki ani tytułu, ale jakiś trop masz
  • turzyca Re: Książki o porcelanie 01.08.20, 14:30
   >latach...; Porcelana z Miśni...), albo bardzo drogie, np.
   >Szukam czegoś na początek. Już czuję, że będzie trzeba się w jakiś sposób ukierunkować (porcelana ze Śląska mi się bardzo podoba), ale jednak chciałabym zacząć od ogólnego wprowadzenia.

   I to jest właśnie sytuacja, w której należy się udać do biblioteki publicznej. smile
  • australijka Re: Książki o porcelanie 01.08.20, 15:05
   Kosmosie w dobie internetu i miliona forów radzę Ci zapisać się do forum miłośników porcelany i tam ludzie powiedzą Ci wszystko o wszystkim. Jako pasjonaci polecą lekturę i naprowadza na tropy. Należałam kiedyś do takiego forum na Allegro. I uwierz mi , wiedza i życzliwość tamtych ludzi była nieoceniona. Wymienialiśmy się też elementami naszych zbiorów, licytowaliśmy do krwi ostatniej różne cacuszka. Potem all to głownie "kup teraz" i kawiarenka zniknęła.Poszukaj w sieci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka