Dodaj do ulubionych

Wolontariat - pytanie

02.08.20, 13:15
Jak to jest z wolontariatem dzieci i młodzieży i wpisem na świadectwo?
Ważne to jest tylko w określonej klasie (której?), do rekrutacji do szkoły średniej?

Mam syna, który idzie do czwartej klasy - temat dla mnie odległy wink
Ale w tym roku, będzie miał ileś godzin odpracowanego wolontariatu (na który leci jak na skrzydłach, sam zresztą się zgłosił). Generalnie wydają zaświadczenia. Brać, czy machnąć ręką?
Obserwuj wątek
  • mamamisi2005 Re: Wolontariat - pytanie 02.08.20, 13:35
   Nie ma dokładnych przepisów, szkoły wpisuja wg własnego widzimisię.
   Gdy córce koleżanki kładziono z wpisem kłody pod nogi, wystarczyło zapytanie do szkoły w formie pisemnej z podaniem podstawy prawnej dlaczego odmawiają wpisu (oczywiście wpisali). Ale to w ogóle była niefajna sytuacja, bo długo szkoła nie informowała o swoich oczekiwaniach, a jak juz poinformowała, to był lockdown
  • ga-ti Re: Wolontariat - pytanie 02.08.20, 14:10
   Jak dają to brać. Nigdy nie wiadomo, kiedy i do czego się przyda. Jeśli nie w klasie 8 to np. do podwyższenia zachowania w klasie obecnej. A może do jakiś kolejnych działań taka praktyka będzie mile widziana?
   • jasnoklarowna Re: Wolontariat - pytanie 02.08.20, 21:25
    Ja z perspektywy ósmolkasistki.
    Różnie to wygląda więc bierz. Do czasu rekrutacji twojego dziecka wiele się może zmienić, ale weź i gdzieś sobie zabunkruj, może się przyda.
    U nas dzieciaki miały rozdane przez wychowawcę zeszyty, w których opisywały co i jak i zbierały pieczątki/podpisy z miejsc gdzie pomagały, żeby mieć na świadectwie musiały mieć udokumentowane 30 godzin co najmniej. Bez limitu czasowego, w którejkolwiek klasie.
    Ale część dzieci brała udział rokrocznie w wolontariacie organizowanym przez szkołę, kilka godzin, tego nie musiały opisywać, poza tym jak wychowawca miał informację od placówki bezpośrednio do szkoły (dziewczynki niektóre brały udział w takiej akcji dla niepełnosprawnych, jedna z nauczycielek tam działała i bezpośrednio do wychowawcy i dyrekcji pochwaliła, faktycznie tam dziewczyny dużo pomagały) to też nie wymagał dodatkowego zaświadczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka