Dodaj do ulubionych

I po co ta cała ściema?

07.09.20, 12:08
Biedne dziewczyny patrzą na insta i myślą, ze jak zjedzą batoniki to będą płaskie i jędrne jak AL.
A tu okazuje się, ze nie robiąc nic innego poza dbaniem o figurę oraz posiadając nieograniczone zasoby finansowe, AL wyglada przeciętnie. Jest i brzuch bynajmniej nie płaski jak deska, i dwa smętne zwisające cycki i Rozstępy na tyłku.
To chyba słabe te jej treningi...
Tak, jestem złośliwa, ponieważ ostatnimi ruchami sama pokazała, ze nie należy do miłych osób.
Obserwuj wątek
          • swinki_trzy Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:25
            I to było moje największe zaskoczenie tuż po porodzie: że brzuch od razu się nie "wchłąnął" big_grin
            Nie wiem czego oczekiwałam, może nie zupełnie płaskiego brzucha na drugi dzień, ale z pewnością nie tego, że mimo że urodziłam tydzień temu, wyglądałam jakbym wciąż była w ciąży big_grin
            • just_shelly Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:35
              Dla mnie tez. Ale nikt o tym nie mówi. Chyba pierwsza publiczna osoba, która pokazała ze po porodzie brzuch magicznie nie znika była księżna Kate. I pamietam oburzenie mojej babci, ze jaki ona ma brzuch!
              Wku..ją mnie te wszystkie celebrytki z płaskim brzuchem tydzień po.
              Mam córkę i chce żeby żyła w normalnym świecie, w którym połóg nie jest czasem na powrót do sylwetki sprzed ciazy.
            • black_magic_women Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 22:12
              swinki_trzy napisała:

> I to było moje największe zaskoczenie tuż po porodzie: że brzuch od razu się ni
              > e "wchłąnął" big_grin
              >

Ja rodziłam pierwsze dziecko miesiąc po po księżnej Kate i pamietam swoje zdziwienie "a dlaczego ona ma brzuch".
      • just_shelly Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:16
        Bo ma pewnie rozejście mięśni. Na spiętych jest płaska, ale przy rozluznionych nie. Można to zamknąć ćwiczeniami, ale forsowne treningi które promuje powodują dalsze rozchodzenie kresy.
        Poza tym umówmy się - jak napne brzuch to po 3 ciążach mam idealnie płaski, bez nadmiaru skory, ale jak się nachyle i rozluźnie to grawitacja robi swoje.

Wszystkim „ja tak nie mam”, proponuje zrobić klek podparty i popatrzeć na brzuch w tej pozycji wink

Mam naprawdę dość zakłamywania rzeczywistości przez te fitcelebrytki z du.y.
    • bigzaganiacz Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:15
      Biedne dziewczyny patrzą na insta i myślą, ze jak zjedzą batoniki to będą płaskie i jędrne jak AL

Nie wiem czy uzycie slowa "mysla" jest na miejscu
      To taczej tepe dzbany ktorym ruszyc dupy sie nie chce i batonik ma zrobic robote za nie
    • clk Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:46
      I w koncu ktos to napisal. Nie, to nnie body shaming, to normlana figura po ciazy.

ALE, pani AL, ktora uwaza sie za 8 cud swiata, promuje swoje diety, siazki, batoniki czy co tam jeszcze sprzedaje, na Instagramie wyglda zupelnie inaczej. Na kazdym zdjeciu na insta, po retuszu, przedstawia obraz dziewczny, ktora sie zdrowo odzywia, wylglada super po porodzie. I tak wlasnie sprzedaje swoe rzeczy. A tutaj jest odwrotnie
    • ichi51e Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:47
      Jak na przecietna babke dobrze wyglada - zupelnie wydaje sie to w zasiegu czlowieka.
      Zacznijmy od tego zeby nie ocenic sie nawzajem kogo to w sumie obchodzi jak AL wyglada i czy ma rozstepy czy ich nie ma?
      • ferra Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:57
        Chodzi o brak spójności.
        Osoby, które obserwują AL w mediach społecznościowych, dla których AL jest wyrocznią, "ekspertką" fitness+żywienie , które ona promuje i firmuje, oczekują wiarygodności, popartej realnym efektem. A tu tego nie ma. Jest klasyczny marketing & PR. Mnóstwo ludzi stosuje idolatryzm i wierzy w to - co mózg widzi = uznaje za prawdę.
        Stąd późniejsze rozczarowanie i poczucie bycia oszukanym - z braku wiarygodności idola.
        • mus_tang1 Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 13:37
          Jeśli ktoś spodziewa się czego innego niż Pr na Instagramie i YouTube, to nie mam pytań..
          To jej praca, a życie życiem.
          Nasza rola - rodziców, aby młode dziewczyny wiedziały, że insta to ułuda i miraż.
          • pani_tau Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 17:23
            Sama przecież widzisz ile na ematce jest wątków poświęconych rozmaitym, często niebezpiecznym zabiegom zarówno kosmetycznym jak i tym z zakresu chirurgii plastycznej.
            Dorosłe kobiety, matki dzieciom, ustawione w życiu osobistym i zawodowym ładują kupę kasy, nie wspominając o bólu i wyrzeczeniach aby osiągnąć ideał, który niby skąd się wziął?
            A pomyśl o młodych dziewczynach, które nie rodziły a jednak nie mają wklęsłego brzucha za to skłonność do kompleksów. I wpadają w łapki takiej Lewandowskiej, która bezczelnie kłamie na temat swojej sylwetki osiągniętej dzięki treningom i przekaskom z jej firmy.
            No heloł....
            • kobietazpolnocy Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 19:00
              pani_tau napisał(a):

> Sama przecież widzisz ile na ematce jest wątków poświęconych rozmaitym, często
              > niebezpiecznym zabiegom zarówno kosmetycznym jak i tym z zakresu chirurgii plas
              > tycznej.
              > Dorosłe kobiety, matki dzieciom, ustawione w życiu osobistym i zawodowym ładują
              > kupę kasy, nie wspominając o bólu i wyrzeczeniach aby osiągnąć ideał, który ni
              > by skąd się wziął?
              > A pomyśl o młodych dziewczynach, które nie rodziły a jednak nie mają wklęsłego
              > brzucha za to skłonność do kompleksów. I wpadają w łapki takiej Lewandowskiej,
              > która bezczelnie kłamie na temat swojej sylwetki osiągniętej dzięki treningom i
              > przekaskom z jej firmy.
              > No heloł....

W jakie łapki Lewandowskiej?
              Parcie na idealny wygląd u kobiet istniało zawsze, to nie jest wymysł cynicznych fittrenerek i filtrów na Instagramie.
              W mojej podstawówce w pewnym momencie ideałem wyglądu były obrazki z Barbie z albumu z naklejkami.. Jak widać u kobiet 40plus, czyli nieco starszych ode mnie, niewiele się zmieniło: każdy urodowy wątek na emamie pokazuje wielką fiksację na własnej urodzie, bez względu na wiek. Bądźmy sprawiedliwe, to siedzi w nas, a nie w jakiś wyrachowanych specach od marketingu.
      • grey_delphinum Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:58
        Normalnie, fajnie wyglada jak na babkę, która niedawno urodziła.

A problem mają te osoby, które nie rozumieją, ze świat insta czy innego FB to tylko wielka wykreowana ściema oraz gra pozorów między celebrytkami a ich podglądaczkami.
        I teraz zaliczają zdziwko wink
        • lauren6 Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 13:43
          Problem mają przede wszystkim młode dziewczęta, które wpędzają się w zaburzenia odżywiania po to by wyglądać jak instagramowe guru. A tymczasem okazuje się, że szczupły wygląd guru to w 70% praca grafika komputerowego.
            • lauren6 Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 18:57
              > Na pewno tego brzucha nie pokazuje - a to reka a to spodnie a to butelczyna z wida zaslania.

I to jest imo chore. Przecież ona wygląda dobrze, nawet z tym lekkim brzuszkiem. Nie wygląda idealnie. I nie będzie wyglądać, bo wiek, przebyte ciąże, grawitacja robią swoje.

Coś na prawdę złego dzieje się z kobietami, skoro młoda, atrakcyjna kobieta wstydzi się własnego brzucha, który po ciąży nie jest idealnie płaski. Co jest całkowicie normalne i naturalne. Jak to jest, że tego brzucha się wstydzi, a wypisywać głupoty pod własnym imieniem i nazwiskiem (jakby ktoś nie pamiętał: natemat.pl/227753,anna-lewandowska-z-nietypowym-wyroznieniem-zajela-drugie-miejsce-w-rankingu-biologicznej-bzdury-roku-2017 ) i straszyć ludzi procesami to już nie?

To jest dla mnie zagadka współczesnego świata, że to co na zdjęciu, na instagramie jest ważniejsze od tego kim się jest. W takich momentach czuję się mentalnie staro. Ale może to i lepiej.
          • pani_tau Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 17:28
            lauren6 napisała:

> Problem mają przede wszystkim młode dziewczęta, które wpędzają się w zaburzenia
            > odżywiania po to by wyglądać jak instagramowe guru. A tymczasem okazuje się, ż
            > e szczupły wygląd guru to w 70% praca grafika komputerowego.
            Ależ oczywiście, że tak i nie rozumiem jak można tego nie widzieć, zwłaszcza teraz gdy nacisk na fizyczność jest tak silny jak chyba nigdy przedtem. Przecież te młode, wrażliwe dziewczyny, w wielu przypadkach pozbawione wsparcia w domu są dosłownie wystawione na żer takich Lewandowskich.
        • memphis90 Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 19:10
          >A problem mają te osoby, które nie >rozumieją, ze świat insta czy innego FB to >tylko wielka wykreowana ściema
          Tzn problem mają te, które protestują przeciw takim "standardom", a problemu nie mają te, które posłusznie łykają głupoty jak gęś kluski? IMO słusznie protestuje się przeciw kreowaniu insta - światła i sprzedawaniu go jako "normy" . Powinno się głośno mówić, że wcale NIE chcemy żadnych sfotoszopowanych celebrytek...
    • gama2003 Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 12:54
      No i gdyby taką wersję siebie pokazywała w bajkowym instagramie to sympatyków by zyskała. Wygląda bardzo dobrze.
      Niedawno rodziła i te zdjęcia to pokazują - świetnie wygladającą młodą mamę.Startującej w ciąży od sportowej sylwetki, co i tu widać

Te idealne fotki własnoręcznie zamieszczane psują markę. Nie wiem czemu ktoś jej to doradza. Albo - czemu nie odradza.
      Gdyby pokazywała naturalny proces dochodzenia do wymarzonej formt byłaby i wiarygodna i bliższa reszcie kobiet.
      Szkoda. Jakby kompleksy wygrywały z rozsądkiem. I biznesem długofalowo.
    • araceli Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 13:02
      Może zamiast idiotycznych przebrań za grubaskę w ramach walki z body shamingiem wstawiła prawdziwe zdjęcia własnego ciała? A nie... no przecież nie zrobi tego swojemu wychuchanemu i jakże fałszywemu wizerunkowi...
    • lauren6 Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 13:03
      Oj shellerko, chyba będziemy musiały się zrzucić na adwokat piranię dla Ciebie.

Gdy pudel opublikował te zdjęcia AL: ig vs real to artykuł poleciał w niebyt z prędkością światła. Ty też licz się z pozwem, gdyż albowiem godzisz w dobre imię marki 😎
    • rinoa_woman Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 13:33
      Ona nie wygląda źle, ale jak najbardziej zakłamuje rzeczywistość. Pamiętam jak się chwaliła krotko p drugiej ciąży, że ma już płaski brzuch, a niedawno sama przyznała, że ma boczki. No to jak to? Ma ten płaski brzuch czy nie? To jest właśnie ta pociążowa paranoja. W obecnych czasach chyba wstydem jest przyznać się do tego, że się JESZCZE nie wróciło do formy. Kto powiedział, że w tydzien po urodzeniu dziecka kobieta ma być perfekcyjnie płaska? Nie ma co się oszukiwać, a AL robi to nagminnie, bo oszukuje swoich fanów i samą siebie. Tylko za te zdjęcia z plaży ktoś też pewnie dostanie pozew.
        • rinoa_woman Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 14:09
          Nie uważam żeby wszystkie obserwujace ją osoby były puste. Tu chodzi o to, że ona stawia siebie za wzór do naśladowania w kwestii fizyczności, wpędzając wiele kobiet w kompleksy, chociaż gdy prawda wychodzi na jaw okazuje się, że nie jest idealna. Tak na serio to wszystkie jej obserwatorki powinny pozwać AL za okłamywanie, a nie ona za krytykę, bo ktoś miał odwagę powiedzieć co myśli.
          • ggrruu Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 14:20
            Moim zdaniem jak dorosła kobieta nie widzi że te zdjęcia są ostro retuszowane to już nie wiem, ci z nią nie tak. I myślę że nikogo nie spędza w kompleksy, tylko osoby z kompleksami szukają w niej idolki.
              • marta_monika Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 15:55
                Kompletnie nie rozumiem tego swietego oburzenia, ze ona retuszuje zdjecia na insta. Przeciez jej profil to nie jakies fotki z rodzinnego albumu robione dla babci i dziadka czy innej rodziny, ale to profil firmy, ktora sprzedaje produkty dietetyczne, diety i kosmetyki. To tak jakbyscie sie oburzaly, ze gwiazda reklam kremow na zmarszczki nie wyglada w rzeczywistosci tak idealnie jak w kampanii reklamowej na plakatach.
              • gama2003 Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 16:00
                Też tego nie rozumiem.
                Jest ładną, zadbaną kobietą.
                Ale ma jakiś imperatyw fotek pokazujących ,, życiową formę,,.
                Po co ?
                Chyba wie, że zazdrości jej pół świata. Bo i majątku. I fajnych dzieci. I męża, Lewandowski może się podobać. Jest facetem niewyobrażalnego sukcesu.
                I ma ta dziewczyna TYLE s jednak potrzebuje poklasku. Bo tak ją odbieram - potrzebny jej prywatny, osobisty poklask dla wyglądu. Brzucha, nóg, pupy.
                Nie da się tego wytłumaczyć korzyscią dla marki.

Szkoda. Bo to tak, jakby jejnie wystarczało to co ma. Nie było wystarczająco dobre. Ona nie ma ,, wywalone,, na opinię o sobie. Kompletnie nie. Tak jakby chciała gdzieś doskoczyć a nie daje rady.
                Może jeszcze za młoda na olanie tego ? Albo za dużo dostała w życiu niespodziewanie i musi pokazać, że jest tego warta ?
                Chyba z fazy - ale mnie ta dziołcha drażni, wchodzę - w żal mi jej. Bo nie ma w niej takiego spokoju osoby szczęśliwej. I żadne fotki pocałunków z mężem itd tego nikomu nie udowodnią. Gdyby miała luz w tym temacie to by tyle tego nie zamieszczała.
          • sumire Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 16:00
            Pozwać? 90% zawartości Instagrama to zdjęcia mające bardzo niewiele wspólnego z rzeczywistością, od lat się o tym mówi. Jeśli człowiek z trudem rozpoznaje na instafotkach swoich nagle odmłodniałych znajomych, to czego oczekiwać od celebrytki, dla której w dodatku to poważne źródło zarobków?...
            To szkodliwe i głupie, ale - nie broniąc Lewandowskiej - to nie ona wymyśliła kulturę retuszu.
            • rinoa_woman Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 16:21
              Przecież z tym pozywaniem to był żart, jakby to miało w ogóle wyglądać? Chciałam tym zdaniem podkreślić to, że jest ona ewidentnie nieszczera wobec swoich stety niestety fanów. Ktoś kto żyje ze zdrowego i super sportowego stylu życia nie powinien udawać, że są pewne rzeczy nie do przeskoczenia. Nie ma nic złego w tym, że ciało po ciążach się zmienia, że potrzebuje więcej czasu na regenerację. Byłaby wtedy bardziej wiarygodna gdyby pokazała jak wygląda tak realnie, a ona dalej wciska kit, że jest super. Po czym nagle zmienia zdanie i uważa, że jednak zostało jej trochę nadprogramowego tłuszczu i nagle dotarło do niej, że może siebie wpisać na listę kobiet, które zmagają się z dodatkowymi kg po ciąży. Sama się za bardzo zapędziła we własne kłamstwa i teraz kiedy ktoś postanowi ją skrytykować to broni się adwokatami.
              • sumire Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 17:52
                Tylko podejrzewam, że followerki Instagramowych fit influencerek wcale nie chcą oglądać tego, co jest realne. Bądźmy szczerzy, całe social media to ściema, ci, którzy zarabiają na pokazywaniu się na ładnych zdjęciach z ładnymi gadżetami, ściemniają tym bardziej. I jak mówię - nie bronię Lewandowskiej. Ale ona jest po prostu produktem swojej wyphotoshopowanej epoki i częścią dużo większego problemu.
      • nuclearwinter Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 15:52
        A skądże, mało to nawet tutaj wątków o urodzie, gdzie ematki wklejają jakieś maksymalnie poprzerabiane przefiltrowane foty z insta itd. jako dowód na piękno/młody wygląd/doskonałą cerę jakiejś celebrytki?

Jak najbardziej dorośli ludzie się na to nabierają, to się dzieje nawet pewnie nie do końca świadomie. Tak działa psychika bardzo wielu kobiet, mogą wiedzieć, że zdjęcia są retuszowane, że jest fotoszop itp. a i tak się będą porównywać do jakichś nieistniejących ideałów i popadać w kompleksy.
    • fornita111 Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 16:37
      Jesli tak mysla to sa rzeczywiscie biedne- bo glupie big_grin No ale Lewa z jej gesim smalcem, jako doskonalym zrodlem bialka i z odkrywczymi przepisami na pokrojenie pomidora w kostke to rzeczywiscie fit-idolka moze byc tylko dla niezbyt bystrych tongue_out Moze przynajmniej cwiczenia ma fajne?
      • pingus Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 16:56
        jezu ludzie, byłaś kiedyś w ciąży? miałaś idealnie płaski brzuch 5 miesięcy po? to jest nierealne, nie wymagajmy niemożliwego od innych, a zdjęcia na insta to po prostu reklama z filtrami, jesteśmy chyba dorośli i takie rzeczy wiemy
          • pingus Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 18:17
            Ja też szybko schudłam, bo zwyczajnie dostałam jakiejś depresji i nic nie chciało mi się jeść, natomiast brzuch to i tak były fałdy i doliny i potrzebowałam czasu, a już po drugiej ciąży to w ogóle. Sugerowanie że jest w ciąży chociaż rodziła 5 miesięcy temu jest słabe, nawet jakby chciała...
            • gaskama Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 19:50
              Serio nie wiem, co w tym słabego. Mam sporo znajomych z dziećmi, między którymi jest 12 miesięcy różnicy. Mam koleżankę z dziećmi z różnica 11 miesięcy. Chłopcy chodzą nawet do jednej klasy. A moim zdaniem przy tak szybkim zajściu w druga ciążę to już w 3 miesięcu jest brzuszek. Ale przyznaje, że nie mam pojęcia, kiedy dokładnie urodziło się dziecko pani Lewandowskiego.
            • just_shelly Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 18:54
              No pewnie. Moim zdaniem ona chce być druga Chodakowska. Nie pomyślała, ze jako kobieta po dwóch porodach ma świetna przewagę na rynku. Zamiast faktycznie pojsc w powrót do formy po ciazy i skupic się na fachowej wiedzy chociazby na temat kresy białej, problemach z brakiem elastyczności skory na brzucha, dawaniem sobie czasu itp itd Woli czysty lans.
    • chicarica Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 17:32
      W tym modelu stanika cycek nie ma prawa nie zwisnąć smętnie. A brzuch jak brzuch. Nie bardzo mi się podoba taki bodyszejming choć rozumiem że akurat na nią wyjątkowo by się chciało. Ale jednak czytają to i nastolatki i inne kobiety.
      • azalee Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 17:43
        Tez mialam napisac ze stylowa wyjatkowo nieudana - stroj podkreslajacy wszystkie wady sylwetki + infantylny wianek na glowie.
        A krytykowany nie jest brzuch lecz zaklamanie i hipokryzja. O brzuchu raczej wszyscy mowia ze normalny jak dla kogos kto pare miesiecy temu urodzil (i bardzo ladna skora)
    • bei Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 17:58
      To nie są rozstępy, tylko światło odbite od wody, tak samo by wyglądało na ścianie, tym bardziej, ze niby jedna noga z pośladkiem w rozstępami a druga nie...Brzuszek, może i ma, a może Photoshop. Faktycznie, jak okazała się wredna, to człowiek patrzy i widzi niedoskonałości.
    • kobietazpolnocy Re: I po co ta cała ściema? 07.09.20, 18:38
      Fajny taki body shaming bez wyrzutów sumienia, co?

Mocno pojechałaś.
      To jest ciało wciąż dość świeżo po ciąży. Ramiona, nogi, pośladki wyglądają jędrnie i dobrze.
      Daj boże, by więcej kobiet miało taką figurę w tym wieku i po porodzie.

A co do "biednych dziewczyn patrzących na insta" - jeśli ktoś wierzy w to, co pokazują celebryci na wyretuszowanych zdjęciach - w 2020 roku, po niezliczonych galerii pokazujących gwiazdy bez i z retuszem - to naprawdę nawet nie mam jak mu współczuć. Doprawdy, takie pochylanie się nad "wprowadzonymi w błąd fankami" infantylizuje kobiety i jest po prostu obraźliwe.