Dodaj do ulubionych

POZ, telefon jak firewall

08.09.20, 15:03
Pierwszy raz od wielu miesięcy mam konieczność skorzystania z usług medycznych. POZ. Rejestracja tylko telefoniczna (nie można ani osobiście ani online). Od wielu godzin (tj. od samego rana) po xxx-próbach albo sygnał zajęty, albo nikt nie odbiera.
1) Czy u was podobnie to (nie) działa?
2) Czy jest w telefonie opcja, aby ustawić ponowne wybieranie numeru, w przypadku braku połączenia?
Obserwuj wątek
      • mamamisi2005 Re: POZ, telefon jak firewall 08.09.20, 15:32
        Cud, dodzwoniłam się, może wysłanie posta pomogło wink Rzecz jasna nie zarejestrowałam się. Rejestracja tylko w dniu wizyty, a miejsc brak. Za to uzyskałam informację, że najpóźniej po godzinie od otwarcia rejestracji miejsc z reguły brak. A więc jutro, pojutrze etc zaoszczędzę sporo czasu, bo będę telefonować tylko od 7:30 do 8:30, no może 8:45. big_grin
    • daniela34 Re: POZ, telefon jak firewall 08.09.20, 15:51
      To ja muszę przyznać, że przychodnia moich rodzicow w prowincjonalnym mieście poradziła sobie bez zarzutu- rejestracja telefonicznie lub mailowo, telefonicznie na ten sam dzień, mailowo najpóźniej na kolejny. Przedłużenie recept na maila, eporady preferowane ale bez problemu można też się dostać na poradę bezpośrednią (byliśmy u lekarza POZ i diabetologa). Cuda, panie, cuda 😀
      • memphis90 Re: POZ, telefon jak firewall 08.09.20, 16:11
        To będzie krótka piłka, bo POZ nie są wyposażone w maski z filtrem ani nawet w fartuchy jednorazowe. A wg ustawy skierowanie na badanie ma się odbyć po OSOBISTYM zbadaniu pacjenta. Więc po pierwszym deliwencie cały POZ idzie na kwarantannę, bo nie spełnia wymogów ochronnych wobec pracowników....
        • mamamisi2005 Re: POZ, telefon jak firewall 08.09.20, 16:19
          Ee, jeżeli to będę ja lub inny pacjent mojej przychodni o podobnym szczęściu, to nikt się tam nie dodzwoni i będą mogli pracować w dotychczasowym trybie.
          Nawet nie mam się gdzie przepisać, bo pobliskie przychodnie ponoć funkcjonują podobnie, jak już zdążyłam się dowiedzieć od znajomych. Może poszukam POZ za miastem
        • nocnamagia Re: POZ, telefon jak firewall 09.09.20, 06:14
          memphis90 napisała:

> To będzie krótka piłka, bo POZ nie są wyposażone w maski z filtrem ani nawet w
          > fartuchy jednorazowe. A wg ustawy skierowanie na badanie ma się odbyć po OSOBIS
          > TYM zbadaniu pacjenta. Więc po pierwszym deliwencie cały POZ idzie na kwarantan
          > nę, bo nie spełnia wymogów ochronnych wobec pracowników....
          >

A kto niby miałby fundować POZom odzież ochronna? POZ na kontrakcie sam się powinien zaopatrzyć w fartuchy i maski i zapewnić je pracownikom będącym na UOP.
      • mamamisi2005 Re: POZ, telefon jak firewall 08.09.20, 16:55
        U mnie nigdy nie było dobrze, ale można było jakoś sobie poradzić:
        1) wysłać siebie lub chłopa by stał w kolejce pod rejestracją jeszcze przed jej otwarciem
        2) spróbować się dodzwonić - ze zmiennym szczęściem, tj. dodzwonić się dawało, tyle, że niekiedy nieco za późno (tj. wszystkie numerki zajęte); nigdy nie zajmowało to jednak kilku godzin
        3) w przypadku naprawdę pilnym, gdy zawiodła opcja 2 lub 3 udać się bezpośrednio i poprosić lekarza o przyjęcie (odmowa mnie nie spotkała, ale też nie nadużywałam, a konkretniej skorzystałam 2x w życiu)
        4) opcja zapisu wyprzedzeniem (w ograniczonej liczbie)- osobiście lub przez telefon; numerki też rozchodziły się szybko, ale jednak zazwyczaj nieco wolniej niż na dzień bieżący.
        Teraz został jedynie telefoniczny brak kontaktu.
    • sasanka5 Re: POZ, telefon jak firewall 09.09.20, 02:30
      Nie, no przecież dodzwonić się można. No może trzeba tylko próbować przez cały dzień od 8 do 18 co parę minut, ale jak komuś "zależy" to się "poświęci" aby otrzymać odpowiedź "na receptę trzeba poczekać 3 (słownie trzy) dni" . A i nie potrzebna była teleporada, recepcjonistka "zdiagnozowała".
      • eveeveeve2 Re: POZ, telefon jak firewall 09.09.20, 06:15
        He, he. To tak jak moje dziecko w szpitalu. "niepotrzebnie pani przyjechała, dziecku nic nie jest. No jak pani chce to niech pani czeka"
        Okazalo się ze jednak dziecko na trzy dni przyjeli na oddział bo jednak cos było.
        Maz kiedys pojechał na ostry dyzur, kolejka do rejestracji (w tym koleś z kapiącą na podłogę krwią z rany i starsza pani z bolami w okolicy mostka. A pani rejestratorka "proszę czekac ja maila wysyłam". Trwało ponoc pół godziny zanim zaczęła obsługiwać łaskawie.
        • gliminstory Re: POZ, telefon jak firewall 09.09.20, 22:51
          wiesz, bywa też druga strona medalu - np przychodnię gdzie pracuje znajoma na szybko przenosili do innych pomieszczeń żeby zabezpieczyć przed covid, i po przeniesieniu im nic nie chciało działać, internet za słaby żeby cokolwiek w systemach nfz sprawdzić, nie da się rejestrowac pacjentów itd. W poczekalni długa kolejka chorych a strona z danymi się otwiera pół godziny..
      • milka_milka Re: POZ, telefon jak firewall 09.09.20, 23:14
        O to jak moja rozmowa dziś. Wreszcie się dodzwoniłam, przychodnia malutka, wredne baby w rejestracji, tylko teleporady, i pytanie „a co pani chce od pani doktor”? A co ją to obchodzi? Tylko lekarka świetna i dlatego jeszcze tam jestem.
    • gliminstory Re: POZ, telefon jak firewall 09.09.20, 22:46
      U nas na szczęście on-line poprawiło sytuację,
      to znaczy można się wreszcie dodzwonić do rejestracji,
      co więcej receptę lub skierowanie dostaje się bardzo sprawnie nawet w ten sam dzień, a wizytę-poradę (lekarz oddzwania w umówionym terminie) też szybciej niż były miejsca za czasów obowiązkowych wizyt w realu. Na szczęście nie choruję poważnie więc obecna sytuacja to dla mnie ułatwienie.

• mamamisi2005 Re: POZ, telefon jak firewall 11.09.20, 17:20
      Dzisiaj, czwartego dnia, udało się. Dobrze, że powód wizyty był taki, że te kilka dni zwłoki nie zrobiło zdrowotnej różnicy. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach nie zachoruję np. na anginę, bo czarno to widzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka