Dodaj do ulubionych

Termometr bezdotykowy

02.10.20, 22:19
Bardzo proszę polećcie mi sprawdzony termometr bezdotykowy.Taki naprawdę porządny z autokalibracją i podający dokładne pomiary temperatury.Naczytałam się rankingów róznych internetowych speców,ale jak potem czytam opinie nt.polecanych przez nich takich termometrów to te opinie wcale nie są zachęcające i już cała skołowana jestem.Nie chce wydać kroci na badziew,z drugiej strony mogłabym zainwestować nieco więcej,gdybym wiedziała ,że naprawdę warto.W końcu to sprzęt na lata.Mam w domu i seniorów,którym czasem muszę mierzyc temp.nawet w nocy,mam też i ruchliwe kilkulatki na gościnnych występach ,a i sami tez chcielibyśmy szybko i pewnie mieć zmierzoną temperaturę,bez siedzenia 10 min z termometrem pod pachą.Zatem co polecacie?
Obserwuj wątek
    • iberka Re: Termometr bezdotykowy 02.10.20, 22:34
      Mój Prezydent kupił kilka tysięcy termometrów bezdotykowych z Italii iiiii.....wskazują tempbw granicy 35.5 stopni 😂. Śmiejemy się, że tak są skalibrowane żeby nikomu gorączki nie wskazywały 😁
      • k1234561 Re: Termometr bezdotykowy 03.10.20, 06:30
        Też czytałam ten rankig.Ale jak potem poczytałam opinie m.in na ceneo o tych termometrach które ten Pan poleca to już nie było tak różowo.Ten własnie visofocus ma bardzo dużo negatywnych opinii a jest taki niby polecany....No i bądź tu mądry.
    • rosie Re: Termometr bezdotykowy 03.10.20, 00:07
      ja mogę polecić dobry ale dotykowy, szybko i dokladnie podaje pomiar. Jeśli nie masz temperatury to naciąga 36,6. Cena niestety ok 50zł (chociaż jeszcze w marcu można było kupić za 15zł). Microlife do naturalnego planowania rodziny.
    • sineado Re: Termometr bezdotykowy 03.10.20, 07:32
      Kupiłam 2 bezdotykowe, oba do niczego. Pomiar według instrukcji wykonany, za każdym razem dawał inny wynik. Nie pamiętam firmy. Teraz mam szklany bezrtęciowy za około 10 zł, i ten mogę polecić.
    • fibi00 Re: Termometr bezdotykowy 03.10.20, 07:53
      U mnie najdokładniejszy jest AEG pod pachę, i mierzy dosyć szybko (nie dłużej niż 1 min). Swego czasu miałam termometr do ucha-1 dzień pokazywał prawidłowo po czym zaczął pokazywać wszystkim temperaturę max 35st, odesłałam i jakiś czas wyleczyłam się z podobnych cudów. Ostatnio znów się skusiłam i kupiłam polecany przez kuzynkę termometr bezdotykowy do czoła-dobrze że kilka dni po zakupie złapała mnie grypa bo myślałbym że termometr dobrze pokazuje i nie zdążyłabym go zwrócić. Okazało się że termometr dobrze pokazuje tylko kiedy ma się prawidłową temperaturę, przy gorączce zaniżał o 1-1,5 stopnia! Zwróciłam. No ale znów mnie naszło i zamówiłam na aliexpess termometr bezdotykowy z dobrymi opiniami za ok 30zł! Stwierdziłam że za takie pieniądze to chociaż spróbuję, a dobrze by było gdyby chociaż gorączkę wyłapywał żebym na spaniu mogła dzieciom sprawdzić. Już nawet nie zależało mi na bardzo precyzyjnym pomiarze. No i zaryzykowałam i okazało się że jest całkiem ok. Mierzy w miarę dokładnie ale czasem i tak dodatkowo sprawdzam termometrem pod pachę. Chciałam go ostatnio polecić na forum ale cena zwaliła mnie z nóg! 200zł! Muszę z ciekawości sprawdzić czy dalej tyle kosztuje czy staniał.
    • memphis90 Re: Termometr bezdotykowy 03.10.20, 12:59
      Najlepszy pomiar to pomiar pod pachą. Termometrem elektronicznym to kilkanascie sekund, alkoholowym dłużej. Za to odczyt jest pewny. Termometr bezdotykowy do czoła nie ma racji bytu, za duże błędy pomiaru. Ew. douszny na podczerwień się sprawdza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka