Dodaj do ulubionych

Czytałyście?

04.10.20, 21:23
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/mama-motylka-to-jest-czlowiek-wspanialy-czlowiek-a-nie-zadna-pie-ideologia/2h6fs5e,79cfc278
Straszne. Nie wiem co gorsze: durne nauczycielki w przedszkolu czy pani ordynator w szpitalu. Pamietam jak z mężem oglądaliśmy program bbc o dzieciach transpłciowych, o tym jak wazne jest dać im czas dość kim są kim chcą być. Potem o dzieciach obupłciowych, którym kiedys ( a zapewnie i teraz w Polsce) lekarz po porodzie decydował czy ma być chłopcem czy dziewczynką, na zasadzie "na co bardziej mi to wygląda" i ciach....a potem tragedia bo dziecko w mózgu płeć miało inną. O odwaznych rodzicach, którzy nie wybrali ani opcji synek ani córeczka...czekali co wybierze dziecko. I oboje powiedzieliśmy ze w atkiej sytuacji wyjedziemy z tego chorego kraju.
Obserwuj wątek
    • bye-bye Re: Czytałyście? 04.10.20, 21:38
      Przeczytalam. Może mi umknęło ale dlaczego mama zawioozła dziecko do szpitala? Ze względu na agresję po prostu czy ja tam czegoś nie doczytałam.
      Odniosłam wrażenie, że tam są jakieś poważniejsze problemy z tym dzieckiem. Coś mi tam nie gra, pomijając że z taką maniera pisany jest ten tekst, ze ciężko się czyta.
        • bye-bye Re: Czytałyście? 04.10.20, 23:01
          Nawet nie o to mi chodzi.
          Sprawdziłam sobie i to jest ta sama mama, która jakiś rok temu i zdaaje się jeszcze wcześniej nagłaśniala sprawę zbierając przy tym kasę i szukając pracy.
          Nie mam nic przeciwko proszeniu o pomoc, nie chciałabym też ten pani skrzywdzić jakimiś insynuacjami. Ale mam duży problem z zaakceptowaniem pokazywania dziecka. A dziennikarze czują krew i pompują temat. My czytania i tak to się kręci.
          • livia.kalina Re: Czytałyście? 04.10.20, 23:12
            >Nie mam nic przeciwko proszeniu o pomoc (...) Ale mam duży problem z zaakceptowaniem pokazywania dziecka

Optymalnie byłoby wyłączać z tego wizerunek dziecka ale wszystkie prośby o pomoc - ze zbieraniem pieniędzy na lek na sma, jednego procenta na turnusy rehabilitacyjne, prośby o materiały budowlane po pożarze domu itp, są okraszone wieloma zdjęciami dzieci. Pewnie to w ogóle sprawia, że ludzie pomagają.
    • jkl13 Re: Czytałyście? 05.10.20, 08:09
      Ja bym na ich miejscu wyjechała z PL. Tuż po diagnozie. Dla dobra dziecka. Użeranie się z systemem może i jest potrzebne, ale chyba nie miałabym siły, łatwiej byłoby wyjechać. To musi być ogromnie trudne, wychowywać w PL tak nietypowe dziecko. Chyba trudniejsze niż dziecko niepełnosprawne, bo przynajmniej przy niepełnosprawności nikt nie twierdzi, że rodzic wmawia chorobę dziecku czy ją wymyśla. A w przypadku dziecka transpłciowego to "wina" rodzica, że wmawia córce, że jest synem...
      Problem wizerunku dziecka jest moim zdaniem drugorzędny. Mam wrażenie, że kropla przelała czarę i matce było już wszystko jedno, czy ktoś rozpozna ją i dziecko, czy nie. Po prostu znalazła w sobie siłę, żeby przestać udawać. Nie mi ją oceniać...
    • jowita771 Re: Czytałyście? 05.10.20, 08:46
      Czy te przedszkolanki, lekarze, panie komentujące ze szpitala, nie wstydzą się, że tak się zachowali w stosunku do tego dziecka? Jakim zakutym łbem trzeba być? Ograniczona ordynatorka oddziału rozkłada na łopatki.
    • ichi51e Re: Czytałyście? 05.10.20, 08:48
      Akurat ta sprawa jest dziwna pamietam to. Matka miala dwie zbiorki w jednej zbierala na to ze dziecko ma autyzm w drugiej bylo transplciowe. Na pewno sluzby powinny sie przyjrzec.
    • elinborg Re: Czytałyście? 05.10.20, 08:59
      Czy serio jest to taki problem, żeby traktować dziewczynkę jak chłopaka? Żeby mówić do Zosi Bartku? Nikt przecież nie zabiera się za podawanie hormonów i zmianę płci. Dziecko może z tego "wyrośnie", może nie. Spokojnie obserwować i podążać za rozwojem dziecka. Jeśli ma inne zaburzenia, to się nimi zająć. Tu mam wrażenie, że większości ludzi wyświetla się na ekraniku "lgbt", włącza się system alarmowy i koniec myślenia oraz empatii.
        • annajustyna Re: Czytałyście? 05.10.20, 09:24
          Mój kuzyn jako małe dziecko nosił spinki i mówił, że jest Kasia. Dziś ma prawie 40 lat, żonę i dwie córki. Samo mu przeszło. Nikt sensacji nie robił, no ale on do przedszkola nie chodził...
          • woman_in_love Re: Czytałyście? 05.10.20, 10:05
            ty, ale zdajesz sobie sprawę, że takich przypadków jest w ch...?
            a potem żona, dzieci, a oni hrt biorą w wieku 42 lat i jest k..a naprawdę problem dla wszystkich
            a gdyby tak "chodził do przedszkola"?
          • koronka2012 Re: Czytałyście? 05.10.20, 10:37
            Wiesz Kuzyn mojej koleżanki też tak miał i nawet się ożenił. Płeć zmienił po kilku latach małżeństwa które nawet o dziwo było dość szczęśliwe bo facet był łagodny i spokojny z natury Więc można było odnieść wrażenie że jest im ze sobą super. jedynie seks ciut szwankował. Ale byli dla siebie pierwszymi partnerami więc nie było skali porównawczej. Chodzi o to że nie możesz być pewna czy kuzynowi przeszło czy po prostu podporządkował się presji społecznej
      • afro.ninja Re: Czytałyście? 05.10.20, 10:12
        Uwierz, rodzice muszą toczyć batalie o wiele mniejsze problemy i nic się z tym nie zrobi. Ludzi na pewno bardzo szokuje zderzenie z systemem, ale system jest po to żebyś to ty sie do nie dostosował, a nie odwrotnie.
    • afro.ninja Re: Czytałyście? 05.10.20, 10:00
      historię, gdzie rodzice są bardzo tolerancyjni w roznych kwestiach, ale transplciowosc dziecka jest dla nich nie lada problemem. I nie ze wzgledu na otoczenie, po prostu bardzo trudno takiemu dziecku pomóc, nawet jesli nei wypierasz problemu. Ja bym na pewno nie pomogla dziecku rozpoczac terapii hormonalnej przed osiemnastką. Szukalabym przyjaznej szkolu dziecku, albo wcale go tam nie posłała, bo szkola nie ma nic wspolnego z tolerancja i szacunkiem wobec inności.
      W przedszkolu tresuje sie kazde dziecko, a nie tylko transplciowe.
      Poza tym nie rozumiem. Ona nie wychodziła z synem, bo pandemia, dziecko zaczeło być agresywne i oddała je do szpitala. Czy to był głowny powód?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka