Dodaj do ulubionych

Bestie będą uśpione

15.10.20, 08:54
Po 15 dniach obserwacji stwierdzono, że pitbulle, które zagryzły 12latka są smiertelnie niebezpieczne. I będą uśpione.
Teraz tylko przydałby się zakaz posiadania zwierząt dla patolskich właścicieli i naloty kuratora.
Obserwuj wątek
  • triss_merigold6 Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 08:58
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26399980,przemysl-psy-ktore-zagryzly-12-latka-zostana-uspione-jest.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLinkproszszsz...
   czyli jednak nie dziecko sprowokowało tylko psy są autentycznie śmiertelnie niebezpieczne
   panie głoszące, że dziecko winne etc. powinny się wstydzić
     • erzulie Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 16:44
      berdebul napisała:

      > Przecież sposób ataku (plus ewentualny szczękościsk) zależy od rasy psa. Inacze
      > j atakują terriery, inaczej owczarki niemieckie. 🤦🏻‍♀️

      Uhm... czy to nie ty pisałaś, ze nie ma ras niebezpiecznych? A teraz się okazuje, ze nie tylko wychowanie, ale od rasy zależy jak pies atakuje. Dodaj do tego wagę, siłę psa i wyjdzie ci dlaczego niektóre rasy powinny zostać wyeliminowane.
      • berdebul Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 18:39
       Nie ma ras-morderców. Z każdego psa można zrobić maszynę do zabijania, może z cavalierka będzie ciężej, ale tez się da.
       Należy eliminować nieodpowiedzialnych właścicieli, dążyć do świadomego posiadania zwierząt z legalnych i moralnych źródeł (albo zarejestrowana hodowla, albo schronisko).
       Oczywiście, że od rasy zależy jak atakuje, bo rasy stworzono do czegoś - inaczej pracuje pies zaganiający, inaczej oszczekiwacz, inaczej pies do towarzystwa.
       Nie ma złych ras, są źli ludzie.
       • erzulie Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 20:32
        Tak próbujesz coś udowodnić, ze kręcisz się w kółko. Skoro są psy, które atakują tak, żeby zagryźć i jednocześnie są odpowiedniej wielkości, to znaczy, ze są to psy niebezpieczne dla ludzi. Pewnie nie wszystkie, ale jest dużo większe prawdopodobieństwo, ze przy nieodpowiednim traktowaniu taki pies będzie niebezpieczny. Wniosek jest jeden, choć bardzo nie chcesz tego przyznać, niektóre rasy powinny zostać wygaszone.
        • berdebul Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 22:08
         Nie, to Ty usilnie próbujesz udowodnić że bullowate stworzono do mordowania ludzi, a to nie jest prawda.
         Każdy duży pies może być niebezpieczny dla dziecka. Inaczej będzie atakował owczarek środkowoazjatycki, inaczej rhodesian ridgeback, a jeszcze inaczej golden retriver, ale skutek może być ten sam.
         Nie, pies z normalnej hodowli, RASOWY = z rodowodem, jeżeli ma wpisane AST nie ma większego potencjału „bycia mordercą” niż inne psy.
         Każda mieszanka o niewiadomym pochodzeniu jest większym ryzykiem. Jeżeli selekcjonowane były psy o nieprawidłowym charakterze, agresywne, lub chore psychicznie (bywa) to wtedy jest ryzyko, niezależnie od tego czy pseudohodowla specjalizuje się w labradorach, czy pitbullach.
         Btw częściej spotykam agresywne goldeny i labradory, które wzięto jako „idealną psią nianię”/„żeby dziecko się lepiej rozwijało” niż agresywne terriery typu bull (w tym wyciągnięte ze schroniska bidy w typie).
    • pani_tau Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 10:24
     Mieliśmy kiedyś kundelka, który nie wahał się gryźć każdego kto wszedł na podwórze bez autoryzacji. Zdarzyła się sytuacja, w której nieupilnowana pieciolatka zaczęła ciągnąć go za ogon. Pies krzyczał, ale nie zrobił niczego, co zrobiłby bez wahania dorosłej osobie. Potem już tylko bardzo starannie jej unikal.
   • cruella_demon Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 10:26
    Uważasz, że wariatka, która głosiła że zły dzieciak sam wlazł burkowi w paszczę ma na tyle rozumu, żeby się wstydzić?
    Teraz się po prostu skupią na złorzeczeniu niedouczonej, bezdusznej behawiorystce, która straumatyzowanego piesia powinna rehabilitować.
   • delauras Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 14:27
    Życie i zdrowie człowieka jezt nadrzędne.
    Jak trzeba być zrypanym w łeb żeby winić dziecko ktore zostało zagryzione przez psy.
    Nic nie usprawiedliwia właściciela powinien takie odszkodowanie zabulić ,żeby się girami nakrył.
    A kundle rozerwać na strzępy a nie uspić.
  • fitfood1664 Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 09:10
   Tak właściwie to nie wiem po co te dwutygodniowe ceregiele z obserwacją. To sam fakt poranienia kogoś ze skutkiem śmiertelnym nie wystarczy by psa uśpić? Już dawno powinny zostać zutylizowane.
  • lauren6 Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 10:04
   Biedne psiulki, mordercy chcą je zabić, a na pewno da się je wyleczyć miłością. Przecież agresywne psy nie istnieją. Istnieją jedynie psy prowokowane przez patologicznych gówniarzy.

   Jak dobrze, że decyzję o losie psów morderców podejmują odpowiedzialni ludzie, a nie nawiedzone psiary 🙏
    • basiastel Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 11:27
     Tez jestem psiarą, mam dwa kundelki ze schroniska i uwielbiam psy. Ale jestem głęboko przeciwna hodowli psów ras agresywnych. Sama byłam ich ofiarą, moje psy też. Widziałam jak takie bydle rozszarpało małego pieska bez powodu. Znam historię, że taki wychowywany z dzieckiem i zżyty z nim pies po 5 latach wspólnych zabaw i wydawałoby się , że wzajemnej miłości, pewnego dnia to dziecko zagryzł, bo przechodziło akurat obok, gdy bydlak jadł. Jeśli ludzie są na tyle głupi, że nie rozumieją zagrożenia, to powinien być zakaz hodowli tych psów i w niektórych krajach jest.
    • aandzia43 Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 12:13
     Też jestem nawiedzoną pańcią od zwierzaczków i też uważam, że niestabilne psychicznie zwierzaki ze zrytymi beretami powinny być usypianie. Chyba że ważą trzy kilo, są trzymane w domu i na smyczy i nie mieszkają z małymi dziećmi i innymi małymi stworzeniami.
   • berdebul Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 13:51
    Nie, nikt nie pisał że ok.
    Media napisały, że dzieciaki urwały się z zajęć (nie ok), oraz że pasierb właściciela psów miał zakaz przyprowadzania kogokolwiek pod nieobecność dorosłych. I to nie jest ok.
    • lily_evans11 Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 14:14
     Nie ok jest przede wszystkim to, że trzyma się w domu tak groźne zwierzęta, że do dziecka nie może nawet przyjść kolega. A co by było, gdyby obróciły się przeciwko temu pasierbowi pod nieobecność dorosłych? Przecież to też częste przypadki z takimi rasami (pseudorasami).
     Dzieci to dzieci. Jestem zdania i zawsze stosowałam się do poglądu, że tam, gdzie dzieci mogą złamać zasady lub zakazy z głupoty, przekory, braku rozumienia konsekwencji, zapomnienia, to na pewno prędzej czy później to zrobią, bo są jeszcze za młode, żeby długofalowo przewidywać. To dorośli powinni organizować życie rodzinne w taki sposób, żeby dzieci pozostając same w domu (w stosownym ku temu wieku) nie narażały się na niebezpieczeństwo.
     Żadna w tym wszystkim specjalna wina tych chłopców, a pasierb też biedny, i też dzieciakowi współczuję.
   • elinborg Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 17:38
    Ja mam pikające serduszko. Zwierzeta kocham i jestem trochę nawiedzona. I uważam, że w takich przypadkach powinno się natychmiast psy uśpić. Bez obserwacji. Właściciel winny czy niewinny- to można rozważać. Psy , które rozszarpały dziecko do żadnej resocjalizacji się nie nadają.
  • hanusinamama Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 10:29
   Jak chcesz to osiągnać? Patolstwo ma dzieci i mimo, ze dzieci na tym tracą bardzo i są krzywdzone...nikt z tym nic nie robi. A ty chcesz zakazywać im posiadać psy...patolstwo to są w sporej częsci wyborcy miłościwie nam rządzącej partii. Nikt im krzywdy nie da zrobić
   • bywalec.hoteli Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 12:23
    aandzia43 napisała:

    > Ale że komu życzysz śmierci przez pożarcie przez lwy? T
    Tym pitbullom.

    > Jak z zemsty? Lepiej ci o
    Nie z zemsty, tylko psy powinny zostać ukarane. Rozumiem, że są to drapieżniki, które zagryzły chłopca, więc powinny same zostać zagryzone przez większe zwierzę.
    Nie ma tu żadnej zemsty. Co tu jest niezrozumiałe?
  • 3-mamuska Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 12:24
   lily_evans11 napisała:

   > Po 15 dniach obserwacji stwierdzono, że pitbulle, które zagryzły 12latka są smi
   > ertelnie niebezpieczne. I będą uśpione.
   > Teraz tylko przydałby się zakaz posiadania zwierząt dla patolskich właścicieli
   > i naloty kuratora.
   >
   >
   Bidne psy, bo to nie ich wina ze tak zostały „wychowane”
   Facet do utylizacji.
  • fitfood1664 Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 14:36
   Psy nie są niczemu winne, postąpiły zgodnie z naturą, one nie mają sumienia, ktoś je wyselekcjonował by były agresywne, kto inny podsycał w nich tę agresję. Niestety takie jakie są stanowią zagrożenie, one nie wiedzą że grozi im za to śmierć, pewnie jakby wiedziały, to by się pilnowały i były słodkie i łagodne. Wunni są wyłącznie ludzie którzy lubują się w takich bestiach. To dla nich powinny być surowe kary.
    • erzulie Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 20:36
     Patol trzymał w domu śmiertelnie niebezpieczne psy, za co już powinien iść do pierdla. To, że chłopak miał zakaz przeprowadzania znajomych to fake news wymyślony przez obrońców patologii i szurniętych kundli.
     • yadaxad Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 21:07
      Każdy silniejszy, większy pies ma potencjał być śmiertelnie niebezpieczny. Nikt nie kupuje sobie wyżła, by straszyć nim ludzi nie rozwija w nim złych instynktów. Psy analizują zachowanie człowieka, są nieprawdopodobnymi obserwatorami, stąd tyle różnych opowieści o tym, że coś wiedziały telepatycznie. Te psy nie musiały być dosłownie szczute na ludzi, czuły od pana, że podoba mu się, że straszą ludzi. Osobiście spotykam pańcię z młodym gordonem i tak się z nim obchodzi, że pewna jestem, że to się, ale chyba tylko dla niej, źle skończy. Te psy nie są usypiane za karę. Prawdopodobnie jakby ktoś o autorytecie Cesar'a chciał się nimi zająć, to by je uratował. A tak jak jest, to nie ma co innego z nimi zrobić.
     • nessy Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 21:32
      Przeciez "patol" siedzi, więc o co chodzi? Twoje dzieciaki moga sprowadzac pod nieobecność twoja i meza do domu, kogo popadnie? Moje mają zakaz. Tak samo dzieci wszystkich, których znam , choć wiekszosc z nich nie ma zadnego zwierzaka w domu. Resztę dopowiedz sobie sama.
        • erzulie Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 23:01
         To mówisz, ze zaproszenie do domu jest tożsame z wypychaniem pod nadjeżdżający samochód? A ten chłopiec miał prawo sam przebywać w swoim domu czy to tez tak jak gra w piłkę na autostradzie?

         U normalnych ludzi przebywanie w domu 12-latków bez dorosłych nie jest śmiertelnie niebezpieczne.
         • yadaxad Re: Bestie będą uśpione 15.10.20, 23:13
          U mnie nie potrzeba było żadnych dosłownych instrukcji. Fakt inny kraj, nikt się na cudzego psa nie rzucał na ulicy, co teraz zdarzało mi się nieustannie na takiego słodziaka. Przyprowadzało dziecko koleżanki, kolegów do domu, już w pierwszych klasach. Jak nie dodzwoniło się do mnie, to samo wchodziło pierwsze i zamykało psa, nauczonego go respektować. Po co im pies do ich zabaw.
      • anorektycznazdzira Re: Bestie będą uśpione 16.10.20, 18:29
       Siedzi? Jestem poruszona. A dzieciak z rozerwaną tętnicą leży. Dwa metry pod ziemią.


       I xuj mnie obchodzi, jakie kłamstwa zj*b sobie wybrał, żeby się bronić, ale to, że winne były dzieci to dla mnie jeszcze lepszy powód, żeby go włączyć do pakietu przeznaczonego do utylizacji, bo jakby miał jakieś resztki przyzwoitości to by TRZYMAŁ RYJ i nie zwalał na dzieci.
  • kyrelime Re: Bestie będą uśpione 16.10.20, 18:20
   A w internecie już zainicjowana przez właścicielkę akcja "ratowania"

   secure.avaaz.org/community_petitions/pl/katarzyna__uratowac_zycie_psa_/?yqaOPnb&fbclid=IwAR2TYb56TTCwtme_0EpZCvIJC2_leCvxGg5-aUH3NF893jtzRjnekyLVtsc
   • nieeznaajoomaa Re: Bestie będą uśpione 16.10.20, 19:56
    kyrelime napisała:

    > A w internecie już zainicjowana przez właścicielkę akcja "ratowania"
    >
    > secure.avaaz.org/community_petitions/pl/katarzyna__uratowac_zycie_psa_/?yqaOPnb&fbclid=IwAR2TYb56TTCwtme_0EpZCvIJC2_leCvxGg5-aUH3NF893jtzRjnekyLVtsc

    Jeśli tylko jeden pies zaatakował chłopca, to dlaczego oba mają zostać uśpione?
      • kyrelime Re: Bestie będą uśpione 16.10.20, 20:17
       Sofia, ale nie bałabyś się w tej sytuacji pozwalać na powrót tego psa do domu? Właścicielka już sugeruje, że ten drugi pies nie do końca winny. Nie uważam, że jej słowa można uznać za wiarygodne.
      • umi Re: Bestie będą uśpione 19.10.20, 15:47
       Uspia bo moga. W takich sytuacjaach z ludzi wychodzi to co najgorsze. Generalnie gdyby oba te psy rzucily sie na serio, to nie mielyby nawet kogo reanimowac, bo wszedzie bylyby flaki (przepraszam wrazliwych za dosadnosc) i nic oprocz nich.
       Nie wiem, ktory pies tam gryzl, ale interwencja suki tlumaczylaby czemu z dzieciaka nie zostalo doslownie mielone.
       A jesli oba gryzly, to zaden nie jest grozny na tyle, zeby go uspic i uspienie jest zagrywka medialna. Bo w takiej sytuacji tez byloby mielone na cale mieszkanie i powazny problem z identyfikacja tych zwlok.
       • sofia_87 Re: Bestie będą uśpione 19.10.20, 15:53
        Dokładnie.
        Jeśli suka w takiej sytuacji nie przylaczyla się do ataku to świadczy, że jest łagodna i spokojna. Może próbowała bronić gryzionego chłopca, choć masz rację, jeśli on w ogóle przeżył to świadczy, że atak trwał dosłownie chwilę, ale przede wszystkim pewnie skupiła się na obronie swojego chłopca i osiągnięciu go ze strefy zagrożenia.
        Tym bardziej straszne, że zostanie za to ukarana.
         • umi Re: Bestie będą uśpione 19.10.20, 16:35
          Bestialska i niepotrzebna. Bylo wiele afer naprawde niebezpiecznymi psami i tam sytuacje byly duzo jasniejsze. Mnie juz na pocztaku zastanowilo, ze w ogole byli w stanie podjac reanimacje, juz nie mowiac o tym, ze drugie dziecko przezylo.
          Nieszkolony pies w amoku powinien zostawic tam mielonke z walajacymi sie konczynami.
          Jesli suka bronila, pasowaloby troche bardziej. Pies suki nie ruszy, a przy jej masie nie mogl atakowac skutecznie. W takiej sytuacji zabicie jej to qrest.vo.
          A jesli suka nie bronila, to te psy tym bardziej nie sa do uspienia tylko zmiany wlasciciela. Gdyz w takiej sytuacji prawdopodobnie sp.przyl sprawe czlowiek, zla komenda. Gdyby chcialy zagryzc, przy dwojce dzieci nie ma szans zeby im nie wyszlo. Nawet z doroslymi by sobie poradzily.
           • umi Re: Bestie będą uśpione 19.10.20, 16:53
            Takie co bronia swoich ludzi czy takie co wykonuja polecenia? Tak to byc musial kazdego wyeliminowac, bo psy tak dzialaja.
            Widziales kiedys amstafa? Nie ma szans zeby nie zagryzl jesli bedzie chcial zagryzc. Caly myk polega na tym, ze zazwyczaj nie chca. Plus wiekszosc psow wykonuje polecenia. Nawet te glupie albo zle zadane. Nie widzialam osobiscie tych psow i nie dam glowy jak tam bylo ale to nie pasuje do zagryzienia przez krwiozercze bestie nie panujaca nad soba. Albo co najmniej jeden nie jest tam krwiozrczy i to raczej suka bedzie, bo w druga strone pies broniacy przed suka bylby niezle pocharatany albo w ogole zaden nie jest krwiozerczy, za to wlasciciele nie powinni miec zwierzat bo sa zagrozeniem dla otoczenia.
    • kyrelime Re: Bestie będą uśpione 16.10.20, 20:07
     Bo z badań specjalistów wynika, że również jest niebezpieczny? Bo był posiadany bez odpowiedniego pozwolenia? Bo to wydarzenie prawdopodobnie mocno wpłynęło na jego psychikę? Co jak co, ale ci ludzie udowodnili, że żadnego psa posiadać nie powinni. Żal mi ich dziecka, ale wszystkie kłopoty są z powodu nieodpowiedzialności rodziców. Matka już się czepia tam sąsiadów i innych. I usprawiedliwia psa mordercę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka