Dodaj do ulubionych

Nowa narracja

27.10.20, 07:24
Młodzież się nudzi, nie ma obowiązków to z nudy wyszła na ulicę.

Gomułka.

Jeszcze tylko podżegaczy trzeba wskazać.
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Nowa narracja 27.10.20, 07:31
   chococaffe napisała:

   > Młodzież się nudzi, nie ma obowiązków to z nudy wyszła na ulicę.
   >
   > Gomułka.
   >
   > Jeszcze tylko podżegaczy trzeba wskazać.

   To zagraniczne ośrodki dywersyjne. Rewizjoniści i odwetowcy.

   S.
  • chococaffe Re: Nowa narracja 27.10.20, 07:38
   Gomułka: "Wiemy, że pewna, w istocie rzeczy nieliczna, lecz skoncentrowana na kilku wydziałach humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego grupa pracowników naukowych ponosi szczególną odpowiedzialność za ostatnie wydarzenia. Ci pracownicy nauki tacy jak profesorowie Brus, Baczko, Morawski, Kołakowski, Bauman, zwalczając od wielu lat politykę naszej partii z pozycji rewizjonistycznych – świadomie i z premedytacją sączyli wrogie poglądy polityczne w umysły powierzonej ich pieczy młodzieży, byli duchowymi inicjatorami wichrzycielskich poczynań. "
  • chococaffe Re: Nowa narracja 27.10.20, 07:40
   1968

   "Komunistyczne władze wykorzystały protesty do wewnątrzpartyjnych rozgrywek. Rozpętano antysemicką kampanię pod hasłem walki z "syjonistami", jako rzekomymi inspiratorami zamieszek. Intelektualiści, między innymi Paweł Jasienica, stali się celem personalnych ataków. Pierwszy sekretarz komitetu wojewódzkiego PZPR w Gdańsku Stanisław Kociołek oskarżył uczestników zajść o próbę obalenia socjalizmu.

   12 marca 1968 roku Edward Gierek, wówczas szef komitetu wojewódzkiego PZPR w Katowicach, a dwa lata później przywódca rządzącej partii, poparł stanowisko centralnych władz i Władysława Gomułki. Podkreślając, że młodzież powinna się uczyć, a klasa robotnicza potępiać "wichrzycieli antypolskich ekscesów".
   W marcu 1968 roku propaganda przeciwstawiała robotników inteligencji. W całym kraju partia organizowała w zakładach pracy wiece, na których tak zwani "zwykli obywatele" wypowiadali się przeciwko "wichrzycielom".

   www.polskieradio.pl/39/248/Artykul/556469,Gomulka-rozmawia-ze-studentami-za-pomoca-palek
   • chococaffe Re: Nowa narracja 27.10.20, 07:47
    Już kilka razy padło na forum , że to z nudy. To nie chodzi o to, że one (oni też) są zagrożone torturami - ot, nie ma kafejki to w ramach rozrywki wyszli na ulicę.
    • obrus_w_paski Re: Nowa narracja 27.10.20, 07:53
     No to niech sobie myślą ze z nudy. Każda motywacja jest dobra. Było nie zamykać kawiarni.

     chococaffe napisała:

     > Już kilka razy padło na forum , że to z nudy. To nie chodzi o to, że one (oni t
     > eż) są zagrożone torturami - ot, nie ma kafejki to w ramach rozrywki wyszli na
     > ulicę.
  • triss_merigold6 Re: Nowa narracja 27.10.20, 07:59
   A mogły stare związkowe dziady nie cisnąć na zamykanie ch w niedziel.
   Knajpy zamknęli, kluby zamknęli, fitness centra, siłownie i baseny również, balować nie wolno, to cóż innego zostaje poza protestami.tongue_out
  • chococaffe Re: Nowa narracja 27.10.20, 08:02
   O już jest:

   Do protestów po wyroku TK ws. aborcji odniósł się też Marcin Horała z PiS, który zaczął się w nich doszukiwać wpływu bliżej nieokreślonych organizacji. - Przy poprzednich sytuacjach napięcia społecznego po 2015 roku widzieliśmy, że zawsze uruchamiając się różne, również zagraniczne ośrodki, które te napięcia starają się wspierać. One robią to dyskretnie. (...) To nie jest przypadek. To są ludzie, którym zależy, by rząd w Polsce obalić i zmielić, żeby nie był on taki, jaki jest
  • runny.babbit Re: Nowa narracja 27.10.20, 08:07
   Hehe, ale cos w tym jest! Sądzę że nie było bylo aż takich masowych protestów gdyby nie ograniczenia pandemii. Ludzie byliby bardziej zaabsorbowani pracą, szkołą, uczelnią, mieliby też inne atrakcje do wyboru chociażby rozrywkę i trudniej byłoby ich zaangażować. Teraz dostajemy premie za to że jesteśmy spragnieni ludzkiego kontaktu, bodźców innych niż wirtualne. Dochodzi też poczucie że i tak mamy przechlapane, więc zaszalejmy. I jeszcze maseczki- znam wiele osób które zawsze bały się że je ktoś zobaczy, policja zidentyfikuje, a teraz - anonimowość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka