10.11.20, 09:15
Ciekawe co na to forumowe przeciwniczki emigrantow, ze szczepionke na covid stworzyli synowie ludzi ktorzy doplyneli na pontonach?
Obserwuj wątek
  • wtop.ek Re: emigranci 10.11.20, 09:28
   Nie wiedziałem, że Turcy kilkadziesiąt lat temu na pontonach przypływali Bosfor z tureckiego Stambułu emigrując do tureckiego Stambułu.

   Zatrzymałem się na etapie gastarbaiterów legalnie ściąganych do pracy w Niemczech big_grin

   Pisz dalej, twoje wiedza o świecie poraża big_grin
   • dyzurny_troll_forum Re: emigranci 10.11.20, 09:41
    wtop.ek napisał:

    > Nie wiedziałem, że Turcy kilkadziesiąt lat temu na pontonach przypływali Bosfor
    > z tureckiego Stambułu emigrując do tureckiego Stambułu.

    Ale jak sam wiesz, to jednak wyprawa z Azji do Europy!
    • wtop.ek Re: emigranci 10.11.20, 09:46
     Pierwszy most oddano do użytku w 1973, więc zastanawiam się po co były te pontony, o chyba że sięgamy do czasów dawniejszych, ale i wtedy, ja zresztą do tej pory, można skorzystać z promów i setek taksówek wodnych.
      • wtop.ek Re: emigranci 10.11.20, 10:08
       Ten który przyjedzie legalnie jest ok. Pieszo, jachtem, na deskorolce albo na herleyu.

       "Gastarbaiters - foreign or migrant workers, particularly those who had moved to West Germany between 1955 and 1973, seeking work as part of a formal guest worker program (Gastarbeiterprogramm). Other countries had similar programs: in the Netherlands and Belgium it was called the gastarbeider program; in Sweden, Denmark, Norway and Finland it was called arbetskraftsinvandring (workforce-immigration); and in East Germany such workers were called Vertragsarbeiter.

       "Türeci and Sahin are children of Turkish Gastarbeiter or “guest workers” who came to Germany in the late 1960s. Sahin was born in southern Turkey but moved to Cologne when he was four. Türeci, the company’s chief medical officer, was born in Lower Saxony."
  • chicarica Re: emigranci 10.11.20, 11:58
   Co przeciwniczki to nie wiem.
   Ja w swoim otoczeniu mam: lekarza będącego wychowanym w Szwecji synem Syryjczyków, jego siostrę prawniczkę z tych samych rodziców, prezenterkę telewizyjną z rodziny syryjsko-libańskiej, doktorantkę matematyczkę z Mauritiusu. To tyle na temat niewykształconych pontoniarzy.
  • zazou1980 Re: emigranci 10.11.20, 12:31
   Polska sie wyludnia, kobiety sa zastraszane i zniechecane do posiadania wiekszej ilosci dzieci. Za jakies 20 lat bedziemy masowo importowac ludzi do opieki i pracy, by chociaz czesciowo ratowali nasz upadly juz system socjalny i zasypywali dziure demograficzna.
   Ci, ktorych ocecnie tak nienawidzcie, beda wam jeszcze zycie i zdrowie ratowac oraz pracowac na wasze nedzne emerytury.

   Osobiscie dla mnie pochodzenie tworcow tej szczepionki nie ma znaczenia. Poczekam, az sie rzad wyszczepi i jesli bedzie trzeba, to nie wykluczam, ze tez skorzystam...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka