Dodaj do ulubionych

Czy można przed zapłatą otworzyć paczkę?

14.01.21, 08:54
Chcę kupić coś z olx za prawie 3tys. Czy można wybierając wysyłkę kurierem i płatność za pobraniem przed zapłatą sprawdzić, czy w paczce faktycznie znajduje się zamówiony przedmiot i czy działa?
Obserwuj wątek
    • mamolka1 Re: Czy można przed zapłatą otworzyć paczkę? 14.01.21, 09:17
      Możesz.
      Kupiłam kiedyś monitor - sprzedawca zrobił zdjęcia paczki przed nadaniem i mi wysłał.
      Paczka przyszła uszkodzona - powiedziałam, że nie przyjmę póki nie sprawdzę czy jest ok. Nie było, monitor uszkodzony, nie zapłaciłam i nie przyjęłam.
      Sorry ale wiem jak wygląda później reklamowanie.
      Po to się kupuje za pobraniem żeby mieć szansę na sprawdzenie.
      Skąd masz wiedzieć czy ci ktoś cegły nie przysłał.
    • jkl13 Re: Czy można przed zapłatą otworzyć paczkę? 14.01.21, 09:47
      Nie, możesz otworzyć dopiero po opłaceniu paczki. Natomiast kurier ma obowiązek poczekać aż sprawdzisz zawartość,oczywiście w granicach rozsądku. Czyli ma obowiązek poczekać te 5 min.az rozpakujesz paczkę i obejrzysz towar,ale nie musi czekać 3 godziny,aż złożysz bieżnię i sprawdzisz ,czy działa.
      Ja kiedys zamówiłam serwis obiadowy porcelanowy, 200 elementów wink Serwis od producenta,nie z olx. Przesyłkę opłaciłam z góry,taka odważna byłam smile Kurier przywiózł i sam zaproponował,że wróci do mnie za 2 godziny, w tym czasie mogę sobie sprawdzić serwis i dopiero wtedy pokwituje mu odbiór paczki. Szczęśliwie nic nie było potłuczone,więc pokwitowalam bez problemu,ale raczej miałam szczęście,bo kurier przyszedł do mnie z gotowym zgłoszeniem reklamacyjnym w ręku smile
    • sarah_black38 Re: Czy można przed zapłatą otworzyć paczkę? 14.01.21, 18:16
      aniadawid1 napisała:

> Chcę kupić coś z olx za prawie 3tys. Czy można wybierając wysyłkę kurierem i pł
      > atność za pobraniem przed zapłatą sprawdzić, czy w paczce faktycznie znajduje s
      > ię zamówiony przedmiot i czy działa?

Jakiś czas temu kupowałam 2 duże gabaryty ( meble z Ikei) z odległych części Polski. Znalazłam w necie portal cliktrans. Zalogowałam się, zleciłam transport mebla, ale z przewoźnikiem umówiłam się, że on zapłaci sprzedawcy za mebel , a po dostraczeniu do mnie ja oddam kasę za mebel i transport. I tak też się te transakcje z OLX odbyły. Meble były w stanie opisanym przez sprzedawcę, czyli ok.

Bałabym się w ciemno płacić 3 tys. Moją siostrę kiedyś oszust oszukał i straciła 500 zł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka