Dodaj do ulubionych

Diabelska organizacja

31.01.21, 20:35
No rzeczywiście, diabelska, bo z Ewangelią to jego kościół nie ma nic wspólnego. Oj, ciężko niektórzy pracują na drugą Irlandię w Polsce, w pocie czoła odstręczają od wiary kolejne rzesze wiernych:

Ksiądz przegonił wolontariuszkę WOŚP sprzed kościoła
Obserwuj wątek
   • kira02 Re: Diabelska organizacja 31.01.21, 20:47
    A ja chodziłam do pewnego kościoła we Wrocławiu na Msze Św. przez kilka lat. Szału nie było, ale tragedii też nie. Ale odkąd PIS doszedł do władzy, proboszcz tak zaczął świrować, głosić takie herezje, jakby w sekcie był. W sumie dla Boga miejsca już zabrakło. I kiedy z okazji 11 listopada dwa lata temu wypluł z siebie jad, oszczerstwa, przekłamania,do tego podlane narodowo-katolickim sosem, powiedziałam: basta, moja noga w tym kościele więcej nie postanie. I nie postała.

    Z ludzi oczadziałych propagandą PISu i KK wychodzi wszystko to, co najgorsze. I z nas też chcą wydobyć wszystko to, co najgorsze. Tak, jak forumki, które pisały w innym wątku, że nigdy nikogo nie nienawidziły, nigdy nikomu źle nie życzyły, a teraz.... sad
   • triss_merigold6 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 09:08
    Nie głupio Ci, że brałaś ślub kościelny? Mnie tam by było głupio, codziennie gratuluję swoim rodzicom i sobie, że nigdy nie miałam kontaktu z instytucją Kościoła i katechezą, moje dzieci również nie.
  • astrologiiia333 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 09:58
   Jaką drugą Irlandię? Drugiej Irlandii nie było ani w październiku a teraz to już w ogóle nie ma. Taka prawda. Bolesna, ale jednak.
   Gdyby miała być jakaś druga Irlandia to by się już zaczęło. Wyszłoby 90% Polek i rozwaliłoby rząd. Obok skali takiego protestu nie przeszliby obietnie.
   A prawda jest taka, że tak się nie stało.
   Ludzie zrezygnowali z protestów. Wychodzi garstka ludzi w porównaniu z październikiem. Ludzie myślą, że rękami Lempart i kilku aktywistek, które gromadzą odważnie szych przedstawicieli społeczeństwa coś cobie wywalczą. PiS już zapowiedział, że ma gdzieś protesty. Nic nie będą zmienić w ustawie. Przygotują conajwyzej lepszą ustawę za życiem. I to bez pośpiechu. Po xuj pośpiech. Ladacznice, dzięki, meczeniice, cierpietnice poczekają. Taki ich los. Potem im spluną w twarz kilkoma tysiącami i hospicjum.
   Może jak w Polsce, w środku Europy, w UE umrze z 1000 kobiet przy porodzie chorego dziecka lub drugie tyle straci zdrowie (sporo ciąż musi zakończyć się cesarką) - może polska kobieta, której się wydaje że to nie jej problem się obudzi. Problem w tym, że do tego czasu małymi kroczkami, powoli będą obierać wszystko. I zanim ta polska konfederatka, wyborczyni psiarni się obudzi - nie będzie miała już prawa głosu. Mówiąc szczerze wstyd mi za polskie kobiety. Nic nie spadło z księżyca.
   Kilka czy kilkanaście ematek nie jest balsamem na obojętność tamtych kobiet. Mamy chyba w Polsce mocno zakorzeniony kult cierpiętnictwa, męczeństwa i wzbudzania winy w każdym na każdym kroku. Tak, wiem nic się nie da, nic się nie da, nic się nie da. U nas muszą zburzyć Polskę, żeby polak był mądry po szkodzie. Bo jak nie zobaczy to nie uwierzy. Specyficznym jesteśmy narodem. Cóż historia chyba będzie się powtarzać do usranej śmierci, że jak już wszystko jebnie to Polacy się zjednoczą i dopiero wzniosą się na wyżyny i dokonają niemożliwego. Problem w tym, że można już teraz, szybciej i łatwiej bez potrzeby czekania aż wszystko runie. No ale polak uwierzy dopóki nie zobaczy.
   Możecie mnie sobie teraz oskarżać, ale rozjerzyjscie się.
   Jutro zbaiorą wam edukację seksualną,
   Pojutrze zabiorą badania prenatalne bo się nie opłaca robić.
   Za tydzień niepłodnych obciąża podatkiem.
   Za dwa tygodnie zmuszą utrudnieniami do posyłania dzieci na religię. Zresztą nie będą musieli bo każdy przedmiot będzie miał wyrzucone z materiału niewygodne fakty a dodane religijne bzdety.
   Za miesiąc bedzie strach uprawiać seks pozamałżęński.
   Za dwa miesiące zabiorą wam całkowicie pigułkę po i pewnie prezerwatywy, a pigułki anty będzie można używać gdy masz wskazania zdrowotne.
   Można się z tego śmiać, ale niedawno bardzo można było się pośmiać z usunięcia prawa do aborcji eugenicznej. Zabawnie było w Xuj.

   Tak jak dość mam słuchania, że PiS się kończy, upada, zaraz w ogóle wpadnie do czarnej dziury, tak też dość mam słuchania że zaraz będziemy druga Irlandią, że za x lat(w domyśle przy wyborach) nie zapomnimy wam, rozliczymy was. Gówno rozliczymy. Taka prawda. Teraz albo nigdy. Postawmy granicę, bo bezkarność po tym akcie się pogłębi. Jeśli to mogli, to mogą już wszystko.
   • kira02 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 10:36
    Komunizm też nie upadł w ciągu kilku miesięcy od jednego strajku. Nie wiem, jak będzie z PIS, myślę, że sami się "zarżną" i zostawią ostatecznie kraj w totalnej ruinie (sami zresztą głosili takie hasła).

    Co do kk, to wystarczy przeczytać statystyki (np. ilu uczniów wypisuje się z lekcji religii). Prawda jest taka, że młodych nie obchodzi kk. Dopóki żyją stare babcie, jakoś to jeszcze idzie siłą rozpędu. Kiedy to pokolenie wymrze, w kk będzie dramat.
    • astrologiiia333 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 10:46
     Tak sobie wmawiaj. I czekaj. Jak pół Polski. Prawda jest taka że młodych jest coraz mniej, bo albo emigrują za lepszym życiem, albo się nie rodzą. Czekaj więc aż wymrze niegodne Europy pokolenie, tylko nie zdziw się, że jak już wymrze to kolejnych pokoleń już nie będzie.
     Wszyscy tak będziecie czekać na ruinę i co zrobicie z tej ruiny?
     Tak strasznie pocieszjace te statystyki wypisywane z religii, szczególnie w kontekście władzy pisowskiej, która ową religie wprowadzi do biologii, historii itp.
     • kira02 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 11:10
      Ok, o ile rozumiem argumentację i poniekąd ją podzielam, to nie do końca rozumiem, do czego właściwie nawołujesz?

      Ruina będzie dopóki będą głupi ludzie głosujący na podobnych sobie idiotów. Ludzie nie mający pojęcia o podstawach gospodarki, ekonomii, prawa itd. Zawsze tak było u nas, nie mam złudzeń co do tego, że Polacy się zmienią na dłuższą metę. My jako naród potrafimy się spiąć jak już jest tragicznie, ale żeby budować dobrobyt rok po roku, no to już mocno niekoniecznie.

      No i co z tego wynika? Co proponujesz?
      • astrologiiia333 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 11:19
       Co proponuję. Ja już napisałam co proponuję. Teraz wylewam swój żal, że wstyd mi za Polki, bo odpuściły - a bo co zrobisz, nic się nie da, taki mamy klimat, poczekajmy, rozliczymy was. Ojeju już prawie każdy że strachu się chowa po kątach. Ja osobiście wypsuje się z tego grajdoła i w lipcu wyjeżdżam. Może jak mi włosy osiwieją, a nogi odmówią posłuszeństwa w końcu będziecie w takiej ruinie, że się postawicie.
       • kira02 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 11:26
        Ależ wierz mi, że z rozkoszą obejrzałabym, jak wywożą na taczce prominentów jaśnie nam rządzącej partii. Nie tylko ja zresztą. Tylko co dalej? Widzisz kogoś z planem naprawy? Jakąś gramotną opozycję, kogokolwiek z sensownymi postulatami: co dalej, jak odbudować kraj? Bo ja nie bardzo.

        I uważam , że słusznie robisz, emigrując. Jeszcze wiele lat minie, zanim jako tako wyjdziemy z bagna. Podzielam rozgoryczenie.
        • astrologiiia333 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 11:36
         Oczywiście, że nie widzę. To jednak nie te czasu aby rząd wywozić na czymś co na wsi ma jedno kółko. Nie dopchasz się. Chodzi aktualnie o postawienie granicy i przystopowanie rządu. Ich teraz już nic nie zatrzyma. Realnie możliwe jest to tylko wtedy jeśli kobiety się zjednacza i wyjadą na ulicę w wiekszosci. Na pewno są sposoby aby rząd dojechać, aby nie czuł że może wszystko. No ale lepiej czekać, czekać i czekać. Czekanie daje właśnie tyle, że zaczynia się trawić coraz to nowe rewelację, przyzwyczajać i akceptować. Rząd bawi się z kobietami w syndrom sztokholmski. Daje nam w pysk, więzi w swoich przekonaniach. My się rzucałyśmy, walczyłyśmy, a oni czekali i dawali nam mniejsze lub większe kary. Odczekali i znów walnęli w pysk, ale my już nie powstałyśmy. Przetrawiłyśmy, przyzwyczaiłyśmy się i zaczynam etap akceptacji. Kolejnym krokiem będzie przywiązanie i godzenie się na wszystko.
        • astrologiiia333 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 11:47
         Zauważyłaś, że piszę Wy. Tak pisze Wy. Tak wy, bo ja się stąd zmywam. Zostańcie tu sobie i czekajcie na cuda boskie. Nie będę walczyć już o coś, co mnie nie będzie dotyczyło.
         To, że zauważam jak to wygląda nie przeszkadzało mi aktywnie brać udział w prostesach i całej tej maszynie. Ale ja mówię dość. Nie będę walczyć za rozlazłe na kanapie Haliny żeby nie musiały rodzić przez cesarskie cięcie zdeformowanego płodu. Niech będzie jak chce większość. Nie większość sondażowa a większość, która nie robi nic. I nie, nie będę brała za to odpowiedzialności. Czy przez to sanę się owa Haliną? Niech będzie. Przynajmniej nie dostanę w pysk na proteście i nikt mi zębów nie wybiję. A potem będę Helgą w normalnym kraju.
          • simply_z Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 13:02
           szczerze? jak dla mnie to nadal moglabym sobie zyc w zaborze galicyjskim. ten kraj pasowaloby zaorac i tyle. tutaj nie moze byc normalnie, a Astrologia ma racje. dosc juz cierpietnictwa, ze kiedys bedzie lepiej, bo nie bedzie.
           • sumire Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 13:34
            Mnie nie chodzi o cierpiętnictwo, chodzi mi o jednoczesne narzekanie na to, jak w Polsce jest wujowo, i oskarżanie o to "wych", którzy nie robią wystarczająco dużo. Bo że kraj mamy, jaki mamy, i naród mamy, jaki mamy, to ja wiem i dość się naczytałam o sobie, jaka to jestem antypolska w mojej krytyce zarówno narodu, jak i kraju. Ale nic nie poradzę na to, że mierzi mnie kręcenie nosem na to, że nie da się, przy jednoczesnym powtarzaniu, iż i tak nic się nie zmieni, i że "wy" nic nie robicie, a jak robicie, to źle, a "ja" mam to w dudzie i wyjeżdżam. Sorry.
      • leosia-wspaniala Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 19:53
       Ona próbuje podkopać morale Polek i odebrać nadzieję: och, nic z tego nie wyszło. A nieprawda. Jeszcze kilka lat temu nikt nie mówił o legalizacji aborcji w Polsce. Teraz nie ma kompromisu - i już go nie będzie.
    • gulcia77 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 10:49
     Komunizm też upadł, bo się zarżnął. Podobnie, jak Rzeczpospolita szlachecka. To nieprawda, że Rosja, Prusy i Austria rozdrapały kwitnące mocarstwo. Widać, musimy zagłębić, żeby powstać.
   • leosia-wspaniala Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 19:51
    >Gdyby miała być jakaś druga Irlandia to by się już zaczęło. Wyszłoby 90% Polek i rozwaliłoby rząd. Obok skali takiego protestu nie przeszliby obietnie.

    A w Irlandii to po prostu z dnia na dzień kobiety poszły i powiesiły rząd i księży za jaja? Czy jednak trochę to trwało? Do tej pory całkiem nie skończyli, większość szkolnictwa mają w rękach KK.
   • vivi86 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 20:44
    Druga Irlandię w takim sensie, że w Irlandii kościół, który był autorytetem i miał wielkie znaczenie przez swoje podejście, a raczej jego brak do tuszowania przypadków nadużyć seksualnych i przemocy zamozaorał się w ciągu jednego (1) pokolenia.

    Nasz też jest na dobrej drodze z powodu przypadków skandali seksualnych choc chyba nie ma taką skalę i nie rozliczenia się z okresem PRL w swych szeregach
  • maly_fiolek Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 10:29
   Za mało danych, nie znamy powodu.
   Ksiądz mógł poprosic o opuszczenie terenu kościelnego nie ze względu na to że jest wolontariuszką WOŚP a np. za czerwoną błyskawicę na maseczce/kurtce.
   • aqua48 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 10:57
    maly_fiolek napisała:


    > Ksiądz mógł poprosic o opuszczenie terenu kościelnego

    Dziewczyna nie kwestowała na terenie kościelnym tylko na chodniku. W tej parafii teren kościelny jest odgrodzony.
    Chodnika tego używają ludzie nie tylko idący do kościoła, ale i na przystanek tramwajowy, i do parku, i na lody (wczoraj budka z lodami była otwarta).
   • astrologiiia333 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 11:09
    Jakie za mało danych? Chyba raczej - nie ma co usprawiedliwiać, więc jako przykład akatoliczka zamknę swe oczęta i poczekam aż niebiosa zeslą jakieś wytłumaczenie, w stylu jest koronawirus, po co wychodzić z domu, ma maseczkę z błyskawicą, lub kolczyki z Marylą Rodowicz. Ile jeszcze będziecie udawać, że władza i kościelne szatańskie pomioty walczą z WOŚP. Nazywają nas schizofrenikami bo jak zwolennik WYBORU, może pomagać dzieciom, chorym dzieciom, szpitalom itp.
    Dokładnie tak samo jak zwolennik jednej słusznej drogi - urodzenia, może NIE POMAGAĆ.
  • hexella Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 12:37
   o tym samym pomyślałam patrząc na tego księdza emanującego prostacką agresją i średniowieczną głupotą, że w gruncie rzeczy to sprzymierzeniec laicyzacji.
   Im więcej takich prostackich ciołków, z których natrząsają się internety, tym śmielszy i bardziej masowy odwrót od bram KK. Zwłaszcza wśród młodych ludzi, w których pokładam nadzieję na zmianę skostniałej światopoglądowo Polski.
  • vivi86 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 12:59
   Na Irlandię to pracują nie stawiając w pełnej transparentności kwestii przestępstw seksualnych i współpracy cześci duchownych z SB uncertain

   Natotomiast jakkolwiek reakcja nie była super to postępowanie Julek z TT co to w jeden weekend smarują po ścianach,wybijają szyby, przerywają msze, krzycza wyp******* i popierają aborcję, a kolejnego jak gdyby nigdy nic kwestują z puszeczką to jakieś kuriozum
   • hexella Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 16:05
    Irlandii nie będzie i żadnej innej rewolucji. Będzie powolny, ewolucyjny proces laicyzacji związany z nieuchronną wymianą pokoleniową.
    Ci młodzi ludzie, którzy teraz mają naście lat zmarginalizują znaczenie KK nie przez zadymy na mieście , tylko poprzez zwyczajny brak zainteresowania przebrzmiałą duchowością i brak strachu przed klątwami, demonami i tym podobnymi duperelami.
  • bib24 Re: Diabelska organizacja 01.02.21, 18:07
   widzisz a ja nie jestem wierząca i twoje zasrane katolickie standardy mam w dupie. i nie, nie możesz mnie w nią pocałować. pełny nienawiści grzeszniku. niech cię szatan smaży przez całą wieczność.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka