06.02.21, 19:28
W wątku o luksusie ktos wspomnial.
Serio sa takie szkła które same sie przyciemniają?
Chyba będę potrzebowała w końcu okularow korekcyjnych (krotkowidz) Bronie się przed tym rękami i nogami bo u mnie jest mnóstwo słońca i ciągle noszę słoneczne. A takie zaciemniające się to co to, fotochromy? Czy w tym się nie wygląda jak niewidomy? Czy jest coś innego?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Okulary 06.02.21, 19:32
      Ja znam tylko fotochromy i za darmo bym ich nie chciała, bo mi się nie podoba to, jak się przyciemniają nawet przy niezbyt jasnym świetle. No nie i już. Mam korekcyjne i korekcyjne -słoneczne.
      Ale może ematka zna coś lepszego
    • mysiulek08 Re: Okulary 06.02.21, 19:34
      no sa, od dziesiatkow lat smile nosilam przez lata zwykle fotochromy (szare smile) teraz od kilku lat mam fotochromowe transitions, na dodatek progresy, tez szare bo lubie, POLECAM! choc nie jest to tania sprawa
    • marta.graca Re: Okulary 06.02.21, 19:34
      Mam korekcyjne słoneczne i wymienianie ich jest upierdliwe. Mój mąż i mama mają fotochromy i sobie chwalą. Są też takie nakładki na magnes.
        • fibi00 Re: Okulary 06.02.21, 19:54
          daniela34 napisała:

> Tak, te nakładki też znam i może się na nie przerzucę

Ja mam okulary z firmy Solano które mają nakładki na magnes. Jest to super sprawa. Latem kiedy razi mnie słońce przykładam nakładki do okularów i gotowe. Nawet nie widać że ma się okulary korekcyjne.Fotochromy są okropne.
        • homohominilupus Re: Okulary 06.02.21, 19:40
          mysiulek08 napisała:

> i bedzie je zmieniac co chwile? tzn co kto lubi, dla mnie opcja 'po moim trupie
          > ' tongue_out
          >
          >
          >

No to chyba pozostanie mi obyć sie bez szkiel korekcyjnych, w sumie od matury daje radę...
          • daniela34 Re: Okulary 06.02.21, 19:58

> No to chyba pozostanie mi obyć sie bez szkiel korekcyjnych, w sumie od matury d
            > aje radę...

Twój wybór rzecz jasna, ale w sumie, dlaczego?
            Zarówno korekcyjne jak i słoneczne z korekcją można sobie zrobić bardzo fajne, modne i ładne, zwłaszcza jeśli nie masz, jakiejś dużej wady (wiadomo, nie w kazde oprawki słonecznych można kazde szkła wsadzić). Ja okulary traktuję jako element, czy ja wiem, biżuterii chyba i bardzo lubię. Swoje słoneczne też bardzo lubię i z przyjemnością noszę. Ok, trzeba zmieniać, ale jie jest to jakieś bardzo kłopotliwe. Co więcej, koleżanka po moich doświadczeniach przerzuciła się z soczewek na korekcyjne -sloneczne.
            • daniela34 Re: Okulary 06.02.21, 20:00
              Ewentualnie te nakładki. Znajomy ma i sobie chwali. Fibi wyżej też poleca. Jak mi się moje sloneczne zniszczą to może się przerzucę
            • 35wcieniu Re: Okulary 07.02.21, 16:22
              Nie wiem jak przedmowczyni ale ja np. wolę nie widzieć niż nosić okulary. Po pierwsze w zasadzie w każdych wyglądam źle i nie jest to tylko moja opinia - panie w salonach optycznych zawsze ubolewają, po drugie tak długo już chodzę bez że w okularach czuje ogromny dyskomfort, tzn tak wyraźne widzenie jest dla mnie nieprzyjemne bo się już przyzwyczaiłam że świat wygląda raczej na rozmyty big_grin
              Do kina i w tego typu sytuacjach noszę, ale nie polubie nigdy.
        • koko8 Re: Okulary 06.02.21, 19:43
          Ale jak co chwilę? Przecież człowiek bez wady, tez zdejmuje okulary słoneczne po wejsciu do pomieszczenia, ona tylko dodatkowo wloży korekcyjne.
          Choć ja osobiście w ogóle bym zrezygnowała z okularów i wybrała soczewki wink
          • homohominilupus Re: Okulary 06.02.21, 19:51
            koko8 napisała:

> Ale jak co chwilę? Przecież człowiek bez wady, tez zdejmuje okulary słoneczne p
            > o wejsciu do pomieszczenia, ona tylko dodatkowo wloży korekcyjne.
            > Choć ja osobiście w ogóle bym zrezygnowała z okularów i wybrała soczewki wink

Probowalam kiedyś soczewki... No nie byłam w stanie sobie tego do oka wsadzić. Plus strasznie to nieekologiczne mi się wydaje.
            • arabelax Re: Okulary 06.02.21, 20:46
              Teraz moze inaczej spokjrzysz na soczewki i przyzwyczaisz sie? Ja bym na Twoim miescu sprobowala jeszcze raz.

Ta opcja z soczewkami kontaktowymi plus sloneczne bylaby najwygodniejsza i widzialabys tez wszystko z boku smile

A odnosnie ekologii to wazne, zeby zuzytych nie wrzucac do zlewu/kanalizacji.
      • pani07 Re: Okulary 06.02.21, 19:38
        A ja mam fotochromy, które noszę latem, wiosną- i dobrze się czuję w nich- za to wybrałam szarą wersję szkieł, a nie brązową. Widzę różnicę.
    • bo1 Re: Okulary 06.02.21, 21:10
      Miałam kiedyś szare fotochromy. To nie był dobry pomysł. Mimo, że wybrałam dość mały stopień ściemniania, to przyciemniały się nawet w czasie deszczu. Przy pogodzie słonecznej też nie spełniały zadania, bo jako okulary optyczne uznaję tylko takie prawie niewidoczne, nic nie ważące, z małymi soczewkami, więc takie właśnie były. A okulary przeciwsłoneczne powinny dobrze i szczelnie osłaniać gałki oczne, żeby słońce nie wpadało górą i bokami.
    • beverlyja90210 Re: Okulary 06.02.21, 22:56
      a jak wygląda niewidomy, że nie chcesz tak wygladac jak ludzie niewidomi?
      Mój mąż miał ale mu nie pasowały zmienił na takie z nakładką na magnes i sobie chwali
    • lesna.baba Re: Okulary 07.02.21, 13:46
      Z doświadczenia lepiej zrobić dobrą parę korekcyjnych przeciwsłonecznych i mieć osobno zwykłe korekcyjne. Fotochromy po pewnym czasie używania powodowały nadwrażliwość oczu na normalne światło.
    • po-trafie Re: Okulary 07.02.21, 16:32
      To chyba ja pisalam. Lata temu byly fotochromy ktore w pomieszczeniach przy sztucznym swietle byly bezowe, a na zewnatrz w kolorze... brudnym. Sciemnialy sie i rozjasnialy dlugo, wygladaly zle. Fuj.

Teraz fotochromy to zupelnie inna technologia. Osobiscie mam szkla firmy (podmarki?) Transitions i bardzo sooe chwale.
      W pomieszczeniach i w nocy sa idealnie przezroczyste, reaguja na UV - wiec i w aucie raczej zostaja jasne.
      Za to w sloncu reaguja ekspresowo, mozna eybrac czy sciemniaja sie na ciemnoszare, brazowe, turkusowe i szmaragdowe (nadal badzo ciemne ale w roznych odcieniach), w slonecznej pogodzie sa wybawieniem. Noszac przy sobie osobna pare przecieslonecznych-korekcyjnych udalo mi sie ja zgubic, bez ochrony w jasnosci mruze oczy jak krecik...
    • jowita771 Re: Okulary 07.02.21, 17:07
      Miałam fotochromy raz, nigdy więcej. One przeważnie są lekko przyciemnione, a w ostrym słońcu i tak nie są aż tak ciemne, jak słoneczne. Teraz mam normalne i słoneczne korekcyjne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka