Dodaj do ulubionych

Ten lockdown nic nie da

17.03.21, 20:35
Równie dobrze mogli by nie wprowadzać.
Krzyczą, że cała Polska zamknięta- a właściwie to co zmienili?

Dzieci1-3 idą na zdalne. Hotele będą zamknięte. To ilościowo i epidemiologicznie ma sens.
Siłownie trochę działały
Zamknięte galerie? zawsze tam są spożywcze, apteki, fryzjer, księgarnie, drogerie... część sklepów padła więc ilościowo niewielka różnica.
Kościoły otwarte-limitów nikt nie pilnuje
Żłobki, przedszkola jak były czynne tak są
Knajpy były nieczynne i są
Lekarze mimo, że po szczepieniach tak samo udzielają głównie teleporad.
Kina właściwie się nie otworzyły.
Teraz mamy dużo bardziej zakaźnego wirusa, bardzo zmęczone społeczeństwo (czytaj mniej stosujące się do wytycznych) więc...

Obserwuj wątek
    • simply_z Re: Ten lockdown nic nie da 17.03.21, 20:45
      narazie (narazie..) nie zamknęli lasów, ani nie ograniczali poruszania się tak jak np. we Włoszech. i też myślę, że to guzik da. wiele ludzi zaraziło się w pracy-nie wszyscy mogą przecież przejść na zdalne.
    • klementyna156 Re: Ten lockdown nic nie da 17.03.21, 20:49
      Pewnie, że nic to nie da. To są pozorowane działania. Jedyny efekt to będzie coraz większe rozdrażnienie ludzi. Którym władzunia się nie przejmie, bo ma naród gdzieś.
      Skutek jest taki, że nibylockdown, a wszystko będzie działać - każdy znajdzie jakiś sposób, kruczek czy furtkę dla prowadzenia działalności. Zupełnie się ludziom nie dziwię, jakoś trzeba przertwać.
      Jak zawsze, kto nie kombinuje, ten zginie. A wirus zrobi co chce - pewnie przycichnie dopiero po 50% zaszczepionego narodu, czyli jeszcze z rok się będziemy tak bujać najmarniej.
        • ferra Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 16:45
          wyrok z wczoraj (bodajże)
          Lockdown jest nielegalny? Orzeczenie Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy potwierdził wadliwość wprowadzanych przez rząd przepisów, uznając że „kasacje były oczywiście zasadne”. Orzeczenie ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania państwa, o czym przekonywał na łamach „Dziennika gazety Prawnej” adwokat mec. Andrzej Michałowski.

To oznacza, że zarówno wcześniejsze, jak i przyszłe regulacje ingerujące w konstytucyjne wolności, o ile również będą wprowadzane za pomocą rozporządzeń, nie mają podstawy prawnej. A zatem będą mogły być skutecznie kwestionowane.
          Andrzej Michałowski

Prawnicy podkreślają, że Sąd Najwyższy potwierdził, że wprowadzane rozporządzeniami restrykcje nie mają podstaw prawnych i nie mogą być wiążące dla obywateli.
          Więcej: biznes.radiozet.pl/News/Lockdown-jest-nielegalny-Orzeczenie-Sadu-Najwyzszego
    • milupaa Re: Ten lockdown nic nie da 17.03.21, 20:57
      Oczywiście, że nic nie da. Jak wszystkie lockdowny. Czy gdzieś na świecie poza rzekomo Wuhan, gdzie spawano wejścia do budynków i wywlekano ludzi z domów siła do karetek, udało się opanować na stałe galopującego wirusa?
    • memphis90 Re: Ten lockdown nic nie da 17.03.21, 21:15
      >Lekarze mimo, że po szczepieniach tak samo >udzielają głównie teleporad.
      No to jeszcze raz, bo od roku jest walkowane i nie trafia. Teleporady NIE działają dlatego, że lekarze nie chcą się zarazić, tylko żeby pacjenci nie gromadzili się w poczekalni. Nie da się zrobić 40 porad na miejscu w interwałach co 5-10 minut z każdorazową dezynfekcją i odizolowaniem tych z podejrzeniem covid. Po zmianach aktualnie znów wszyscy gromadzą się w poczekalni- łącznie z tymi, co przyszli się przebadać, bo mają kwarantannę i kaszel, więc prawdopodobnie covid, a wizyta na miejscu "się należy", to przyszli. Cóż, minister zadecydował, minister niech bierze odpowiedzialność.
      • milupaa Re: Ten lockdown nic nie da 17.03.21, 21:26
        Powinno być to mieszane, teleporady i wizyty, w zależności od potrzeby. Pacjent powinien mieć coś do powiedzenia. Z mojego doświadczenia lekarze wróżą przez telefon, nawet jak wizyta jest wskazana. I to się przeważnie zle kończy. Małe dzieci z infekcja wizyty zdecydowanie na miejscu. Też byłam straszona pani nie przychodzi z dzieckiem bo tu tłum czeka, byłam, przychodnia pusta.
      • szpil1 Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 06:08
        memphis90 napisała:

> Nie da się zrobić 40 porad na miejscu w interwałach co 5-10
        > minut z każdorazową dezynfekcją i odizolowaniem tych z podejrzeniem covid. Po
        > zmianach aktualnie znów wszyscy gromadzą się w poczekalni-

A dlaczego nie można zrobić tak jak w przychodniach w UK? Np. w mojej rzeczywiście proszą o nieprzychodzenie, są porady telefoniczne i przez video link (czy jak tam to się nazywa), ale tez zapisują pacjentów na określone godziny jeśli już koniecznie ktoś się uprze, że musi przyjść. Zasada jest taka - nie więcej niż trzy osoby na raz w budynku, przychodzi się na 5 min przed wizytą i personel delikwenta wpuszcza do środka. Tłumów nie ma, a jednak pacjenci są "zaopiekowani". Badania laboratoryjne są też robione na tej samej zasadzie.
      • cku Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 07:00
        Oj da się. Sa przychodnie gdzie się nie da i zapisuje pacjentow 40 na 1 godzinę. A są takue gdzie zapis jest na konkretną godzinę i w poczekalni max 2 osoby są. Wszystko się da, tylko chcieć trzeba. Poza tym nie widze by jakos po kazdym pacjencie dezynfekowano punkty pobrań czy gabinety. A teraz każdy może byc zakaxony chociażby niewykrywalna mutacja francuska 😉
        • madami Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 09:36
          Nigdy nie mogłam pojąć po co? dlaczego przychodnie to robią? Chodziłam do przyszpitalnej poradni, mały korytarz, na którym było kilka poradni, kilka krzeseł i zawsze dziki tłum, słaba wentylacja, nie było co zrobić z kurtkami, ludzie często siadali na ziemi po miejsca było mało i krzeseł jak na lekarstwo i co chwilę przychodził ktoś i wrzeszczal ( musiał bo przy takiej ilości stłoczonych osób był spory hałas) "kto ostatni? pan ostatni? Pani ostatnia? Będę za panią. Po czym z gabinetu wychodziła zagniewana pielęgniara i wrzeszczała żeby było trochę ciszej bo w środku jest hałas.
          • cku Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 09:49
            Bywałam i w takich. Pewna przychodnia z kolei przyjmowała bez zapisow, przychodziłeś i stałeś w tłumie, bo wg przyjścia było. Dzieci chore też... Po pierwszej akcji zmieniłam przychodnię na taką, gdzie hest zapis na konkretną godzinę (a w sprawach nagłych tez mozna przyjsc i jakis lekarz obejrzy). Teraz nawet nie swiruja z pomiarem temp na wejsciu.
            • madami Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:19
              Ja nie miałam możliwości zmiany bo w przychodni kontynuowałam leczenie szpitalne i tylko dzięki temu ordynowali mi odpowiednie zabiegi.
              Pamiętam, że na tym korytarzyku pojawiały się też malutkie dzieci, oczywiście zaraz zaczynały płakać więc rozpętywała się burza "czy to dziecko może być ciszej" " tu są też inni ludzie" itp. itd. i często rodzic podkulał ogon i wychodził, przejśc się gdzieś albo udawał się w przestronniejsze miejsce w szpitalu ale uwaga nie był wtedy w stanie kontrolować swojego miejsca w kolejce i bardzo często go z niej wypychano...
      • turzyca Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 09:19
        >Po zmianach aktualnie znów wszyscy gromadzą się w poczekalni

Jak chodzę do lekarzy w Niemczech, to w poczekalniach jest 1/2 lub nawet tylko 1/3 krzeseł, porozstawianych daleko od siebie, czekają Ci, co są zdecydowanie zaraz do przyjęcia, reszta czeka poza budynkiem. Recepcje tego mocno pilnują. Plus zachęca się do przychodzenia możliwie krótko przed wizytą.

Ale przypomniałam sobie jak kiedyś się na Madalińskiego spóźniłam do lekarza, bo stałam w kolejce do recepcji 40 minut, tak więc rozumiem, że w Polsce ten system nie przejdzie.
    • trzebasiebawic Re: Ten lockdown nic nie da 17.03.21, 21:47
      Będę to powtarzać do znudzenia. Lockdowny - kolejne i kolejne nic nie dadzą.
      Trzeba było odciąć Chiny od świata. Przespaliśmy ten moment. Trudno.
      Pierwszy światowy lockdown był jeszcze zrozumiały. Trzeba było sprawdzić czy zadziała. Nie zadziałał bo to nie był żaden lockdown. Teraz też nie jest żadnen lockdown. To jest za przeproszeniem pierdolenie. Takie przedłużanie agonii. Powinno się to zrobić raz a dobrze, a nie rozciągać to na lata. Moment tego raz a dobrze już też minął.
      Jedyna nadzieja w szczepionkach.

* Było wtedy myśleć o służbie zdrowia i lekarzach a nie lasami się bawić, wyborami i innymi bzdurami. Teraz udajemy, że damy radę się dostosować do liczby łóżek, lekarzy i respiratorów. Nie damy rady. A już na pewno nie takimi głupawymi lockdownami. Za to trupy będziemy zbierać jeszcze latami. Tak jak i gospodarkę.
      Myślę, że za 100 lat naekcjach historii (co najmniej) będą się uczyć o nieporadnosci świata, który cywilizacyjnie jest zdolny do tego aby udźwignąć taką pandemię. Z jakiego powodu woli jednak tańczyć ciciubabkę.
      • ga-ti Re: Ten lockdown nic nie da 17.03.21, 23:26
        Wiosną zamiast wydawać kasę na wybory i propagandę trzeba było pomyśleć i doinwestować szpitale.
        Ale wróć, nie było takiej potrzeby, wszak latem pokonaliśmy wirusa, cholera, rzygać się chce, jak sobie przypomnę te radosne mordy...
      • dyzurny_troll_forum Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 00:36
        trzebasiebawic napisała:

> Pierwszy światowy lockdown był jeszcze zrozumiały. Trzeba było sprawdzić czy za
        > działa. Nie zadziałał bo to nie był żaden lockdown.

Pierwszy lockdown był najbardziej na poważnie (poważniejszego już nie będzie). Ludzie w większości się posrali ze strachu spodziewając się czegoś na kształt apokalipsy zombii. I rzeczywiście w większości siedzieli w domu. I układali płatki na kwarantannę, pucowali łapki śmierdzącymi płynami. Pamiętam jak jeździłem pod koniec marca po autostradach, to prawie żadnego ruchu oprócz tirów.

I jeżeli wtedy nie zadziałało, przy takim ogromnym społecznym poparciu i współudziale to oczywistym jest, że już nigdy nie zadziała.
        • alicia033 Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:37
          morekac napisała:

> Ten wirus wypełz z Chin, zanim się zorientowali, że mają problem.

Dokładnie.
          A jak się zorientowali, że mają problem, to sami się zamknęli, więc mówienie o tym, że trzeba było odciąć Chiny jest idiotyczne. Chiny były odcięte i spowodowało to niezłe zamieszanie w przemyśle pozostałej części świata.
          • trzebasiebawic Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 19:33
            Serio w 21 wieku można się nie zorientować, że ma się nowego wirusa i należy prewencyjnie to zgłosić i nie tylko się zamknąć OD RAZU, ale i odciąć wszelką migrację do innych krajów, dopóki się sprawa nie wyjaśni, dopóki nie pozna się wirusa w kontekście tego jak bardzo jest zaraźliwy i ŚMIERTELNY?
            No tak...100 lat za ludzi pierotnymi albo jak kto woli przekonana o swej nieomylności i wspaniałości LUDZKOŚĆ, która nie wie jeszcze, nawet dziś, że lokalne ogniska wygasza się szybciej i łatwiej niż ogólnoświatowe.
            Zamknięcie Chin w takim momencie, w którym to nastąpiało było gówno już warte.
            Idiotyczne to było jak cały świat robił sobie heheszki z wirusa z Chin, w momencie w którym ludzie sobie migrowali bo w sumie jeszcze nie wiadomo, albo nie doproszono się Chin o realne informacje. Urocze. Oby tak dalej.
    • alexis1121 Re: Ten lockdown nic nie da 17.03.21, 21:54
      Dokładnie, to jest atrapa lockdownu. Kraje które wprowadziły prawdziwe obostrzenia mogą powoli świętować, przynajmniej na razie. Sens ma tylko zamknięcie wszystkiego (prócz wychodzenia na smog oczywiście) i bardzo powolne stopniowe otwieranie (przykład Wielka Brytania czy Niemcy). A zamykanie po części i na bardzo krótki okres niczego nie zmienia. Jesteśmy w d****.
        • glanaber Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 08:18
          W TVN24 wczoraj znów pokazali ciężarówki z trupami (w domyśle z trupami, bo wnętrz nie pokazani) ze smutnym komentarzem „tak było rok temu w Bergamo. Czy ten scenariusz się powtórzy?” - tak, to były te same zdjęcia z 2013 roku, które już dawno zdemaskowano i wyśmiano.
          • snajper55 Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:28
            glanaber napisała:

> W TVN24 wczoraj znów pokazali ciężarówki z trupami (w domyśle z trupami, bo wnę
            > trz nie pokazani) ze smutnym komentarzem „tak było rok temu w Bergamo. Czy ten
            > scenariusz się powtórzy?” - tak, to były te same zdjęcia z 2013 roku, które już
            > dawno zdemaskowano i wyśmiano.

Nigdy tego filmu nie "zdemaskowano", ponieważ jest on autentyczny. Jego autentyczność została potwierdzona.

fakenews.pl/spoleczenstwo/tak-te-pojazdy-wojskowe-wywoza-trumny-z-bergamo/

To że w coś nie chcesz uwierzyć nie znaczy jeszcze, że to jest nieprawda.

S.
    • cku Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 06:38
      Nie da. Poza dorżnięciem gospodarki.
      Teraz to juz naturalnie się przewali i tyle. Rzad przespał ten rok, przepierd... kasę na Rydzyka, wybory Sasina i tvp... Wine zrzuca na ludzi ze naseczek nie noszą i się gromadzą, no to ludzue majajuz w nosie. Nawet ci co do tej pory przestrzegali wszystkiego. (ja tez odpuszczam, bo po co mam byc ostrozna i się ograniczac skoro i tak jestem obarczana wina. Chrzanić to).
      • szeptucha.z.malucha Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 06:46
        No, nie? A jeszcze dziennikarze piszą o nieodpowiedzialności i inne durnoty. Maseczki g dają, wszystkich ludzi nie da się zamknąć, bo żeby ci schowani mogli przeżyć, inni (większość) muszą zaiwaniać do pracy. Dzieci potrzebują się rozwijać, bo inaczej potworki nam powyrastają.
        Tu trzeba było ochronę zdrowia doinwestować a nie przepierdzielać kasę.
        W wątku obok - człowiek potrzebuje szpitala a wszędzie odbija się od ściany. A potem gromy na chorych, że za późno się zgłaszają. Kupy się to nie trzyma.
        • morekac Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 07:08
          Z tym za późnym zgłaszaniem: szwagier na początku stycznia wzywał do ojca karetkę. Nie przyjeżdżali, bo saturacja za wysoka. Jak przyjechali, to: "czemu karetka wezwana tak późno". Był to pan po 80tce z chorobami współistniejącymi, być może i tak by zmarł, bez względu na to, kiedy trafił do szpitala. Ale zwalanie winy na pacjentów i ich rodziny, że za późno trafiają do szpitala jest podłe.
          • cku Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 07:15
            Na jesieni chorowal mąż kolezanki. Tez pogotowie nie chciało przyjechać mimo ze miał bardzo niską saturacje. Ale dusznosci nie zgłaszał... Dopiero przez znajomego ratownika udało się wezwac, pan trafił do szpitala pod tlen na 2 tygodnie.
            Najlatwiej zrzucić na najsłabszych, od ktorych tak naprawdę nic nie zależy.
    • zwyczajnamatka Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 06:58
      Wczoraj na konferencji pokazywali taka mapkę. Na niebiesko były pokazane województwa z najmniejszą liczbą zachorowań.
      Jestem z niebieskiego województwa. Zachorowań jest mało. Dlaczego nas też zamknęli?
      To tak jak ze szkołami. W naszej szkole nie było jesienią ani jednego przypadku, nie było kwarantanny, nic, a i tak moje dziecko nie chodzi od miesięcy do szkoły.
      Czy ich już na prawdę kompletnie popier..liło?
    • annajustyna Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 09:29
      Z kościołami to skandal. W Niemczech rejestrujesz się pisemnie, siedzi się w szachownicę, co drugą ławkę, jest limit uczestników. Komunia do ust zabroniona, na rękę podawana zdezynfekowanymi szczypczykami. Nie ma spiewów oprócz organisty. Ksiądz wkłada maskę, jeśli akurat nie ma czytania.
    • madami Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:14
      Decyzję ta zdaniem prof. Kuchara jest wyrazem desperacji, a nie najlepszym sposobem radzenia sobie z epidemią.

Nie tędy droga
      - Nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody, a my wchodzimy trzeci raz. Moim zdaniem nie tędy droga. Trzeba te działania jeszcze raz przemyśleć. Jaki sens ma bowiem np. zamknięcie muzeów? Czy wiadomo, że ktoś tam się zakaził? Mamy jakieś dane w tym zakresie? Walka z epidemią musi być celowana podobnie jak z pożarem. Widzimy już bardzo wyraźne, że tak proste instrumenty jak lockdown po prostu nie działają tak, jakbyśmy chcieli. Musimy identyfikować realne miejsca transmisji i w nich starać się zatrzymać szerzenie koronawirusa. Złym sposobem jest zamykanie wszystkiego, bo to zła, kosztowna i co najważniejsze nieskuteczna metoda - podkreślił prof. Kuchar.

Dlaczego nieskuteczna? Gdyż, zdaniem eksperta, nieakceptowana społecznie.

- Ograniczenia będą wtedy skuteczne, gdy ludzie będą ich sami przestrzegali, a nie da się wszystkich kontrolować - powiedział.

Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-ekspert-krytykuje-lockdown-trzeba-szukac-lepszych-rozwiazan,nId,5114452#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Eksperci powinni zadać sobie przede wszystkim pytanie - DLACZEGO ludzie nie przetrzegają rekomendowanych przez nich obostrzeń zamiast jęczeć, marudzić, obrażać itp. Zrozumienie działania ludzkiej motywacji to pierwszy i najważniejszy krok do sukcesu ale żadna próba zrozumienia nie jest podejmowana.
      Rząd i eksperci jak muchy walące w szybę miotają się zapętlając tak jak rodzic brnący w karanie dziecka i karanie i karanie i jeszcze raz karanie. Doprowadzili do tego, że obostrzenia są odbierane jako kara, jako dowalanie a nie coś co ma ratować.
      • araceli Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:17
        madami napisała:
        > - Ograniczenia będą wtedy skuteczne, gdy ludzie będą ich sami przestrzegali,
        >
        a nie da się wszystkich kontrolować - powiedział.

Czyli w przypadku polskich ułanów - żadne uncertain
        • snajper55 Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:31
          araceli napisała:

> madami napisała:
          > > - Ograniczenia będą wtedy skuteczne, gdy ludzie będą ich sami przestrz
          > egali,
          > >
          a nie da się wszystkich kontrolować - powiedział.
          >
          > Czyli w przypadku polskich ułanów - żadne uncertain

Ich przodkowie mieli tyle wspólnego z ułanami, że chodzi w gaciach zdartych z poległych ułanów.

S.
    • pitupitt Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:24
      Jak ludzie będą dalej robić to co robią, to pewnie, że nic nie da. A że Polak zawsze musi pokazać, że jest najmądrzejszy i wie najlepiej, to mamy to co mamy... Żeby była jasność, bo zaraz pewnie parę "oświeconych" na mnie naskoczy: nie namawiam nikogo do siedzenia w piwnicy, ale do latania samopas i olewania wszelkich zasad też nie.
      • araceli Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:27
        pitupitt napisał(a):
        > Jak ludzie będą dalej robić to co robią, to pewnie, że nic nie da. A że Polak z
        > awsze musi pokazać, że jest najmądrzejszy i wie najlepiej, to mamy to co mamy..
        > . Żeby była jasność, bo zaraz pewnie parę "oświeconych" na mnie naskoczy: nie n
        > amawiam nikogo do siedzenia w piwnicy, ale do latania samopas i olewania wszelk
        > ich zasad też nie.

Dokładnie - wiele miejsc mogłoby działać w reżimie sanitarnym ale zawsze znajdzie się poyeb, który za misję życiową przyjmie pokazanie, że się nie dostosuje. Bo musi żreć czipsy przez 3h lotu uncertain
          • araceli Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:35
            runny.babbit napisał(a):
            > Przecież linie lotnicze same serwują posiłki na pokładzie, to nie jest decyzja
            > pasażerów 😀

Opisywana przeze mnie sprawa dotyczyła akurat taniej linii, która nie serwuje nic, chyba, że sobie kupisz. Normalne linie proponują ale nie wpychają do gardeł - można (i powinno się) zrezygnować. A nawet jak korzystasz to możesz zjeść w 3 minuty a nie ciamkać 3 godziny.

Mamy co co mamy bo ludzie nie używają mózgów.
            • araceli Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 10:39
              gryzelda71 napisała:
              > Ale odpowiedzialny pasażer odmówi. Czego nie rozumiesz?
              > W sumie odpowiedzialny
              > człowiek nie lata w czasach pandemiismile

Akurat podróże lotnicze z zachowaniem wymogów sanitarnych i odpowiedzialności są bezpieczne. Problem leży w debilach, którzy muszą... no po prostu muszą... czy to w samolocie, czy w kinie, czy w teatrze.
    • princesswhitewolf Re: Ten lockdown nic nie da 18.03.21, 14:39
      >a właściwie to co zmienili?

ludzie nie beda umierali na ulicach przed szpitalami na Covid bo sie krzywa zachorowan wydluzy i splaszczy

Pytanie tylko dlaczego w Polsce tego nikt nie wyjasnia z rzadu po co wlasciwie jest lockdown....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka