Dodaj do ulubionych

Gej jako małżonek.

30.03.21, 17:44
W pokoleniu naszych rodziców większość homoseksualistów zakładała zwyczajne rodziny wiążąc się z kobietami. Czy te kobiety zazwyczaj widziały o tym że mają za męża homoseksualistę. Jak się układało w takich rodzinach?
Obserwuj wątek
    • fragile_f Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 18:14
      Nie wiem, ale jestem na 90% pewna że mój ex jest gejem wink Układało nam się ok, dopóki nie chodziło o sprawy seksualne, ba - prawie wzieliśmy ślub. Na szczęście wyobraziłam sobie 40 lat prawie-że-celibatu (albo zdrad...) i do dalszej części życia wybrałam sobie kogoś innego, po drodze testując czy aby na pewno ze mną jest wszystko ok tongue_out
    • mama-ola Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 18:41
      Był kiedyś artykuł na ten temat, wyznania nauczycielki, która wyszła za kolegę z pracy. Nieszczęśliwa była. Zniszczył jej życie, odebrał szansę na małżeństwo z kimś innym.
        • simply_z Re: Gej jako małżonek. 31.03.21, 15:29
          w tym artykule akurat bylo opisane (jesli to ten sam o ktorym mysle), ze w tamtych czasach czyli jakies 30 lat temu, jak nie wiecej, nie miala wiekszych szans na zamazpojscie, albo przynajmniej tak czula. Male miasteczko, sfemenizowane srodowisko i nagle pojawil sie on-mlody nauczyciel. Od poczatku cos jej nie pasowalo, mimo, ze nie miala duzo doswiadczenia w tej materii, bo po pierwszym stosunku, poszedl zwymiotowac do lazienki..no ale coz..zlozyla to na karb zdenerwowania. Pozniej pojawialy sie roznego rodzaju dziwne sytuacje..zwlaszcza kiedy maz sie upil.
    • redheadfreaq Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 18:49
      Mam znajomą, którą były mąż porzucił niedługo po narodzinach ich córki. Jak się okazało - dla faceta. Poznali się w jednym z związków wyznaniowych, oczywiście negatywnie zapatrujacych się na kwestię homoseksualizmu. Z nim oczywiście nie mam kontaktu, ona chyba ułożyła sobie życie, patrząc po FB - przynajmniej takà mam nadzieję, bo sprawa była koszmarna.
    • heca7 Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 18:56
      Dawny znajomy mojego męża z pracy po latach okazał się gejem. Tzn już jak go poznałam (jeszcze przed jego ślubem) był jakiś taki... miękki, łapką tak machał i tak cieniutko mówił. Był bardzo kobiecy (wiem, nie wszyscy geje tak mają ale on bardzo zwracał tym uwagę). Ożenił się, kupili z żoną willę na prestiżowym warszawskim osiedlu. Urodziły im się dzieci. I pan nagle zakochał się w koledze. Po czym odszedł do niego oznajmiając, żonie że on zawsze czuł się gejem tylko...chciał mieć dzieci big_grin Najlepsze, że jak się ożenił to dalsi znajomi z tego samego zawodowego środowiska jak się o tym po miesiącach dowiadywali robili zdziwione miny- ale jak to? Ożenił?! A to on nie jest gejem??? A gadane to on miał o seksie. Do dziś pamiętam jak opowiadał o seksie z dziewczyną na włączonej, wirującej pralce po paru skrętach tongue_out Ach, och co z niego był za ogier tongue_out wink
    • allijja Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 19:03
      brat-bliźniak mojego ówczesnego narzeczonego był gejem. Przez dłuższy czas spotykał się z facetem, który miał zone i dzieci.
      Też zastanawiałam sie, jak ten jego facet funkcjonuje w małżeństwie.
    • alba27 Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 19:11
      Nie wiem jak się układało kiedyś,ale chodziłam do klasy z dziewczyną, która szybko wpadła, wyszła za mąż i jak dzieciak był w okolicach wczesnoszkolnych się rozwiedli. Kilka lat później razem z ową koleżanką spotkaliśmy się na kawie i opowiedziała mi, że już po rozwodzie jej mąż przyznał, że jest homo, wcześniej nie był pewien. W tym przypadku wszystko się dobrze skończyło. Koleżanka ma drugiego męża, syn już dorosły, na studiach ma dobry kontakt z ojcem, bogobojna rodzina ex męża jakoś to zaakceptowała.
    • kura17 Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 19:19
      znajoma znajomego rozwiodla sie z mezem, bo cos podejrzewala (byly tez inne powody, oczywiscie).
      niedlugo po rozwodzie ex-maz znalazl sobie "milosc zycia" - mezczyczne. kobieta dosc ciezko to przezla, nie wiadomo dlaczego winila siebie.

dluga historia straszniejsza uncertain
      dosc dobra znajoma byla zamezna z gejem przez jakies 5 lat (lub nawet wiecej). odkryla to przez przypadek.
      co ciekawe, w zasadzie wszyscy ich znajomi z pracy wiedzieli o tym PRZED ich slubiem - a nikt jej nie powiedzial ...
    • arthwen Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 20:01
      Mam znajomą, która miała męża i dwójkę dzieci, a teraz ma ex-męża, dwójkę dzieci i żonę (wzięły ślub w Holandii).
      Z mężem jej się nie układało, to nie było szczęśliwe małżeństwo, nie mam pojęcia czemu za niego wyszła. Ale po comingoucie rozkwitła wręcz - i paradoksalnie - zrobiła się dużo bardziej kobieca, tak jakby wcześniej jej ta kobiecość przeszkadzała.
    • gulcia77 Re: Gej jako małżonek. 30.03.21, 23:53
      Miałam taki przypadek w rodzinie. Koszmar i cztery zniszczone życia. Córki bowiem sobie średnio z traumą poradziły.
      Pan wiedział, że jest gejem, ale ponieważ rzecz się działa w środowisku ŚJ, to stosunek do osób homoseksualnych jest karygodny i któryś mądry inaczej starszy wyjaśnił, że to fanaberia i kiedy założy rodzinę, to mu przejdzie.
    • myelegans Re: Gej jako małżonek. 31.03.21, 00:23
      kolezanki ojciec dokonal coming out w wieku .... 60 lat, kiedy juz nie mogl zyc w klamstwie i od 10 lat zyje ze swoim partnerem, ktorego mial kiedy malzenstwo trwalo... kolezanka twierdzi, ze wiedziala od zawsze, bracia zerwali kontakt w ojcem...

pomyslec ile osob po drodze unieszczesliwil,... bo rodzina, kosciol itp.
    • trudneslowa Re: Gej jako małżonek. 31.03.21, 00:26
      Mamy takiego całkiem dobrego znajomego. Tzn. mieliśmy.
      Piękna, fajna, ogarnięta druga żona, z którą ma córkę (w tamtym czasie, kiedy drama się rozpętała, dziewczynka miała 6 lat). Z pierwszą żoną ma syna.
      Gościu lansiarz, jakieś drogie auto, logo na koszuli albo tiszercie, ale poza tym zupełnie w normie (de facto później okazało się, że ma koszmarne długi), dało się z nim bezstresowo wypić piwo na grillu.
      Wyszło, gdy ktoś szukał znajomych na instagramie po numerze telefonu - i ten nasz koleżka miał swój numer sprzężony z sekretnym (sic) kontem. Przebierał się w kobiece ciuchy, szukał kontaktu z mężczyznami, opisywał swoje gejowskie przygody oraz oferował np. pokazy przed kamerką za bony do Amazona.
      Wyszedł z tego tragiczny syf. Od wieczoru, kiedy screeny i link do konta rozszedł się wśród znajomych, nikt nie ma z nim kontaktu, mimo wielu prób jego najlepszych kolegów, przyjaciół. Zapadł się pod ziemię. Minęło od tego parę lat. Jego druga żona, na nowo ułożyła sobie życie i niedawno urodziła dziecko z nowym partnerem.
    • maadzik3 Re: Gej jako małżonek. 31.03.21, 00:50
      Znam taką historię, para z 10 lat starsza ode mnie. Pan dokonał comingoutu gdy dzieci były we wczesnym nastolęctwie. Rozwiedli się. Żona jakoś się pozbierała (strasznie ją lubię), córka w miarę też, ale na synu odbiło się to bardzo ciężko
    • margerytka73 Re: Gej jako małżonek. 31.03.21, 13:27
      Znam taki przypadek, to, że mąż to gej wyszło po 20 latach, jak odszedł do innego mężczyzny. Żona w szoku.
      2 dzieci.
      Ale dziwię się jej, ze nic nie podejrzewała przez tyle lat? Jak to możliwe?
    • asia_i_p Re: Gej jako małżonek. 31.03.21, 15:20
      Znam jedną taką rodzinę, bardzo pobożna dziewczyna była przeszczęśliwa, że znalazła idealistę skłonnego z nią doczekać w dziewictwie do ślubu. A po ślubie on dalej w tym dziewictwie trwał, i trwał, i trwał. Małżeństwo cywilnie rozwiedziono, kościelnie uznano za nieważne, każdy poszedł swoją drogą i chyba obydwoje są teraz szczęśliwi.
    • bi_scotti Re: Gej jako małżonek. 31.03.21, 17:07
      jaga.34 napisała:

> W pokoleniu naszych rodziców większość homoseksualistów zakładała zwyczajne rod
      > ziny wiążąc się z kobietami.

To jest dosc smiala teza, nie wiem czy w ogole istnieja stats i w jakim zakresie, po za tym ktora generation nazywasz "pokoleniem naszych rodzciow", bo np. moi rodzice to bylo Pokolenie Kolumbow i owszem, np. starsi od nich, Iwaszkiewicz i Parandowski choc byli wieloletnia para, to kazdy zone mial i dzieci, ale to nie jest tak, ze tego typu "solutions" byly az tak powszechne. Wielu gays pozostawalo forever bachelors/singels, czasem na stare lata zaczynali mieszkac razem i bylo to tlumaczone finansami, zdrowiem etc. Szczegolnie sporo lesbians w dlugotrwalych zwiazkach tak czynilo. BTW, bardzo niedawny film "Two of us" z fantastic Barbara Sukova & Martine Chevalier bardzo pieknie to ilustruje.
      Wracajac do moich rodzicow i ich generation, mieli oni kilka zaprzyjaznionych par panow i pan mieszkajacych razem, o ktorych homosexualizmie "wszyscy" wiedzieli ale oficjalna wersja byla "brak mieszkan" wink co w powojennej Warszawie czy Gdansku, czy jakimkolwiek innym miescie nie bylo w zaden sposob naciaganym rationalization smile Owszem, pamietam pewna znajoma rodzicow, ktora koniecznie (koniecznie!!!) chciala ozenic swojego synusia Maciusia, choc tez nie bylo zadnym secret jakie sexual needs ma ow Macius; chyba w koncu odpuscila choc wydaje mi sie, ze umarla bez pelnej swiadomosci, ze jej syn jest gay true and true.
      Znam kilka kobiet z mojego pokolenia, ktore juz jako tzw. mature women (w okolicach 50tki), po odchowaniu dzieci, czasem majac juz wnuki, rozwiodly sie i sa teraz w zwiazkach z kobietami. Aczkolwiek zadna ale to zadna z nich nie wpasowuje sie w jakis stereotyp "lesbian woman" smile Life.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka