Dodaj do ulubionych

Post ścisły

    • treo.tralve Re: Post ścisły 02.04.21, 10:50
      Nie, po co i dlaczego
    • anorektycznazdzira Re: Post ścisły 02.04.21, 10:52
      ke?
    • angazetka Re: Post ścisły 02.04.21, 10:57
      Mięsa jem mało na co dzień. I tak, dziś go w menu nie będzie. Tradycja.
    • redwineiswhatilike Re: Post ścisły 02.04.21, 10:57
      Nie bardzo. Jeśli już to dlatego, że przybrałam ostatnio 1 kg i może spróbuję dziś zjeść mniej smile
      • redwineiswhatilike Re: Post ścisły 02.04.21, 10:58
        Mięsa nie jej praktycznie wcale od ponad 2 lat, jeśli już to naprawdę sporadycznie wątróbkę.
    • ruscello Re: Post ścisły 02.04.21, 10:59
      W zasadzie tak. Stosuję IF 5/2, w piątki poszczę.
      • panna_lila Re: Post ścisły 03.04.21, 11:24
        IF 5/2 to znaczy? pięć dni jesz, dwa nie?
    • ritual2019 Re: Post ścisły 02.04.21, 11:12
      Nie. Dzien jak co dzien oprocz tego ze wolny od pracy a wiec wczoraj wieczorem zaczeliamy dlugi weekend od wizyty u przyjaciol, pysznej kolacji i fajnych wesolych rozmow. Dzis na obiad czyli ok 6 mamy tacos ktore zrobi corka, oprocz tego troche zakupow, ogrod, spacer.
      • 1matka-polka Re: Post ścisły 02.04.21, 12:40
        "i fajnych wesolych rozmow."

        🤭
    • hexella Re: Post ścisły 02.04.21, 11:22
      jako niewierząca wegetarianka, na IF 6/18, w kwestii postu jestem bardziej radykalna niż ortodoksyjny katol.
      • panna_lila Re: Post ścisły 03.04.21, 11:25
        Wyżej IF 5/2 tu IF6/18? Jak to wygląda?
        • hexella Re: Post ścisły 03.04.21, 14:17
          no... 6 godzin szama, 18 przerwa.
          5/2 to pewnie 5 dni jedzeniowy freestyle, 2 dni post.
    • bialeem Re: Post ścisły 02.04.21, 11:36
      W ramach postu i śniadania zaraz zamówię jakiś fastfood smile
    • savignonblanc Re: Post ścisły 02.04.21, 12:04
      Tak
    • fitfood1664 Re: Post ścisły 02.04.21, 12:28
      dzisiaj na śniadanie miałam kawałek zimnej pieczeni z indyka, więc raczej nie
      a takie piękne miałam plany, kolejny post Dąbrowskiej... ale mi się nie chciało
    • 1matka-polka Re: Post ścisły 02.04.21, 12:37
      Wlasnie jem schabowego z serem plesniowym i sosem z octu balsamicznego.
      • annajustyna Re: Post ścisły 02.04.21, 14:23
        Dla mnie to byłoby prawdziwe poświęcenie, a nie śledzie 😋
      • fitfood1664 Re: Post ścisły 03.04.21, 11:42
        mięso z serem ? ohyda
        • 1matka-polka Re: Post ścisły 03.04.21, 11:45
          Twoj post jest bardziej ohydny, chyba sie porzygam. 🤮
    • nikita1908 Re: Post ścisły 02.04.21, 14:21
      Codziennie jem 3 dość lekkie posiłki, za mięsem i słodyczami nie przepadam, więc nigdy nie widziałam sensu takiego postu... Mogłabym nie jeść wcale, ale wtedy pewnie bym zemdlała..
    • beata.1968 Re: Post ścisły 02.04.21, 14:35
      Tak , ale nie jest to dla mnie jakieś wielkie wyrzeczenie bo nie jestem mięsożerna za bardzo. Czasem parę dni nie jem nic mięsnego , prawdziwe wyrzeczenie to dla mnie nie jedzenie czekolady itp uncertain
    • daniela34 Re: Post ścisły 02.04.21, 16:36
      Jeśli post to powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych to poszczę. Jeśli post ma oznaczać umartwienie to nie poszczę-mamusia zrobiła pierogi ruskie= pełnia szczęścia.
    • wrotek0 Re: Post ścisły 02.04.21, 18:18
      Kiedyś pościliśmy - nawet mąż, choć ateista. Bardziej zwyczajowo niż z nakazu religijnego. Tzn. mięsa nie było i generalnie raczej skromne jedzenie. Ale ja pościć (głodować) nie mogę, jak muszę pracować - ręce mi się trzęsą, jest mi zimno, szczękam zębami. Cukier w normie. Teraz odpuszczam i podaję to co jest do jedzenia. Mąż i Teściowa to ateiści, więc im wszystko jedno, dzieci na swoim garnuszku a ja też nie czuję potrzeby postu. Na obiad była gęsta jarzynowa (nie na rosole), ale na śniadanie kanapka z wędliną (co jadam rzadko, tylko nie miałam siły nic innego zrobić, bom zbolała).
    • nutella_fan Re: Post ścisły 02.04.21, 19:03
      Ja na chlebie i wodzie cały dzień dzisiaj.
    • kornelia_sowa1 Re: Post ścisły 02.04.21, 19:15
      Tak, poszczę dzis
      • volta2 Re: Post ścisły 02.04.21, 21:20
        Ja też poszczę ale nietypowo, bo siedzę na all. Czyli mięska dziś niet, ale ciutka alkoholu była. No i się na tańce wybieram.
    • cosmetic.wipes Re: Post ścisły 02.04.21, 23:09
      Zupełnie niezamierzenie (brak czasu i zapieprz w robocie) dzisiejszy dzień spędziłam o czterech kostkach czekolady i jablku.
      Czyli pościłam. Niechcący.
    • geez_louise Re: Post ścisły 03.04.21, 00:32
      No i jak tu nie obchodzić tradycyjnych świat, jak jest tyle specjalnych dni na jedzenie śledzi?

      W ogóle o co chodzi z tymi śledziami? Nie tylko ja je kocham, ale ze wszystkimi moimi znajomymi płci żeńskiej mamy co chwila straszna fazę na śledzie, kupujemy je masowo, dyskutujemy o najlepszych rodzajach i pożerały je stadnie.
      • geez_louise Re: Post ścisły 03.04.21, 00:34
        Na obiad podałam dziś kaczkę, czyli jednak postnie 🤣
    • chicarica Re: Post ścisły 03.04.21, 11:42
      Po pierwsze, nawet gdybym była katoliczką, to tu chyba ten post nie obowiązuje. Poza Polską nie słyszałam nigdy o takich postach. Po drugie, jaki sens ma post od potraw mięsnych, gdy obecnie schabowy jest tani, a ryba jest przysmakiem i jest dość droga?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka