angazetka Re: Post ścisły 02.04.21, 10:57 Mięsa jem mało na co dzień. I tak, dziś go w menu nie będzie. Tradycja. Odpowiedz Link Zgłoś
redwineiswhatilike Re: Post ścisły 02.04.21, 10:57 Nie bardzo. Jeśli już to dlatego, że przybrałam ostatnio 1 kg i może spróbuję dziś zjeść mniej Odpowiedz Link Zgłoś
redwineiswhatilike Re: Post ścisły 02.04.21, 10:58 Mięsa nie jej praktycznie wcale od ponad 2 lat, jeśli już to naprawdę sporadycznie wątróbkę. Odpowiedz Link Zgłoś
ruscello Re: Post ścisły 02.04.21, 10:59 W zasadzie tak. Stosuję IF 5/2, w piątki poszczę. Odpowiedz Link Zgłoś
panna_lila Re: Post ścisły 03.04.21, 11:24 IF 5/2 to znaczy? pięć dni jesz, dwa nie? Odpowiedz Link Zgłoś
ritual2019 Re: Post ścisły 02.04.21, 11:12 Nie. Dzien jak co dzien oprocz tego ze wolny od pracy a wiec wczoraj wieczorem zaczeliamy dlugi weekend od wizyty u przyjaciol, pysznej kolacji i fajnych wesolych rozmow. Dzis na obiad czyli ok 6 mamy tacos ktore zrobi corka, oprocz tego troche zakupow, ogrod, spacer. Odpowiedz Link Zgłoś
hexella Re: Post ścisły 02.04.21, 11:22 jako niewierząca wegetarianka, na IF 6/18, w kwestii postu jestem bardziej radykalna niż ortodoksyjny katol. Odpowiedz Link Zgłoś
panna_lila Re: Post ścisły 03.04.21, 11:25 Wyżej IF 5/2 tu IF6/18? Jak to wygląda? Odpowiedz Link Zgłoś
hexella Re: Post ścisły 03.04.21, 14:17 no... 6 godzin szama, 18 przerwa. 5/2 to pewnie 5 dni jedzeniowy freestyle, 2 dni post. Odpowiedz Link Zgłoś
bialeem Re: Post ścisły 02.04.21, 11:36 W ramach postu i śniadania zaraz zamówię jakiś fastfood Odpowiedz Link Zgłoś
fitfood1664 Re: Post ścisły 02.04.21, 12:28 dzisiaj na śniadanie miałam kawałek zimnej pieczeni z indyka, więc raczej nie a takie piękne miałam plany, kolejny post Dąbrowskiej... ale mi się nie chciało Odpowiedz Link Zgłoś
1matka-polka Re: Post ścisły 02.04.21, 12:37 Wlasnie jem schabowego z serem plesniowym i sosem z octu balsamicznego. Odpowiedz Link Zgłoś
annajustyna Re: Post ścisły 02.04.21, 14:23 Dla mnie to byłoby prawdziwe poświęcenie, a nie śledzie 😋 Odpowiedz Link Zgłoś
1matka-polka Re: Post ścisły 03.04.21, 11:45 Twoj post jest bardziej ohydny, chyba sie porzygam. 🤮 Odpowiedz Link Zgłoś
nikita1908 Re: Post ścisły 02.04.21, 14:21 Codziennie jem 3 dość lekkie posiłki, za mięsem i słodyczami nie przepadam, więc nigdy nie widziałam sensu takiego postu... Mogłabym nie jeść wcale, ale wtedy pewnie bym zemdlała.. Odpowiedz Link Zgłoś
beata.1968 Re: Post ścisły 02.04.21, 14:35 Tak , ale nie jest to dla mnie jakieś wielkie wyrzeczenie bo nie jestem mięsożerna za bardzo. Czasem parę dni nie jem nic mięsnego , prawdziwe wyrzeczenie to dla mnie nie jedzenie czekolady itp Odpowiedz Link Zgłoś
daniela34 Re: Post ścisły 02.04.21, 16:36 Jeśli post to powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych to poszczę. Jeśli post ma oznaczać umartwienie to nie poszczę-mamusia zrobiła pierogi ruskie= pełnia szczęścia. Odpowiedz Link Zgłoś
wrotek0 Re: Post ścisły 02.04.21, 18:18 Kiedyś pościliśmy - nawet mąż, choć ateista. Bardziej zwyczajowo niż z nakazu religijnego. Tzn. mięsa nie było i generalnie raczej skromne jedzenie. Ale ja pościć (głodować) nie mogę, jak muszę pracować - ręce mi się trzęsą, jest mi zimno, szczękam zębami. Cukier w normie. Teraz odpuszczam i podaję to co jest do jedzenia. Mąż i Teściowa to ateiści, więc im wszystko jedno, dzieci na swoim garnuszku a ja też nie czuję potrzeby postu. Na obiad była gęsta jarzynowa (nie na rosole), ale na śniadanie kanapka z wędliną (co jadam rzadko, tylko nie miałam siły nic innego zrobić, bom zbolała). Odpowiedz Link Zgłoś
nutella_fan Re: Post ścisły 02.04.21, 19:03 Ja na chlebie i wodzie cały dzień dzisiaj. Odpowiedz Link Zgłoś
volta2 Re: Post ścisły 02.04.21, 21:20 Ja też poszczę ale nietypowo, bo siedzę na all. Czyli mięska dziś niet, ale ciutka alkoholu była. No i się na tańce wybieram. Odpowiedz Link Zgłoś
cosmetic.wipes Re: Post ścisły 02.04.21, 23:09 Zupełnie niezamierzenie (brak czasu i zapieprz w robocie) dzisiejszy dzień spędziłam o czterech kostkach czekolady i jablku. Czyli pościłam. Niechcący. Odpowiedz Link Zgłoś
geez_louise Re: Post ścisły 03.04.21, 00:32 No i jak tu nie obchodzić tradycyjnych świat, jak jest tyle specjalnych dni na jedzenie śledzi? W ogóle o co chodzi z tymi śledziami? Nie tylko ja je kocham, ale ze wszystkimi moimi znajomymi płci żeńskiej mamy co chwila straszna fazę na śledzie, kupujemy je masowo, dyskutujemy o najlepszych rodzajach i pożerały je stadnie. Odpowiedz Link Zgłoś
geez_louise Re: Post ścisły 03.04.21, 00:34 Na obiad podałam dziś kaczkę, czyli jednak postnie 🤣 Odpowiedz Link Zgłoś
chicarica Re: Post ścisły 03.04.21, 11:42 Po pierwsze, nawet gdybym była katoliczką, to tu chyba ten post nie obowiązuje. Poza Polską nie słyszałam nigdy o takich postach. Po drugie, jaki sens ma post od potraw mięsnych, gdy obecnie schabowy jest tani, a ryba jest przysmakiem i jest dość droga? Odpowiedz Link Zgłoś