Dodaj do ulubionych

Pakistan :>

08.04.21, 09:16
Cała koncepcja purdah [praktyka oparta na segregacji płci i zakrywaniu ciała przez kobiety - red.] ma na celu unikanie pokusy, nie każdy ma taką siłę woli, by jej uniknąć - stwierdził, cytowany przez AFP premier Pakistanu

Został skrytykowany za te słowa, ale to pokazuje, ilu mężczyzn jeszcze tak myśli. I to nie zwykły, nic nie znaczący człowieczek, lecz premier...

Biedni, bezwolni mężczyźni. Zależni nie od głowy, a od główki....
Obserwuj wątek
  • shmu Re: Pakistan :> 08.04.21, 09:24
   Kilka lat temu w Polsce, nie Pakistanie, publicznie ktoś z kościoła powiedział, że to dzieci prowokują księży. Biedni, też nie dają rady przed tym kuszeniem...
   • annamaria210 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:20
    Nie no, nie ma żadnej różnicy między PL a Pakistanem, nawet Pakistan bardziej światły. Stosunki homoseksualne się zgodnie z prawem każe więzieniem, było nawet parę wyroków po 10 lat. W prawie pakistańskim nie ma pojęcia gwałtu małżeńskiego, w prawie istnieje również luka, która pozwala sprawcom zabójstw honorowych uniknąć kary. Umiejętność czytania i pisania posiada 46% kobiet, podczas gdy mężczyzn już 70% co wskazuje na spore nierówności edukacyjne. Znane jest zjawisko porywania dziewcząt chrześcijańskich w wieku 12-18 lat, sprzedawanie ich muzułmańskim mężom i nawracanie siłą na islam jak również sprzedawanie kobiet do Chin na żony dla tamtejszych mężczyzn. Według statystyk 90% kobiet w Pakistanie doświadczyło przemocy domowej, w Polsce ok. 19%, czyli średnia unijna. Odsetek badanych kobiet w Polsce, które deklarują, że nie ma usprawiedliwienia dla przemocy wobec kobiet jest wyższy niż w Niemczech czy w Szwecji. No ale w PL jest o wiele gorzej, wiadomo.
    • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:30
     Roznice ze wzgledu na plec w edukacji wynikaja przede wszystkim z braku dostepu do niej. Za edukacje trzeba zaplacic z wlasnej kieszeni a nie jest obowiazkowa a wiec jest to spory wysilek dla wiekszosci rodzin a dla wielu jest to nieosiagalne. W zwiazku z tym ksztalcic wola dzieci plci meskiej bo to oni beda utrzymywac rodziny. Tak, to jest kilkaset lat roznic mentalnych, ekonomicznych ale tak bylo kiedys w Europie tez. Pakistan nalezy do grupy krajow nierozwinietych a wiec nie mozna tego porownywac.
    • shmu Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:34
     Annamaria, nie miałam na celu napisania, że w Polsce jest gorzej, tylko, że takie przekonania i publiczne mówienie o tym bez wstydu i kary ma się dobrze na całym świecie.
    • huang_he Re: Pakistan :> 08.04.21, 09:47
     Nie mów Polska, tylko polscy religijni dewianci (czyli wszyscy katolicy). Ja jestem Polką i zatłukłabym, a następnie posiekałabym maczetą każdego, kto by skrzywdził moje dziecko. Polscy katolicy za to posiekaliby każdego, kto się wyłamuje z ukrywania pedofiloksięży i najchętniej spaliliby na stosie ateistów (jak Kazimierza Łyszczyńskiego).
     • berdebul Re: Pakistan :> 08.04.21, 11:29
      Nie tylko religijni dewianci. Był wątek o molestującym dziadku, pani zamierzała dalej utrzymywać kontakt. Był wątek o dziecku molestowanym w przedszkolu przez ojca innego dziecka. Nikt nikogo nie posiekał, a jeszcze przedszkole groziło pozwem za ujawnienie sprawy. I tak dalej.
      Polska to kraj trzeciego świata.
  • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 09:44
   Dziewczyny sie czepily, ze dziki kraj... a ja z wiekiem dochodze do wniosku, ze mezczyzni to w duzej czesci wlasnie takie prymitywne, kierowane popedem tluki. No fakt, kultura (nie kazda tongue_out ) to troche w nich tlumi, ale nie zawsze i nie do konca.
   • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 09:57
    > a ja z wiekiem dochodze do wniosku, ze mezczyzni to w duzej czesci wlasnie takie prymitywne, kierowane popedem tluki. No fakt, kultura (nie kazda tongue_out )

    nie no bez przesady. Europejski przecietny mezczyzna nie zakuta kobiet od stop do glow i kontroluje popedy.

    Lubi nawet sobie popatrzec: Ooo ta ma ladny tylek, ooo ale nogi. Jezu ale cycki, jaka pieeeknaaaaa....
    • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 10:18
     Wiesz co a do Tajlandii rypac dzieci to jezdza rowniez mezczyzni z cywilizowanych krajow, czy wylacznie bogaci Arabowie? A orgietki z dziewczynkami w Zatoce sztuki to sobie urzadzaly (urzadzaja?) muzulmanskie dzikusy, czy europejscy zamozni panowie "na poziomie"?
     • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 11:50
      no tak ale nie mozna znowu kazdego przecietnego mezczyzne klasyfikowac jako seksualnego zwyrola jezdzacego do Tajlandii na dziwki i pedofila

      To tak jakby zalozyc ze kazdy jeden Polak cpa, bo jakas tam grupa cpa.


      Polki prostytutki tez jechaly tam z wyboru wiec wiesz...
      • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 11:56
       Nie napisalam, ze kazdy jeden. Ale jak sie tak przyjrzec zachowaniom seksualnym mezczyzn pod wszystkimi szerokosciami geograficznymi, to wychodzi obraz napalonego malpiszcza, ktore jest na tyle cwane, ze potrafi poped okielznac- ale dopiero pod grozba kary. Molestowanie, gwalty, akty zoofilii z braku samicy wlasnego gatunku pod reka- to jest domena mezczyzn, to wsrod kobiet wystepuje sporadycznie.
       • 1matka-polka Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:01
        "Molestowanie, gwalty, akty zoofilii z braku samicy wlasnego gatunku pod reka- to jest domena mezczyzn, to wsrod kobiet wystepuje sporadycznie."

        Im slabszy popęd, tym łatwiej go tlumić. 🤷
        • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:20
         Też prawda. Dodam jeszcze że im dalej ośrodek seksu od ośrodka agresji tym lepiej dla okolicznych żywych stworzeń. W związku z powyższym kobiety z wysokim libido nie walą w łeb kamieniem i nie wciągają w krzaki obiektów swojego pożądania.
       • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:17
        fornita111 napisała:

        > Nie napisalam, ze kazdy jeden. Ale jak sie tak przyjrzec zachowaniom seksualnym
        > mezczyzn pod wszystkimi szerokosciami geograficznymi, to wychodzi obraz napalo
        > nego malpiszcza, ktore jest na tyle cwane, ze potrafi poped okielznac- ale dopi
        > ero pod grozba kary. Molestowanie, gwalty, akty zoofilii z braku samicy wlasneg
        > o gatunku pod reka- to jest domena mezczyzn, to wsrod kobiet wystepuje sporadyc
        > znie.

        Zgadzam się. Ale spoko jeśli batem na występki małpiszczy są prawa sprowadzające restrykcje na same małpiszcza - ściganie gwałtów, brak tolerancji obyczajowej dla molestujących, brak tabu na te czyny. A nie restrykcje i ograniczenia na potencjalne ofiary. Bo w patriarchalnych kulturach karę za myśli i czyny złodzieja (mężczyzna) ponosi właściciel dóbr (kobieta).
        • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:26
         >A nie restrykcje i ograniczenia na potencjalne ofiary. Bo w patriarchalnych kulturach karę za myśli i czyny złodzieja (mężczyzna) ponosi właściciel dóbr (kobieta).

         dokladnie.
        • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:40
         aandzia43 napisała:

         > Zgadzam się. Ale spoko jeśli batem na występki małpiszczy są prawa sprowadzając
         > e restrykcje na same małpiszcza - ściganie gwałtów, brak tolerancji obyczajowej
         > dla molestujących, brak tabu na te czyny. A nie restrykcje i ograniczenia na p
         > otencjalne ofiary. Bo w patriarchalnych kulturach karę za myśli i czyny złodzie
         > ja (mężczyzna) ponosi właściciel dóbr (kobieta).
         A to tak, pelna zgoda
       • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:26
        >Nie napisalam, ze kazdy jeden. Ale jak sie tak przyjrzec zachowaniom seksualnym mezczyzn pod wszystkimi szerokosciami geograficznymi, to wychodzi obraz napalonego malpiszcza, ktore jest na tyle cwane, ze potrafi poped okielznac- ale dopiero pod grozba kary. Molestowanie, gwalty, akty zoofilii z braku samicy wlasnego gatunku pod reka- to jest domena mezczyzn, to wsrod kobiet wystepuje sporadycznie.


        wiadomosci i kroniki kryminalne jednak pisza o sytuacjach ekstremalnych a nie normalnych facetach ktorzy na codzien nie gwalca i nie wspolzyja z kozami.

        • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:39
         Alez wlasnie gwalca, tylko to nie jest zglaszane. Gwalty malzenskie, wykorzystywanie nietrzezwych, przelecenie przez bace owieczki na hali, bo mu sie zachcialo- tego nie ma w zadnych kronikach kryminalnych. Nawet skali gwaltow z uzyciem ewidentnej przemocy fizycznej tak naprawde nie znamy, mozemy tylko szacowac, bo ofiarom sie zwyczajnie nie oplaca szarpac z systemem.
         • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 13:09
          No ale nadal, pomimo niezglaszania... nie oznacza to ze kazdy jeden mezczyzna gwalci i ze to chleb powszedni. To nie jest jednak cos co jest typowe i kazda jedna ematka jest tu gwalcona i bita.
          • manon.lescaut4 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:55
           Nie gwałci i nie bierze przemocą, bo, ze się tak wyrażę, nie musi, a poza tym jest to karane. W innych okolicznościach, gdyby, powiedzmy, było większe przyzwolenie, a z drugiej strony żony, kochanki, dziewczyny z jakiegoś powodu zbiorowo by odmówiły, to wierze, ze byłoby zle dla kobiet. Przemoc, gwalty, zniewolenie byłyby na porządku dziennym, nawet wśród cywilizowanych feministow ze Szwecji. Wyświechtany przykład, ale czy przeciętni (albo i ponadprzeciętni w kwestii choćby wykształceni)Niemcy palili swoich sąsiadów przed wybuchem wojny? A jednak w sprzyjających okolicznościach robili to i jeszcze gorsze rzeczy.
           • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:03
            Ano wlasnie. Czy mezczyzni z najnizszych kast w Indiach sa innym gatunkiem, niz cywilizowani Szwedzi? Czy sa "genetycznie zli" i dlatego gwalca? No nie. Sa tacy sami, tylko wychowani w innych warunkach.
            • manon.lescaut4 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:08
             Dokładnie tak. Możemy tylko cieszyć się, ze przyszło nam życ w tych czasach i pod określona szerokością geograficzna, ale to wszystko są umowne kajdany na męska naturę. I naprawdę się boje, ze zechcą je kiedyś zrzucić i jednocześnie zastanawiam, czy to naparwde się kiedyś zmieni. Nie za naszego życia, to oczywiste, ale za setki, tysiące lat?
             • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:13
              >I naprawdę się boje, ze zechcą je kiedyś zrzucić i jednocześnie zastanawiam, czy to naparwde się kiedyś zmieni. Nie za naszego życia, to oczywiste, ale za setki, tysiące lat?

              raczej nie przez najblizsze setki i tysiace lat.

              Roboty lalki sa coraz doskonalsze

              faceci sie zmieniaja genetycznie tez. Coraz mniej plemnikow maja w spermie ale to inny problem
           • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:11
            >zemoc, gwalty, zniewolenie byłyby na porządku dziennym, nawet wśród cywilizowanych feministow ze Szwecji

            nie no sorry. Szwecja dopiero od lat 70tych zrobila sie taka cywilizowana i feministyczna...

            >Nie gwałci i nie bierze przemocą, bo, ze się tak wyrażę, nie musi, a poza tym jest to karane.

            nie kazdego kreci przemoc
            • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:15
             Nie rozumiesz. Nie chodzi o to, ze ich kreci przemoc (niektorych owszem). Chodzi o to, ze sa gotowi uciec sie do przemocy, zeby zaspokoic poped. Nie tylko sadysci, psychole, niestety, ale nie.
             • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:25
              Hahhaha... Slyszalas kiedys o zalatwianiu tej sprawy we wlasnym zakresie??

              Tak stawiasz sprawe jakby facet potrafil tylko zaspokoic popedy z kobieta
              Nastolatki masowo by gwalcily gdyby tak by bylo
              • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:30
               Ja slyszalam, problem, ze oni wola uzyc kobiety zamiast reki. I troche niesmaczne jest to "hehe" w kontekscie tego, ze to sie dzieje non stop. I owszem, nastolatki bardzo czesto na dziewczynach seks wymuszaja, nie ma co z tego drzec lacha.
               • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 18:02
                >Ja slyszalam, problem, ze oni wola uzyc kobiety zamiast reki.

                no nie chce wchodzic w ta dyskusje bo wiesz... troche nie na forum, ale ponoc to dwa odmienne doznania i nic ponoc reki nie zastapi

                >I owszem, nastolatki bardzo czesto na dziewczynach seks wymuszaja, nie ma co z tego drzec lacha.

                co nie oznacza ze sie gwalca na prawo i lewo w kazdym domu
                • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 18:09
                 Nie wojuj z chocholem, nie napisalam, ze wszyscy, ze kazdy jeden w kazdym domu. Ale skala zjawiska jest duza. A gdyby nie kultura, prawo itd bylaby jeszcze stokrotnie wieksza.
                 • no_easy_way_out Re: Pakistan :> 08.04.21, 18:18
                  fornita111 napisała:

                  > Nie wojuj z chocholem, nie napisalam, ze wszyscy, ze kazdy jeden w kazdym domu.
                  > Ale skala zjawiska jest duza. A gdyby nie kultura, prawo itd bylaby jeszcze st
                  > okrotnie wieksza.

                  Skoro bylaby 100-krotnie wieksza, to znaczy ze nasza kultura i prawo zmniejsza ilosc gwaltow o 99%.
                  Wczesniej w jednym z wpisow napisalas, ze "fakt, kultura to troche w nich tlumi"
                  To troche, czy 100-krotnie, tj. redukcja o 99% ?
    • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 10:38
     Ty lepiej idz do swojego watku, dokonczyc zmyslona bajeczke o panu ktory cie nie chcial utrzymywac tongue_out Tutaj jak widac nic do powiedzenia w temacie nie masz, wiec oddal sie predziutko kiss
   • nenia1 Re: Pakistan :> 08.04.21, 10:56
    fornita111 napisała:

    > Dziewczyny sie czepily, ze dziki kraj... a ja z wiekiem dochodze do wniosku, ze
    > mezczyzni to w duzej czesci wlasnie takie prymitywne, kierowane popedem tluki.

    To jest dość ciekawe stwierdzenie w kontekście tego, że w badaniach na temat pracy kobiety najczęściej twierdzą, że wolą pracować z mężczyznami i jakby miały wybierać to wolę za szefa mężczyznę.


    • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:23
     A co ma jedno do drugiego? Ona pisze o lekkości wchodzenia w tryb używania siły dla zaspokojenia potrzeb seksualnych, nie o umiejętności oddzielania życia zawodowego od prywatnych przemyśleń i problemów.
     • nenia1 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:37
      aandzia43 napisała:

      > A co ma jedno do drugiego? Ona pisze o lekkości wchodzenia w tryb używania siły
      > dla zaspokojenia potrzeb seksualnych, nie o umiejętności oddzielania życia zaw
      > odowego od prywatnych przemyśleń i problemów.
      >
      chcesz powiedzieć że prymitywne kierujące się popędem i używające siły tłuki, w pracy nagle zmieniają się
      w inteligentnych, empatycznych i kompetentnych szefów?
      • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 13:11
       Nie, te zbiory raczej się nie pokrywają. Ale też nie każdy facet to dobry szef, powiedziałabym ze to raczej mniejszość w populacji męskiej (wbrew mitologii), inteligentny kompetentny facet spoko może być mentalnym prymitywem lub socjopatą, nie wychylający się z szeregu, szary gość, ani miły ani nie miły, spuszczony ze smyczy potrafi nieźle sobie pofolgować.
       • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 14:07
        A wg mnie sie czesto pokrywaja. Gwalciciel to nie musi byc podpity troglodyta. To czesto inteligentny student, czarujacy szef itd. Dla wiekszosci ma twarz ludzka, ale jak okolicznosci mu sprzyjaja, to chetnie uwolni w sobie malpiszona. Jak wyzej pisala triss: pozlotka kultury jest cieniutka...
        • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 14:30
         Ona wymieniła empatię wśród cech tego dobrego szefa, a empatii rasowy gwałciciel nie ma szczególnie rozwiniętej, ale często udawać potrafi w pierwszym i drugim kontakcie. No ale jak się ma szefa i ogląda go przez ileś miesięcy czy lat, to już się wie czy empatyczny.
         • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 14:47
          Sorry, ale naiwne to troche wink Mozesz znac kogos cale zycie prywatnie a nie tylko sluzbowo i nie miec pojecia o jego faktycznej empatii. Przypominam, ze psychopaci, ktorzy sa organicznie niezdolni do jej odczuwania potrafia ja swietnie udawac. Wiec ja bym raczej mowila o tym, ze szef sie zachowuje w pracy tak czy siak a nie, ze jest takim czy innym czlowiekiem. Bo sie mozna baaardzo zdziwic.
          • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 14:54
           I wiesz ilu jest dobrych mezow, ojcow, przyjaciol, ktorym kompletnie nie przeszkadza, ze ogladaja porno z niesprawdzonego zrodla, ktore moze byc efektem handlu ludzmi? Wiekszosc z nas ma wybiorcza empatie, bo inaczej bysmy zwariowali. I tak jak dobry mily czlowiek lubi pieski, ale rownoczesnie je sobie jajka od kur z chowu klatkowego, i uzywa kosmetykow firm testujacych na zwierzetach, tak calkiem zwyczajny facet o przecietnym poziomie empatii sobie zgwalci pijana. I jeszcze sobie wytlumaczy, ze nic takiego nie zrobil. Ale synem, kumplem, bratem bedzie przy tym dobrym.
          • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:06
           Jeśli chodzi o wertykalne relacje w pracy to są one bardzo dobrym miernikiem empatii, równowagi psychicznej, mentalności i jeszcze paru rzeczy. Lepszym niż np. wspólne imprezowanie w większym gronie od czasu do czasu czy sąsiadowanie drzwi w drzwi przez 20 lat. Oczywiście nigdy nie ma się pewności na 100% co taki ktoś, kto zachował się wobec ciebie bardzo w porządku w suytuacjach pracowych (a mógł jak chciał) zrobi kiedy będzie miał przed sobą ostry wzwód i pijaną kobietę w odosobnionym pokoju. Na 100% nie.
           • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:18
            Moze i faktycznie w pracy da sie kogos poznac lepiej, niz na gruncie towarzyskim. Tak czy siak "nie ufaj nikomu, rzadko ufaj sobie" wink a wiekszosc ludzi jednak ma te geby rozne, dla roznej publicznosci...
              • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:42
               A myslisz, ze mezowie ematek im sie przyznaja jak na spowiedzi, ze np na studiach przelecieli pijana panienke, ktora nie kontaktowala co sie z nia dzieje? Sadze, ze nie przypuszczam tongue_out I to jest wlasnie zasluga naszej kultury: ze to przynajmniej nie jest akceptowane spolecznie. Chociaz coraz wiecej Ziemkiewiczow i innych braci samcow w Polsce, wiec nie ma cie specjalnie z czego cieszyc...
               • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:53
                fornita111 napisała:

                I to jest wlasnie zasluga naszej kultury: ze to przynajmniej nie jest akceptowane spolecznie.

                Oficjalnie nie jest. Zonie/partnerce/dziewczynie tego nie powie co jest oczywiste. Natomiast z kolegom jak najbardziej, czesc pewnie robila to z nim (wcale nie rzadkie) a czesc tez ma takie doswiadczenia. A czesc tych ktorzy nie maja nie potepi.
                • znowu.to.samo Re: Pakistan :> 09.04.21, 16:35
                 I ja tak na marginesie tej dyskusji: młode dziewczyny/kobiety powinny być uświadamiane co do kultury picia, żeby np nie upijać się do nieprzytomności chociażby z tego powodu że nie znasz do końca siebie a co dopiero kogoś, kogo wydaje ci się że znasz i taki kolega może się w danej syt zachować różnie.
                 • dramatika Re: Pakistan :> 09.04.21, 16:38
                  znowu.to.samo napisała:

                  > I ja tak na marginesie tej dyskusji: młode dziewczyny/kobiety powinny być uświa
                  > damiane co do kultury picia

                  Oczywiście, że tak, ale zaraz usłyszysz od oszołomek, że uprawiasz narrację "krótkiej spódniczki" i chcesz obwiniać za gwałt kobiety.
                  Ja zatem mówię tylko tyle - trzeba mieć świadomośc, ze gwałt, w którym nie dochodzi do przemocy i gdzie nie ma świadków, bardzo ciężko udowodnić i sprawca najpewniej pozostanie bezkarny. A co kto zrobi z tą swiadomością, to już jego sprawa.
                  • ritual2019 Re: Pakistan :> 09.04.21, 17:26
                   olena.s napisała:

                   > A może należałoby pouświadamiać młodych mężczyzn co do niegwałcenia? Hę?

                   Tyle ze tego nie trzeba uswiadamiac, normalny facet tego przeciez nie zrobi.
                 • aandzia43 Re: Pakistan :> 09.04.21, 16:56
                  znowu.to.samo napisała:

                  > I ja tak na marginesie tej dyskusji: młode dziewczyny/kobiety powinny być uświa
                  > damiane co do kultury picia, żeby np nie upijać się do nieprzytomności chociażb
                  > y z tego powodu że nie znasz do końca siebie a co dopiero kogoś, kogo wydaje ci
                  > się że znasz i taki kolega może się w danej syt zachować różnie.

                  Och, jak możesz, toż to przecież równe posądzaniu z góry każdego mężczyzny o najgorsze? Że tak niby każdy, nawet miły do tej pory dobrze znany facet, to potencjalny gwałciciel? tongue_out A mąż też? Kiedyś dawno temu moja mama mówiła mi, że na facetów na osobności trzeba uważać, nawet na tych których się dobrze zna. Chyba jakaś ortodoksyjna feministka mająca chłopów za zwierzęta? tongue_out
                  Jestem za nieupijaniem się do nieprzytomności gdziekolwiek poza bezpiecznym gruntem i dobrze znanym heteroseksualnym towarzystwem własnej płci (skoro już ktoś musi się schlać albo wie ze może mu się przytrafić palimpsest), przypominam jednak że nieprzytomne z upicia dziewczyny to zaledwie ułamek zgwałconych.
               • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:27
                >A myslisz, ze mezowie ematek im sie przyznaja jak na spowiedzi, ze np na studiach przelecieli pijana panienke, ktora nie kontaktowala co sie z nia dzieje?

                przeciez napisalam to sarkastycznie

                Na szczescie zawsze stronilam od imprezowiczow i pijakow
              • manon.lescaut4 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:25
               Mnie tez a nawet więcej, poddaje to w duża wątpliwość. Większa niż figury i twarze nastolatek, wąskie specjalizacje, domy z katalogu i globtrotterstwo. Po prostu nie uwierzę w skale zjawiska, ze większość (!) ematek ma wieloletniego męża, który ogólnie jest samcem alfa, a w domu połączeniem przytulasnego misia, który ze śpiewem na ustach po pracy przygotowuje w seksownym fartuszku obiadki, podaje kawę, mopuje podłogę i przelewa na konto żony cała wypłatę. A najważniejsze to to, ze jest większym feminista od żony i to z głębi serca, z uwaga słucha, prosi o rady i pluje z obrzydzeniem na każdy objaw mizogii i patriarchatu w opini publicznej. Taki facet to święty Graal i jednorożec w jednym, nie twierdze, ze się nie zdarzają, ale nie w takiej skali.
               • princesswhitewolf Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:35
                Tak sobie wypunktowywujac i odhaczajac na moim podworku to ociec mojego dziecka jest wielkim lewakiem i feminista. Babka i dziadek tez tacy. Sami ateisci, feminisci, i lewacy.
                Samcem alfa nie jest tylko popieprzonym dziwakiem. Ale ja bym sie pozabijala z samcem alfa. Samce alfa to glupki dla mnie sa niezdolne do partnerstwa

    • jowita771 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:55
     nenia1 napisała:

     > fornita111 napisała:
     >
     > > Dziewczyny sie czepily, ze dziki kraj... a ja z wiekiem dochodze do wnios
     > ku, ze
     > > mezczyzni to w duzej czesci wlasnie takie prymitywne, kierowane popedem
     > tluki.
     >
     > To jest dość ciekawe stwierdzenie w kontekście tego, że w badaniach na temat pr
     > acy kobiety najczęściej twierdzą, że wolą pracować z mężczyznami i jakby miały
     > wybierać to wolę za szefa mężczyznę.


     Może jedno wynika z drugiego, jak coś schrzanisz w pracy albo potrzebujesz wyjść wcześniej, to idziesz do szefa-faceta w bluzce z rozpiętym dodatkowym guzikiem i dostajesz to, po co przyszłaś właśnie dlatego, że to kierowany popędem prymitywny tłuk. U kobiety-szefowej ten numer nie przejdzie.
   • riki_i Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:21
    fornita111 napisała:

    > a ja z wiekiem dochodze do wniosku, ze
    > mezczyzni to w duzej czesci wlasnie takie prymitywne, kierowane popedem tluki.


    Wiesz, równie dobrze "z wiekiem" można dojść do wniosku, że kobiety to stwory kierowane pobudkami materialnymi oraz chęcią rozmnożenia się, bez prawdziwych potrzeb seksualnych.

    Wielu moich kolegów 50+ doszło do takich właśnie wniosków. big_grin
    • fornita111 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:25
     Oesu, jeszcze tu tylko jozka brakuje. Riki, sam pisales, ze penis we wzwodzie nie ma sumienia itd., wiec naprawde sie nie fochaj, ze akurat kobieta pisze o mezczyznach tobsamo co ty o nich myslisz. Ja mam dobra pamiec tongue_out
  • no_easy_way_out Re: Pakistan :> 08.04.21, 09:47
   Kiedys Borys Johnson, jeszcze nie bedacy premierem, powiedzial ze kobiety to noszace wygladaja troche jak skrzynki na listy.
   I byla dyskusja w pracy.
   I to co cytujesz to tak samo tlumaczyl mi to znajomy z pracy - jeden (bialy) Muzulmanin - nawrocony na Islam kilka lat temu.
   Mowil, ze o ukrywaniu kobiecych wdziekow rzecze Koran, czy tez ze tak go interpretuje jakis Imam (czy jak sie nazywaja ten herszt/przywodcy islamscy).
   Ze mezczyzna jest pod tym wzgledem slaby, duzo bardziej podatny na pokusy i w tej religii chodzi o ochrone kobiet przed co slabszymi meskimi jednostkami.
   Oto slowo kolegi-informatyka.

   Wiec takie myslenie kierowane jest bardziej kwestia wiary, religii niz plci.
   • ortolann Re: Pakistan :> 08.04.21, 09:57
    A to ciekawe jest, że też religia czy też kultura nie widzi potrzeby w tym, żeby cywilizować mężczyzn i jakoś im układać w glowie, pomagać panować nad popędami. To nie, tylko musi biedaczków chronić no i czasem jak się ktoś przyczepi to mówi, że chroni też i mężczyzn. Bzdura na bzdurze i bzdrurą pogania. Nie kupuję takiego tłumaczenia kolegi informatyka.
    • no_easy_way_out Re: Pakistan :> 08.04.21, 11:18
     Chodzi mi tu o to, ze - i rekonstruuje cytat tego muzulmanina-konwerta, aktywnie zglebiajacego tajniki swojej wybranej wiary - ze to sposob myslenia, religia.
     I ze ten premier to nie jakis rodzynek, czlowiek o nietypowych pogladach - nietypowego dla tamtego kregu religijno-kulturowego.

     To czego nie pamietam, to cz\y tak wprost mowi Koran, czy tez tak to interpretuja Imamowie (niektorzy?). Wiem malo o islamie. To co wiem, ze jak katolicy maja papieza i w miare zorganizowane struktury - to w islamie jest inaczej. Nie ma nikogo na "szczycie" hierarchii I masz roznych Imamow i niekoniecznie glosza to samo - a oni pewnie intertetuja ten Koran kazdy inaczej.
     I dlatego potem masz kraje, gdzie kobieta nie moze miec prawa jazdy, chodzic sama, duzy % schowany w burkach - a inny kraj, tez niby w duzej mierze muzulmanski, ale juz ten % burek jest maly, kobiety jezdza same, spotykaja sie same, chodza wieczorami po miescie, tez w spodniczkach jesli maja ochote itd (Albania).

     Jesli chodzi o mnie - o tyle sie z tym zgadzam, ze gdy sie jest normalnym mezczyzna, zwlaszcza mlodszym, tak, jest sie podatnym na wizualne bodzce duzo, duzo bardziej niz kobieta.
     Przy czym "podatny" to jedno a nieumiejetnosc kontroli to cos naprawde innego.
     Ja i 99,9% facetow potrafie sie kontrolowac i to jak wszyscy robie. Ale ten maly, ale "infamous" odsetek ma z tym problemy.
     Obawiam sie, ze 99,9% facetow ma taki wplyw na ten 0,1% wykolejencow, jak 99,9% kobiet ma wplyw na 0,1% kobiet, ktore np. zabijaja swoje dzieci, porzucaja je, tez sa pedofilkami. No nie wierze w zbiorowa odpowiedzialnosc ze wzgledu na plec.
     Ale zboczylem z tematu.
     • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 11:29
      Kontrolujesz sie bo musisz, bo zyjesz w kregu kukturowym w ktorym kobiety maja nieco wiecej praw i nacisk spoleczny ktory one wywalczyly jest wiekszy. W krajach muzulmanskich bywa roznie, sa kraje pod wiekszym wplywem tzw zachodniej cywilizacji gdzie kobiety moga wiecej ale to moze sie zmienic tak jak sie zmienilo w Iranie czy Afganistanie i jesii sie zmieni to zawsze na niekorzysc kobiet. Natura mezczyzn jest taka a nie inna i jesli sa wychowywani albo znajda sie w warunkach w ktorych moga robic co chca to robia.
      • no_easy_way_out Re: Pakistan :> 08.04.21, 11:43
       Natura mezczyzn jest taka a nie inna i jesli sa wychowywani albo znajda sie w warunkach w ktorych moga robic co chca to robia.

       Z wiekszoscia co piszesz powyzej sie w zasadzie zgadzam.
       Tylko ze, jak to nieraz widze w uproszczeniach, nie, to nie kwestia plci. W sensie: kto znajdzie sie w innych warunkach i niektore rzeczy mozna, wolno - to zachowuja sie duzo inaczej.
       Czytalem niedawno dwie ksiazki o Auschwitz.
       SS-manki / zenskie kapo maja tam (tam samo jak mescy) pelne przyzwolenie, wrecz zachecenie do traktowania wiezniow, w szczegolnosci Zydow jak rzeczy.
       Niektore korzystaja z tego zdecydowanie ponad program.

       Straszne ksiazki.

       Wiec obawiam sie, ze w miejsce "natura mezczyzn" w Twoim ostatnim zdaniu mozna wpisac "natura czlowieka".
       • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 11:46
        no_easy_way_out napisał:


        > Wiec obawiam sie, ze w miejsce "natura mezczyzn" w Twoim ostatnim zdaniu mozna
        > wpisac "natura czlowieka".

        Zalezy w odniesieniu do czego. Mowa o sytuacji kobiet a wiec i naturze mezczyzn.
        • no_easy_way_out Re: Pakistan :> 08.04.21, 11:58
         Tak.
         Bez "cywilizacji" byloby szalenie duzo wiecej zla w ogole, w tym na pewno znacznie wiecej gwaltow, obmacywan itd - biorac pod uwage ten wycinek (nieistniejacego) rownoleglego swiata .
         Zgadzam sie z diagnoza.
         • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:13
          no_easy_way_out napisał:

          > Bez "cywilizacji" byloby szalenie duzo wiecej zla w ogole, w tym na pewno znacz
          > nie wiecej gwaltow, obmacywan itd - biorac pod uwage ten wycinek (nieistniejac
          > ego) rownoleglego swiata .
          > Zgadzam sie z diagnoza.

          Dlatego w krajach muzulamnskich radza sobie w taki sposob a ze jest to niekorzystne dla kobiet to jest faktem. O ile w krajach gdzie taka kultura dominuje jest to czyms normalnym o tyle przenoszenie tego na grunt innych krajow tworzy problemy.
          • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:31
           Tak jak wyżej napisałam: szalejący patriarchat próbuje utrzymać ład społeczny w kwestiach obyczajowych przerzucając winę za uczynki przestępcy na ofiarę i dla niej zostawiając restrykcje mające zapobiec działaniom przestępcy.
           • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 12:36
            aandzia43 napisała:

            > Tak jak wyżej napisałam: szalejący patriarchat próbuje utrzymać ład społeczny w
            > kwestiach obyczajowych przerzucając winę za uczynki przestępcy na ofiarę i dla
            > niej zostawiając restrykcje mające zapobiec działaniom przestępcy.
            >

            Tak jest tylko co z tego? To jest kwestia mentalnosci ktora zmienic jest bardzo trudno. W tzw krajach zachodnich zajelo to wiele setek lat a nadal jest jeszcze wiele do zmian.
           • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 14:17
            aandzia43 napisała:

            > Tak jak wyżej napisałam: szalejący patriarchat próbuje utrzymać ład społeczny w
            > kwestiach obyczajowych przerzucając winę za uczynki przestępcy na ofiarę i dla
            > niej zostawiając restrykcje mające zapobiec działaniom przestępcy.

            To nie jest kwestia przerzucania odpowiedzialności na ofiarę, tylko kwestia skuteczności. Co z tego, że pozwolisz kobietom na chodzenie nago i to od mężczyzn będziesz wymagać samodyscypliny, jak w praktyce niektórzy faceci będą i tak te kobiety gwałcić. Możesz próbować odwrócić sytuację, co obecnie się już robi w USA, gdzie w praktyce każde oskarżenie o gwałt traktuje się jak dowód winy, ale przecież to nie jest żadne rozwiązanie, bo nadal dyskryminuje się i utrudnia życie niewinnym ludziom - czy przez niesłuszne oskarżenia, czy przez traktowanie każdego faceta jako potencjalnego gwałciciela. To co robią w USA prowadzi po prostu do tych samych skutków, do jakich prowadzi traktowanie kobiet w islamie, tyle że poszkodowana jest inna grupa niewinnych osób. Prowadzi to też ostatecznie do podobnego purytanizmu.

            • paskudek1 Re: Pakistan :> 08.04.21, 14:36
             I już dramatisia przyszła i tłumaczy gwałcicieli. Nie dramatika, To JEST przenoszenie odpowiedzialnosci na ofiarę jakich byś dziwnych ćwiczeń umysłowych nie robiła. Może czas wreszcie żeby panowie wzięli na klatę WŁASNE zachowanie a nie ciagle5i ciągle biedne misie zasłaniali się okolicznościami?
             • no_easy_way_out Re: Pakistan :> 08.04.21, 14:47
              Podejrzewam, ze chodzi dramatice o to, ze wieczny opierdol niewinnych, nic nie da i nie zmniejszy ilosci winnych a wrecz moze temu przeciwdzialac.

              Jesli za kazdym razem gdy 0,1% mezczyzn zgwalci i bedziesz kierowac swoj opierdol do 99,9% ktorzy sa tak winni jak Ty - i bedziesz tym, ktorym nie mozna nic zarzucic grozic palcem zeby wreszcie wzieli odpowiedzialnosc za swoje zachowanei bo ciagle i ciagle zaslaniaja sie okolicznoscuiami - jak myslisz, co to da?

              Zrob zebranie w klasie. I opierdol wszystkich uczniakow -poza jednym na wagarach, ze sa tepi i nic do nich nie dociera- bo wciaz ktos chodzi na wagary.

              Po prostu to nie zadziala a wrecz budzi niechec i poczucie niesprawiedliwosci u niewinnie opierdalanych.
            • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 14:47
             Co do skuteczności - skala bezczelnego molestowania i gwałtów w kulturach zakrywających kobiety i na nie przerzucających odpowiedzialność i winę jest znana. Gdybyś było kobietą (ubraną bez golizny) i przespacerował się w tłumie w niektórych dzielnicach krajów arabskich to wiedziałbyś o czym mowa. Skuteczność obciążania odpowiedzialnością ofiary jest żadna - wszystkie gwałty schodzą do podziemia (poza tymi które kończą się śmiercią ofiary), molestowanie staje się codziennością, wszyscy udają że nic się nie dzieje, procent kobiet które doświadczają na co dzień gwałtów lub molestowania jest ogromny.
             Co do odpałów w niektórych zakamarkach świata zachodniego - zgadzam się.
             • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:00
              aandzia43 napisała:

              > Co do skuteczności - skala bezczelnego molestowania i gwałtów w kulturach zakry
              > wających kobiety i na nie przerzucających odpowiedzialność i winę jest znana.

              Nie wiem jaka jest skala gwałtów w kulturach zakrywających kobiety, piszę jedynie, że jak najbardziej mają prawo uważać, że zakrywanie jest skuteczne i że interesuje ich przede wszystkim skuteczność. Tak jak ciebie interesuje skuteczność, gdy chcesz każdego faceta traktować jako potencjalnego gwałciciela - chcesz, aby było mniej gwałtów. Oni też. I tak samo jak oni chcesz poświęcić za to czyjąś wolność oraz nie przeszkadza ci, ze przez to ludzie będą się bali uprawiać seks.
              • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:16

               > Nie wiem jaka jest skala gwałtów w kulturach zakrywających kobiety, piszę jedyn
               > ie, że jak najbardziej mają prawo uważać, że zakrywanie jest skuteczne i że int
               > eresuje ich przede wszystkim skuteczność. Tak jak ciebie interesuje skuteczność
               > , gdy chcesz każdego faceta traktować jako potencjalnego gwałciciela - chcesz,
               > aby było mniej gwałtów. Oni też. I tak samo jak oni chcesz poświęcić za to czyj
               > ąś wolność oraz nie przeszkadza ci, ze przez to ludzie będą się bali uprawiać s
               > eks.

               Czy jesteś pewien że odpisujesz na moje posty? surprised Odniosę się do fragmentu który chyba pasuje do moich wypowiedzi:
               > Nie wiem jaka jest skala gwałtów w kulturach zakrywających kobiety, piszę jedyn
               > ie, że jak najbardziej mają prawo uważać, że zakrywanie jest skuteczne i że int
               > eresuje ich przede wszystkim skuteczność.

               Wiesz, mają prawo uważać że świat wsparty jest na różowych słoniach, każdy ma prawo snuć fantazje - faktem jest że skuteczność restrykcji wobec ofiar jest żadna. Skuteczność w zapobieganiu gwałtom i molestowaniu. Tyle.
               • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:25
                aandzia43 napisała:


                > Wiesz, mają prawo uważać że świat wsparty jest na różowych słoniach

                Przekonanie, że jak się zlikwiduje pokusę i okazję, to będzie mniej gwałtów uważasz za absurdalne? A dlaczego?


                > faktem jest że skuteczność restrykcji wobec ofiar jest żad
                > na.

                Pokaż statystyki. Nie, nie twierdzę, że to nieprawda, po prostu nie wiem, a jeśli ty wiesz, to wypadałoby udowodnić tak kategoryczne twierdzenie.
                • nenia1 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:44
                 dramatika napisał(a):

                 > aandzia43 napisała:
                 >
                 >
                 > > Wiesz, mają prawo uważać że świat wsparty jest na różowych słoniach
                 >
                 > Przekonanie, że jak się zlikwiduje pokusę i okazję, to będzie mniej gwałtów uwa
                 > żasz za absurdalne? A dlaczego?
                 >
                 >
                 dlatego, że w tym przypadku prowadzi do ograniczenia praw kobiet.
                 • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:49
                  nenia1 napisała:


                  > dlatego, że w tym przypadku prowadzi do ograniczenia praw kobiet.

                  Sposob ubierania sie nie ogranicza praw kobiet. Prawa kobiety moga miec takie same bez wzgledu na to co na siebie wloza.
                  • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:57
                   ritual2019 napisał(a):


                   > Sposob ubierania sie nie ogranicza praw kobiet. Prawa kobiety moga miec takie
                   > same bez wzgledu na to co na siebie wloza.

                   Oceniamy to z punktu widzenia zachodniego - wiadomo, że te kobiety raczej nie uważają się za uciskane. Uważamy, że ich prawa są łamane, skoro zobowiązane są do szczelnego ubierania się w upale czy takiego, które uniemożliwia im komfortowe spożycie posiłku w restauracji.
                   • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:05
                    dramatika napisał(a):


                    > Oceniamy to z punktu widzenia zachodniego - wiadomo, że te kobiety raczej nie u
                    > ważają się za uciskane. Uważamy, że ich prawa są łamane, skoro zobowiązane są d
                    > o szczelnego ubierania się w upale czy takiego, które uniemożliwia im komfortow
                    > e spożycie posiłku w restauracji.

                    Ale nie zabrania im wyjscia do restauracji. To przyklad, ale fakty sa takie ze prawa kobiet to cos wiecej niz ubranie. W armii kobiety zarowno jak mezczyzni maja narzucony okreslony stroj (w krajach muzulamnskich mezczyzni tez maja) ale istotne jest czy maja takie same prawa czyli np sciezka kariery, mozliwosci wyborow itd.
                    To samo dotyczy kobiet muzulmanek, nie istotne co ona ma na sobie a to co moze. Problem w tym ze w zaleznosci od kraju moze mniej lub wiecej ale pelnych praw nie ma w zadnym.
                    • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:14
                     ritual2019 napisał(a):                     > To samo dotyczy kobiet muzulmanek, nie istotne co ona ma na sobie a to co moze
                     > . Problem w tym ze w zaleznosci od kraju moze mniej lub wiecej ale pelnych praw
                     > nie ma w zadnym.

                     Tak, oczywiście, że im się ogranicza prawa we wszystkim, a nie tylko w ubiorze. W różnych krajach jest to różnie nasilone. Nikt się z tym przecież nie kłóci.
                  • sumire Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:01
                   ritual2019 napisał(a):

                   > Sposob ubierania sie nie ogranicza praw kobiet.

                   Pod warunkiem, że to ich niezależna decyzja, a nie rzecz odgórnie narzucona. Jeśli to pierwsze, to absolutnie się zgadzam.
                 • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:51
                  nenia1 napisała:

                  > dramatika napisał(a):

                  > > Przekonanie, że jak się zlikwiduje pokusę i okazję, to będzie mniej gwałt
                  > ów uwa
                  > > żasz za absurdalne? A dlaczego?
                  > >
                  > >
                  > dlatego, że w tym przypadku prowadzi do ograniczenia praw kobiet.

                  To, że prowadzi do ograniczenia praw kobiet nie znaczy, że nie może być skuteczne. Ja nie przeczę, że nakazy wobec kobiet ograniczają ich wolność. Twierdzę tylko, że ograniczenie okazji i pokus jak najbardziej może być skuteczne w ograniczaniu gwałtów. Tutaj - kosztem wolności kobiet.
                  Tyle że zachodnie feministki chcą dokładnie tego samego walcząc z gwałtami, tyle że chcą ograniczenia wolności facetów - wszystkich jak leci, czy są gwałcicielami, czy nie są. Dla mnie to zasadniczo niczym się nie różni od podejścia w krajach islamskich.

                  • sumire Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:59
                   dramatika napisał(a):

                   > To, że prowadzi do ograniczenia praw kobiet nie znaczy, że nie może być skutecz
                   > ne. Ja nie przeczę, że nakazy wobec kobiet ograniczają ich wolność. Twierdzę ty
                   > lko, że ograniczenie okazji i pokus jak najbardziej może być skuteczne w ograni
                   > czaniu gwałtów. Tutaj - kosztem wolności kobiet.

                   Czy ty próbujesz pobić swój własny forumowy rekord piedrolenia propenisowych farmazonów czy jesteś pod wpływem jakichś środków może?
                  • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:20

                   > Tyle że zachodnie feministki chcą dokładnie tego samego walcząc z gwałtami, tyl
                   > e że chcą ograniczenia wolności facetów - wszystkich jak leci, czy są gwałcicie
                   > lami, czy nie są. Dla mnie to zasadniczo niczym się nie różni od podejścia w kr
                   > ajach islamskich.
                   >
                   W jaki sposób rozszerzenie gwałtu na np. bzyknięcie pani bez jej wyraźnego przyzwolenia ma ograniczyć wolność mężczyzny? Że już nei będzie mógł on przelecieć pani pijanej w sztok? No biedny zaiste, ale jak wiadomo ludzie bardzo różnie definiują wolność, z tym że to już problem tych definiujących sobie. Nikt cię nie odziewa w szmaty, nie zamyka w domu czy miejscu innej tyrki, nie pozbawia praw różnych i nie ścina ci głowy jak cię dorwie kilku chłopa i przeleci to nie piernicz że zagraża ci zniewolenie równe zniewoleniu kobiet w talibanach. Co najwyżej możesz profilaktycznie w ogóle nie zbliżać się do kobiet jeśli nie obczajasz co wypada a co nie.
                   Natomiast różne odleciane propozycje dziwnych pań z frakcji feministek ekstremistycznych choć niepokojące nie zagrażają prawodawstwu na stałe. Przeminą.
                   • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:29
                    aandzia43 napisała:


                    > W jaki sposób rozszerzenie gwałtu na np. bzyknięcie pani bez jej wyraźnego przy
                    > zwolenia ma ograniczyć wolność mężczyzny? Że już nei będzie mógł on przelecieć
                    > pani pijanej w sztok?

                    Ah, widzisz ta granica moze nie byc az tak oczywista. Kobieta pijana jak i trzezwa moze dac przyzwolnie a potem zmienic zdanie. Gorzej, moze tez wrobic nielubianego kolege w gwalt. Tych opcji jest dosc sporo i to nie jest tak ze kobieta jest zawsze ofiara a facet jest zawsze oprawca. Naprawde kobiety tez sa rozne. Dlatego najpierw nalezy zdefiniowac 'wyrazne przyzwolenie' ale to moze nie wystarczyc, zwlaszcza ze seks zazwyczaj odbywa sie jednak bez swiadkow.
                   • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:33
                    aandzia43 napisała:


                    > W jaki sposób rozszerzenie gwałtu na np. bzyknięcie pani bez jej wyraźnego przy
                    > zwolenia ma ograniczyć wolność mężczyzny?

                    Ja nie twierdzę, że "rozszerzenie gwałtu na np. bzyknięcie pani bez jej wyraźnego przyzwolenia" będzie ograniczało wolnośc mężczyzny. Twierdzę, że tę wolność ograniczy traktowanie twierdzeń kobiety jako dowód winy faceta. A takie tendencje widać już w USA.

                    > Natomiast różne odleciane propozycje dziwnych pań z frakcji feministek ekstremi
                    > stycznych choć niepokojące nie zagrażają prawodawstwu na stałe. Przeminą.

                    Cóż, jeśli odjechane pomysły są prezentowane w parlamentach, a nie na ulicach, to moim zdaniem nalezy się zacząć martwić.
                    news.sky.com/story/sarah-everard-green-partys-baroness-jones-suggests-6pm-curfew-for-men-12243194
                    (kobieta z Partii Zielonych postuluje zakaz wychodzenia z domu po 18 przez mężczyzn)
                • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:58
                 dramatika napisał(a):

                 > aandzia43 napisała:
                 >
                 >
                 > > Wiesz, mają prawo uważać że świat wsparty jest na różowych słoniach
                 >
                 > Przekonanie, że jak się zlikwiduje pokusę i okazję, to będzie mniej gwałtów uwa
                 > żasz za absurdalne? A dlaczego?

                 A gdzieś zlikwidowano pokusę i okazję? Gdzie? W krajach gdzie brak dostępu do widoku kobiety bez szmat na całym ciele facetów na pokuszenie wodzi sam kształt kobiecej sylwetki, głos i zapach, a nawet cokolwiek kobietę przypominającego*. Owcza dupa może być. Okazję zaś stanowią obce kobiety na ulicach, w miejscach odosobnienia, zaułkach i krzakach. Stada owiec też.


                 > > faktem jest że skuteczność restrykcji wobec ofiar jest żad
                 > > na.
                 >
                 > Pokaż statystyki. Nie, nie twierdzę, że to nieprawda, po prostu nie wiem, a jeś
                 > li ty wiesz, to wypadałoby udowodnić tak kategoryczne twierdzenie.

                 Statystyk twardych nie będziesz miał, z wiadomych przyczyn - która by zgłaszała gwałt jeśli sama może pójść do więzienie. Możesz za to przebrać się za kobietę i pojechać na jakąś talibską pusytnię czy w zaułek na kairskim targu. Powodzenia big_grin Możesz też posłuchać anonimowych opowieści kobiet z tamtych kultur.

                 * Przypomniało mi się jak Petroniusz z niesmakiem wyrażał się o gustach młodego napalonego Winicjusza: ubierz kawałek drewna w kobiece peplum a on zapali się do tego kawałka. Czy jakoś tak. Potęga wyobraźni big_grin
                 • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:10
                  aandzia43 napisała:


                  > facetów na pokuszenie wodzi sam kształt
                  > kobiecej sylwetki, głos i zapach, a nawet cokolwiek kobietę przypominającego*.
                  > Owcza dupa może być.

                  Kobieca sylwetka w burce?
                  No i przecież nakazy nie ograniczają się tylko do ubioru - w wielu krajach kobietom ograniczane są wolności w przemieszczaniu się, zwłaszcza samotnie. To jest właśnie prewencja gwałtów, choć oni nazywają to ochroną facetów przed pokusami.
                  No i jeśli zamiast gwałcić biorą się za owce, to chyba mimo wszystko dobrze, przynajmniej dla kobiet?


                  > Statystyk twardych nie będziesz miał

                  Na jakiej podstawie zatem twierdzisz, że polityka zakrywania kobiet i ograniczania im wolności nie działa, bo nie zapobiega gwałtom?

                 • sumire Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:13
                  aandzia43 napisała:

                  > A gdzieś zlikwidowano pokusę i okazję? Gdzie? W krajach gdzie brak dostępu do w
                  > idoku kobiety bez szmat na całym ciele facetów na pokuszenie wodzi sam kształt
                  > kobiecej sylwetki, głos i zapach, a nawet cokolwiek kobietę przypominającego*.
                  > Owcza dupa może być. Okazję zaś stanowią obce kobiety na ulicach, w miejscach o
                  > dosobnienia, zaułkach i krzakach. Stada owiec też.

                  Przede wszystkim gwałt niewiele ma wspólnego z pokusą i okazją. Dramatiś znowu próbuje zepchnąć wątek w okolice krótkiej spódniczki. Jak zwykle.
                 • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:16
                  aandzia43 napisała:


                  > Możesz za to przebrać się za kobietę
                  > i pojechać na jakąś talibską pusytnię czy w zaułek na kairskim targu.

                  Uwazasz ze kobiety zyjace w swiecie zachodnim sa bezpieczniejsze?
                  A co do zglaszania gwaltow, to w krajach zachodnich tez wiele kobiet ich nie zglasza albo zaluje ze zglosilo bo chociaz nie stoi przed nimi wizja wiezienia to czesto caly proces jest pieklem.
               • sumire Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:27
                aandzia43 napisała:

                > faktem jest że skuteczność restrykcji wobec ofiar jest żadna. Skuteczność w zapobieganiu gwałtom i molestowaniu. Tyle.

                Dokładnie tak, i to powinno wyczerpać temat. Chociaż zapewne świr od obrony gwałcicieli będzie nadal pultać się, że to nieprawda.
               • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:27
                aandzia43 napisała:

                >
                faktem jest że skuteczność restrykcji wobec ofiar jest żad
                > na. Skuteczność w zapobieganiu gwałtom i molestowaniu. Tyle.
                >
                >
                A jaka jest skutecznosc w swiecie zachodnim? Jak skutecznie zapobiega sie gwaltom? I nie przytaczaj kar bo to nie zapobiega. Kara oczywiscie powinna byc wymierzona ale wizja kary nie zapobiega gwaltom.
                • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:39
                 ritual2019 napisał(a):

                 > aandzia43 napisała:
                 >
                 > >
                 > faktem jest że skuteczność restrykcji wobec ofiar jest żad
                 > > na. Skuteczność w zapobieganiu gwałtom i molestowaniu. Tyle.
                 > >
                 > >
                 > A jaka jest skutecznosc w swiecie zachodnim? Jak skutecznie zapobiega sie gwalt
                 > om? I nie przytaczaj kar bo to nie zapobiega. Kara oczywiscie powinna byc wymi
                 > erzona ale wizja kary nie zapobiega gwaltom.

                 Wizja kary (nieuchronnej, nie jakiejś wyrąbanej w kosmos i prawie nigdy nie stosowanej) zapobiega gwałtom co najlepiej widać w stosunku liczby kobiet zgwałconych podczas przemarszów wrogich wojsk do liczby zgwałconych podczas pokoju. W świecie zachodnim wojny były i będą, choćby ta w byłej Jugosławii. Kara ma być nieuchronna, nie śmiesznie niska i musi łączyć się z ostracyzmem społecznym. To chyba dotyczy każdego rodzaju przestępstwa.
                 • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:47
                  aandzia43 napisała:


                  > Wizja kary (nieuchronnej, nie jakiejś wyrąbanej w kosmos i prawie nigdy nie sto
                  > sowanej) zapobiega gwałtom co najlepiej widać w stosunku liczby kobiet zgwałcon
                  > ych podczas przemarszów wrogich wojsk do liczby zgwałconych podczas pokoju.


                  Ty tak powaznie? Gwalty w czasie wojny to jest standard nie tylko seksulane. W tej dyskusji caly czas porownujesz zupelnie rozne rzeczy.
                  Porownaj wiec ilosc gwaltow w czasie pokoju w roznych krajach. Gwalty byly, sa i beda, wizja kary nie bedzie im zapobiegac co nie znaczy ze kara nie powinna byc wymierzona.
                  >
                  • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:06
                   Gwałty w czasie wojny wynikają oczywiście nie tylko z czystego popędu, ale one nigdy nie wynikają w 100% z popędu. Inne są tylko proporcje motywacji w gwałtach w czasach pokoju i wojny. Przykład był po to, by zobrazować co się dzieje, gdy nie ma kary a jest pełne przyzwolenie. A skoro wojna ci nie pasuje to w czasach pokoju a niewolnictwa czy innych mocnych zależności całych ludzkich grup od inncyh grup też mamy masowe wykorzystywanie seksualne kobiet, dzieci i mężczyzn (chyba w tej kolejności). Nie ma kary, nie ma nawet powszechnej świadomości że gwałt na niewolnicy to coś bardzo nagannego.
                   • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:11
                    Gwalt ma kimkolwiek to jest naganny ale problem w tym ze nie ma srodkow ktore by temu zapobiegaly. Gdyby kara byla tym srodkiem to nie byloby gwaltow w wielu krajach. Tak jak nie byloby morderstw i wielu innych przestepstw.
                    Ja wiem ze pokusa powinna byc odparta ale nie jest przez wszystkich. Niestety
                    • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:22
                     ritual2019 napisał(a):

                     > Gwalt ma kimkolwiek to jest naganny ale problem w tym ze nie ma srodkow ktore b
                     > y temu zapobiegaly.

                     Nie ma 100% środków, ale jest oczywistym, że uwięzienie kobiet przynajmniej zmniejszy ilość gwałtów, czy jak muzułmanie to nazywają "pokus". Bo nie będzie kogo gwałcić.
                     Tak samo zmniejszy się ilosć gwałtów, gdy nie będziemy uprawiać seksu, na przykład dlatego, że każdy seks będzie traktowany jak gwałt, albo dlatego, ze każdy facet będzie traktowany jak potencjalny gwałciciel.
                     Twierdzę po prostu, że zachodnie pomysły na zmniejszenie ilości gwałtów są podobne do islamskich - sprowadzają się do, ekhem, dość znacznych ingerencji w wolność drugiego człowieka.
                     • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:32
                      dramatika napisał(a):


                      > Twierdzę po prostu, że zachodnie pomysły na zmniejszenie ilości gwałtów są podo
                      > bne do islamskich - sprowadzają się do, ekhem, dość znacznych ingerencji w woln
                      > ość drugiego człowieka.

                      Bo jak dotad nie ma innych sposobow.
                      • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:35
                       ritual2019 napisał(a):


                       > Bo jak dotad nie ma innych sposobow.


                       Zarówno ograniczanie wolności kobiet w islamie jak i zapędy pseudofeministek by podobnie ograniczać wolność mężczyzn uważam za barbarzyństwo.
                        • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:48
                         ritual2019 napisał(a):

                         > Tez tak uwazam. Pytanie czy widzisz jakas skuteczna alternatywe?

                         Nie ma sposobu na to, aby udowodnić gwałt, w którym nie występuje przemoc, świadkowie czy rejestracja zdarzenia. Po prostu nie ma - trzeba to przyjać na klatę. Nie można z tego powodu ograniczać wolności ani kobiet, ani facetów.

                         • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:13
                          dramatika napisał(a):


                          > Nie ma sposobu na to, aby udowodnić gwałt, w którym nie występuje przemoc, świa
                          > dkowie czy rejestracja zdarzenia. Po prostu nie ma - trzeba to przyjać na klatę
                          > . Nie można z tego powodu ograniczać wolności ani kobiet, ani facetów.
                          >
                          Nie mozna, z tym sie zgadzam ale rozumiem ofiary takich przestepstw.
                         • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:18
                          dramatika napisał(a):

                          > ritual2019 napisał(a):
                          >
                          > > Tez tak uwazam. Pytanie czy widzisz jakas skuteczna alternatywe?
                          >
                          > Nie ma sposobu na to, aby udowodnić gwałt, w którym nie występuje przemoc, świa
                          > dkowie czy rejestracja zdarzenia. Po prostu nie ma - trzeba to przyjać na klatę
                          > . Nie można z tego powodu ograniczać wolności ani kobiet, ani facetów.

                          Trzeba więc przyjąć na klatę, że nie ma żadnych dowodów na molestowanie dzieci, nie można ograniczać wolności pedofili. Większość gwałtów i innej przemocy seksualnej ma miejsce bez świadków.
                         • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:27
                          aandzia43 napisała:

                          > dramatika napisał(a):

                          > Trzeba więc przyjąć na klatę, że nie ma żadnych dowodów na molestowanie dzieci,
                          > nie można ograniczać wolności pedofili.

                          Alez dowody sa i na tej podstawie ogranicza im sie wolnosc. Nikt nie dostaje tez etykiety pedofil tylko na podstawie tego ze wujek mnie dotknal. To nie takie proste. Dzieci sa badane przez psychologow specjalistow ktorzy wiedza czego szukac.


                          Większość gwałtów i innej przemocy sek
                          > sualnej ma miejsce bez świadków.

                          Owszem, ale inne sa procedury jesli chodzi o gwalty na dzieciach a inne w przypadku osob doroslych.
                     • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:14

                      > Twierdzę po prostu, że zachodnie pomysły na zmniejszenie ilości gwałtów są podo
                      > bne do islamskich - sprowadzają się do, ekhem, dość znacznych ingerencji w woln
                      > ość drugiego człowieka.

                      Ale zdajesz sobie sprawę, że ustawiasz w tej chwili w jednym szeregu prawo do ubierania się w coś poza namiotem, dysponowania sobą, swoim ciałem, kasą, prawo do traktowania twojego słowa jak równego słowu każdego obywatela twojego kraju z prawem do gwałcenia?
                      • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 18:26
                       aandzia43 napisała:

                       >
                       > > Twierdzę po prostu, że zachodnie pomysły na zmniejszenie ilości gwałtów s
                       > ą podo
                       > > bne do islamskich - sprowadzają się do, ekhem, dość znacznych ingerencji
                       > w woln
                       > > ość drugiego człowieka.
                       >
                       > Ale zdajesz sobie sprawę, że ustawiasz w tej chwili w jednym szeregu prawo do u
                       > bierania się w coś poza namiotem, dysponowania sobą, swoim ciałem, kasą, prawo
                       > do traktowania twojego słowa jak równego słowu każdego obywatela twojego kraju
                       > z prawem do gwałcenia?

                       Nie, nie stawiam w jednym szeregu prawa kobiety do wolności z prawem faceta do gwałcenia.
                       Stawiam w jednym szeregu ograniczanie wolności kobiety w islamie z ograniczaniem wolności faceta w zachodnim swiecie. Faceta, który nikogo nie zgwałcił, ani nikogo nie zamierza zgwałcić.
                     • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:38

                      > Nie ma 100% środków, ale jest oczywistym, że uwięzienie kobiet przynajmniej zmn
                      > iejszy ilość gwałtów, czy jak muzułmanie to nazywają "pokus". Bo nie będzie kog
                      > o gwałcić.

                      Uwięzienie kobiet nie zmniejsza ilości gwałtów en masse bo jednocześnie zawsze wiąże się z umniejszeniem ich pozycji, mniejszą podmiotowością.
                    • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:23
                     ritual2019 napisał(a):

                     > Gwalt ma kimkolwiek to jest naganny ale problem w tym ze nie ma srodkow ktore b
                     > y temu zapobiegaly. Gdyby kara byla tym srodkiem to nie byloby gwaltow w wielu
                     > krajach. Tak jak nie byloby morderstw i wielu innych przestepstw.
                     > Ja wiem ze pokusa powinna byc odparta ale nie jest przez wszystkich. Niestety

                     Ty serio myślisz że są sposoby na 100%-owe wykluczenie czynów które leżą w naturze człowieka i pytasz nas o te sposoby? Czy sobie jaja robisz? My ci tu o sposobach na ograniczenie, a ty dalej w jakieś fantasmagorie. Nie, nic nie zlikwiduje zjawiska gwałtu, tak, są sposoby na ograniczenia go. Kary, skuteczne ściganie, brak obyczajowego przyzwolenia, ostracyzm społeczny, wysoka pozycja kobiety.
                     • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:33
                      aandzia43 napisała:


                      > Ty serio myślisz że są sposoby na 100%-owe wykluczenie czynów które leżą w natu
                      > rze człowieka i pytasz nas o te sposoby? Czy sobie jaja robisz? My ci tu o spos
                      > obach na ograniczenie, a ty dalej w jakieś fantasmagorie.

                      Alez ja.cie zapytalam jakie znasz sposoby na ograniczenie a ty odpowiedzialas ze kary. No wiec kary nie ograniczaja bo poziom gwaltow jest wciaz na tym samym poziomie w okolicznosciach bez wojen. A jest bo wynika z natury ludzkiej. Natomiast ograniczanie wolnosci zadnej plci nie sprawi ze bedzie tych gwaltow mniej.

                      Nie, nic nie zlikwidu
                      > je zjawiska gwałtu, tak, są sposoby na ograniczenia go. Kary, skuteczne ścigani
                      > e, brak obyczajowego przyzwolenia, ostracyzm społeczny, wysoka pozycja kobiety.
                      >
                      > Jak wyzej, to nie dziala.
                      >
                      • aandzia43 Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:53
                       > Alez ja.cie zapytalam jakie znasz sposoby na ograniczenie a ty odpowiedzialas z
                       > e kary. No wiec kary nie ograniczaja bo poziom gwaltow jest wciaz na tym samym
                       > poziomie w okolicznosciach bez wojen. A jest bo wynika z natury ludzkiej. Nat
                       > omiast ograniczanie wolnosci zadnej plci nie sprawi ze bedzie tych gwaltow mnie
                       > j.

                       Jeszcze raz. Czy chcesz nam powiedzieć, że mamy obecnie w Polsce taką samą skalę gwałtów jak w Stanach w pierwszej połowie XIX wieku, gdy gwałt na niewolnicach był czymś tak oczywistym jak używanie jej do zbierania bawełny a nie-niewolnice nie zgłaszały gwałtów prawie w ogóle?
                       • ritual2019 Re: Pakistan :> 08.04.21, 18:16
                        aandzia43 napisała:

                        > Jeszcze raz. Czy chcesz nam powiedzieć, że mamy obecnie w Polsce taką samą skal
                        > ę gwałtów jak w Stanach w pierwszej połowie XIX wieku, gdy gwałt na niewolnicac
                        > h był czymś tak oczywistym jak używanie jej do zbierania bawełny a nie-niewolni
                        > ce nie zgłaszały gwałtów prawie w ogóle?
                        >

                        No wiec jeszcze raz. Dlaczego ty porownujesz zupelnie inne okolicznosci? Nie ma niewolnictwa obecnie w US a kary za gwalty sa duzo wyzsze niz w Polsce, bo w US to sa wieloletnie wyroki wiezienia a jednak pomimo tego ilosc gwaltow utrzymuje sie na stalym poziomie. Podejrzewam ze ta ilosc gwaltow jest wyzsza niz w pl co jest uwarunkowane innymi czynnikami ktorych w Pl brak. Jesli jednak porownac kraje podobne do pl to ilosc gwaltow bedzie podobna. Kary wiec nie redukuja ilosci gwaltow. Kary musza byc wymierzane ale nie sa czynnikiem zmniejszajacym ilosc gwaltow. Porownuj podobne a nie zupelnie rozne.
             • dramatika Re: Pakistan :> 08.04.21, 15:18
              princesswhitewolf napisała:


              > to sa ploty. Zawsze jest rozprawa

              A co to ma do rzeczy, że jest rozprawa? Jeśli na rozprawie słowa dwóch stron nie są traktowane tak samo pod kątem ciężaru dowodu, to taki proces jest procesem pozornym.
              • taje Re: Pakistan :> 08.04.21, 16:56
               W sądzie opinii publicznej (w mediach społecznościowych) może i nie są ale komu daje się wiarę zależy od skrzywienia światopoglądowego danego medium więc to też nie do końca tak, że zawsze wierzy się kobiecie. Vide fenomen Trumpa - jakoś nie zaszkodziły mu wielokrotne oskarżenia o molestowanie czy nawet gwałt. A w zwykłym sądzie w USA kwestię winy zazwyczaj rozstrzyga ława przysięgłych, której skład odzwierciedla przekrój społeczny danej miejscowości/regionu, najczęściej daleki od progresywnych klimatów #Me Too, więc obawiam się, że mężczyźni są nadal uprzywilejowani. #Me Too rządzi światem tylko w wizjach polskich prawicowych mediów.
               • no_easy_way_out Re: Pakistan :> 08.04.21, 17:02
                >najczęściej daleki od progresywnych klimatów #Me Too, więc obawiam się, że mężczyźni są nadal uprzywilejowani.

                Ale ze jak. Ze zalozenie, ze nie wiemy kto mowi prawde - mezczyzna czy kobieta to jest uprzywilejowanie mezczyzn?

                A jesli zalozymy, ze kobieta nie jest zgolna do klamstwa, jesli mezczyzna jesli mowi cos innego niz kobieta to na pewno on klamie a ona nie -to wtedy jest slusznosc, prawo i sprawiedliwosc?