Dodaj do ulubionych

odchudzanie

21.04.21, 07:28
Chcę schudnąć 10 kg, serio nie wiem jak za to się zabrać. Nigdy nie musiałam tego robić. Jestem na diecie 1500 , z niskim IG. Jedni piszą ok. taka dieta fajna, inni że to bez sensu, spowalnia metabolizm....zgłupiałam. Napiszcie o swoich doświadczeniach.
Obserwuj wątek
    • januszekxxl Re: odchudzanie 21.04.21, 07:40
      nena20 napisała:
      > Chcę schudnąć 10 kg, serio nie wiem jak za to się zabrać.

Mniej jeść. I dużo chodzić a nie jeździć do sklepiku samochodem.
      Jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych grubas był ewenementem. Teraz osoba szczupła budzi zdziwienie i musi odpowiadać na pytania: jak ty to robisz, że taka szczupła jesteś?.

• po-trafie Re: odchudzanie 21.04.21, 07:46
      Kazdy czlowiek jest inny. Sa ogolne zasady, ale nie ma jednej magicznej receptury, ktora pasuje kazdemu.

Ogolne reguly:
      - jesc mniej kcal niz twoje zapotrzebowanie (ale czy mniej o 100 kcal dziennie czy 500 - sprawa indywidualna)
      - miec pewnosc, ze zdrowotnie jest ok (zadbac jesli sa problemy hormonalne, metaboliczne, cukrzycowe)
      - jesc pelnowartosciowo i odzywczo: wszystkie witaminy, mineraly, mikro- makro-. Wit. D, zelazo, omega3 (i tu znowu: rozne osoby w roznym wieku i stanie zdrowia maja to zapotrzebowanie rozne)
      - ruszac sie min. 30 min dziennie (ale niektorym potrzeba wiecej, albo innego typu wysilek, jednej osobie intrwaly, innej kardio, innej silowe)

Z racji mnogosci opcji i tego jak osobista jest ta sciezka, jesli sie noe znasz, to warto skonsultowac ze specjalista.
      Dietetyk kliniczny bedzie cie kosztowal kolo 500-600pln z konsultacje i ulozony jadlospis;
      trener kolo 100-200 za sesje, moze wystarczy 1-2 zeby skonsultowac cele i wspolnie przegadac cwiczenia i skontrolowac technike.

W opcji tanszej sa aplikacje, ktore ci diete i cwiczenia uloza;
      w opcji najtanszej: internet jest pelen informacji i mozesz kombinowac sama, wiele z tych informacji jest jednak sprzecznych.
      Jedna osoba poleca keto, innej sxkodzi, ktos je 1200 i chudnie, inna osoba udowadnia ze dlugoterminowo rujnujesz tym metabolizm, ktos poleca IF, inny pokazuje ze to nie robi zadnej roznicy.
      Jesli chce sie samemu, to trzebs uporu i cierpliwosci albo zalozyc, ze eksperymenty zajma sporo czasu i ze to jest ok.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka