Dodaj do ulubionych

A taka akcja? Pomagam.pl

11.05.21, 07:50
Wiem, że wpłaty dobrowolne, ale mimo wszystko pomysł na samochód zaskoczył:
Obserwuj wątek
      • pani07 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 08:45
        triss_merigold6 napisała:

> Maturzystka jak maturzystka, młode to głupiutkie. Gorsze wrażenie robi 30-letni
        > nierób, żebrzący na komputerek.

No ale maturzystka zawstydziła Hanię Zagulską, która zebrała kaskę na drogiego kompa. No kto słyszał, że trzeba zarobić na samochód czy komputer, kto słyszał o takich strasznych wymaganiach jak praca.
        • potworia116 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 10:06
          Przecież idzie do pracy. I całkiem słusznie przewiduje, że na Hondę ze swoich przyszłych zarobków uciuła w okolicach czterdziestki, pod warunkiem, że utrzymanie gruchota nie zeżre wszystkiego.
          Głupio zagrała, ale to gówniara, w tym wieku jeszcze uchodzą różne głupoty. Życzę jej jak najlepiej. Sama mam starego Oplasmile
    • alessa28 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 08:57
      pani07 napisał(a):

> Wiem, że wpłaty dobrowolne, ale mimo wszystko pomysł na samochód zaskoczył:

Niby każdy może zbierać na co chce ale wstydziłaby się dziewczyna robić z siebie kalekę.
      Niech idzie i zapracuje jak większość ludzi, chyba jej rąk i nóg nie poucinalo żeby musiała żenująco zebrać.

Ogólnie przypal, ja bym się wstydziła za takie dziecko.
      • abecadlowa1 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 19:08
        Na ematce jest mnóstwo wątków o tym, że dziecku trzeba na start w dorosłe życie zapewnić studia, mieszkanie i samochód, bo bez tego będzie miało trudno i pod górkę. Tu mamy dziewczynę z biednego środowiska, z miejscowości wykluczonej komunikacyjnie. Dziewczyna próbuje poprawić swoją sytuację życiową, bo nie dostała pakietu startowego należnego ematkowemu dziubdziusiowi. Może pomysł niezbyt chwalebny, ale chyba nie gorszy niż prostytucja, sponsoring czy wycinanie katalizatorów z aut. W każdym razie dziewczyna ma pewnie 19 lat i próbuje coś ze swoim życiem zrobić. Może wygląda to bezczelnie i nieskutecznie, ale skuteczności uczymy się przecież w działaniu.
        • waleria_s Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 11:13
          W wieku 19 lat można normalnie pracować. Po zdanej maturze ma się dłuuugie wakacje, można 3 miesiące przepracować, miesiąc zostawić sobie wolny. To bym nazwała próbą robienia czegoś ze swoim życiem, a nie takie internetowe żebry w wykonaniu zdrowej i młodej kobiety, przyszłej studentki.
          • georgia.guidestones Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 11:27
            waleria_s napisał(a):

> W wieku 19 lat można normalnie pracować. Po zdanej maturze ma się dłuuugie waka
            > cje, można 3 miesiące przepracować, miesiąc zostawić sobie wolny. To bym nazwał
            > a próbą robienia czegoś ze swoim życiem, a nie takie internetowe żebry w wykona
            > niu zdrowej i młodej kobiety, przyszłej studentki.
            pewnie zalozyla ze zanim dojedzie do tej pracy (na wsiach czesto brak komunikacji autobusowej), potrzebuje samochodu. ale zwykle pierwszy po zdaniu prawka to jakis z przedzialu 4-6k, nie żadne dwadzieścia kilka.
          • potworia116 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 12:08
            waleria_s napisał(a):

> W wieku 19 lat można normalnie pracować. Po zdanej maturze ma się dłuuugie waka
            > cje, można 3 miesiące przepracować, miesiąc zostawić sobie wolny. To bym nazwał
            > a próbą robienia czegoś ze swoim życiem, a nie takie internetowe żebry w wykona
            > niu zdrowej i młodej kobiety, przyszłej studentki.

Toż pisze przecież, że idzie do pracy.
        • obuwiebalowe2 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 20:03
          "ale chyba nie gorszy niż prostytucja, sponsoring czy wycinanie katalizatorów z aut. " nie stosuj reductio ad absurdum. Tak gorszy, bo jej prostytucja - jej sprawa, a tak wyciąga łapę i od razu pyta dlaczego tak mauo?
    • clk Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 10:14
      Nie ona jedna.
      Po akcji z pudelija (pani na wózku, chora, zbierająca na poprawę życia gdzie okazało się ze pani ma i działkę na która zbierała, wybrane 50tys złotych, w domu dyson i termomix które podobno były Znalezione etc) przestałam wpłacać na zbiórki jakiekolwiek. Wspieram fundacje od której adoptowałam kota, inna fundacje która osobiście znam (tez zwierzęta ) i tyle
        • clk Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 14:18
          Tak ta pani. Akurat ta akcja u mnie przesadziła ze na zbiórki nie daje. Tej pani tez wpłaciłam - bo wtedy idiotka poruszyła mnie jej historia - idiotka ja. Pomyślałam sobie - pani wydaje wszelkie środki na leki i rehabilitacje (nieprawda) jest umierająca, zbiera na to Żeby moc czasem „poszaleć” i zjeść sushi. Jasne, każdemu się należy.
          Co wyszło - pani tak umierająca Nie jest, nie rehabilituje się, nie wydaje na terapie które mogą pomoc, ona i jej partner maja prace. Do tego jak na osobę która nie ma środków na przysłowiowe sushi nowe auto, termomix, dyson, cała masa innych gazdzetow, mieszkanie od fundacji w którym pani nie mieszka a so tego działka z domkiem kupiona. Za gotówkę.
          No mogłam moich kilka euro do kosza wyrzucić zamiast tam dać
          • simply_z Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 15:17
            wiem, czytalam o niej artykul w Wysokich obcasach, wiec wydawalo mi sie, ze temat zostal odpowiednio zweryfikowany..byla tez mowa o tym, ze oboje z partnerem pracuja. Okazalo sie, ze nie, zyja sobie radosnie z danin z internetu. straszne
          • arwena_11 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 09:21
            Ja też wpłacam na zwierzaki. Jedyna zbiórkę na którą wpłaca co roku, to na sprzątanie grobów warszawskich powstańców. Ale znam osobę która to organizuje i wiem od czego zaczynała i na jakie materiały idzie - bo samo sprzątanie robią chętni.
          • georgia.guidestones Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 10:26
            clk napisała:

> Tak ta pani. Akurat ta akcja u mnie przesadziła ze na zbiórki nie daje. Tej pan
            > i tez wpłaciłam - bo wtedy idiotka poruszyła mnie jej historia - idiotka ja. Po
            > myślałam sobie - pani wydaje wszelkie środki na leki i rehabilitacje (nieprawda
            > ) jest umierająca, zbiera na to Żeby moc czasem „poszaleć” i zjeść sushi. Jasne
            > , każdemu się należy.
            > Co wyszło - pani tak umierająca Nie jest, nie rehabilituje się, nie wydaje na t
            > erapie które mogą pomoc, ona i jej partner maja prace. Do tego jak na osobę któ
            > ra nie ma środków na przysłowiowe sushi nowe auto, termomix, dyson, cała masa i
            > nnych gazdzetow, mieszkanie od fundacji w którym pani nie mieszka a so tego dzi
            > ałka z domkiem kupiona. Za gotówkę.
            > No mogłam moich kilka euro do kosza wyrzucić zamiast tam dać
            ta babka to tak od dobrych kilkunastu lat umiera na tego agresywnego raka i zgrywa nieporadną p*erdole pod publiczke. ze zrzutek żyją z partnerem, odkąd zaczeli byc ze sobą.
            też wolę wplacic na zwierzeta lub na zbiórkę osoby, którą znam bezpośrednio.
    • nenia1 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 12:57
      Widzę pewien potencjał big_grin
      Ludzie jej tam wpłacają po złotówce żeby dodać komentarz,
      a że w wielu silna potrzeba dosadnego podzielania się co myślą w temacie
      jest szansa że dziewczyna uzbiera, może i na tą wymarzoną Hondę
      zamiast na Opla big_grin
    • kasiaabing Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 13:01
      Z jednej strony ja na to nie wpłacę więc mi to lotto. Ale z drugiej strony te zbiórki to już żenada jest.
      Moi znajomi zbierali na rehabilitację 92 letniej babci. Spoko, tylko, że babcia ma troje dzieci, 7 wnucząt. Każdy z nich bardzo dobrze sytuowany, co rusz obnoszący się na fejsie ze swoim statusem materialnym ( Zanzibary, drogie auta itp). Między zdjęciami z podróży zobaczyłam zbiórkę na babcie...
      No ludzie wstydu nie mają
      • alessa28 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 11.05.21, 14:47
        kasiaabing napisała:

> Z jednej strony ja na to nie wpłacę więc mi to lotto. Ale z drugiej strony te z
        > biórki to już żenada jest.
        > Moi znajomi zbierali na rehabilitację 92 letniej babci. Spoko, tylko, że babcia
        > ma troje dzieci, 7 wnucząt. Każdy z nich bardzo dobrze sytuowany, co rusz obno
        > szący się na fejsie ze swoim statusem materialnym ( Zanzibary, drogie auta itp)
        > . Między zdjęciami z podróży zobaczyłam zbiórkę na babcie...
        > No ludzie wstydu nie mają

To też fakt.mam jakiś dysonans poznawczy jak widzę kogoś kto zbiera np choćby 1procent na dziecko a jezdzi drogim autem.serio jakoś mi to nie styka
        • georgia.guidestones Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 00:12
          alessa28 napisała:

> kasiaabing napisała:
          >
          > > Z jednej strony ja na to nie wpłacę więc mi to lotto. Ale z drugiej stron
          > y te z
          > > biórki to już żenada jest.
          > > Moi znajomi zbierali na rehabilitację 92 letniej babci. Spoko, tylko, że
          > babcia
          > > ma troje dzieci, 7 wnucząt. Każdy z nich bardzo dobrze sytuowany, co rus
          > z obno
          > > szący się na fejsie ze swoim statusem materialnym ( Zanzibary, drogie aut
          > a itp)
          > > . Między zdjęciami z podróży zobaczyłam zbiórkę na babcie...
          > > No ludzie wstydu nie mają
          >
          > To też fakt.mam jakiś dysonans poznawczy jak widzę kogoś kto zbiera np choćby 1
          > procent na dziecko a jezdzi drogim autem.serio jakoś mi to nie styka
          Tzn ktos taki musislby byc obdarty, bez butow i mieszkac pod mostem, zebys przekazala ten 1% na jego dziecko/dzieci? Rozczaruje Cie, niestety tak ubogim ludziom jednak stosowne służby odbiora dziecko, niezaleznie od stanu zdrowia.
          • sol_13 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 05:49
            Jasne, odbiorą bo ktoś jest ubogi...

Mam znajomych, którzy mają oboje dobre prace, stumetrowy apartament na Żoliborzu, ale zbierają 1% na leczenie synka z aspergerem. Też mi to zgrzyta.
            • georgia.guidestones Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 10:14
              sol_13 napisała:

> Jasne, odbiorą bo ktoś jest ubogi...
              >
              > Mam znajomych, którzy mają oboje dobre prace, stumetrowy apartament na Żoliborz
              > u, ale zbierają 1% na leczenie synka z aspergerem. Też mi to zgrzyta.
              ciekawe, ile osób im tak naprawdę wpłaci (wątpliwe, że każdy, kto dostanie prośbę o wplate). rodzice od kilkudziesieciotysiecznych wplywow z 1% sami zwykle sa albo zalozycielami jakiegos NGO, albo praktycznie robia fundraising na pelen etat (drugi etat: rehabilitacja dziecka)
      • georgia.guidestones Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 10:19
        taki-sobie-nick napisała:

> Pierwszy powód, to że mieszkam 30km od najbliższego miasta i żaden autobus nie
        > jeździ na moją wieś.
        >
        > A jak współmieszkańcy się przemieszczają?
        na takich wsiach jest co najmniej 1 samochód na gospodarstwo domowe.
    • palacinka2020 Re: A taka akcja? Pomagam.pl 12.05.21, 10:16
      Tak sobie pomysle, ze przynajmniej wszystko w tym opisie jest jasne i konkretne. Pani nie udaje niepelnosprawnej sieroty chorej na raka. Mozna wplacac albo nie, nie trzeba pani hejtowac.

Doceniam szczerosc. Tyle bylo afer o falszywe zbiorki, albo jak piszecie- osoby, ktorym powodzi sie bardzo dobrze a udaja biedna. Czy tez zbieranie na terapie dla dzieci piszac ze to "jedyna sznasa" podczas gdy podobne leczenie jest dostepne w Polsce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka