Dodaj do ulubionych

Dylemat - strój na wesele - stodoła

12.07.21, 23:34
Z cyklu "czy wypada drogie bravo?"

Przy okazji chciałam się przywitać - czytam Was już naście lat ale jakoś do pisania nie było weny. Wena nadeszła wraz z dylematem - mianowicie czy wypada na wesele w stodole założyć kowbojki. Po lekturze wątku na temat dziecięcej weselnej elegancji, gdzie zdania były podzielone, czas na analizę mody damskiej.

Do pastelowych kowbojek pastelowa sukienka, zwiewna acz elegancka, trochę glam-boho, długi rękaw, długość za kolano.

Ślub i wesele odbywają się w stodole, obcasy i inne eleganckie obuwie średnio mi się widzą na trawie / ewentualnie błocie, jeśli popada deszcz. Płaskie pantofle/ baleriny także - niewysoka jestem, a długość kiecki z płaskim nie koresponduje. Platformy/ koturny jeszcze by obleciały, ale są zbyt oczywiste... no i zachciało mi się nieco awangardy. Tylko właśnie - jeszcze awangardy czy już pretensjonalnej ekstrawagancji? Strój to stosowny do okoliczności???

Proszę o opinię - kowbojki na wesele- wiocha to czy jednak w stodole się obronią?

Buty poglądowo- taka długość, inny kolor; kiecka podobna, tylko krótsza i dół prosty, rozkloszowana. Buty i kiecka w tym samym kolorze, tylko odcienie inne (Buty jaśniejsze).

A stodoła nowoczesna, hipsterska glam-agroturystyka.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, wesele już tuż tuż a Buty w drodze smile
Obserwuj wątek
    • bye-bye Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 12.07.21, 23:44
      A to wesele będzie miało jakiś klimat nawiązujący do tej stodoły?
      Czy panna młoda w tradycyjnej sukni ślubnej, w obcasach kopciuszka 😉 i to bez znaczenia, że miejscem przyjęcia jest ta właśnie stodoła.

A abstrahując od tego czy wypada, to gdybym się zdecydowała na taką konwencję, to nieco bardziej klasyczne kowbojki bym chyba wybrała.
      Te wklejone to jakieś kozaki nawiązujące do kowbojek. Ja tego nie widzę.

Sukienka fajna🙂
      • taki-sobie-nick Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 12.07.21, 23:47
        Jeśli stodoła rodzima, to lepsze gumofilce.

Kowbojki to nie nasza tradycja. tongue_out
        • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 12.07.21, 23:56
          Racja, ale te do mnie mówiły : weź nas kuuup! I posłuchałam.

Kupiłam inne, niż te że zdjęcia ale boję się pokazać.
          • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 07:53
            > Racja, ale te do mnie mówiły : weź nas kuuup! I posłuchałam.

ja kupilam rozowe kowbojki (a nie mam ani jednego ciucha rozowego, bo nie lubie koloru) gdyz sie zakochalam, wiec kamieniem nie rzuce!
            ... teraz szukam wesela stosownego do zalozenia LOL

> Kupiłam inne, niż te że zdjęcia ale boję się pokazać.

bez zdjecia sie nie liczy! dawaj, moze tez do mnie przemowia big_grin
            • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 07:56
              PS mnie sie pomysl ubioru podoba. na rodzinne wesele (mojej rodziny!) nie wiem, czy bym sie zdecydowala tak ubrac, bo jednak stroje sa duzo bardziej tradycyjne - choc z drugiej strony, ja i tak jestem uznawana za dziwaka, hehe. zawsze mnie ciagneglo (choc nieczesto realizowalam), zeby sie jakos delikatnie ubraniowo wyrozniac - wiec jestem na tak.
            • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:14
              No dobra, wrzucam
              • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:23
                bardzo fajne! lubie ten "wezowy" wzorek!
                moje rozowe z tego samego sklepu, hehe.
                co to za firma? sa inne kolory? kusza mnie z eobuwie (tzn tutaj eschuhe) rabatami ...
                • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:31
                  R.Polański- chciałam złote ale już nie było rozmiaru uncertain
                  • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 09:07
                    > R.Polański- chciałam złote ale już nie było rozmiaru uncertain

chyba widzialam te zlote, ale nizsze - swietnie byly, wlozylam sobie do koszyka "na zas" wink
                    • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 09:10
                      a nie, to E. Minge widzialam zlote!

https://www.eschuhe.de/media/catalog/product/cache/image/650x650/0/0/0000207182967_01_wj.jpg
                      • potworia116 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 10:23
                        Ło jesuu, kceee jeee!
                        • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 10:31
                          > Ło jesuu, kceee jeee!

ktore? wink bezowe, czy zlote?
                          obie pary mozna kupic w sklepie eobuwie - go for it!!
                          • potworia116 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:21
                            Złote, lecę!
                            • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:40
                              > Złote, lecę!

mnie one kusza od marca - zakupilam juz od niej pudrowo rozowe, musze pochodzic i sprawdzic, czy wygodne (i czy je lubie) i wtedy chyba i zlote przytule LOL
                              • potworia116 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:47
                                Też przytulę i jeszcze po buziaku dam.
                                • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:55
                                  > Też przytulę i jeszcze po buziaku dam.

a jak sie wszystkie trzy z Hannah_weaver umowimy na zlot kowbojow, to bedzie wiecej tych butow do dawania buziaczkow! ja obiecuje zalozyc na jedna noge rozowy, a na druga zloty!
                                  • potworia116 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:59
                                    Orgietka 🤪🤪.
                                    • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:58
                                      Hahaha, możecie na mnie liczyć!!
                      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:29
                        Oooo, też mi się podobają! Kolor cudny!
                • aguar Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 09:08
                  A mi się bardziej podobają te linkowane wyżej. Bardziej stylowe, a te trochę tandetne, bez urazy.
                  • mikams75 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:17
                    dokladnie tak samo mysle...
                    a co do samego stroju i kowbojek - jak dla mnie fajne polaczenie i pasuje do stodoly.
                    • taki-sobie-nick Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 23:32
                      Do sesji zdjęciowej "hoże dziewczę z prerii" tak, ale nie na ślub.
                  • szmytka1 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:42
                    podzielam opinię
              • krypteia Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 12:24
                kilkanaście godzin na weselu latem w takich kowbojkach??? wolę sobie nie wyobrażać jak bardzo spocone i odparzone będą Twoje stopy. To już lepsze były te ażurowe, przynajmniej jako taka wentylacja by była...
                • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:30
                  Jest to argument ...
          • melisananosferatu Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 18:18
            Poka, poka. IMHO, glam stodola, folkowe klimaty i stroj, ktory opisalas wspolgraja.
    • taki-sobie-nick Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 12.07.21, 23:44
      Gumofilce.
    • primula.alpicola Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 12.07.21, 23:47
      Tak, ale muszą być pastelowe? Dlaczego nie uczciwe tradycyjne kowbojki i pasek do kiecki w takim samym kolorze?
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 12.07.21, 23:54
        Aaa widzisz Waćpani, na to nie wpadłam!! A to byłoby o niebo mniej dylematogenne - klasyka zamiast kiczu - jakby nie patrzeć big_grin ale kiczem często gram w modzie - świadomie - żeby nie było...
        Pastelowe zobaczyłam i piorun sycylijski mnie dosięgnął - jeśli z butami to możliwe... i musiałam znaleźć Uzasadnienie dla tego zakupu... no i padło na stodołę.
        • primula.alpicola Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 00:00
          A kieckę pokaż, a najlepiej siebie w kiecce i kowbojkachsmile
          • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 05:14
            Tia, uhm, żebyście mnie żywcem zjadły tongue_out jak kanarkową damę bywalca czy easyego_bez_wyjścia ...
            • primula.alpicola Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 06:42
              Eee, za kieckę jej się należało. (fakt, niektóre rozsierdziła figura Żółtejwink) A jemu za wstawianie cudzych fotek, całkiem słusznie.
        • gama2003 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 00:04
          Nie takimi stodołami tu wybory ciuchów były tłumaczone !
          Piorun to piorun. A tańczyć będziecie ? Bo w kowbojkach może być średnio.
          No i będzie wesoło, jak Ty w konwencji stodoły i kowbojek a reszta pań w kokach i szpileczkach. Wierzę w naród, będą lakierowane koki i szale na ramionach i zgadnij kogo obgadają.
          • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 05:19
            Może być i tak - moja rodzina w żeńskiej części niby nie rywalizuje, zawsze chwali się wzajemnie i to szczerze, ale kobity toczą taką trochę fashion battle, niby nieoczywistą, nienazwaną, ale rywalizacja jest smile każda stosownie do wieku petarda, nie ma o co niby kruszyć kopii bo to dzień panny młodej- dlatego i pytam czy jako gość nie będę wyglądać w tej stylówce nie na miejscu odbierając atencję należną młodej. No i serio - te buty aż się proszą o łąki i stodoła, do miasta to dopiero kuriozum założyć taki obuw... no ale miłość nie wybiera ,cóż czynić ...?
          • kamin Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 17:22
            Ostatnio byłam na weselu i nie było lakierowanych koków i szali. Siostra panny młodej w miniowce w kwiaty i martnensach, jedna pani w kombinezonie, kilka sukienek koktajlowych, trochę ciotek w ciotkowych wdziankach, ale ogólnie bez napinki.
          • konsta-is-me Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 10:11
            " Wierzę w naród, będą lakierowane koki i szale na ramionach i zgadnij kogo obgadają"
            Czyli nie wolno oraz na wesele w szalu?
            Dlaczego w kowbojkach można a w szalu nie?
            Mówisz że to inni ja obgadaja a już wylewasz jad , mimo że jeszcze nigdzie nie poszła(w kowbojkach czy bez )😂
            Żeby mogła pójść w kowbojkach (niech idzie w czym chce) należy zhejtowac koki??
      • magdallenac Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 00:06
        Podpisuje sie pod aprila!
        • magdallenac Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 00:07
          Primula nie Aprila😂Moj aviomarin dziala!
          • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 05:25
            Merci Magdalleno smile Ty zdaje się posiadasz kowbojki, chyba nawet kilka par - wobec tego do Ciebie pytanie - czy w takich okolicznościach założyłabyś je do eleganckiej acz nieprzesadnie kiecki boho-glam? Czy jednak takie obuwie nijak nie przystoi na ślub poza Texasem czy Arizoną, a właśnie tu, w Polsce.

I pytam poważnie - akurat Twój gust mi podchodzi i liczę się z Twoją opinią smile

Serio piszę smile
            • primula.alpicola Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 06:43
              Myślę że by założyła.
              Ps. Magda, doleciałaś?
              • magdallenac Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 07:21
                Doleciałam z przygodami i piszę już do Was z właściwej strony oceanu i z właściwej strefy czasowej😘 6 rano jeszcze mnie na ematce nie było.
                • primula.alpicola Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 09:48
                  Jakie przygody, opowiadaj?
                  • magdallenac Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 09:59
                    Wylądowaliśmy o czasie w Amsterdamie i na szybko zaczęłyśmy się zbierać, bo miałyśmy tylko godzinę na przesiadkę, niestety zepsuł się mechanizm podłączający samolot do rękawa gate'u i utknęliśmy na pokładzie na ponad pół godziny, moje nerwy sięgnęły zenitu, bo naprawdę nie chciałam zostać w Amsterdamie i bujać się ze zmianą lotu. Kiedy w końcu nas uwolnili zaczął się sprint mojego życia- chyba jeszcze nigdy tak nie biegłam- z podręcznym na kółkach i torbą na ramieniu, razem ze mną biegło moje dziecko. Dobiegłyśmy do odprawy paszportowej i oto pierwszy raz w życiu odczułam korzyść z posiadania paszportu Unii Europejskiej (uważaj Ritual)- nie było kolejki! Za to do "inne paszporty" kłębił się dziki tłum. Póżniej dalej biegłyśmy- jakieś trzy kilometry (błogosławię swoją dobrą formę) i zdążyłyśmy, dosłownie ostatnim ślizgiem przed zamknięciem boardingu. Dziś mam takie zakwasy w łydkach, jakich dawno nie doświadczyłam.
                    • primula.alpicola Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 10:03
                      Pięknie. A okoliczności covidowe, sprawdzają paszporty?
                      • magdallenac Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 10:12
                        Wypełniałam kilka różnych formularzy, ale nie wiem po co, bo nikt ich od nas nie odbierał. Za to w Krakowie na lotnisku był chaos, jednych wysyłali na kwarantannę innych nie, ludzie się awanturowali, a co sprytniejsi kupowali bilety na Ryan Air, który wylatywał za kilka godzin z Krakowa (tak udaje się obejść kwarantannę).
                        • primula.alpicola Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 10:13
                          Istny cyrk.
            • magdallenac Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 07:19
              Oczywiście, że bym założyła! W ogóle uważam, że wymyślona przez Ciebie kreacja jest idealna na wesele w stodole, jednak popieram się kowbojki muszą być prawdziwe.
              • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 08:24
                Dziękuję za odpowiedźsmile
    • taki-sobie-nick Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 00:08
      Lepiej zrób sobie sesję zdjęciową na jakiejś szkapie.
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 05:26
        O nie, zwierzęta szanuję, do selfie nie biorę pod uwagę.
        • marta.graca Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 07:41
          To może nie na, ale obok szkapy.
          • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 07:50
            Hahaha, przemyślę tę koncepcjęsmile

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
            • marta.graca Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:03
              Generalnie konie są bardzo popularne, jeśli chodzi o sesje ślubne. Go for IT!
        • taki-sobie-nick Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 23:27
          Tak, tak, jak wsiądziesz na szkapę, to jej się straszna krzywda stanie.
    • extereso Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 07:36
      Jestem na tak. Też wolałabym klasyczne, ale jak pastelowe są git, to też oblecą.
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 07:55
        smile dziękuję za opinię.

Jak zobaczyłam te buty - a początkowo szukałam koturn, ale nic a nic mi nie przypasowało - to już mi cały plan w głowie na stylizację kliknął.

Ale nie ukrywam, że Wasza opinia mi pomogła, tutaj jest wiele mądrych babek co czasem głupii pomysł wybiją ze łba - np slawetnà łyżwiarka...
    • loginwieczniezajety Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 07:54
      I po nastu latach czytania pytasz wypada? Gospodarza spytaj jaka nawierzchnia, trzymaj się z dala od obornika i baw dobrze.
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 07:56
        Właśnie nawierzchnia trawiasta, ślub na trawie, wesele na twardym ale dojść trzeba no i za stołem nie będę cały czas siedzieć.

Ale to cenna uwaga!dziękuję
    • szmytka1 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:06
      kozaki z dziurawą cholewką to dla mnie kuriozum, którego mimo upływu lat, nie zdołałam zrozumieć. To wesele to teraz latem?
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:16
        Tak, latem.

To zdjęcie poglądowe, wyżej wrzuciłam mój zakup.

• hanusinamama Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 10:21
          Latem kozaki na wesele?? Nie szkoda ci stóp?
        • szmytka1 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:41
          obejrzałam. Nie obraź się, ale za dopłatą bym ich nie chciała, zwłaszcza na wesele do sukienki i to latem. Gdybym miała konno w jakimś spędzie bydła uczestniczyć, to pewnie tak...
          • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:33
            big_grin uśmiałam się na tę myśl, każda uwaga cena!!
    • konsta-is-me Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:06
      Zupełnie serio - to już lepiej gumofilce...
      Przynajmniej pasują do stodoły.
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:16
        Tak, taka opinia też padła :p
        • konsta-is-me Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 10:18
          Może ja nie jestem obiektywna bo nie lubię kowbojek ,za bardzo kojarzy mi się z Ameryka i kowbojami, pasuje mi tylko na imprezę tematyczna pt."dziki Zachód" 😉
    • saszanasza Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:18
      Chyba za bardzo wczułaś się w tą „stodołę”, to wesele a nie rodeo🙈
      Gdybym była parą młodą, to takie obuwie uznałabym za nietaktowne i prześmiewcze. Równie dobrze mogłabyś zabrać ze sobą grabie.
      • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:26
        > Gdybym była parą młodą, to takie obuwie uznałabym za nietaktowne i prześmiewcze.

gdybym byla para mloda, w zyciu bym tak nie pomyslala!
        (to tak, zeby zrownowazyc opinie)

PS na wesele mojej siostry nasza ciotka (a jej matka chrzestna) ubrala sie jak przerysowana panna mloda (nawet bialy kapelusz z woalka byl). wszyscy sie usmiechneli pod nosem, nikt nie uwazal tego za przesmiewcze, czy nietaktowne.
        • 35wcieniu Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:56
          Ale wspominacie po dziś...
          • majenkir Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 16:37
            Nie ważne co mówia, ważne że mówia 💅🏻😌
          • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 17:13
            no raczej nie wspominamy, bo siostra rozwiedziona od 10 lat ...
      • fogito Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:10
        Wiecej luzu Saszanasza.
      • mikams75 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:19
        jak bylam panna mloda to nie zwrocilam uwagi na ani jedne buty gosci, ciuchy zaczelam zauwazac dopiero pozniej na zdjeciach.
        • ponis1990 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 12:20
          Ja tak samo. No dobra, zwróciłam uwagą na brata przyrodniego, który przyszedł w adidasach, dzinsach, niewyprasowanej koszuli i czapce bejsbolówce. Chłop lat 25. Kowbojek bym nie zauwazyła i ładnej sukienki do tego.
      • jehanette Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:51
        Przecież to co na zdjęciu to jakieś kozaki a nie kowbojki. I chyba ktoś kto robi wesele w hipsterskiej glam stodole nie oczekuję że goście będą ubrani w jakimś konkretnym stylu.
    • aguar Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 08:23
      Jak dla mnie zupełnie ok. Jeśli to w ogóle ekstrawagancja, to bardzo lajtowa. A stodoła to rzeczywiście nie elegancki lokal w centrum miasta i styl boho/kowbojski bardzo pasuje.
      • grey_delphinum Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 09:51
        Jestem bardzo na tak! Baw się dobrze!
        • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:37
          Dziękuję!!!
    • potworia116 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 10:00
      Świetne. Jeśli do tego jesteś blondynką o bujnych lokach i opływowych kształtach, to wskakuję w swoją skórzaną kamizelę i porywam cię do reela.
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:39
        Jestem drobną szatynką... ale kształty opływowe posiadam...ale chętnie wyskoczę jakby co wink
    • kiddy Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 10:06
      Sukienka ładna, lubię takie, ale zupełnie mindo niej nie pasują kowbojki (też ładne, lubię takie buty). Ta kiecka musialaby być sporo krótsza, taka jak na filmach z inprez w Teksasie, przed kolano. Tak to będzie nieproporcjonalnie. Do tego to nie ten styl, no jakoś mi nie pasuje. A jakbyś założyła sandały takie jak na zdjęciu z kiecką, tylko na "mocniejszym", szerszym obcasie?
      • nimaletko Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 10:24
        Też miałabym obawy czy długość sukienki będzie pasowała do długości butów. Zdjęcie poproszę. wink
        Bo jeśli sukienka za kolano, a kowbojki do połowy łydki, proporcje zostaną zaburzone i ta część nogi, którą będzie widać, nie będzie dobrze wyglądała.
        Ale sama sukienka i buty podobają mi się, spokojnie bym je zestawiła i założyła na wesele w stodole.
        • primula.alpicola Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:43
          Do takich butów najfajniej wygląda mini.
      • nuclearwinter Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 08:46
        To samo pomyślałam. Nie pasuje mi długość. Noszę kowbojki do sukienek (nie na wesele, bo nie chadzam wink), ale to są krótkie sukienki, przed kolano. Tu mi jakoś proporcje nie leżą. I ogółem coś zgrzyta, choć zamysł rozumiem.
    • hanusinamama Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 10:20
      NIkt by mnie nie zmusił do założenia czegoś takiego latem...
    • zielonyjeziorak Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:37

Jeżeli chodzi o stylówę do stodoły, to uważam, że ok, tylko jak pisały dziewczyny, zwróć uwagę jak się ma długość sukienki do długości butów, i co ci robi z sylwetką.

Ale: Lato, stodoła pewnie nieklimatyzowana - ostatnio widziałam tu wątek pt. Odparzyłam sobie nogi, może poszukaj wink
    • kura17 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 11:57
      PS ja to sie bardzo dziwie, ze nikt jeszcze trampkow lub martensow nie zaproponowal!
      • cichadziewuszka Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 12:15
        Kuro, na ostatnim weselu, na ktorym byłam, od godz ok 22.00 zaczeło ubywać szpilek na rzecz wygodniejszego obuwia. Były i trampki, baleriny, sandały na płaskiej podeszwie, pełen luz. Bawilismy się fantastycznie, nikt krzywo na nikogo nie patrzał.
        • aguar Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 12:23
          Właśnie miałam pisać to samo. Za moich czasów na wesele brało się wygodne buty na zmianę smile
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:45
        Moja Sis bierze na zmianę trampki właśniesmile))
    • cichadziewuszka Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 12:09
      A miałabyś gdzie zostawić buty na zmianę? (w pokoju, w aucie). Założyłabym wówczas na ceremonię ślubną i pierwszą, bardziej oficjalną część wesela obcasy, a potem na szalone tańce - kowbojki😊
    • ponis1990 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 12:13
      Myslę, że ok, jak to stodoła i luźny klimat.
    • daniela34 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 12:25
      Pasować zapewne pasują, choć różne bywają hipsterskie glam stodoły, ale zakładam, że obejrzałaś zdjęcia i uznajesz, że są w klimacie. Natomiast wizja wielu godzin w lecie w takich butach mnie przeraża. Nawet jeśli do środka włożysz skarpetkę/stopkę (dla mnie stopki to narzędzie szatana, ale są kobiety, które umieją w tym chodzić) z najczystszej bawełny zbieranej przez dziewice o porannej rosie, to jednak nie wyobrażam sobie tego.
      • nuclearwinter Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 14.07.21, 08:51
        Ja mam zamszowe kowbojki, w kolorze "skórzanym" i noszę je nieraz latem, nie jest zupełnie gorąco (no ok, na 35-stopniowy upał raczej nie). Ale moje są niższe i o wiele lżejsze niż te autorki, też myślę, że w takich ciężkich skórzanych, wysokich butach może nie być do końca wygodnie.

Z drugiej strony kiedyś całe wakacje potrafiłam przechodzić w martensach i nie cierpiałam ani odrobiny, ale już chyba nie te czasy smile No i kowboje w kowbojkach też chodzą upał nie upał i dają radę big_grin
    • volta2 Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 12:45
      Zdecydowanie nie, byłam w stodole na weselu, stodoła była własnością rodziców młodej i jedynym lokalem w powiecie mogącym pomieścić 300 luda. Nikt nie wygłupiał sięi nie podkreślał strojem miejsca tylko przyjął, że to konieczność. I nie chędozyl kelnerek na sianie. Kowbojek nie lubię, żeby w nich wyglądać to trzeba mieć warunki wzrostowe i solidne mini/najlepiej dżinsowe spodenki do pipki. Jak się domyślasz, twoja kieca nijak do tego się nie zbliża, więc odpuść sobie i weź na poprawiny.
    • shmu Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 13:11
      Ogólnie zupełnie nie mój klimat ale stylizacja mogłaby mi się podobać na kimś innym i uważałabym, że to świetny pomysł. Zależy oczywiście od tego jak buty komponują się z sukienka i jakie dodatki (unikalnym total look I przełamała kolory dodatkami). Co zrobisz z włosami? pasowałby mi jakiś luźny warkocz do tej stylizacji...
      • hannah_weaver Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 15:48
        Warkocz pleciony od dołu, przypięty dookoła głowy !!! Albo z boku - taki miałam plan.
    • segregatorwpaski Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 16:58
      Dla mnie bardzo ok, ale ja kocham boho. Sukienka mega, kowboje letnie też posiadam i noszę, więc jestem na tak.
    • ichi51e Re: Dylemat - strój na wesele - stodoła 13.07.21, 18:25
      jeśli w stodole to jedyne obowie które wypada - przecież nie pójdziesz w gumofilcach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka