Dodaj do ulubionych

Moje odkrycie roku 2021

22.07.21, 23:24
No to czas na ematkowe polecenia, czyli co Was ostatnio zachwyciło, pozytywnie zaskoczyło, co wam się spodobało i co możecie gorąco polecić czyli wasze odkrycia ciuchowe, kosmetyczne, filmowe, literackie, kulinarne, jakiekolwiek. Podajcie 5 pozycji.

Oto moje typy:

1. Klapki Puma The Hundreds - nie dość, że ciekawe bo każdy w innym kolorze to z wierzchu są odpinane i pod spodem są czarne czyli dwie pary klapków w jednym.! DOo tego mega wygodne! W sieci kupiłam jje za pół ceny z TK Maxx smile

2. Serial "Moje nieortodoksyjne życie" i Julia Haart, ktora jest absolutnie niesamowita. Do 42.roku życia żyła jako ortodoksyjna Żydówka w zamkniętej społeczności a potem porzuciła to życie i wkrótce została szefowa marki La Perla a potem agencji modelek Elite World po drodze tworząc linie obuwia wygodnego i na szpilkach Julia Haart. Dawno nikt mi tak nie zaimponował odwagą życiową i osobowością. Od wczoraj nie mogę oderwać się od Netflixa, gdzie serial o zyciu Julii i jej rodziny odkryłam.

3. Marka brazylijska Sol de Janeiro. Cudne kosmetyki pachnące egzotyką - cudny balsam do ust, szeroki wygodny sztyft i naprawdę nawilża, wspaniały krem do ciała i idealna mgiełka na plażę. Kocham!

4. Biografia Andrzeja Zauchy " Byłaś serca biciem ". Świetna, pokazującą szeroki kontekst tragicznych wydarzeń i śmierci jednego z moich ulubionych wokalistów.

5. Barcelona. Bylam tam kiedyś na jeden dzien ale tego lata poznałam ją lepiej i się zakochałam. Będę tam wracać na pewno. Do tego jezyk, kuchnia, kultura, temperament. Jestem na pewno w części Hiszpanką/ Katalonka.

Teraz poproszę o Wasze rekomendacje i odkrycia!
Obserwuj wątek
    • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 22.07.21, 23:32
      Moje cudne klapki. Pod spodem są czarne smile
      • kkalipso Re: Moje odkrycie roku 2021 22.07.21, 23:37
        No faktycznie bardzo pomysłowe, też chcę takie.
        • januszekxxl Re: Moje odkrycie roku 2021 22.07.21, 23:41
          kkalipso napisała:
          > No faktycznie bardzo pomysłowe, też chcę takie.
          >

A też masz takie śliczne stopy jak bergamotka?
          Bo takie śliczne klapki pasują tylko do ślicznych stóp.
          • kkalipso Re: Moje odkrycie roku 2021 22.07.21, 23:49
            Janusz a czy to ważne o klapkach gadamy. Trzymaj się tematu, no.....
          • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:03
            O nie, o moich stopach wręcz powstają memy. Są długie!
            • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:27
              bergamotka77 napisała:

> O nie, o moich stopach wręcz powstają memy. Są długie!
              >

Berga !!! Szkodliwe będziesz mi płacić ! Ten mem mnie prześladuje , jest ohydny
              I nie wiem czemu powstał, masz ładne stopy
        • kamin Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 13:13
          Nie wiem czy będzie damska rozmiarówka, to są męskie buty
          sneakerstudio.pl/product-pol-31342-Klapki-meskie-Puma-Leadcat-Future-x-The-Hundreds-372940-01.html
          • januszekxxl Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 13:46
            kamin napisał(a):
            > Nie wiem czy będzie damska rozmiarówka, to są męskie buty
            > sneakerstudio.pl/product-pol-31342-Klapki-meskie-Puma-Leadcat-Future-x-The-Hundreds-372940-01.html

https://sneakerstudio.pl/pol_pm_Klapki-meskie-Puma-Leadcat-Future-x-The-Hundreds-372940-01-31342_5.jpg

Żaden prawdziwy mężczyzna nie założy takiego czegoś na nogi.
            Mężczyzna mniej męski, założy.

• srubokretka Re: Moje odkrycie roku 2021 22.07.21, 23:57
        O nie, na takie klapki z wulgarnym napisem bym nawet nie spojrzala.
        • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:02
          A co w tym jest wulgarnego?
          • srubokretka Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:10
            Oczojebna reklama.
            Rekama, za ktorej noszenie nie dosc, ze nie placa, to ja muszialabym zaplacic.
            • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:13
              Taaak jasne. Smieszy mnie to. Powinni płacić konsumentom za noszenie logo big_grin Mam wywalone na marki i loga ale koncept dwóch rożnych butów mi się podoba. Klapki kosztowały niewiele ponad 100 zł.
              • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 08:09
                Nie wulgarne ale wyzywająca w sensie - rzucające się w oczy. Ja też staram się unikać
              • ritual2019 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 09:27
                bergamotka77 napisała:

>Klap> ki kosztowały niewiele ponad 100 zł.
                >
                ???
            • saszanasza Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 09:46
              srubokretka napisał:

> Oczojebna reklama.
              > Rekama, za ktorej noszenie nie dosc, ze nie placa, to ja muszialabym zaplacic.
              >
              Ale to tylko klapki, bez przesady. Również nie jestem zwolenniczką epatowania firmowymi logo, ale na większości firmowych butów zwłaszcza sportowych ono jest widoczne.
        • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:15
          No i chyba nie znasz znaczenia słowa wulgarny.
          • srubokretka Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:21
            Popatrz na synonimy. Niewazne zreszta.Najawazniejsze, ze tobie sie podobaja.
      • palaczka_zwlok Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 06:38
        O fajne...Coś czuję, że szybko będę miała takie same.
      • hexella Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:04
        ale czarne to znaczy bez żadnego loga? Bo klapki fajne, tylko ja tych oczojebnych "lóg" nie lubię....
        • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:47
          No ja też nie lubię, ale tu mi nie przeszkadza. Fajnie się komponuje z tymi kolorami. Pod spodem czarne, ale napis jest. Może zrobię fote później.
          • hexella Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:55
            poproszęsmile
      • kamin Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 11:16
        Pomysł dwustronnych butów fajny, tyle, że jedna strona nie nadaje się do pokazania światu przez te napisy.
        A 100 zł za klapki basenowe to nie jest specjalnie tanio.
        Na rynku można kupić za 30 złotych i nie trzeba przy tym reklamować pumy czy Nike.
        • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:33
          kamin napisał(a):

> Pomysł dwustronnych butów fajny, tyle, że jedna strona nie nadaje się do pokaza
          > nia światu przez te napisy.
          > A 100 zł za klapki basenowe to nie jest specjalnie tanio.
          > Na rynku można kupić za 30 złotych i nie trzeba przy tym reklamować pumy czy Ni
          > ke.

Kwestia priorytetów. Mam japonki z crocs i zwykle nabaji z decathlonu i różnica ogromna- wyprofilowanie i stabilność stopy, przyleganie do podłoża wygląd. Nigdy nie wpadłam w poślizg w crocsach a sporo kroków robię na basenie (nieraz ponad tysiąc jeśli grupa bardziej wymagająca)
          • kamin Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 13:10
            Jest zapewne różnica między częstym, zawodowym (?) przebywaniem na basenie i prowadzeniem zajęć na mokrej nawierzchni, a okazjonalnym zrobieniem paru kroków od szatni do basenu.
            • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 13:16
              Dlatego napisałam - kwestia priorytetów. Aczkolwiek uważam że jeśli można zadbać o bezpieczeństwo to trzeba to robić. Zwłaszcza że guma crocs jest genalna (używam kilka lat i nic się nie dzieje, inne się rozrywają lub pękają, - mam w ciągłym użyciu kilka)
              • hanusinamama Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:44
                I sądzisz ze ktos kupuje klapki pumy z wielkim napisem dla bezpieczeństwa? To raz, dwa nie wiem jak te (sam fakt, ze to puma nie kwarantuje dobrej przyczepności).
                • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 15:13
                  A ja nie wiem czy są bezpieczne czy nie-bo nie miałam na stopach ale widzę że są chyba wyprofilowane, stabilnie i ciasno trzymają palce -więc imho są bezpieczne
                  w tej odnodze raczej nie chodzi "te z rzepami i logo " ale o kwestie ceny
        • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:30
          To nie są klapki basenowe. Górę mają z zamszu. Na basen nam gumowe japonki.
      • melisananosferatu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:53
        Fajne!
      • ykke Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:47
        Lapki brzyyydkie😉 Wybacz, ale wszelkie klapki (ogólnie odzież) z tak ordynarnym logo to dla mnie tzw. Dresiarstwo,wiocha, nie ublizajac wiosce, bo tę kocham i wielbię. A kosmetykami.mnie zaintrygowałas. Spojrzę.
        • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 15:29
          A mnie się podobają, choć nie jestem typem ubierającym się na sportowo na co dzień, ale na wakacje sa cudowne. Zdjęcie zresztą znad Jeziora Czorsztynskiego było. Ponoc męskie, nie wiem, moje nie miały w opisie, że to model męski. Są cudownie wygodne. Dla mnie hit!
    • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 22.07.21, 23:40
      Kulinarnie- zdecydowanie krem z białych szparagów, do którego dotąd podchodziłam jak pies do jeża, a który teraz uwielbiam.

Literacko- Zośka Papużanka i jej świetny "Kąkol" (dziękuję emamom za polecenie)

• daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 22.07.21, 23:44
        Aaa, kulinarnie dalej- dżem z pieczonych moreli z bazylią i dżem morelowi-pomarańczowy

Krem z selera naciowego i brokułów mojego pomysłu

Krem wiśniowy do ciasta
        • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 22.07.21, 23:49
          I literacko- przegapiony przeze mnie Martin Pollack i jego "Po Galicji"- niby nic wielkiego, ale jednak miła podróż w czasie
          • lella_two Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:25
            O tak, ta książka jest świetna- sporo się dowiedziałam o rodzinnych stronach.
            Kulinarnie: rosół gotowany godzinami, czarne oliwki w lazanii z bakłażanem i kimchi smażone z makaronem. Ogrodowo- białe buraki. Sprzętowo- wyciskarka wolnoobrotowa. Literacko- "Shuggie Bain" Stuarta.
            • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 09:32
              lella_two napisała:

> O tak, ta książka jest świetna- sporo się dowiedziałam o rodzinnych stronach.

No właśnie, rodzinnych i stronach, które zwiedzałam. Żałuję tylko, że mi nie wpadła w ręce przed podróżą na Ukrainę parę lat temu.
        • bialeem Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:36
          Prosiłabym o przepis na krem wiśniowy (jako fanka wszystkiego co wiśniowe)
          • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 08:03
            30 dkg wiśni zasypać 1/2 szklanki cukru, zagotować, budyń waniliowy rozmieszać w 1/2 szklanki wody, zalać wiśnie, ugotować budyń - wystudzic
            2 jajka ubić na parze z 1/2 szklanki cukru- wystudzic
            25 dkg masła utrzeć, dodając ubite jajka, potem budyń, dodać 2 łyżki soku z cytryny i trochę alkoholu (wódka/nalewka wiśniowa)
            • bialeem Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 08:16
              Dziękuję ślicznie! big_grin
      • feniks_z_popiolu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:45
        Kulinarnie - duszona kalarepka z koperkiem. Jedzona obiadowo i jako przekąska

Literacko - też Kąkol, aczkolwiek długo się rozkręca
        • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:48
          Super podaj pls jak ją robisz. Kocham kalarepę.
          • feniks_z_popiolu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:09
            Kalarepkę? Najprościej jak można: kroję w cienkie plastry lub słupki. Wrzucam do garnka ze szczelną pokrywką, duszę na minimalnym grzaniu na maśle ca 10-15 minut. Solę, koperkuję. A potem muszę przypilnować, żeby wszystkiego mi nie zjedli smile
            • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:35
              Nigdy nie jadłam.
              Jesz samą czy z czym podajesz?
              • feniks_z_popiolu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:41
                A co mi fantazja w danym momencie podsunie.
                W sposób nieoczywisty bardzo dobrze smakuje na domowej pizzy. Tylko wtedy nie może być tak bardzo miękko uduszona.
                • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 13:17
                  To potrawa słodka raczej - ryż chyba może być za mdły? A ryba?
                  Kurde, głodna jestem
      • lumeria Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 13:15
        daniela34 napisała:

> Kulinarnie- zdecydowanie krem z białych szparagów, do którego dotąd podchodziła
        > m jak pies do jeża, a który teraz uwielbiam.

Bez przepisu????
        • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 13:23
          Gdzieś tu ten mój przepis jest smile ale proszę bardzo: pęczek białych szparagów, mniej więcej tyle samo na wagę ziemniaków, duża cebula albo dwie małe, bulion/woda, masło
          Cebulę pokroić w kostkę, podsmażyć na maśle, dodać ziemniaki, podsmażyć lekko, dodać szparagi, jeszcze chwileczkę podsmażyć, zalać gorącą wodą, doprawić solą, pieprzem, zioła do smaku (ja daję trochę lubczyku) , gałkę muszkatołową jak kto lubi i zmiksować. Ot i cała filozofia
          • bene_gesserit Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 11:14
            Moja babcia robiła taki krem z białych szparagów. Dzięki za przypomnienie. Kurczę, aż się wzruszyłam.

Jedna uwaga - babcia przez zmiksowaniem (ona, zdaje się, przecierała zupę ręcznym przecierakiem) obcinała główki szparagów i dodawała je na wydaniu do kremu. Trochę szkoda miksować główki.
            • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 13:04
              Wiem że główki najdelikatniejsze, niestety 1/2 mojej rodziny ma fobię główkową - fobie mają nieliczne i niekłopotliwe, więc tę toleruję. Ale inni oczywiście-powinni główki sobie zostawiać.
              Mój ojciec po zblendowaniu jeszcze przeciera tę zupę prze sito. Wychodzi idealnie gładki krem a taki lubi najbardziej
          • panna.nasturcja Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 17:58
            Daniela, powinnaś założyć wątek ze swoimi przepisami i dodawać na bieżąco kolejne.
            Ja juz mam folder z nimi.
            • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 18:01
              😃 to jest myśl
              • bywalczyni.hosteli Re: Moje odkrycie roku 2021 25.07.21, 08:28
                E tam wątek, bloga. Jak znudzi/wkurzy Cię Temida to rozkręcaj biznes przepisowy
                • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 25.07.21, 17:30
                  Temida to mnie wkurza średnio raz na tydzień jak przesadzi to zostanę królową gastronomii 😉
    • srubokretka Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:17
      Ten rok zlewa mi sie z tym poprzednim z wiadomych przyczyn . Jest on pod znakiem Turcji. Czlapalam niemal codziennie po brzegu oceanu wysluchujac lekcji i muzyki tureckiej.

Poznalam organoleptycznie co to znaczy, ze Usa byla potega w latach 80. Trafilam do domu, w ktorym niczego od tamtego czasu nie zmieniono. Nie bylo tam ani jednej rzeczy made in China. Bylam pod ogromnymwrazeniem jakosci przedmiotow.

• gryfna-frelka Re: Moje odkrycie roku 2021 25.07.21, 10:56
        Powiedz prosze wiecej o tym domu : o przedmiotach, o tym dlaczego nie zmieniono w nim nic od lat 80tych (starsza osoba?) itd. Bardzo mnie zaciekawilas a i pewnie inni chetnie przeczytaja. Dzieki!
        • srubokretka Re: Moje odkrycie roku 2021 27.07.21, 01:41
          Nie znam dokladnie calej historii. Dom nalezy do prawnukow osob , ktore tam mieszkaly. Podejrzewam, ze dzieci jezeli zyja, to nie mogly juz o dom dbac.

To byl dom rzezbiarki, ktora robila rzezby ptakow z Am Polnocnej. Pozniej orginal szedl do fabryki i robiono masowke. Wszystko w domu bylo wyprodukowane w Usa, Francji, W Brytanii, Japonii. Dom wygladal dosc skromnie, ale jej pracownia to istne marzenie. Kilka dni temu dowiedzialam sie , ze pedzle ktore uzywala kosztuja teraz nawet kilkaset dolarow. Szok.

Mam w domu zestaw kredek Prismacolor wyprodukowanych dawno temu w Usa i nowe produkcj meksykanskiej. To sa 2 rozne kredki, opakowanie i numery kolorow sa tylko takie same. Te z Usa sa mieksze, jakby lekko maslane. Pieknie rysuja.
          Czesto spotykam na bazarach starocia wyprodukowane w Usa i sa one naprawde dobrej jakosci. Np temperowki elektryczne do olowkow. 40lat i dalej ostrza, a ta kupiona z Chin po niecalym roku byla do wyrzucenia.
          Ten dom byl jednak wyjatkowy, bo wszystko bylo jak w pigulce. Do czego sie nie dotknelam bylo solidne. Naprawde dziwne uczucie, bo dom wygladal normalnie, nie jak muzeum.
        • princesswhitewolf Re: Moje odkrycie roku 2021 27.07.21, 01:42
          O tak. Pisz pisz.....
          • srubokretka Re: Moje odkrycie roku 2021 27.07.21, 01:55
            big_grin pisalam. W tym samym momencie co ty smile
            • gryfna-frelka Re: Moje odkrycie roku 2021 27.07.21, 20:11
              Wielkie dzieki za rozwiniecie tematu. Troche przeraza mnie to ze wiekszosc przedmiotow ktore uzywamy jest wyprodukowana poza Europa i ze wlasnie, jakosc kuleje... A sa jeszcze zupelnie stare przedmioty dzialajace do dzis.
    • bywalec.hoteli Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:19
      kto napisał tę biografię Zauchy?
      • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:21
        bywalec.hoteli napisał:

> kto napisał tę biografię Zauchy?

Google nie boli wink
        • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:24
          Katarzyna Olkowicz, Piotr Baran i tytuł "Serca bicie" bo "Byłaś serca biciem" to hit Zauchy.
          • riki_i Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 01:02
            Jest w tej biografii coś więcej o sekcji zwłok Zauchy? Od 30 lat krążą plotki, że miał przed sobą najwyżej parę miesięcy życia (chore nerki o czym nie wiedział).
            • bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 01:20
              Nie, o tym nie ma mowy.
            • bywalec.hoteli Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 08:51
              riki_i napisał:

> Jest w tej biografii coś więcej o sekcji zwłok Zauchy? Od 30 lat krążą plotki,
              > że miał przed sobą najwyżej parę miesięcy życia (chore nerki o czym nie wiedzia
              > ł).

Serio? Czyli ze Francuz skrócił mu życie tylko o kilka miesięcy? On chyba wyszedł z więzienia.
              • riki_i Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:43
                Ja nie wiem, czy to prawda, ale wciąż się pojawia taka informacja. Podobno i tak by długo nie pożył .
                • bywalec.hoteli Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 15:52
                  A może medycyna by go wyleczyła. No i ale żona Francuza pewnie mogłaby długo żyć - szkoda ze zmarł w ten sposób, bo był geniuszem.
            • black_magic_women Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 21:35
              Z grupy fanowskiej Zauchy na Fb wiem, że książka nie cieszy się dobrą opinią. Ponoć nie rozmawiali z bliskimi itp. Za to powstaje konkurencyjna biografia. Ja takich książek nie czytam z zasady, bo albo się rozczaruję, albo zakłamie ;/
    • ajr27 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 00:46
      Literacko: "Pięć" Historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza.
      Jedna z lepszych książek non fiction w moim życiu.
      Filmowo: serial "Biały Lotos" i oczywiście "Mare of Easttown"
      Muzycznie: Natasha Atlas. Nie wiem, jak mogłam jej nie znać wcześniej.
      • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 09:38
        O, dzięki za przypomnienie o tej książce, miałam ją sobie zapisać na listę, bo widziałam gdzieś zapowiedź i wyleciało mi to z głowy!
      • daniela34 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 09:43
        I w dodatku właśnie się okazało, że jest na Legimi smile!
        • doubledoublejoyandtrouble Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:56
          daniela34 napisała:

> I w dodatku właśnie się okazało, że jest na Legimi smile!

I jest przeciekawa, równiez polecam smile
        • raczek47 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:41
          No jak jest, właśnie sprawdziłam na Legimi, nie ma.
          • raczek47 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:44
            Ok,jest,musiałam wpisać więcej słów, po samym "pięć" wyskakiwało "50 twarzy Greya" ,dzięki za polecenie.
          • doubledoublejoyandtrouble Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:45
            raczek47 napisała:

> No jak jest, właśnie sprawdziłam na Legimi, nie ma.

Aż zajrzałam. Jest, jak było. Może nie ma w pakiecie, z którego korzystasz?
            • raczek47 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 20:12
              Jest jest ,dzięki 🙂
              • doubledoublejoyandtrouble Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 20:39
                raczek47 napisała:

> Jest jest ,dzięki 🙂

No niestety, Legimi nie ma udanej tej aplikacji, a ta nowa jest dramatycznie zła sad Ale wybaczam im, za zawartość..
      • marianna1960 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:23
        Oceniasz Biały Lotos po dwóch odcinkach? Ja polecam serial o podobnej tematyce (Hotel, plaża, ocean, Floryda) serial Bloodline
        • ajr27 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 11:57
          Tak. Znakomity, nawet jeśli następne będą słabe, w co wątpię
          • melisananosferatu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:54
            Tez mi sie podoba. Jennifer Coolidge jest taka creepy!
            • ajr27 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 19:55
              A jaki scenariusz!
      • dvdva Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:29
        Dziekuje pieknie, ksiazka juz pobrana
      • black_magic_women Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 21:36
        Nataszę słuchałam ok 2003-2005 to były czasy!
        • ajr27 Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 08:48
          A do mnie dopiero teraz dotarł ten anielski głos i to dzięki Kaczkowskiemu, bo puścił "Outer".
    • chococaffe Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 07:44
      Buty męskie. Ogólnie. Tam też warto sprawdzać smile

Filtr REN Skincare

Anouar Brahem

Woda kolońska lawenda z tymiankiem

Ale większość radości to radość z możliwości powrotu do "staroci"

• gryzelda71 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 08:09
      DENMAN D3, szczotka do kręconych wlosów.
      • str8.up Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 17:45
        Z ciekawości, co robi się tą szczotką?
        • rinoa_woman Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 23:38
          Rozczesuje na mokro i modeluje się skręt. Ja mam podobną szczotkę ale z Cantu.
    • leia33 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 08:13
      Bieszczady. Te prawdziwe, dzikie, nieodkryte, z misiami w tle. Poza tym odkrycie, że śniadanie to najgorszy posiłek dnia, do niczego nam nie potrzebny - tyle lat się zadręczałam, że nie jadam śniadań. Walka z cukrem - na duży plus. Pierwszy w życiu botoks - dlaczego nie zrobiłam wcześniej?! Kupiłam też pierwsze w życiu szpilki - te długaśne nogi to naprawdę moje????
      • gaskama Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 21:11
        To był ... nadal jest dobry rok dla Ciebie. Ja też w w tym roku wreszcie doszłam do wniosku, że przestanę katować się śniadaniami.
    • leia33 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 08:13
      Bieszczady. Te prawdziwe, dzikie, nieodkryte, z misiami w tle. Poza tym odkrycie, że śniadanie to najgorszy posiłek dnia, do niczego nam nie potrzebny - tyle lat się zadręczałam, że nie jadam śniadań. Walka z cukrem - na duży plus. Pierwszy w życiu botoks - dlaczego nie zrobiłam wcześniej?! Kupiłam też pierwsze w życiu szpilki - te długaśne nogi to naprawdę moje????
      • grey_delphinum Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 09:12
        Tylko dwa: polskie seriale kryminalne i spódnice.
        Dlaczego do tej pory chodziłam głównie w spodniach??? Spódnice są cudowne! W tym sezonie kupiłam już sześć i jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa 😉
        • treo.tralve Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 09:22
          Dawaj seriale polskie. Uwielbiam.
        • hexella Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:00
          oooo.... spódnice! W tym sezonie pokochałam długie zwiewne kiecki, w których śmiem to powiedzieć otwarcie - wyglądam bogińskowink
          A jakie seriale poza ROJST?
          • konsta-is-me Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:56
            Ja też!
            Chociaż to nie odkrycie, raczej powrót po latach.
            To samo ze zwiewnymi sukienkami .
            • hexella Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 13:58
              no... IMO wygląda to piękniej, niż w krótkich. Przeprowadziłam eksperyment i na działce przebrałam się w krótkie spodenki, co ciekawe w długiej, falującej na wietrze spódnicy było mi chłodniej. Kiecka robi jednak cień na nogi i tak fajnie wachlujewink
              Medicine ma w tym roku fajną kolekcję długaśnych spódnic z przyjemnych materiałów.
    • konsta-is-me Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 09:52
      Papryczki jalapeno.
      Uzależniona jestem.
      • ludzikmichelin4245 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:38
        Piona. W ogóle obserwuję, że mam wzmożone ciągoty do ostrego. Zawsze lubiłam, ale w tym roku to już wariactwo.
        • srubokretka Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:22
          dziewczyny uwazajcie, bo moj znajomy w szpitalu przez to wyladowal. Strasznie wyzera.
        • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:36
          ludzikmichelin4245 napisał(a):

> Piona. W ogóle obserwuję, że mam wzmożone ciągoty do ostrego. Zawsze lubiłam, a
          > le w tym roku to już wariactwo.

Ja z kolei (po covid) nieustającą ochotę na szpinak
          • srubokretka Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:43
            Organizm czuje skad dostanie zelazo.
            • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:29
              wiem, dlatego mu pozwalam
              zwłaszcza że przed covid miałam 14,7 a po covid po 6 tyg 13,7
              Wtedy szpinak jadłam wręcz pasjami, wszędzie i do wszystkiego, chyba się przyzwyczaiłam po prostu bo teraz co 2-3 dzien , robię na nim szakszuke wink
              • fragile_f Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 00:46
                Ale wiesz, że wysoka zawartość żelaza w szpinaku to urban legend? Jednemu panu przestawiło się miejsce po przecinku a potem już poszło po mieście big_grin

Za to szpinak paskudnie zakamienia nerki, więc nie powinno się go jeść za często (szczawiany).
                • wapaha Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 10:16
                  A napisałam, że jem go bo ma wysoką zawartość żelaza czy że spadło mi żelazo i mam ogromną ochotę na szpinak, i dlatego go jem ? tongue_out ( zresztą razem z jajkiem które ma tyle samo mg na 100 g). Nie jem mięsa , ryby owszem ale nie pasjami- a na to ciągle mam ochotę. I właśnie idę sobie zrobic big_grin

Nie powinny go jeść osoby mające problem z nerkami i kamicą jak również osteoporozą ( dlatego niweluje się osteoporotyczne działanie jedząc go razem z białkiem
    • savignonblanc Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:00
      Krem odbudowujący pod oczy Cerave
      • jolie Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:00
        Możesz napisać coś więcej? No. jak się wchłania? Szukam aktualnie czegoś dobrego pod oczy.
        • savignonblanc Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 08:53
          Nie wierze w kremy pod oczy. Kupiłam w aptece, bo tak sobie leciałam z nudów przy kasie wzrokiem po półkach i zwróciłam uwagę na napis „odbudowujący”. Mam cienka skore (miałam) pod oczami i skłonność do podrażnień i cieni.
          Krem jest gesty, bardzo wydajny (malutka tubka jest ze mną ponad 2 miesiace, wypływa cieniutka strużka wiec nie wyciśniesz go za dużo.
          No i niesamowicie wygładza, napina i faktycznie robi coś takiego, ze skóra wydaje się zdecydowanie gęstsza w tej okolicy.
          Przetestowałam go tez na wakacjach w pełnym słońcu. I skóra pod oczami jest w porównaniu do skory pozostałej części twarzy e zdecydowanie lepszej kondycji.
          Co więcej, użyłam go kilka razy na mocno podrażniona po opalaniu skore dekoltu. Rewelacja. A wcześniej balsam po opalaniu tylko jeszcze zaognił sprawę.

W każdym razie kupiłam w tym tygodniu jeszcze balsam wygładzający do ciała tej firmy i tez wow! Po tygodniu zniknęły niedoskonałości z dekoltu i łydek, skóra jest przyjemnie gładka i nawilżona.

Czekam na dzień, w którym wyprodukują odbudowujący krem do twarzy smile
          • jolie Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 10:21
            Dzięki, opis brzmi zachęcająco. Ja mam duży problem ze skórą pod oczami, wypróbuję.
          • gryzelda.a Re: Moje odkrycie roku 2021 25.07.21, 21:10
            Też spróbuję. Zrobiły mi się zimą przeraźliwie ciemne wielkie cienie pod oczami i nic nie działa, ani kremy, an korektory (pewnie kolektorów nie umiem uzywac), może to pomoże.
            • bene_gesserit Re: Moje odkrycie roku 2021 25.07.21, 21:16
              Masaż kostką lodu rano i wieczorem.
              Korektor żółty albo różowy.
          • starczy_tego Re: Moje odkrycie roku 2021 27.07.21, 07:57
            Zachęciłas! Zakupie zatem smile
    • feniks_z_popiolu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:20
      Kosmetyki z aloesem. A głównie tonik do twarzy używany jako ochrona włosów w upalne dni. Zauważyłam, że kondycja włosów ogólnie mi się polepszyła.

W tym roku założona kwietna łąka w centrum miasta. W centrum ale jednak na uboczu. Wieczorem spacer na niej. Łąka śpiewa, brzęczy, świerszczy, bzyczy, szumi a przede wszystkim obłędnie pachnie. Cudnie
      • aniani7 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:29
        Ktorego miasta? Dwa lata temu byla w parku obok mnie, cos cudownego, potem jej nie powtorzyli.
        • feniks_z_popiolu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:51
          Miasta stołecznego smile. Ogólnie w centrum, przynajmniej w mojej części, widać sporo nowych nasadzeń: drzewa, kwiaty, krzewy. Mają taki miejski charakter. Ale ta wiejska łąka...coś pięknego
          • aniani7 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:53
            A gdzie dokladnie.
          • konsta-is-me Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:59
            Teraz jest trend, żeby robić łąki zamiast trawników
            U mnie mają robić niby, ale już od 2 lat się ciągnie ..
      • hexella Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 14:23
        u mnie też łąki - całe łany, kwitnące naprzemiennie, wreszcie przestali kosićwink Spacer wieczorem w środku osiedla jest jak urlop na wsismile
        W tamtym roku posiałam łąkę na działce ale wzeszły 3 badyle. W tym roku niespodzianka, łąka sama wyrosła (z tych nasion sprzed roku) i jest przecudna.
        • shmu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 15:21
          Podobno potrzeba dwóch lat. Ja mam zamiast trawnika łąkę z jednej strony domu. Fajnie, bo pierwsze kwiaty wiosna bardzo cieszą a robota jest raz w roku i to, uwaga, kosą ręczną. Teraz będą króliczki się pasły.
          • hexella Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 17:47
            raz w roku kosisz tą kosą, tak? Rozumiem, że na koniec sezonu, po zakończeniu kwitnienia? Sorki, ale jestem łąkowy laikwink
            • shmu Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 21:06
              Raz w sezonie pod koniec czerwca, czy początek lipca. Wtedy łąka jest do pasa i większość kwiatków już wytworzyła nasionka.
              Też byłam laikiem, ale to w zasadzie cała filozofia. Teraz mi króliczki będą zjadały trawkę.
          • melmire Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 08:07
            Sama kosisz? mam malutki teren, ale zasialabym lake, tylko boje sie ze sobie potem kosiarka nie poradzi.
            • shmu Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 10:27
              Kosiarka sobie nie poradzi, na pewno. Trzeba najpierw kosą a potem kosiarka, jak się chce krótko. Są też kosy elektryczne. My do tej pory kosilismy ręczna ale teraz mąż kupił elektryczna i robimy tak i tak.
              • melmire Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 13:24
                dzieki, obczaje sobie kose elektryczna smile
    • aniani7 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:33
      Zaskoczylo mnie picie lyzki octu jablkowego zmieszanego ze szklanką wody kazdego wieczoru. Wszelkie problemy gastryczne odeszly, jak reka odjac. Nigdy bym w to nie uwierzyla, ze az tak.
      • odnawialna Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:56
        A dlaczego wieczorem? Ja słyszałam, że rano na czczo jest dobry
        • aniani7 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 11:10
          Rano podobno, aby sie odchudzic, a ja nie mam z czego. Czesto mialam jakies dziwne bole brzucha, wzdecia i wyczytalam o tym occie. Pomyslalam, co mi szkodzi, sprobuje, efekt przerosl moje oczekiwania, a mialam wtedy w domu tylko ten kiepski ocet produkcji Carrefour.
    • ludzikmichelin4245 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:36
      Kosmetycznie: marka d'alchemy
      Sportowo/gadżetowo: bieżnia domowa, najlepsza inwestycja ostatnich lat
      Odzieżowo: szorty w stylu vintage podstawą garderoby <3. Ba, ubierzcie mnie w nie do trumny!
      "Literacko" - "Triumf typografii".

• bergamotka77 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:43
        A jakie to szorty w stylu vintage?
        • ludzikmichelin4245 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 11:04
          Na przykład takie:
          • ludzikmichelin4245 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 11:05
            Dla mnie istotne przede wszystkim, żeby talia była wysoko.
          • magdallenac Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 12:02
            Ja tez wielbie te szorty!
            • kura17 Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 16:04
              ja mam takie czarne, uwielbiam!
    • kropkacom Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 10:47
      Tenisówki Rocket Dog, które polecała tu jedna forumka.
      • lumeria Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 15:43
        Wyglądają fajnie oprócz niewykończonego brzegu - masz z tym problemy? Jak z szerokością? Raczej na węższą stopę, czy na tęższą tez będą?

No i jaki wzorek kupiłaś? smile

https://i.pinimg.com/600x315/48/72/7a/48727ad870a946d70fe84bad98b54874.jpg
        • kropkacom Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 07:47
          Moje nie mają postrzępionych brzegów. Zdecydowanie na szerszą stopę. Kupiłam chyba jakiś starszy model (nowy).

PS. Gdzie kupujesz/kupujecie te trampki? Na jakich stronach?
          • kropkacom Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 07:49
            Takie mam.
            • lumeria Re: Moje odkrycie roku 2021 25.07.21, 14:48
              Śliczne! smile I faktycznie wyglądają na szerokie w paluchach.
      • melmire Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 08:09
        Moze to ja polecalam? Uwielbiam je, sa cudownie szerokie w palcach smile
        • kropkacom Re: Moje odkrycie roku 2021 24.07.21, 09:10
          Bardzo się dziwię, że wszystkie trampki tak nie mają. Z czego te trampki generalnie są szersze niż inne. Większość trampek (markowych) jest przeraźliwie wąska.

Gdzie kupujesz Rocket Dogi?
    • madame_edith Re: Moje odkrycie roku 2021 23.07.21, 11:52