Dodaj do ulubionych

Brak cyclo-progynowa

27.07.21, 16:36
Już miesiąc nie mogę kupić. Pożyczyłam od kogoś opakowanie i teraz boję się, że nie oddam. Ktoś z branży wie o co chodzi i jak długo to potrwa?
Druga sprawa to co może przepisać lekarz w zastępstwie, jeśli braki będą długo? Będę wdzięczna za podpowiedź, kurczę lubie HTZ.
Obserwuj wątek
          • bananananas Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 17:18
            hexella napisała:

> nie wiem z jakiego jesteś miasta ale w warszawie podpowiada mi się DOZ na Nowog
            > rodzkiej, ZIKO na Pięknej i inne.
            U mnie aptakarka sprawdezała, może na tej stronie własnie, ale jak dojechałam to nie było, mówią, że nia ma w hurtowniach.
            • hexella Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 17:27
              na tej stronie zwykle są aktualne stany. Podane są nry telefonów, trzeba podzwonić, nie ma co jeździć w ciemno. Ale mogą się też zdarzyć braki, może lek wycofują. Dzwoń do gina, niech Ci wystawi ereceptę na inny lek, pod inną nazwą o takim samym składzie.
              • szmytka1 Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 18:16
                wielu leków brakuje, od 2 miesięcy nie mogę antyhistaminowych dla dzieci kupić, hurtownie nie mają, nie mogą sprowadzić. A lek pod inną nazwą o tkaim samym składzie może kupić na tę receptę co już ma
                • bananananas Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 20:12
                  szmytka1 napisała:

> wielu leków brakuje, od 2 miesięcy nie mogę antyhistaminowych dla dzieci kupić,
                  > hurtownie nie mają, nie mogą sprowadzić. A lek pod inną nazwą o tkaim samym sk
                  > ładzie może kupić na tę receptę co już ma
                  Ale czemu? Zrozumiałabym w zeszłym roku (covid), ale chyba już się uregulowało.
                  W moim przypadku chyba nie ma zamiennika, trzeba rodzaj suplementacji hormonalnej zmienić.
                  • szmytka1 Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 21:16
                    a ja nie wiem czemu, chodzę do aptek co jakiś czas i panie sprawdzają w systemie i nie ma. Mówią brak w hurtowniach, nie możemy sprowadzić, a ja już z unie rozwijam tematu, dlaczego nie ma. Mam też ustawnione powiadomienie na doz i czekam.
      • iwles Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 20:22
        gulcia77 napisała:

> Zaczynają się braki w lekach. Mój tata nie może kupić zwykłego co prestarium.

O cholera. No to jutro dzwonie do przychodni po receptę! Dzięki!
        • karme-lowa Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 22:19
          iwles napisała:

> gulcia77 napisała:
          >
          > > Zaczynają się braki w lekach. Mój tata nie może kupić zwykłego co prestar
          > ium.
          >
          >
          > O cholera. No to jutro dzwonie do przychodni po receptę! Dzięki!
          >
          Dzięki za info! Mąż jutro wykupi resztę recepty na ten lek.
    • snakelilith Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 21:12
      Lekarz powinien wiedzieć co przepisać w zastępstwie, przecież ten preparat to nic szczgólnego, estradiol z pospolitym levonorgestrelem, gestagenem 2 generacji.
      Jeżeli faktycznie nie byłoby na rynku niczego z levonorgestrelem, w co nie wierzę, to istnieją jeszcze preparaty z gestagenem pod nazwą dydrogesteron (np. Femosten).
      Można też estradiol i gestagen (albo bioidentyczny progesteron) brać oddzielnie. Lekarz ma pierdylion możliwości.
      • bananananas Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 21:24
        snakelilith napisała:

> Można też estradiol i gestagen (albo bioidentyczny progesteron) brać oddzielnie
        > . Lekarz ma pierdylion możliwości.
        >
        No widzisz, to mogę podpowiedzieć lekarzowi (że osobno), dzięki.
          • snakelilith Re: Brak cyclo-progynowa 27.07.21, 22:08
            Wiesz, ja ten Femosteon wrzuciłam tak przypadkowo, ale także preparaty z dydrogesteronem mogą być kombinowane cyklicznie. To nie zależy od gestagenu, a od tego kiedy zaczniesz brać gestagen.
            Przy tym twoim cyclo pierwsze tabletki zawierają tylko estradiol, a w połowie bierze się 10-14 tabletek kombinowanych, znaczy estradiol z gestagenem.
            To można nawet także robić samemu, czyli brać codziennie estradiol osobno, a potem w drugiej połowie cyklu dołożyć osobny preparat z gestagenem. Wtedy będziesz krwawić. Jak bierzesz estradiol z gestagenem od pierwszego dnia do ostatniego, to krwawienia nie ma wcale.

Swoją drogą, preparaty oalne nie należą już do idealnych rozwiązań w htz. O wiele lepsze dla organizmu są preparaty z estradiolem przyjmowane transdermalnie (żel, spray, albo plaster), to ma tą przewagę, że mniej obciąża wątrobę. I dodaje do tego gestagen według życzeń, czyli przez cały cykl, albo tylko od połowy. Jeszcze lepiej jest, gdy gestagen zamienia się od raz na progesteron, bo ten nie ma efektów ubocznych gestagenów, takich jak ryzyko zakrzepicy i pozwala na htz nawet kobietom z grup ryzyka.
            Ja na przykład biorą estradiol w żelu jako Gynokadin, dozuję sama 1-3 przyciski w zależności od samopoczucia, więc mogę raz wziąć więcej raz mniej, w pigułce nie masz możliwości indywidualnego dopasowania dawki. A zamiast gestagenu biorę bioidnetyczny progesteron Famenita. Próbowałam cyklicznie, ale lepiej się czuję gdy nie krwawię, więc biorę bez przerwy. Te kapsułki można brać oralnie, albo waginalnie.
            • bananananas Re: Brak cyclo-progynowa 28.07.21, 08:12
              snakelilith napisała:

> Swoją drogą, preparaty oalne nie należą już do idealnych rozwiązań w htz. O wie
              > le lepsze dla organizmu są preparaty z estradiolem przyjmowane transdermalnie (
              > żel, spray, albo plaster), to ma tą przewagę, że mniej obciąża wątrobę. I dodaj
              > e do tego gestagen według życzeń, czyli przez cały cykl, albo tylko od połowy
              > . Jeszcze lepiej jest, gdy gestagen zamienia się od raz na progesteron, bo ten
              > nie ma efektów ubocznych gestagenów, takich jak ryzyko zakrzepicy i pozwala na
              > htz nawet kobietom z grup ryzyka.
              > Ja na przykład biorą estradiol w żelu jako Gynokadin, dozuję sama 1-3 przyciski
              > w zależności od samopoczucia, więc mogę raz wziąć więcej raz mniej, w pigułce
              > nie masz możliwości indywidualnego dopasowania dawki. A zamiast gestagenu bior
              > ę bioidnetyczny progesteron Famenita. Próbowałam cyklicznie, ale lepiej się czu
              > ję gdy nie krwawię, więc biorę bez przerwy. Te kapsułki można brać oralnie, alb
              > o waginalnie.
              >
              Tak też by było super, ale podejrzewam, że musiałabym zmienić lekarkę z przychodni na prywatnego lekarza wink. No ale może czas na to.
              • snakelilith Re: Brak cyclo-progynowa 28.07.21, 11:38
                bananananas napisała:

> Tak też by było super, ale podejrzewam, że musiałabym zmienić lekarkę z przycho
                > dni na prywatnego lekarza wink. No ale może czas na to.

To zależy jak długo chcesz twoją htz brać. Starsze oralne preparaty z gestagenem według wyników metabadań są bezpieczne jakieś 5 lat, potem podwyższają ryzyko raka. Nowe preparaty z minimalnymi, transdermalnymi dawkami estradiolu i progesteronem można według wszelkich znaków na niebie i ziemi brać znacznie dłużej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka