Dodaj do ulubionych

Absurdalna sytuacja w szkole.

16.09.21, 20:18
Dziecię moje lat 13 podobno wdało się w bójkę.
Sęk w tym że ta bójka miala być z dobrym kumplem, takim dwa razy większym od mojego syna. Dzieć moj nie ma nawet zadrapania, sprawdziłam bo pytał ojciec chłopca z uwagi na to że wie że mój mniejszy dużo i drobniejszy. Obaj chłopcy zgodnie twierdzą że tylko się wyglupiali i robili sobie zapasy i zadnej bojki nie bylo. Nauczycielka twierdzi że się tlukli w związku z czym mają ponieść karę. Dzieciak do nas normalnie przychodził codziennie o bójce nie wspomniał ani jeden ani drugi, nie wygladi na pokłóconych. Sytuacja miala miejsce dwa dni temu dzis sie o niej dowiedzialam....od dziecka, ze szkoly cisza. Dostali w szkole karę -dyżury na świetlicy. Siedzą w szkole codziennie po 9-10 godzin mają spędzać dodatkowo godzinę na świetlicy za karę. No i co robi matka bombelka zgadza się na to czy puka w czoło i mówi w szkole że chyba ich pogrzalo?
Obserwuj wątek
        • januszekxxl Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 20:34
          slonko1335 napisała:
          > No powinni dostać ochrzan bo szkolny korytarz to słabe miejsce ale twierdza ze
          > sie nudzili i wyglupiali (okienko na reli) ale kary, dyżury?
          >

I na pewno wygłupiali się w milczeniu, nikomu nie przeszkadzając w prowadzeniu lekcji.

• slonko1335 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 09:04
                    Przerabiamy to kolejny rok. W zeszłym roku na jednej reli siedzieli na stołówce bo okienko było przed wydawaniem obiadów, na drugiej w szatni bo było w trakcie . W 4 i 5 klasie na świetlicy. Rok temu stwierdzili że z powodu epidemii nie mogą siedzieć na swietlicy niezapisani uczniowie. Nie żeby starszaki się znowu palily do siedzenia na tej świetlicy .
                    • ritual2019 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 09:25
                      slonko1335 napisała:

> Przerabiamy to kolejny rok. W zeszłym roku na jednej reli siedzieli na stołówc
                      > e bo okienko było przed wydawaniem obiadów, na drugiej w szatni bo było w trakc
                      > ie . W 4 i 5 klasie na świetlicy. Rok temu stwierdzili że z powodu epidemii nie
                      > mogą siedzieć na swietlicy niezapisani uczniowie. Nie żeby starszaki się znow
                      > u palily do siedzenia na tej świetlicy .
                      >
                      Slonko ale co ty z tym robisz? Inni rodzice ktorych dzieci maja te okienka? To naprawde nie jest ok zeby uczniowie siedzili w szatni, stolowce albo paletali sie po korytarzach.
                      • slonko1335 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 09:48
                        Odwieczny problem religia w trakcie lekcji. Przeciez od lat to problem. Nie da się inaczej, przecież dziecko może sobie wtedy odpocząć pouczyć się lub odrobić lekcje. Nie czytałaś na forum pomysłów na zagospodarowanie czasu niechodzacym na religie? Najprościej dla wszystkich zrobić rele na początku lub końcu no ale nie da się. Toc ksiezulo nie może mieć okienka, dzieci siedzące 10 godzin w szkole to natomiast żaden problem.
          • black.emma Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 18.09.21, 13:31
            Jakby mieli w tym czasie normalnie lekcje, to by się nie wygłupiali. Tak czy siak wina szkoły. Oczywiście, ze nie zgodziłabym się na bezsensowne siedzenie w świetlicy, a dodatkowo zrobiła dżihad za religię między lekcjami.
            • triss_merigold6 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 08:12
              A mój w VIII klasie chodził w czasie okienka na obiad do innego budynku szkoły. Był oczywiście problem, że jaktotak, ale załatwiłam na zebraniu - powiedziałam, że mogę zwolnić dziecko z dowolnej lekcji więc albo będzie mógł wychodzić i wracać, albo będziemy się co tydzień bawić w informację na Librusie, więc bądźmy dorośli i ustalmy w/w bez cyrków.
        • primula.alpicola Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 21.09.21, 22:04
          Okienko religijne i dzieci były na korytarzu bez opieki? Kara należy się dyrekcji.
          Zadzwoniłabym do szkoły z informacją, że nie wyrażam zgody na żadne kary oraz z zapytaniem, jak szkoła ma zamiar rozwiązać problem z brakiem.opieki w czasie religii.
      • wapaha Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 20:25
        triss_merigold6 napisała:

> Siedzą w szkole codziennie po 9-10 godzin mają spędzać dodatkowo godzinę na
        > świetlicy za karę.

>
        > chyba kogoś Bóg opuścił

pomijając idiotyczną decyzję - ciekawe jak to się ma do obostrzeń pandemicznych tongue_out - w sumie ciekawe co by dyrekcja odpowiedziała słonko na takie pytanie - zwłaszcza ze to uczniowie 7-8 klas którzy nie korzystają z tej świetlicy na codzień. Czyli codziennie przez godzine dwóch osobników może przynieść wirusa do świetlicy w której przebywają 1-3 big_grin
          • wapaha Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 20:29
            slonko1335 napisała:

> Tacy w dodatku z klasy sportowej mający na co dzień treningi z wszystkimi klasa
            > mi sportowymi w szkole a.nie tylko z własną klasa.
            >

o rany, jakbym chciała miec czapkę niewidkę i iść z tobą do dyrekcji jak to powiesz
            w dupie mają dzieci, w dupie mają fikcyjne bójki, w dupie mają zmęczenie
            ale na hasło : zagrożenie epidemiologiczne, narażanie zdrowia i życia, odpowiedzialność kara- na pewno zareagują

zabawa może być przednia big_grin
            • memphis90 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 08:18
              Jaka odpowiedzialnosc karna??? Jakie narażanie zdrowia i życia??? U mnie dyrektor na takie kocopoly zapewne parsknąłby śmiechem... uncertain Szkola ma zapewnić opiekę, a dziecko w czasie okienka powinno być pod nadzorem. Póki co obowiazuje powyższy nakaz, nie ma natomiast odgórnego zakazu przebywania dzieci z różnych roczników w świetlicy.
              Jak niunius "bawiac się" w bójkę na korytarzu zlamie rękę albo przywali lbem w barierki - to wtedy wejdzie odpowiedzialność karna. Nie na świetlicy...
              • wapaha Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 09:21
                W Polsce szkoły mają wdrożone zasady epidemiologiczne by nie szerzyć wirusa. Większość z nich bardzo tego przestrzega, czasem wręcz za bardzin. Mieszanie roczników - łamie te zasady i naraża zdrowie i życie innych 🤷‍♀️ (wg zasad, a nie mnie)
                A już zero logiki widzę by za udział w bójce łobuzów umieścić w świetlicy z maluchami.
      • asia_i_p Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 20:52
        Sam brak poszkodowanych jeszcze nic nie znaczy. Miałam takiego hardcora, który uwielbiał siadać w otwartym oknie na drugim piętrze, albo na barierce nad dwupiętrową dziurą i jakkolwiek poszkodowanych na razie nie było, to jakby już do poszkodowania doszło, to ono byłoby poważne.

Natomiast jeśli szkoła uważa, że sytuacja jest dość poważna, żeby wdrożyć karę dyżurów, no to jest też dość poważna, żeby poinformować o tym rodziców. I jeśli chodzi rzeczywiście o kwestie bezpieczeństwa, to bezsensowne jest robienie z tego bójki, bo to zupełnie inna kategoria problemu.
      • wapaha Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 20:49
        kandyzowana3x napisała:

> Nasza szkoła ma politykę 0 tolerancji dla przemocy i tłumaczenia, że to tylko z
        > apasy i przepychanki by nie przeszły. Pewne rodzaje zabaw na terenie szkoły ni
        > e sa akceptowane i tyle.

W takiej szkole -w dobie pandemii, maseczek na korytarzach, akcjach proszczpiennych-w dobie termometrów, płynów do dezynfekcji, jednej klasy dla uczniów - taka "kara" jak nakazanie uczniowi bez poinformowania rodzica-siedzenia po lekcjach w swietlicy dla maluchóww - tez pewnie nie miałaby miejsca
              • little_fish Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 11:11
                Jeżeli nie uda się ułożyć planu bez okienek szkoła ma obowiązek zapewnić opiekę/inne zajęcia w tym czasie.
                Argument "niedasie" jest nadużywany. Zazwyczaj się po prostu nie chce. Albo bardziej dba się o plan księdza/katechety, niż uczniów
                • kornelia_sowa1 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 12:48
                  Ale naciągasz fakty.

Moja koleżanka jest sekretarką w szkole i wg niej problem z okienkiem mają wszysycy nauczyciele niezaleznie od przedmiotu. Budzi ich niezadowolenie i foch, no ale nienawiść do KK nagina fakty i zawsze to ksiądz ma problem. Otóż nie zawsze- czasem problem ma inny nauczyciel i religia musi być własnie w środe o 11 bo Kazimiera ucząca arcywaznej plastyki ma foch gdy ma okienko.

Tak, szkoła ma zapewnić opiekę- dziwne że słonko tak pilnie śledząca życie szkolne syna dopiero w połowie września ma ból ,że opieki nie było. Dopiero gdy synio nawywijał, to się orientuje że ten rezolutny chłopczyk wymaga ustawicznego montoringu.

Być może brak opieki był wynikiem sytuacji losowej i dyrekcja zaufała że chłopcy posiedzą na korytarzu bez cyrku godzinkę.
                  Widac trzeba mieć pod okiem więc następnym razem niecg słonko poprosi by siedzieli w gabinecie dyrekcji.

Dziwi mnie tylko oczekiwanie i bunt , ze dzieciaków nie puszcza się na podwórko czy ze nie moga iść do kiosku po gumę do żucia - jak widac 13 latków nie można suścić z oka na moment (niektórych oczywiście- tych rezolutnych i lubianych) żeby nie tarzali się z kolegą po korytarzu
                  • little_fish Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 13:08
                    Od 23 lat jestem nauczycielem i zajmuję się układaniem planu w szkole specjalnej, w której jest 27 oddziałów i praktycznie każde dziecko ma 3 godziny indywidualnych zajęć, więc mam jakieś pojęcie o układaniu planu, uwierz. No i nawet jeśli się nie da, opieka musi być zapewniona.
                    • kornelia_sowa1 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 13:39
                      Wiem, ze musi być zapewniona opieka. Wedlug przepisow.

Dziwne tylko, ze słonko zaczęło to przeszkadzać gdy syn dostał karę w tym okienku bez opieki.

Do tego się nie odniosłaś- "Pani regulamin" do tej pory nie zareagowała??? szokkkkk!

No, albo jednak sytuacja losowa i szkoła popełniła kardynalny bład uznając ze dziecko słonko i kolega to na tyle normalne osoby, ze moga ten jeden raz posiedzieć na korytarzu zamiast u dyrekcji w gabinecie.
                      Zaufali i to ich błąd. Nie przeczę

Natomiast kłamiesz twierdząc , ze religia w środku planu to wynik tego, ze bardziej dba się o komfort księdza.
                      To nieprawda, tylko zaslepia cię nienawiśc do KK. Twoja sprawa.
                      Śmieszna jesteś próbując wmówić sobie i innym, ze plan w szkołach układa się pod ksiedza.
                      W szkole syna (aż sprawdziłam) ksiądz ma dwa razy w tygodniu dwugodzinne okienka. Jako jedyny nauczyciel.

• little_fish Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 13:46
                        Absolutnie nie kieruje mną nienawiść do kościoła. Natomiast bardzo olewa się ułożenie planu, idzie się najłatwiejszą drogą.
                        Nie wiem czemu słonko wcześniej nie interesowała się co się dzieje z jej dzieckiem. Natomiast absolutnie nie usprawiedliwia to postępowania szkoły.
                        • kornelia_sowa1 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 14:17
                          No wiesz, jasne, ze szkoła nawaliła, ale jakoś głupio byłoby mi wyskakiwać z tym argumentem gdy nieprzestrzeganie przepisów zbulwersowąłoby mnie po trzech tygodniach (akurat gdy móje dziecko akurat w związku z tym nabroiło i ma karę). Trochę wyjdzie na idiotkę, nie sądzisz?

"Natomiast bardzo olewa się ułożenie planu, idzie się najłatwiejszą drogą."

Ja chodziłam do szkoły zmianowej- jednego dnia kończyłam o 18.15 a kolejnego zaczynałam o 8.00. Trzeba było odrobić lekcje i było bardzo ciężko.
                          Sadzę, ze taki plan nie był wynikiem złośliwości dyrekcji tylko braków lokalowych.

więc sorki- dla mnie godzina okienka nie jest dramatem- a wątek idzie w stronę, ze największy skandal to, ze religia jest w środku planu.
                          Ale niektózy nienawidzą, aż im jad przesłania mózg.

Tak, tak po prstu 90 % szkoł chce księdzu zrobić przyjemność i złośliwie daje te religie w środek.
                          Nie, w ogóle nie chodzi o to, ze niektórzy nauczyciele uczą w 3 szkołach i pokleić plan jest cięzko w związku z tym. To o księdza chodzi.
                          • little_fish Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 14:34
                            Jasne, godzina okienka nie jest dramatem. Dwie godziny tygodniowo przez 12 lat nauki również. Fakt, że przez to idiotyczne okienko dziecko kończy o 16 zamiast godzinę wcześniej i przez to nie zdąży do domu przed dodatkowymi zajęciami to też pikuś. Wszystko jest fajne, dopóki nas nie dotyczy. Zwłaszcza jeśli w czasie tego okienka nie da się robić nic sensownego, bo szkoła nie ma pomysłu na to gdzie ma być ono spędzone.
                            Nie wiem, czemu słonko do tej pory nie przeszkadzał ten fakt. Ale nadal jest to interes i obowiązek szkoły, żeby zapewnić opiekę. I w razie wypadku nikt nie będzie się czepiał słonka, tylko szkoły.
                      • ren.s Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 16:47
                        Śmieszna jesteś próbując wmówić sobie i innym, ze plan w szkołach układa się pod ksiedza.

Układałam ponad 20 lat. I ZAWSZE ksiądz miał specjalne życzenia, między innymi wolny dzień, bez podstaw prawnych. Kiedy zrobiłam mu 5 dniowy tydzień pracy, to Dyrektorka poleciła zmienić.

W szkole syna (aż sprawdziłam) ksiądz ma dwa razy w tygodniu dwugodzinne okienka. Jako jedyny nauczyciel.

Aleś Ty naiwna big_grin Te okienka to na życzenie, żeby mógł obiad zjeść lub pogrzeb odprawić. Przerabiałam.
                        • kornelia_sowa1 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 21.09.21, 21:42
                          I na podstawie twojej JEDNEJ szkoły wysnułaś wniosek że tak jest ZAWSZE.
                          Gratuluję inteligencji.
                          W szkole syna jest dokładnie odwrotnie. A więc 1:1

Księzy w parafii jest trzech- szkoły na terenie parafii tez trzy- pogrzeb robi ten, który lekcji nie ma.
                          A okienko na drugiej lekcji to nie pora obiadowa. Pogrzebowa tym bardziej. Pogrzeby sa najwczesniej o 14.00 u nas w parafii
    • asia_i_p Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 20:45
      Próbowałabym ustalić ze szkołą, o co im chodzi - czy o to, że to agresja - w takim razie absurd; czy o to, że to zachowanie niebezpieczne - to wtedy absurd być nie musi, tylko że no nie ma sensu nazywać tego bójką, tylko zasygnalizować, że zabawa była niebezpieczna.
      Ale zgadzam się z Ritual, że jeżeli sytuacja zdaniem szkoły zasługuje na formalną karę, to warto byłoby też poinformować rodziców. Choć z drugiej strony sobie przypominam, że jak mój uczeń mył drzwi z woźnym po tym, jak te drzwi przyozdobił rysunkiem penisa, to w sumie nie informowałam rodziców, jakoś znając tego ucznia założyłam, że sam poinformuje.
      • ga-ti Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 20:58
        O widzisz, ja jestem z całych sił za takimi karami. Uszkodziłeś coś - naprawiasz. Niestety u moich dzieci nie ma czegoś takiego, bo bombelek się spóźni do domu (jeśli zostanie po lekcjach), bombelek straci lekcję (jeśli będzie naprawiał w czasie lekcji), bombelek nie wypocznie na przerwie (gdy będzie naprawiał na przerwie), bombelek dostał alergii na płyn do mycia, syntetyczną szmatę, dusił się od oparów i doznał traumy uniemożliwiającej mu uczęszczanie do szkoły.
        A już kara w świetlicy jest śmiercionośna sama w sobie.
        Dlatego wszystko kończy się na pogadankach, wrrr...

Dzieciaki źle się zachowały i nie ma znaczenia że to była religia czyli dla nich wolna godzina, choć ten fakt zdecydowanie podnosi poziom dramaturgii, i ponoszą karę, pewnie wynikającą z jakiś szkolnych procedur. I tyle.
        Pewnie wolałabym być poinformowana przez szkołę. Ale na miejscu dzieciaka zdecydowanie wolałabym odbyć karę, wziąć to na własną klatę i matce d.py nie zawracać.
        • hannibal_lectourer Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 23:02
          Fundamentalne znaczenie ma, że to była wolna godzina, skoro w czasie tej wolnej godziny doszło do tego zdarzenia. Dyrekcja spier***liła sprawę bo jak się już uskutecznia katolickie chamstwo i wpieprza się w środek lekcji katolicką indoktrynację, to trzeba zapewnić na tyle ciekawe zajęcia opiekuńcze, żeby do takich sytuacji nie dochodziło. A, że do takiej sytuacji doszło , to nie tylko dyrekcja do odstrzału, ale też kurator lokalny, że nie zarządził kontroli w tej akurat szkole. A że nie wiedział? Cóż, jakby się zainteresował planami lekcji w podległych mu szkołach to by się dowiedział...A jak się nie zainteresował to znaczy że się nie nadaje na kuratora, bo przez swój brak zainteresowania dopuścił do rzeczonego zdarzenia, za co powinien odpowiedzieć karnie z racji zaniedbania obowiązków.
          I tego się trzeba będzie trzymać jak już przepchną lex czarnek i przerżną następne wybory.
          • mnnm Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 23:07
            hannibal_lectourer napisał:

> Fundamentalne znaczenie ma, że to była wolna godzina, skoro w czasie tej wolnej
            > godziny doszło do tego zdarzenia. Dyrekcja spier***liła sprawę bo jak się już
            > uskutecznia katolickie chamstwo i wpieprza się w środek lekcji katolicką indokt
            > rynację, to trzeba zapewnić na tyle ciekawe zajęcia opiekuńcze, żeby do takich
            > sytuacji nie dochodziło. A, że do takiej sytuacji doszło , to nie tylko dyrekcj
            > a do odstrzału, ale też kurator lokalny, że nie zarządził kontroli w tej akurat
            > szkole. A że nie wiedział? Cóż, jakby się zainteresował planami lekcji w podle
            > głych mu szkołach to by się dowiedział...A jak się nie zainteresował to znaczy
            > że się nie nadaje na kuratora, bo przez swój brak zainteresowania dopuścił do r
            > zeczonego zdarzenia, za co powinien odpowiedzieć karnie z racji zaniedbania obo
            > wiązków.
            > I tego się trzeba będzie trzymać jak już przepchną lex czarnek i przerżną nastę
            > pne wybory.
            U nas starsze dzieci, które nie chodzą na religię mają obowiązek przebywać w bibliotece pod nadzorem nauczyciela, a nie na korytarzu. Może w tym przypadku było podobnie i mieli wyznaczone miejsce, w kótym byliby pod opieką, tylko tam nie poszli?
            Pozostawianie dziecka za karę jest nie tylko głupie, ale przede wszystkim bezprawne - w statutach nie ma takich konsekwencji i nie może być.
        • latarnia_umarlych Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:56
          ga-ti napisała:

> Dzieciaki źle się zachowały i nie ma znaczenia że to była religia czyli dla nic
          > h wolna godzina, choć ten fakt zdecydowanie podnosi poziom dramaturgii, i ponos
          > zą karę, pewnie wynikającą z jakiś szkolnych procedur. I tyle.

Akurat ma to znaczenie. Dzieci były bez opieki podczas okienka. Pomijam, że tego okienka nie powinno wcale być, ale ty tego przecież nie zrozumiesz.

Nie wierzę, że w szkolnych procedurach jest kara polegająca na zostaniu po lekcjach na świetlicy, zwłaszcza w dobie pandemii.
          Więc nie opowiadaj bzdur.

> Pewnie wolałabym być poinformowana przez szkołę. Ale na miejscu dzieciaka zdecy
          > dowanie wolałabym odbyć karę, wziąć to na własną klatę i matce d.py nie zawraca
          > ć.
          • ga-ti Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 16:51
            Tak, bo dzieci niechodzące na religię siedzą sobie bez opieki na korytarzu, tak, tak i tak co godzinę po kilkoro albo i kilkanaście dzieciaków, jeśli to szkoła ematki, beztrosko sobie dokazuje na szkolnych korytarzach. Aha.
            Pewnie, że okienka nie powinno być, ale jest i pewnie nie tylko w tej szkole.
            Nie wiem, jakie są przewidziane kary akurat w tej szkole, ale skoro dzieciaki taką dostały to pewnie taka była dopuszczona.
            Uważam, że kary tego typu są dużo lepsze niż bezrefleksyjne wpisanie punktów ujemnych, czy durna pogadanka wychowawcy.
            Nie musisz się ze mną zgadzać.
    • aurinko Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 21:18
      Dzwonię do szkoły i oznajmiam, że nie wyrażam zgody aby dziecko zostawało po lekcjach na jakikolwiek "dyzur", ponadto żądam wyjaśnień dlaczego szkola nie powiadomiła mnie o sytuacji i podejmowanych decyzjach. Z dzieckiem rozmawiam o całej sytuacji.
    • ga-ti Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 22:04
      A nie przyszło Wam do głowy, że chłopaki przyznali, że zrobili źle, są tego świadomi, wzięli na klatę konsekwencje, przyjęli karę, uważają, że na nią zasłużyli i nie chcieli plątać w to wszystko rodziców? Są na tyle duzi, że wzięli odpowiedzialność za swoje zachowanie i nie chcą zawracać rodzicom głowy?

O wszystkich swoich szkolnych wybrykach informowaliście rodziców? Na szczęście były inne czasy i szkoła nie pisała do rodzica o każdej pierdole. Jak pomalowałam ławkę i dałam się złapać to musiałam zostać po lekcjach i ławkę umyć. Jak chłopaki popalali za szkołą i dali się złapać to musieli grabić trawnik wokół szkoły. Proste i pożyteczne.
    • heca7 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 22:24
      Wystawiam nauczycielce walizki wink
      A tak na poważnie skoro obaj twierdzą, że bójki nie było to nie zgadzam się na żadne siedzenie na świetlicy. Mój syna ma zajęcia dodatkowe po lekcjach i nie ma mowy aby w takiej absurdalnej sytuacji stracił dodatkową matmę, hiszpański albo angielski.
      • ichi51e Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 06:34
        oni nie twierdzą ze bójki nie było tylko ze się wygłupiali i bili na żarty. Tylko ze się nauczyciel głupek nie poznał - taki bez poczucia humoru nudziarz... zupełnie nie rozumieją za co zostali ukarani innymi słowy (podobnie jak watkodajka)
          • ichi51e Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 06:52
            na nieruchliwej ulicy dwóch panów bawił się w zapasy. Nadjezdza policja i daje im mandat. Panowie mówią "wygłupialiśmy się i żadnej bójki nie było! za co ten mandat?"
            czy szkoła to miejsce na wygłupy i zapasy?
              • nocnamagia Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:18
                slonko1335 napisała:

> Wygłupy to jednak inna ranga przewinienia niz bojka jak na moje. Dzieci to je
                > dnak nie dorośli panowie a na szkolnym korytarzu przebywają nagminnie dzieci .
                >

Nie zgadzam się. W trakcie takich wygłupów mogli uderzyć osoby postronne, byli zagrożeniem dla innych.
                      • grey_delphinum Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:32
                        Słonko,, łykasz jak pelikan wersję chlopcow, ok, wolno Ci 😉
                        Szkoła powinna zapewnić opiekę na czas religii, to fakt bezsporny i tu bym się czepiała.
                        Ale może zapewnia (np. w bibliotece), tylko chłopcy nie poszli? Dopytałabym, bo może za chwilę się okazać, że nie tylko przepychankę syn ma na sumieniu.
                        • grey_delphinum Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:46
                          W wielu krajach praktykuje się zostawianie po lekcjach jako skuteczną karę, bo te wszystkie uwagi, ujemnie punkty i inne michałki starsze dzieci mają w dudzie.
                          Myślę, że nie można zjeść ciastka i mieć ciastka, tzn. jednocześnie skarżyć się na niewydolność systemu wychowawczego szkoły i negować jej próby radzenia sobie z trudnymi uczniami.
                          Wielokrotnie tu na forum było postulowane o większą skuteczność działań szkoły, gdy uczniowie stanowią zagrożenie dla innych lub przeszkadzają im w nauce, a teraz się zapomina, że nie da się tego zrobić bez współpracy z rodzicem, który to szkole umożliwi, zamiast robić ematkowy dżihad.
                          • triss_merigold6 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:50
                            Wybacz, ale w wielu krajach, zwłaszcza dzikich, nadal praktykuje się kary fizyczne wobec uczniów, więc Twój argument jest niepełnosprawny.
                            Ci uczniowie nie stanowili zagrożenia dla innych, a ich niezagospodarowany czas między lekcjami jest winą szkoły.
                            • grey_delphinum Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:54
                              O tak, oczywiście, synowi Słonko i jego kumplowi groziła chlosta nahajem po gołych plecach. Dobrze, że nie publiczny pręgierz, bo przecież takie kary w polskiej szkole są na porządku dziennym.

Niepełnosprawne jest sprowadzanie dyskusji do takiego poziomu.
                            • kornelia_sowa1 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 10:48
                              Nie stanowili zagrożenia dla innych, natomiast widac zachowywali się tak głośno, ze przeszkadzali w lekcjach innym uczniom, którzy mają prawo do pracy w normalnych warunkach a nie słuchanie darcia się na korytarzu.
                              To raz.

Przypuszczam, ze to nie pierwsza religia w tym roku- więc słonko wie, ze dzieci nie mają opieki w tym czasie- dziwne że przeszkadza jej to dopiero gdy synek nabroił.
                              ewentualnie- brak opieki był sytuacją losową i błędnie założono że dwaj 13 latkowie którzy sa na tyle duzi żeby latać wieczorami po miescie (słonko nieraz chwaliła się samodzielnością syna) posiedzą godzinę na korytarzu nie zachowując sie ajk dziki.

Zakłądam, ze szkoła zrozumie swój bład i odtąd chłopcy religię spędzać beda pod opieką dyrektorki czy sekretarki w jej gabinecie. Bywa
                              • little_fish Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 11:13
                                Nie ma w szkole możliwości, aby sytuacja losowa stanowiła o braku opieki dla dzieci. Szkoła może sobie zakładać co chce, ale w tej sytuacji niech się cieszą, że dzieciaki poważnie nie nabroiły bo miałaby spore kłopoty.
                                • kornelia_sowa1 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 12:52
                                  Oczywiście- dlatego zamiast czytać regulaminek w przód i w tył , niech w te pędy biegnie do dyrekcji z żadaniem żeby chłopcy na religii siedzieli u dyrekcji jeśli nie ma wolnego nauczyciela.

Do 18 tki trochę mu brakuje- zaraz liceum czy technikum i niech potem nie produkuje wątków, ze prawie dorosły człowiek w trakcie okienka (szok i niedowierzanie) nie moze pójśc na lody, tylko siedzi pod opieką bibliotekarki.

Widac takie przepisy wynikają z tego że niektórzy to jak dziki w kapuście- "niedasie" posiedzieć spokojnie i nie można spuścić z oka bo przeciez tacy energiczni.
                                  • little_fish Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 13:10
                                    Ale nie widzisz nic złego w tym, że szkoła najpierw nie wywiązała się ze swoich obowiązków, a potem karze uczniów? A jednocześnie mam wrażenie, że trochę chce sprawę zamieść pod dywan, stąd brak kary pozostawiającej ślad w dokumentach i informacji do rodziców.
                                    • kornelia_sowa1 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 19.09.21, 13:45
                                      Ależ ja wiem, ze wg przepisów powinni być pod opieką.

Tylko ja z tych co się raczej cieszą że dziecko dostanie kredyt zaufania i ma okazję się wykazać w sytuacji losowej (a jestem przekonana że tu tak było-ten brak opieki- inaczej pani -znam-każdy -punkt-regulaminu już by chyba reagowała,) niż z tych, co od razu szukają haczyka na szkołę.

Niektórzy bardzo chcą żeby dzieci trakotwac jak ludzi, zarzucają szkole że nie ma mowy o elastyczności, o indywidualnym podejściu, o spojrzeniu na jednostkę- no to już wiecie dlaczego.

Bo rodzice chcą zaufania do ich pociech, trakotwania ich z szacunkiem, ale nie daj los, szkoła przymknie oko na jakiś przepis i już dźihad gotowy.

skoro dostali karę- to nie ma mowy o zamiataniu, bo wystarczy email z pytaniem o karę na librusie zeby był po tym ślad. Nie histeryzujmy.

• ritual2019 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 09:12
                    slonko1335 napisała:

> Chcieli iść na boisko ale woźna ich nie wypuściła bo zimno i kazała siedzieć na
                    > korytarzu. To gdzie mieli siedzieć ?
                    >
                    Tam gdzie szkola zorganizowala pobyt w trakcie tej nieszczesnej religii na ktora nie chodza. Rozumiem ze szkola ma to w odwloku, uczniowie niechodzacy na religie sa nienadzorowani i wozna podjemuje decyzje.
                    Podejrzewam ze oni sie nie bili a przepychali ale to bez zbaczenia bo powinni byc nadzorowani a nie puszczeni samopas. Gdyby faktycznie doszlo do bojki, jakiegos urazu itp to co wtedy? Naprawde dziwie sie ze szkola dopuszcza do takich sytuacji.
                    • mia_mia Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 13:02
                      A mnie przeraża to, że już nastoletnich dzieci nie można spuścić z oka, bo nie wiadomo co wywiną, wszędzie potrzebny jest nadzór. Zdejmuje się z dzieci odpowiedzialność za własne zachowanie i bezpieczeństwo.
            • berdebul Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:05
              Dwóch panów jest dorosłych, więc ponosi inną odpowiedzialność niż dwoje bombli, którym jeszcze wyrastają płaty czołowe.

Szkoła zjebała, bo nie zapewniła opieki na czas durnego okienka w planie. Statut szkoły zapewne takich kar nie uwzględnia. Zrobiłabym dżihad.
      • memphis90 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 08:27
        >Mój syna ma zajęcia dodatkowe po lekcjach i >nie ma mowy aby w takiej absurdalnej sytuacji >stracił dodatkową matmę
        Co do samej idei, to na tym właśnie polega kara... Tracisz czas, który miał być na coś innego - nastepnym razem może się bombelek zastanowi, czy chce podpaść mamusi tracąc niezmiernie ważny hiszpański czy kolko garncarskie. I nie ma znaczenia, czy była bójka czy szarpanina - szkoła nie jest miejscem na zapasy, popychanki i inne takie, bo można zrobić krzywdę sobie lub osobom postronnym.
    • hannibal_lectourer Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 23:07
      Proste, czekasz aż szkoła wdroży karę i w sytuacji, kiedy bombelek się nie pojawi o okreslonej godzinie w domu (bo odbywa karę, o której oficjalnie nie wiesz), zjawiasz się z lokalną tv, czy innym dziennikarzyną na lokalnym posterunku z żądaniem ogłoszenia child allert, czy jak to się teraz nazywa. Tylko od razu na posterunek - omijaj 112 bo leży i kwiczy, zanim się dodzwonisz to dzieć dawno skończy karę...
      • januszekxxl Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 16.09.21, 23:25
        hannibal_lectourer napisał:
        > Proste, czekasz aż szkoła wdroży karę i w sytuacji, kiedy bombelek się nie poja
        > wi o okreslonej godzinie w domu (bo odbywa karę, o której oficjalnie nie wiesz)
        > , zjawiasz się z lokalną tv, czy innym dziennikarzyną na lokalnym posterunku z
        > żądaniem ogłoszenia child allert,

A jak się wyda że autorka wątku wiedziała o karze, to winę za wprowadzanie w bląd policji i wywoływaniu fałszywego alarmu zwali na ciebie.
      • grey_delphinum Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 00:01
        Powinnaś zostać powiadomiona o tej karze, ale być może chodziło też o to, by syn sam Ci powiedział (kolejny element "kary").
        Po namyśle stwierdzam, że kazałabym synowi odbyć karę, w końcu może na tej świetlicy odrobić lekcję i mieć je z głowy.
    • bulzemba Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 06:55
      To byli pod nadzorem czy nie byli? Skąd nauczyciele wiedzą że się bili skoro nie było nadzoru.

A postępowanie SZKOŁY jest karygodne w następujących punktach:
      - religia w środku lekcji
      - dzieci bez nadzoru
      - brak informacji dla rodziców o nieodpowiednim zachowaniu
      - brak informacji o zaistnieniu kary
      - zmuszanie młodych do pozostania w szkole bez informowania rodziców.

Te punkty nadają się na dżihad.
      • ritual2019 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 09:08
        Dla mnie nie do pomyslenia nawet.
        W szkole mojej i syna (inna) rodzic dostaje powiadomienie sms o tym ze dziecko dostalo kare (nazywa sie to korekcja) i w tym samym dniu po zajeciach zostaje 30 minut, jesli zlamie zasady pozniej to moze to byc np 2h. Powod jest wpisany w planner i rodzic dowie sie gdy dziecie wroci do domu. Natomiast w przypadku bojki telefon do rodzica jest od razu i rodzice w tym samym dniu musza stawic sie w szkole gdzie nastepuje rozmowa, dostaja wszelkie informacje i sa poinformowani o konsekwencjach. Uczniowie nie paletaja sie po budynku w trakcie lekcji bez powodu a powod to np wyjscie do toalety z tym ze to tez jest minimalne i glownie dla osob z problemami zdrowotnymi (list od lekarza).
    • krolewska.asma Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:14
      Oj slonko
      To oczywiste ze to zemsta nauczycieli za lata twojego ich nękania
      Dziwie się im ze dopiero teraz biorą się za ciebie bo ta kara to takie utarcie ci nosa
      I co im zrobisz ? To było jasne ze twoje akcje i histerie i dręczenie nauczycieli odbija się kiedyś ba dzieciach
    • mia_mia Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:48
      Ciesz się, że tą „zabawę” urządzili w szkole, na przystanku przed szkołą mogło się skończyć wizytą patrolu. Ponieważ takie zabawy mnie nie śmieszą zapytałabym się dzieciątka czy karę woli odbyć w szkole czy zorganizować mu coś w domu.
    • szmytka1 Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 07:50
      Ja daję dodatkową kanapkę i przykazuję, ze w trakcie tej godziny ma odrobić zadane lekcje. Macham na sprawę ręką i informuję dzieciątka niech więcej nie uprawiają zapasów, bo będą znowu kiblować po lekcjach. Znam ból długiego siedzenia w szkole, moj ma 2 x w tyg po 9 lekcji, w planie 8 ale dodatkowe dołożone są jako 9 godzina.
    • taka-sobie-mysz Re: Absurdalna sytuacja w szkole. 17.09.21, 08:09
      Dla mnie dobrze, że szkoła zareagowała. Oni mówią: to tylko wygłupy. Ale są sytuację, gdy to nie są wygłupy, a zastraszane ofiary nie chcą przyznać, że ktoś się nad nimi znęca. I też mówią, gdy dorosły interweniuje, że to tylko zabawa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka