Dodaj do ulubionych

Nie mogę spać

20.09.21, 00:27
Nigdy, przenigdy nie miałam kłopotów ze snem. Niedawno urodziłam i mimo że mała budzi się tylko raz w nocy na karmienie, to padam na twarz i jestem kłębkiem nerwów bo chodzę niewyspana. Godzinami przewracam się z boku na bok... Ktoś tak miał? Można brać coś na sen jak się karmi?
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Nie mogę spać 20.09.21, 00:44
      To jest normalne, atawizm, czuwasz w jaskini nad dzieckiem. Ja z młodszą to zasypiałam, ona leżała na moim brzuchu, budziła się na karmienie, ja też, potem znowu. Może spróbuj też tak.
      • pani_up Re: Nie mogę spać 20.09.21, 00:51
        Ale mała ma już 3,5 msc i nie chce zasypiać na moim brzuchu wink (niedawno to pojemne pojęcie) wcześniej zasypiałam ok, problem pojawił.sie jakiś miesiąc temu 🤷
    • feiticeira Re: Nie mogę spać 20.09.21, 00:59
      To jest samonakręcajacy się mechanizm, nie możesz zasnąć, więc denerwujesz się, bo wiesz, że się nie wyśpisz i z tych nerwów jeszcze bardziej nie śpisz. Spróbuj relaksacyjnych technik oddechowych, wycisza Cię i ulatwia zaśnięcie.
    • bi_scotti Re: Nie mogę spać 20.09.21, 01:11
      To nie spij. Seriously. Nie skupiaj sie na zasnieciu/zasypianiu. Lez sobie, mysl o roznych rzeczach, enjoy the moment - to jest czas na marzenia, pomysly na wakacje, na zmiane zawodu, dekoracji domu ... whatever ... Im bardziej sie skupiasz na zasnieciu, tym trudniej Ci zasnac. Lez sobie po ciemku i mysl wszystkie mysli, na ktore nie masz czasu kiedy indziej. Nawet jesli sen nie przyjdzie, to nie bedziesz miala poczucia, ze sie meczysz. Powaznie mowie smile Jest tyle mysli do przemyslenia - give them a chance ! Milej nocy smile Cheers.
    • panna.w.paski Re: Nie mogę spać 20.09.21, 02:30
      Jeśli Twój poprzedni nick to pani_tau to mamy dzieci z tygodniową różnicą wieku smile Super, że przesypiasz noce. Moim zdaniem - nie musisz stresować się tym, że nie śpisz. Może to mieć podłoże hormonalne (jesteśmy ciągle pod wpływem hormonów, nie minęło dużo czasu od połogu) a może tak po prostu działa teraz Twój zegar biologiczny. Ja przez pewien czas chodziłam spać o 3 a wstawałam ok 10- 11 i było OK. Zastosuj metody pozwalające na zdrowy sen (wywietrz pokój, ogranicz ekrany itp.) ale jeśli nie dasz rady zasnąć to poczytaj książkę albo porób ćwiczenia oddechowe, nic na siłę. A może wieczorem zaczynasz nawet nieświadomie myśleć o różnych sprawach: domowych, zdrowotnych itp. i stąd to wiercenie się? Nie wiem czy karmisz piersią, ale jeśli tak to chyba tylko jakieś ziołowe specyfiki wchodzą w grę. Powodzenia wink
    • eliszka25 Re: Nie mogę spać 20.09.21, 05:51
      Dziewczyny mają rację - jak już nie śpisz, to nie skupiaj się wtedy na zaśnięciu. To tylko pogarsza sprawę. Spróbuj poczytać książkę, wypić ciepłe mleko czy rozgrzewającą herbatę, a nawet wziąć odprężającą kąpiel. Ktoś polecał już ćwiczenia oddechowe, medytacja.

Gratuluję mało problematycznego dziecka. Mój starszy taki był. Za to młodszy budził się w nocy przez 5 lat!!! Do teraz rzadko kiedy przesypiam całą noc, bo organizm tak się przyzwyczaił, że niemal codziennie wieczorem padam na twarz, a potem budzę się o 2-3 w nocy. Syn niedługo skończy 12 lat… , więc znam ten ból.

Jak karmisz piersią, to środków nasennych chyba nie można, ale ja nigdy nie brałam, więc się nie znam.
    • lucky80 Re: Nie mogę spać 20.09.21, 08:34
      a ja myślę, że możesz mieć depresję poporodową. U mnie się tak zaczęła, właśnie bezsennością...Więc jeśli nie przejdzie Ci za tydzień bądź 2, po wysłuchaniu rad poniżej, koniecznie idź do lekarza. Najpierw może być nawet internista, potem psychiatra.
        • pani_up Re: Nie mogę spać 20.09.21, 09:51
          Na pewno mam znacznie obniżony nastrój - nie pracuje teraz a praca dawała mi dużo przyjemności i napędzała do działania. Zachowanie męża jest również baaaardzo rozczarowujące. Najbardziej "trzyma mnie" młoda - jest kochana, ale jak wiadomo niemowlęta bywają męczące
    • bib24 Re: Nie mogę spać 20.09.21, 11:01
      standardowo powiem, sprawdź tarczycę. to może być choroba tarczycy wywolana ciążą. będą ci zwalać na male dziecko a choroba cię wykończy.
    • zamiociax Re: Nie mogę spać 11.10.21, 09:04
      Ja bym nie brała leków nasennych podczas karmienia, dobrze jest spróbować najpierw z ziołami albo melatoniną, zrobić jakieś ćwiczenia oddechowe. Możliwe też, że masz niedobory związane z karmieniem, to tez moze utrudniac sen. Jak nie, to porozmawiać z terapeutą, który może pomóc. Znalazłam też coś takiego www.przystanekmindfulness.pl/post/uwa%C5%BCno%C5%9B%C4%87-a-leczenie-bezsenno%C5%9Bci
    • szmytka1 Re: Nie mogę spać 11.10.21, 09:23
      Miałam tak, że moje dziecko budziło się na jedzenie o 3 w nocy, więc ja do tej 3 nie mogłam usnąć. Wydawało mi się, że to już zaraz, za chwilę będzie pobudka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka