Dodaj do ulubionych

Jak się ubrać?

08.10.21, 07:18
Na dyskotekę, kobieta 40+ , rozm. 44, nie bywam w takich miejscach, impreza firmowa
Obserwuj wątek
      • sandramonika Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 08:16
        Mam grube nogi, łydki też, kozaki odpadają bo na grubą łydkę ciężko kupić, od pasa w górę jestem szczuplejsza, biust mam średni, w szpilkach za długo nie wytrzymam, wolę płaskie, jestem wysoka 175 cm
            • zonkli Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 08:35
              górę podrasować czymś błyszczącym,
              albo sukienkę odcinaną w pasie, albo bluzka kolorowa i ciemny dół, abo czarne i ozdobny pasek/aplikacie na ramionach albo taka bluzka z wycinanymi dziurami/paskami pokazująca biust/ramiona - co tam masz ładniejsze, a przyciągająca spojrzenie na górę
            • zonkli Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 08:57
              trochę tak, ale zależy od materiału z jakiego zrobione i całości stylizacji,

w sumie ciężko doradzać gdy nie wiadomo co autorka ma ładnego i wartego wyeksponowania - talię, biust, ramiona, czy właśnie obfite seksowne bioderka.
              ona sama wie czy dobrze się czuje w sukienkach na sylwetkę gruszki, czy woli opięty dżins na pupie bo wtedy czuje się spójna z swoją osobowością.
              bo może wystarczy podobny styl jak na co dzień, tylko czarno-błyszczący, albo kolorowo-wyrazisty.

https://i.pinimg.com/736x/e8/70/c3/e870c37a7f33eb420fa51c1b516bc274.jpg
              • sandramonika Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 09:09
                Nie wyglądam tak jak pani na zdjęciu, mam szczuplejszą górę, nie za duży biust, "normalną "twarz i szyję , w reserved bluzki , t shirt kupuję w rozm. L, ale biodra i nogi mam większe i w ogóle kupienie spodni jest bardzo trudne, marzę o luźnych spodniach ale jeszcze takich nie znalazłam
                • zonkli Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 10:30
                  weź wejdź na stronę klubu gdzie idziecie i zobaczysz na zdjęciach z imprez jakie stylizacje mają smile

choć z doświadczenia ci mówię - załóż to w czym się będziesz wygodnie czuła, i nie będziesz szarą myszą ani skrajnością w drugą stronę. Bo jak pytasz co założyć, to przypuszczam że nie chcesz tam robić za gwiazdę która przewodniczy imprezie i bez względu na to co ma na sobie to i tak będzie za gwiazdę robić , tylko raczej nie chcesz za bardzo odstawać od ogółu.
                  Takie wyjścia to dla niektórych okazja żeby coś fajnego, wyróżniającego się, innego niż do pracy założyć. Duzo dziewczyn bywa w obcisłych spodniach i z wyeksponowanymi ramonami/biustem, bywają spokojne kreacje spodnie-kolorowa bluzka koszulowa, bywają sukienki "weselne, bywają i obcisłe i odcinane w pasie zwiewniejsze do kolan, bywaja krótkie spódniczki i błyszczące topy. Sama musisz zdecydować czy chcesz zachowawczo się schować strojem, czy zaszaleć.
        • daniela34 Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 10:43
          Abstrahując od kwestii czy modne, czy niemodne, to założycielka wątku, w rozmiarze 44 i z masywnymi (o czym sama pisze) nogami najzwyczajniej nie kupi takich kozaków. Nie nosiłam rozmiaru 44 tylko 40, a i tak miałam problem z kupnem zwykłych kozaków do kolan, co dopiero wyższych, właśnie dlatego, że miałam masywne łydki (górę zdecydowanie szczuplejszą). Owszem, są te jakieś tam elastyczne cholewki, ale grubsza noga niespecjalnie w tym wygląda.
          • latarnia_umarlych Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 10:51
            Ja też nie odnosiłam się do kwestii mody (chociaż dla mnie to trochę Kozidrak style). Mam wydatne łydki i znam temat, przy większym rozmiarze musi to być koszmar - do tego taniec, gorąco (dwie warstwy) i założę się, że łatwo zatrzeć się też powyżej kolan.
          • alexis1121 Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 11:03
            Napisała to w dalszej części. Wiadomo, w rozmiarze 44 nigdy nie będzie wyglądać się jak w 36, zakładając ten sam zestaw. Więc ubrałabym się tak jak mi się podoba, nie patrząc na masywne łydki (jeżeli buty by pasowały).
            • alexis1121 Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 12:25
              😂 wiedziałam, że Cię tu znajdę. Oczywiście, zauważam. Napisałam o tym wyżej. Nosząc duży rozmiar nigdy nie będzie wyglądać się super, więc ubrałabym się wtedy po prostu tak, jak mi gust podpowiada.
              • evolventa Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 08:17
                Ale naprawdę uważasz, że outfit który wkleiła Alexis nadaje się do klubu? wielkie swetrzysko i kozaki? chyba jakoś inaczej postrzegam modę, dla mnie wieczorne wyjście, to wieczorne wyjście i niezależnie od rozmiaru tak bym się nie ubrała. Też wklejone przez nią zdjęcie postrzegam jako poszukiwanie atencji......
                  • pade Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 08:34
                    Nie o rozmiar tylko o chamstwo.
                    Żeby się wchrzanić do wątku dziewczyny w większym rozmiarze, wklejać jej swoje zdjęcia od czapy (niby z propozycjami, tiaa, jasne) i dowalić, że i tak w niczym nie będzie dobrze wyglądać, trzeba mieć ego wywalone w kosmos, zero empatii i tupet.
                    • 21mada Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 08:38
                      Czyli szczupli i zgrabni powinni założyć pokrowce żeby nie kłuć w oczy grubasek swoim świetnym wyglądem?
                      Tak, Alexis wkleiła PROPOZYCJE stylizacji. Gdyby była gruba nikt by się jej nie czepiał.
                      • 21mada Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 08:43
                        Ale świetnie ten wątek zdemaskował kolosalne (nomen omen) kompleksy grubasek, które do tego stopnia nie mogą znieść widoku normalnej szczupłej kobiety, że aż muszą ją zwyzywać.
                        • lauren6 Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 08:48
                          Oj mada, mada. Znowu jakaś grubaska zginęła Ci chłopa przed nosa? To musi być bolesne, że faceci wolą kobiety z nadwagą od takiej szczupłej gwiazdy 😂
                      • lauren6 Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 08:45
                        Nikt jej nie prosił o PROPOZYCJE. Autorka prosiła o konkretne stylizacje, a nie zdjęcia z dupy dziewuchy w za dużym swetrze. Może ty mada masz taki plebejski gust i w tym szarym worze poszłabyś na dyskotekę, skoro te zdjęcia są wg ciebie propozycjami. Inni tak tych zdjęć nie odebrali.
                        Miotasz się i wyzywasz dyskutantów od grubasów. Weź się napij melisy czy coś skoro rano jesteś taka wściekła.
                        • 21mada Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 09:23
                          To nie ja jestem wściekła tylko grubaski z których wściekłość aż się ulała na widok zwyczajnej szczupłej kobiety. Nie wiedziałam że można być aż tak zakompleksionym żeby nie móc znieść widoku kogoś szczuplejszego od siebie. Wyszło szydło z worka! 🤣
                            • pade Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 10:06
                              savignonblanc napisał:

> Mi jest Alexis od jakiegoś czasu tak po ludzku żal. Młoda, samotna i smutna w ś
                              > rodku osóbka.

Alexis ma ok. 40 lat, o ile nie więcej.
                            • fornita111 Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 10:09
                              Nooo tak ci jej zal, ze robisz jej to samo, co forum wielokrotnie robilo tobie. Ale rozumiem, ze fajnie ci byc po drugiej stronie tongue_out obludnas w tym watku shell jak nie wiem co.
                              • savignonblanc Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 10:32
                                Bo ja wiem? Nie lubię siebie z tamtego okresu i doskonale pamietam jaka była moja podświadoma motywacja. A jak powszechnie wiadomo nie lubimy w ludziach najbardziej tego, czego nie lubimy w sobie. Obłudy tu wiec brak.
                                Plus trudno porównywać moje uwagi do tego z czym spotykałam się wtedy na forum. Moja odpowiedz dotyczy li i jedynie wklejania zdjęć nie w temacie w tym wątku. Ja jakikolwiek wątek bym wtedy założyła, dostawałam odpowiedzi deprecjonujące mnie i moje UCZUCIA / ODCZUCIA tylko dlatego, ze to ja te wątki zakładałam.
                                Czy mi się należało? W większości pewnie tak, bo byłam równie irytującą atencjuszka jak Berga dzisiaj. Alexis to i tak małe miki, bo ona nie pisze o problemach tylko ma potrzebę pokazywania siebie. Stad uwaga o tym, ze powinna (szczerze) pójść z ta potrzeba na insta.
                                To wklejanie fotek w tym wątku jest identyczne jak posty Bergamotki w wątkach w którym ktoś się żali, ze ma problem, a Berga wtedy musi ale to musi napisać, ze ona ma zarabiste życie i cudowna rodzine.
                                • fornita111 Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 10:36
                                  Za szybko diagnozujesz obcych ludzi na podstawie kilku forumowych wpisow. Ale spoko, za jakis czas znowu ci wywleka filmiki i nazwa pusta lala, zafiksowana na urodzie jak w niedawnym watku o diecie. No to ciesz sie choc przez chwile, ze tym razem na kogos innego padlo.
                                  • savignonblanc Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 10:39
                                    Nie cieszy mnie nigdy personalna dopierdalanka. Jak widać ty masz z tego nadal po 5 latach satysfakcję.
                                    Wypowiadam się w tym wątku. W tym konkretnym temacie. Mimo ze wątków Alexis kilka kojarzę.
                                    Buźka.
                                    • fornita111 Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 10:43
                                      Nie no jaaasne, w twoich wpisach w tym watku zadnych personalnych dopierdalanek nie bylo big_grin miejze choc odwage byc zmija bez udawania lelijki. Przejechalas sie po dziewczynie i zrobilas jej amatorska, niechciana i zapewne nietrafiona analize psychologiczna. Ale ty tedy tylko z tragarzami przechodzilas przypadkiem, wiem, wiem tongue_out
                                        • fornita111 Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 11:00
                                          "Smutna, samotna, nie ma czym zablysnac wsrod kolezanek klonow"- napisala shell o kims, o kim nic nie wie. A teraz sie jeszcze czujesz zaatakona przeze mnie ofiara? Ja nic do ciebie nie mam i nie czepiam sie ciebie dla sztuki, co bys z pewnoscia zauwazyla, gdybys tak uczciwie sie zastanowila, ile razy sie z toba scinalam a ile razy cie bronilam. No ale podejrzewam, ze nie dotrze.
                        • kobietazpolnocy Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 09:31
                          Autorka zadała idiotyczne pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi, a forum odpowiedziało randomowymi zdjęciami modelek z netu i tysiącem niekonsekwentnych teorii o tym, co lepsze: cekiny/punk/obcisłe spodnie/sukienka/kozaczki.. I jak zwykle konsensusu nie ma, bo nie może być. To moda przecież, a nie dokładny przepis na konkretne ciasto.

Alexis była chyba jedną z nielicznych, która wkleiła zdjęcia własnych outfitów z reala i chwała jej za to. A że jest bardzo zgrabna i ma przemyślane ubrania, to tym gorzej dla niej... Niech się chwali, dziewczyna, skoro ma czym, i tak zrobiła więcej niż wklejanie linków od czapy do sklepów z małymi rozmiarami.
                          I szczerze, wolę takie chwalenie się, niż słodką troskliwość forum nad autorką o przerażającym rozm. 44 - "bo wiesz, może i jesteś wysoka, a w ogóle najważniejsze to dobrze się bawić, ale nie, jednak nie, o tym i tamtym jednak zapomnij, choć nie widziałyśmy ani jednej twojej fotki".

• 21mada Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 09:40
                            No dokładnie. Alexis jako jedna z nielicznych wkleiła konkretne propozycje. I wszystko byłoby ok gdyby nie to że jest szczupła i zgrabna. Dla zazdrosnych bab już sam ten fakt jest wystarczającym powodem żeby jej dowalić bo śmie kłuć w oczy zgrabną figurą i na pewno specjalnie jest taka zgrabna żeby zabłysnąć. Powinna z domu nie wychodzić bo inne ematki czują się przy niej jak grube foki.
                          • pade Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 09:42
                            Czyli doprecyzujmy, stylizacja ze sweterkiem i z tweedową mini w kratkę to są outfity na dyskotekę, tak? No to mamy inny gust, zdecydowanie.

Ja tam jednak wolę troskliwość, niż dowalanie randomowym ludziom ot tak, bo mam taki kaprys.
                            I jeszcze mam pytanie, co to wg ciebie znaczy - przerażający - rozmiar 44? Bo nie wiem, czy umknął ci cudzysłów, czy to jakaś ironia, czy idziesz po linii alexis.
                            • pade Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 09:43
                              Aaha, jeszcze jedno, bo komuś tu peron odjechał. Naprawdę ktokolwiek oczekuje fotki autorki po tym, co tu na temat swojego rozmiaru przeczytała?
                              • pade Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 09:59
                                alexis1121 napisał(a):

> Ale to Ty mi dowalasz. Komu ja niby dowalam? Jestem miła i uprzejma, lubię poma
                                > gać.

eee, czyli jednak przerost ego
                                Serio uważasz, że pomagasz wklejając swoje zdjęcia w stylizacjach, które są ok na spacer, albo na imprezę w babskim gronie i zupełnie, ale to zupełnie nie pasują osobie o figurze gruszki, a potem pomagasz i jesteś miła i uprzejma pisząc, że dziewczyna i tak nie będzie dobrze wyglądać?
                                Aha.
                              • veryvery Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 17:54
                                alexis1121 napisał(a):

> Ale to Ty mi dowalasz. Komu ja niby dowalam? Jestem miła i uprzejma, lubię poma
                                > gać.

Super mila i uprzejma. Wątkodajka pyta się o outfity na rozmiar 44 a ty piszesz ze w tym rozmiarze nie da się dobrze wyglądać. Lubisz pomagać, taa, niby jak autorce wątku mają pomóc twoje zdjęcia skoro jest innej tuszy I ma inną figurę.
                                • iuscogens Re: Jak się ubrać? 09.10.21, 19:50
                                  Może wyszła z założenia, że skoro autorka i tak nie będzie wyglądała super, to co jej szkodzi założyć niepasujące ciuchy?? Dziwne podejście jak na osobę, która podobno zna się na modzie.
    • lot_w_kosmos Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 07:42
      Dżinsy, szpilki lub baleriny, zależy do czego masz przyzwyczajone nogi i choćby zwykły czarny obcisly t-shirt. Jak masz zgrabny tylek to wpuść w spodnie i załóż ładny pasek, może być z pazurem czyli nabijany ćwiekami, w sieciowkach po 40 zł.
    • zonkli Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 07:49
      Normalnie. Ładniejsza sukienka - od małej czarnej po luźną falbaniastą, albo spodnie (wystrzępione jeansy albo ładne czarne wyszczuplające ) z luźną wygodną górą jakaś bluzka z ozdóbkami, lub gładka plus biżuteria , zależy od sylwetki co trzeba powiększyć lub pomniejszyć żeby proporcje zachować-
      bo widzę np : zestaw jednolity kolorystycznie typu niewysokie szpilki, wąskie dopasowane spodnie i obszerniejsza dłuższa bluzka z ładnym dekoltem a do tego ładne kolczyki i naszyjnik
      albo czarna zakrywająca krągłości zwiewniejsza sukienka z dłuższym naszyjnikiem..

ma być wygodne, w miarę eleganckie ale bez przesady, dostosowane do sylwetki, takie na któym nie będzie znać potu. Tak naprawdę w tym wieku na dyskotekach chodzi się we wszystkim- od sukienki prawie sylwestrowej i szpilek po dżins, trampki nabite ćwiekami i bawełnianą koszulkę .
      Jak to impreza firmowa, to się pewnie dziewczyny trochę wystroją, więc załóż coś wygodnego i ładnego, w czym nie będziesz musiała ciągle pilnować wciągniętego brzucha i w czym nie połamiesz nóg

• nuta15 Re: Jak się ubrać? 08.10.21, 08:31
        W coś w czym dobrze się czujesz i dobrze wyglądasz. Wieczorem możesz sobie pozwolić na odważniejszy fason, większy dekolt, przezroczyste rękawy, koronkowe wykończenie, połysk. Nie przesadzaj z ozdóbkami i biżuterią, zbyt wysokimi obcasami, ważne, żebyś czuła się komfortowo, ubrana, a nie przebrana.