Dodaj do ulubionych

Uczciwi pracodawcy

19.10.21, 23:04
Czy na tym forum są uczciwi pracodawcy/pracodawczynie?
Czyli tacy, którzy w stu procentach przestrzegają prawa pracy i prawa podatkowego.
Pytam, bo ostatnio jeden znajomy pracodawca powiedział że tak się nie da. Zapytałem go, po co się męczy i naraża na kary.
Odpowiedział: Sam spróbuj.
Obserwuj wątek
    • atenette Re: Uczciwi pracodawcy 20.10.21, 07:13
      Nigdy w swojej karierze zawodowej nie spotkałam się z nieuczciwym pracodawcą i sama też byłam uczciwa jak byłam pracodawcą. Często słyszę jednak, że takie nieuczciwe praktyki jak płacenie "pod stołem", na czarno, nieprawidłowe naliczanie nadgodzin czy planowanie czasu pracy itd. itp. zdążają się bardzo często w firmach gdzie szef jest jednocześnie właścicielem firmy. W takim przypadku ryzyko takich praktyk spada na właściciela i często słyszę, że korzyść takich praktyk zdecydowanie przewyższa wysokość ewentualnych kar.
      • januszekxxl Re: Uczciwi pracodawcy 20.10.21, 08:12
        atenette napisała:
        Często słyszę jednak, że takie nieuczciwe praktyki jak płacenie "pod stołem", na czarno, nieprawidłowe naliczanie
        > nadgodzin czy planowanie czasu pracy itd. itp. zdążają się bardzo często w fir
        > mach gdzie szef jest jednocześnie właścicielem firmy.

Ja właśnie piszę o takich firmach.
        I nieważne czy to jest Zenek and kompany, czy duża firma zatrudniająca wiele osób.
      • aqua48 Re: Uczciwi pracodawcy 20.10.21, 09:11
        atenette napisała:

> Nigdy w swojej karierze zawodowej nie spotkałam się z nieuczciwym pracodawcą

Zazdroszczę. Każdy z moich licznych pracodawców był w jakimś stopniu nie w porządku, niekoniecznie akurat w stosunku do mnie, ale KAŻDY miał coś na sumieniu.
        • januszekxxl Re: Uczciwi pracodawcy 20.10.21, 11:43
          aqua48 napisała:
          Każdy z moich licznych pracodawców był w jakimś stopniu nie w porz
          > ądku, niekoniecznie akurat w stosunku do mnie, ale KAŻDY miał coś na sumieniu.

No właśnie. Większość pracodawców jest nieuczciwa.
          Teraz się dziwią, że nie mogą znaleźć pracowników. I dobrze im tak.
          I nieuczciwym emamom-pracodawczyniom, które się nie przyznały do nieuczciwości w tym wątku, też dobrze om tak!
    • allijja Re: Uczciwi pracodawcy 20.10.21, 08:33
      nie wiem czy są ale...
      Mój syn doświadcza takiego 'pracodawcy juz blisko 10 lat.
      Kiedys jakis kolega zaproponował mu podjecie pracy w jakies drukarni, jak pamietam. Syn wtedy był na studiach jakos...
      Syn popracował z miesiąc, nie podobało mu się, wziął kasę (a moze i nie wział? nie wiem) i poszedł precz.
      Po jakimś czasie przyszło zawiadomienie z sądu, że pracodawca robił jakies wałki, urzędniczo - podatkowe chyba.
      Syn złożył zeznania, głównie że nic nie wie bo pracował tam miesiąc.
      Po kilku latach przyszło kolejne zawiadomienie z sądu w tejże sprawie, syn już nie mieszkał nami.
      A miesiąc temu kolejne zawiadomienie z sądu. Syn juz nawet w naszym mieście nie mieszka.
      Nosz ...Ile można prowadzić takie sprawy? i czy wszyscy "świadkowie" mają dozywotnio mieszkać obok sądu?
      Tak właśnie wygląda pisuarska reforma sądów... Najprostsze sprawy ciągna sie już nie tylko latami ale dziesięciolatami.
      W małych, kilkuosobowych firmach, może i są jakieś przekręty.
      W dużych korporacjach raczej nie, nie da się bo nad wszystkim czuwaja cały sztab księgowych i prawników. A pracownicy idą do sądów w razie co.
      Zatrudnij sie w korporacji. Tyle ze trzeba mieć kompetencje...jakieś...
      • kokosowy15 Re: Uczciwi pracodawcy 20.10.21, 20:01
        Do czego służą w korporacjach ci księgowi i prawnicy? Księgowi do robienia walków, a prawnicy do wykazania przed sądem że tych walków nie było, a nawet przeciwnie. Pracownik w starciu że sztabem prawników ma niewielkie szanse.
    • magdamajak Re: Uczciwi pracodawcy 20.10.21, 19:45
      Ja u takich pracowałam, ale to były kancelarie prawne, także siłą rzeczy. Z drugiej strony, nikt chyba nie potrafi tak działać na granicy prawa, jak firmy prawnicze. Wobec pracowników byli zawsze fair, nie wiem, jak wobec urzędów 😉

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka