23.10.21, 20:07
Myślicie, że ktoś, kto nie lubi własnego ciała, kto czuje się wielki, niezgrabny i ma dwie lewe nogi, kto nie zapamiętuje najprostszych układów na stepie czy innej zumbie., kto jest wiecznie spięty... jest w stanie nauczyć się tańczyć?

A jeśli tak, to gdzie? Bo w popularnych szkołach tańca są ci, którzy to lubią sad
Obserwuj wątek
  • zona_mi Re: Taniec 23.10.21, 20:24
   Zachęcałabym do poszukania zajęć z choreoterapii. Mogą uczynić cuda, jeśli ktoś jest choć odrobinę otwarty i chce. I jeśli trafi się na dobrego prowadzacego/szkołę.
  • annaboleyn Re: Taniec 23.10.21, 20:25
   Moja pierwsza myśl - z Zimistrzem? wink
   Odpowiadając na pytanie - tak.
   Ja się nauczyłam chodząc na taneczne zajęcia fitness. Spędziłam kawał czasu pełnego autozażenowania, potu i porażek w ostatnim rzędzie. Ale się nauczyłam. A zanim się nauczyłam - zajęcia zaczęły sprawiać mi przyjemność.
   Więc spróbuj nie na zumbie, nie na stepie, tylko na jakimś latino fitness, sambie fitness czy tańcu nowoczesnym fitness, to działa smile
  • 3-mamuska Re: Taniec 23.10.21, 20:26
   Starć się uczyć rytmu tańca w domu. Poznać zakres swoich ruchów w domu, świadomości swojego ciała.
   Jak wszystko można osiągnąć praca i praktyka o ile ma się w miarę poczucie rytmu.
  • alicia033 Re: Taniec 23.10.21, 20:32
   tiffany_obolala napisał(a):

   > jest w stanie nauczyć się tańczyć?

   są beznadziejne przypadki ale jak to ze skrajnościami: jest ich mało.
   Przydałyby się na początek (możliwe że długi) lekcje indywidualne a nie grupowe. Poza tym wsparcie w innych formach pracy z ciałem, stawiających na świadomość ciała i rozluźnienie : joga, tai chi. Dobry masaż też będzie pomocny. Przydałby się też rzut oka fizjoterapeuty czy rehabilitanta - sporo osób ma np. zrotowaną miednicą z powodu bardzo niewielkiej różnicy w długości nóg. To się odbija na całym aparacie ruchu i bez korekty może dawać wrażenie niezgrabności, nawet na etapie już wyćwiczonych kroków.
   Kobietom mającym problem z akceptacją ciała zawsze polecam zajęcia z tańca brzucha.
  • extereso Re: Taniec 23.10.21, 20:33
   Ja lubiłam i lubię swoje ciało, tańczę też sama bo lubię się powygłupiać, więc może inaczej, ale widzę, jak indywidualne zajęcia pchnęły nas do przodu (w parze). A szło nam słabo, Na kursie też szło słabo. Ważne aby znaleźć fajnego nauczyciela. Nam jedna wydawała się fajna, ale druga- strzał w dziesiątkę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka