Dodaj do ulubionych

Telefony-Spam

26.10.21, 19:09
Mój telefon grzeje się od tej czerwoności...
Chyba wpadłam w jakąś bazę danych, czy cuś- przed chwilką 9 spam do mnie zadzwonił...a wieczór wciąż taki młody, i nie wiadomo czy jeszcze nie zadzwonią....
Masakra.

U was też tak ?
Obserwuj wątek
          • gdanskamarylka Re: Telefony-Spam 27.10.21, 14:28
            droch napisał:

> Odrzucam i numery blokuję- za każdym razem dzwonią z innego numeru.
            >
            > Skoro blokujesz, to skąd ta pewność? smile

Bo zablokowane połączenia wpadają do historii połączeń. Tam sobie możesz sprawdzić, że te numery różnią się tylko ostatnimi cyframi... Poza tym Klara Sobieraj dzwoni z kilkudziesięciu numerów z całej Polski, więc jest duże prawdopodobieństwo, że każdy kolejne połączenie to znowu ona. Uwaga, numer telefonu można sprawdzić w google, nie trzeba od razu odbierać, żeby wiedzieć, z kim się ma do czynienia.
    • heca7 Re: Telefony-Spam 26.10.21, 19:22
      Do mnie ciągle dzwoni jakiś automat i zaczyna od słów- uwaga wiadomość dla osób zadłużonych... Ja nie mam i nie miałam żadnych długów! Co zablokuję numer to pojawia się nowy.
      • dyzurny_troll_forum Re: Telefony-Spam 26.10.21, 19:58
        heca7 napisała:

> Do mnie ciągle dzwoni jakiś automat i zaczyna od słów- uwaga wiadomość dla osób
        > zadłużonych... Ja nie mam i nie miałam żadnych długów! Co zablokuję numer to p
        > ojawia się nowy.

Też to mam. Doczekał ktoś do końca i dowiedział się co sprzedają?
        Ja nie mam cierpliwości...
      • joana.mz Re: Telefony-Spam 26.10.21, 21:11
        proponuję odsłuchać do końca, będziesz miała mozliwość zrezygnowania z telefonów od nich, ja tak w końcu zrobiłam a ile się wcześniej nawściekałam...
      • thea19 Re: Telefony-Spam 26.10.21, 22:16
        do mnie non stop wydzwaniają jacyś windykatorzy szukając syna sąsiadki. Wydzwaniają pod każdy nr znaleziony pod tym adresem w necie. Sa jeszcze bezczelni i dzwoniąc do mnie to ja mam się im przedstawiać i dać nr do niego. Bo ja posiadam nr telefonów do wszystkich krewnych i znajomych moich sąsiadów.
        • heca7 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 09:47
          Mój ojciec ma popularne nazwisko i imię. Okazało się jakiś czas temu, że człowiek urodzony w tym samym roku co on i z takim samym imieniem i nazwiskiem ma 8 milionów długu. No i firmy windykacyjne dzwonią do mojego ojca sprawdzając czy to nie on. Ojciec za każdym razem mało zawału nie dostaje uncertain
          • riki_i Re: Telefony-Spam 27.10.21, 21:15
            Kurcze, ale ja naprawdę nie wiem, po co oni dzwonią do tych naprawdę zadłużonych osób? Przecież jak ten facet ma 8 mln zł długów to co, spłaci, bo jakiś dupek na prowizji do niego zadzwonił? Wytlumaczcie mi.
            • heca7 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 21:39
              Nie mam zielonego pojęcia. Przy czym za każdym razem twierdzą, że już zaznaczają w swojej bazie danych, że to zły numer. Przepraszają za nieporozumienie. Bla bla bla. Po jakimś czasie znowu dzwonią. Taaaak, ja też to widzę oczami wyobraźni- zadzwoni taki telefon a dłużnik poderwie się i poleci wpłacić całą kwotę na poczcie tongue_out
      • szmytka1 Re: Telefony-Spam 29.10.21, 09:53
        No i właśnie zadzwonili z nr 799679324, jako że nie mam długów, a tutaj w wątku przeczytałam, że jak odsłucham, to mogę się wypisać, to odsłuchałam. Odsłuchanie to mało, trzeba wybrać chyba 1, że niby chcesz gadać z konsultantem i potem słuchasz, że jak rozmowa to wciśnij coś tam, a jak chcesz usunąć swój nr z ich bazy danych, to wciskaj 9. Wcisnełam oczywiście te 9 i odsłuchałam, że w ciągu 7 dni usuną moj nr, zobaczymy... Dzięki w każdym razie osobie co dała znać, że tam jakoś się można wypisac po dosłuchaniu
    • rozaliaolaboga Re: Telefony-Spam 26.10.21, 20:06
      W Polsce dzwoni do mnie najczęściej sprzedawca węgla big_grin, fotowoltaiki albo jakichś wczasów, zaś w Anglii podobno miałam wypadek samochodowy, mam zepsuty komputer, muszę dopłacić za zamówienie na Amazonie albo kończy mi się gwarancja na sprzęt domowy wink
      • aniani7 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 09:49
        Ja mam ciagle fotowoltaike i jeszcze chca mnie na jakies badania skierowac,bo dzwonia do wszystkich z woj slaskiego i za chiny ludowe wojska polskiego nie moge ich przekonac, ze mieszkam w woj mazowieckim.
        • riki_i Re: Telefony-Spam 27.10.21, 21:20
          Ja się dla funu spotkałem z akwizytorem telefonicznym fotowoltaiki od Columbusa. Miał ofertę 25% droższą od wszelkiej konkurencji. Po wyjaśnieniu mu faktu absolutnej niekonkurencyjnosci jego oferty zaciął się jak katarynka i przez 10 minut nadawał na temat ogromnej kapitalizacji jego "największej w Polsce " firmy. Takim ludziom pozostaje chyba jedynie pokazanie czeluści - jak Skiba Buzkowi .
      • solejrolia Re: Telefony-Spam 26.10.21, 21:17
        Dziś doliczyłam się 11 takich telefonów (o 21.00 ostatni telefon, może na tym zakończą?) .
        Sobota wieczór- też mi ostatnio dzwonili.surprised Nawet w niedzielę, w porze obiadowej dzwonią surprised
    • decadent46 Re: Telefony-Spam 26.10.21, 20:57
      U mnie było tak na początku września, zakładałam nawet wątek na ten temat (ale proszę mi go nie wyciągać, bo poskarżę się mamie! tongue_out). Dzień w dzień telefony z nieznanych numerów. Nie wiem, jak u Ciebie, co ci tam wciskają, ale u mnie była głównie fotowoltaika. Czasem Kielce lub Wrocław, dwa razy było gie... z początkiem 45. Z każdym dniem coraz bardziej wydzwaniali. Już myślałam, że sprawa przybierze taki obrót, że trzeba będzie skoczyć do operatora. Na szczęście po tygodniu sprawa się unormowała, przestali tak często dzwonić wink

Dodam, że w moim przypadku sprawa mogła mieć związek ze zmianą numeru telefonu (poprzedni był przypisany na mojego tatę, który zmarł w tym roku) i tym, że zaraz po zmianie numeru "sprzedałam" go kilku instytucjom (bank, ZUS, rekrutacja na uczelnię). Mea culpa wink

A teraz konkret... Proponuję blokować tych spamerów. Widzisz "spamowy" numerek - sru, na listę zablokowanych. Polecam też wspomnianą niżej aplikację Odebrać Telefon - działa wink

pozdrawiam,
      Dekadent, Który Też Miał Problem z Telefonami

#offtopbabciowy #dekadentawątekotelefonach
      • thea19 Re: Telefony-Spam 26.10.21, 22:20
        mam tę apke i działa tak se - połowa nr jest nowa i nie ma jej w bazie, apka często się wiesza i nie blokuje niczego, czasem widać dzwoniący nr z wielkim czerwonym SPAM. Do mnie wydzwania fotowoltaika, terminale płatnicze, banki z super lokatami, usługi finansowe, propozycje inwestycyjne (super działki w USA big_grin), zaproszenia na pokazy itd.
        • nowaczek12345 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 10:45
          Od wielu lat używam tej apki i jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Działa świetnie i nie wyobrażam sobie teraz funkcjonowania bez niej. Problem spamu telefonicznego dla mnie przestał istnieć.
          • thea19 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 12:14
            I właśnie o zero sekundą dzwoniły terminale płatnicze 519921727, które wyświetliły się jako zwyczajny numer . Po wejściu w apke dopiero w kliknięciu na opinię wyświetla się co to za numer. Ponieważ mam firmowy numer to nie mogę zablokować wszystkich spoza listy i odbieram te gówna.
      • solejrolia Re: Telefony-Spam 26.10.21, 21:25
        U mnie świeci na czerwono i wielkimi literami SPAM. A że numery kierunkowe DZIWNE, na pewno nie moje, lokalne, no to tylko potwierdza , że spam
        (np Białystok, nie znam nikogo z Białegostoku)
        • decadent46 Re: Telefony-Spam 26.10.21, 21:34
          solejrolia napisała:

> U mnie świeci na czerwono i wielkimi literami SPAM.

Mój tata też miał coś takiego, jemu najpierw się wyświetlał numer, a potem napis PODEJRZENIE OSZUSTWA/PODEJRZENIE SPAMU.

> A że numery kierunkowe DZIWNE (np Białystok, nie znam nikogo z Białegostoku)

Ja akurat jestem z Białegostoku wink Ale to nie ja do ciebie wydzwaniam, przysięgam, na miły Bór.
          Moje "kierunkowe" też są dziwne, zawsze dzwonią do mnie z miast, z którymi nie mam nic wspólnego (Wrocław, Kielce, Łódź). Nadal próbuję rozgryźć, co to za cholewstwa dzwoniły do mnie z tych kieleckich numerów, bo żadna baza danych ich nie miała. Na pewno nie bank, bo poprosiłam o kontakty wyłącznie przez maila, i nie rekrutacja, bo miasta się nie zgadzają. Co za licho? tongue_out
    • podaje_haslo_okon Re: Telefony-Spam 26.10.21, 23:50
      Ci od zadłużonych też do mnie dzwonią. No i co jakiś czas dzwoni starszy pan, który chce rozmawiać z Markiem i nie dociera do niego, że nawet jak zadzwoni za 5 lat, to mu tego Marka nie wytrzasnę. Chciałam kiedyś dać telefon chłopu, żeby z nim w końcu pogadał jako Marek, ale nie chciał. Kiedyś też dzwonili co jakiś czas ludzie, którzy chcieli przewieźć jakieś hurtowe ilości czegoś. Na początku to było zabawne, ale w końcu zaczęło mnie wkurzać. W końcu raz się zgodziłam na przewiezienie jakiś ton żelastwa i wtedy magicznie telefony się skończyły...
    • kaki11 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 00:02
      właśnie też... jeszcze w wakacje/we wrześniu to najczęściej były oferty bezpłatnych pomiarów do fotowoltaiki (spławiałam bo już mam), albo co jakiś czas zaproszenie na badania połączone z pokazem czegoś tam (Ci byli wyjątkowo irytujący, bo najpierw nawijali, później zawsze padało "tylko potwierdzę, że Pani ma między 50 a 60 lat?" "no nie, ponad 20 mniej" to rozłączali się nawet bez pożegnania). A teraz już dzwonią ze wszystkim: ankiety, banki, szkoły językowe, zadłużenia, fundacja i cholera wie co jeszcze...
    • lajtova Re: Telefony-Spam 27.10.21, 00:59
      Ty z tego co pamiętam prowadzisz firme. No to jestes dużo więcej narażona. Twój numer telefonu jest można powiedzieć ogolnie dostępny. I mam wrazenie że oni wolą dzwonic na firmowe.
    • swiezynka77 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 09:39
      był taki okres że dzwonili wciąż. zawsze to była oferta pokazu garnków, badań czy "wygrała pani sprzęt" i wszystko w jednej miejscowości 300km ode mnie, w której nigdy w życiu nie byłam. a numer mam od kilkunastu lat. konsekwentnie blokowałam i teraz dużo rzadziej dzwonią. próba dyskusji z telemarketerami nie miała sensu, np pytałam skąd mają mój numer a oni na to, że został losowo wygenerowany tongue_out
      • szmytka1 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 12:38
        o ja tyle już nawygryałam, zapraszali mnie co i rusz po odbiór nagrody, ale powiedziałam im, ze ten wygrany sprzęt rpzestał mi się mieścić na połkach i przestali dzwonić wink
      • tapatik Re: Telefony-Spam 27.10.21, 19:44
        swiezynka77 napisał:

> [...]np pytałam skąd mają mój numer a oni na to, że został losowo wygenerowany tongue_out

Nie jestem prawnikiem, ale czy czasem ten zapis nie powinien mieć tu zastosowania?

Art. 172. 1. Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych
        i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego,
        chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.

isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20041711800/U/D20041800Lj.pdf
    • aniani7 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 09:57
      Moj maz trafil na liste oszustow, oprocz telefonu z banku, od nieznanego kuzyna, ktory umarl i zostawil dom i takich tam, mial ostatnio telefon z Moldawii, ktory szybko sie rozlaczyl. Do mnie dawno temu pare razy dzwonil Przyladek Dobrej Nadziei.
      • decadent46 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 21:48
        aniani7 napisała:

> Do mnie dawno temu pare razy dzwonil Przyladek Dobrej Nadziei.

W dniu śmierci mojego taty dzwonili do niego z Wielkiej Brytanii. Nie wiem, czego chcieli, bo połączenie od razu zostało odrzucone. Podejrzewaliśmy, że to ma jakiś związek z odwołaną tego dnia rezerwacją na Bookingu. A xuj go wie.
        Do znajomego (mieszkającego w Izraelu) dwa lata temu dzwonili z jakiegoś dalekowschodniego państwa, nie pamiętam jakiego.
        Do nauczycielki z gimnazjum dzwonili z Kuby.
        Ostatnio czytałam gdzieś o telefonach z jakiegoś państwa na T, za Chiny ludowe sobie nie przypomnę nazwy tongue_out
    • joanna_poz Re: Telefony-Spam 27.10.21, 11:56
      mam bardzo mało takich spamowych telefonów i w sumie nie pamiętam kiedy miałam ostatnio. chyba latem.

uparcie dzwoniła jakas fotowoltaika - i to kilka razy ta sama - skad mają numer, oczywiscie wylosowali, dziwnym trafem wiedzieli że wylosowali numer "poznański" i skoro mieszkam w Poznaniu to jest tu super program na powiat poznański.
      na moja odpowiedź, że nie mieszkam w Poznaniu - pan był w skonsternacji - no jak nie mieszkam? to gdzie on się dodzwonił? odpowiedziałam że do Nowego Yorku (nawet nie wiem skąd mi to do głowy przyszło), pan w te pędy się rozłaczał i skonczyło się..

apek nie mam, spamy jak sie zdarzą blokuję.
    • z_lasu Re: Telefony-Spam 27.10.21, 14:53
      U nas też tak. Czasami po kilkanaście dziennie. Tak, mam firmę. Na szczęście mam ten komfort, że nie muszę odbierać nieznanych. Mam w telefonie zapisanych prawie 1300 kontaktów, jeśli numer jest spoza listy to najpierw sprawdzam w internecie i ew. oddzwaniam, jeśli się okaże, że to nie spam.
    • karotka_plus Re: Telefony-Spam 27.10.21, 19:44
      Mój telefon wyświetla mi spam więc nie odbieram. Ale - ostatnio sprawdzając co za numer do mnie dzwonił trafiłam na ciekawą opcję, o której nie miałam pojęcia. Mam telefon Xiaomi (nie wiem jak inne marki) ale po wejściu w kontakty otwieram trzy kropeczki, ustawienia, ID rozmówcy i spam i tam zaznaczyłam opcję Filtruj połączenia określone jako spam i automatycznie przerzuca mi te numery do spamu, nawet nie wiem kiedy kto dzwonił, dopóki nie wejdę w historię smile Może ktoś też tak ma, a jeśli nie to są aplikacje do blokowania telefonu.
    • heca7 Re: Telefony-Spam 27.10.21, 21:41
      A dzwoni do was automat przedstawiający się jako Anna Moneta albo Anna Wypłata? Nigdy nie dosłuchałam do końca więc nie wiem co chce mi sprzedać. Może pożyczkę, sądząc po "nazwisku" tongue_out
    • tapatik Re: Telefony-Spam 29.10.21, 16:57
      www.wykop.pl/artykul/6339215/wojna-z-telemarketingiem/

Na wypadek, gdyby zniknęło:

Jako że upośledzenie telemarketingu przerosło wszelkie moje granice wytrzymałości postanowiłem przynajmniej dowiedzieć się czy jest to legalne i co z tym można zrobić.

1. Zadzwoniłem do UODO (urząd ochrony danych osobowych)
      Ogólnie, to jak nie masz pełnych danych podmiotu który do Ciebie dzwoni ( nazwa, adres, nr telefonu, NIP, SRIP, nr buta, rozmiar fiuta ) to UODO nie może nic z tym zrobić. Ale odsyłają z tematem do UKE i UOKIK bo oni mają możliwości prawne, żeby coś z tym tematem zrobić.

2. Telefon do UKE ( urząd komunikacji elektronicznej)
      W tym urzędzie poinformowali mnie, że zajmują się takimi tematami pod warunkiem, że dostaną odpowiednią ilość zgłoszeń. Zgłoszenia można wysyłać poprzez epuap lub formularz. Najlepiej podać jak najwięcej informacji na temat nękających telefonów ale lista upierdliwych numerów też się liczy.
      www.uke.gov.pl/formularz-kontaktowy/
      Jako odbiorcę wybieramy Departament Polityki Konsumenckiej

3. Telefon do UOKIK (urząd ochrony konkurencji i konsumentów)
      Ogólnie z rozmowy wynikło to, że większe kompetencje ma UKE... ale, UOKIK też może coś zdziałać. Dlatego warto tam też napisać.
      Znowu można wysyłać zgłoszenie przez epuap lub pod adresem:

dozik@uokik.gov.pl

4. Informacje dodatkowe
      Można też zgłosić nękanie na policję z artykułu 172 Prawa Telekomunikacyjnego.
      Ale wszyscy wiemy jak w naszym kraju działa policja...

5. Zachęcam wszystkich do wysłania wiadomości do obu urzędów. Dla leniwych wzór który wysłałem ja:

Dzień dobry,

Pisze w sprawie nękających telefonów marketingowych. Telefony są z różnych numerów, ale po odebraniu odzywa się ten sam głos kobiecy i z tą samą intonacją. Ścieżki dialogowe telemarketera są identyczne. Po tym mogę wnioskować, że jest to jakiś automat. Próba uzyskania danych z na temat firmy z której dzwonią kończy rozmowę. Żądania usunięcie mojego numeru z baz danych także mijają się z celem bo telefony się nie kończą. Proszę o sprawdzenie listy numerów podanych poniżej w celu sprawdzenia pod kątem legalności działań ich właścicieli.

Lista numerów:

-

-

-

Mam nadzieję, że posiadacie odpowiednie narzędzia prawne, aby wyciągnąć odpowiednie konsekwencje w/w podmiotom.
      Proszę o informację o rezultacie mojego zgłoszenia.

Pozdrawiam,

Listę numerów kopiujemy z listy połączeń. Chcemy podać te numery co do was rzeczywiście dzwonili, żeby w urzędzie nie pomyśleli, że te wiadomości wysyła jedna osoba z różnych skrzynek.

6. Kilka słów ode mnie:
      Mam nadzieję, że akcja zmobilizuje urzędy do zrobienia porządku z tym bajzlem (wiem, nadzieja matka głupich).
      Namawiam wszystkich do wysłania maila i namówienia innych do wysłania tych dwóch wiadomości. Zgodnie z zasadą "I Herkules dupa kiedy ludzi kupa" a te 5 minut na wysłanie maila może uwolni nas od tej patologii reklamowej.
      Jeżeli dostanę odpowiedź od urzędu to wrzucę ją pod tagiem #telemarketerzytochuje

Jak będą do mnie dzwonić z telemarketingu ponownie i uzbiera mi się kolejna lista to ponownie z kolejnymi numerami wyślę te sama wiadomość do urzędu, a tego posta na wykop dla przypomnienia.

Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł co z tym zrobić to chętnie wysłucham.
      Zachęcam do działania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka