Dodaj do ulubionych

..e-mamy z USA, potwierdzacie..??

17.11.21, 15:49
Absurd, że aż nie chce się wierzyć, prawda to..??
Obserwuj wątek
    • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:53
      Nie rozumiem o co chodzi…Za drogo, czy za tanio?
      • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:56
        Wszystkie „wysokopolkowe” wody są droższe, zgrzewki są tanie. W Polsce też pewnie butelka wody Evian, czy Fiji, będzie droższa od butelki coli.
      • chlodne_dlonie Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:57
        H2O droższa od słodzonych soft drinks..?
        • bi_scotti Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:02
          Przypomnijmy, że w USA powszechne jest picie wody z kranu. Jest to nie tylko ekonomiczne, lecz także ekologiczne. Co więcej, idąc do restauracji, standardem jest to, że taką wodę goście otrzymują do zamówienia za darmo.

Jesli chcesz miec fancy wode w fancy butelce, no to placisz - why not? Jesli masz pragnienie i po prostu chcesz sie wody napic, idziesz do whatever WC i pijesz for free. Simple. Cheers.
        • memphis90 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:10
          Ale to nie jest po prostu H2O.
          • hanusinamama Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:26
            To jest zwykła H2O w niezwykłej butelce z fikuśnym koreczkiem/kubeczkiem.
            • memphis90 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:38
              Ależ skądże! To przecież woda ultrapuryfikowana, alkalizowana, unikatowo wzbogacona w wyjątkowe elektrolity specjalnie dla sportowców! Chyba nie próbujesz tu sugerować, że to ściema, a w eko butli z surowców wtórnych jest zwykła kranówka wzbogacona subtelną nutą mikroplastiku???
              😱😱😱
              • hanusinamama Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:58
                Śmiem.
                • memphis90 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 20:36
                  Ale, ale, ale przecież... https://media2.giphy.com/media/ETyhu6h829Hdm/giphy.gif?cid=ecf05e47nn3ot6hffzd2v4je0k1oc8qrfb3yj7d93ld3f5a7&rid=giphy.gif&ct=g
            • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 20:47
              hanusinamama napisała:

> To jest zwykła H2O w niezwykłej butelce z fikuśnym koreczkiem/kubeczkiem.
              >
              Ustalmy może, jaka jest definicja zwykłej wody i czym się różni od niezwykłej.
        • basiastel Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:20
          Chyba zawsze tak było, bo jakieś 30 lat temu przeżyłam tam szok, że coca-cola jest tańsza od wody mineralnej. U nas wtedy woda mineralna była bardzo tania, w przeciwieństwie do coli.
          • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 20:50
            ale czekaj, woda mineralna to nie to samo co odwrócona osmoza.
    • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:57
      są wody i wody, Perrier czy inne importowane z górskich źródeł w Europie zawsze będzie droższy od ścieku z cukrem.
      • chlodne_dlonie Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:58
        ..czyli zwykła H2O jednak tańsza od odrdzewiaczy..? wink
        • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:59
          Nie do końca rozumiesz słowo pisane, co?
          • chlodne_dlonie Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:03
            A ty?
            • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:06
              No przecież wyraźnie napisała. Nie wiem co to za bzdury z tą drogą wodą…28 pack, półlitrowych wód- $5.
              • mysiulek08 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:51
                ale to jest butelkowana kranowka
                • schiraz Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:01
                  Piję kranówkę od urodzenia, moje dzieci też (no dobra, przez pierwszy rok życia im przegotowywałam), żyję. Ale wiem, że twój post był ironiczny wiec piszę tylko, żeby zaznaczyć, że są ludzie, którzy nie umrą z powodu szczepienia na covid ale z powodu picia kranówki wink
                • ichi51e Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:39
                  która? córę czy fiji?
    • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:57
      Jest to mozliwe. Napewno na Manhattanie. W sarbucks napewno woda w butelce wychodzi drozej niz prodult kawopodobny z mlekiem i syropem kukurydzianym.
      Czy jest tak w innych miejscach to nie wiem, bo jednego i drugiego nie kupuje. Moge zajsc do sklepu za kilka h i wrzucic foto.
      • chlodne_dlonie Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:59
        Oo, to byłoby coś - poproszę dokumentacyjnie, jeśli to nie kłopot wink
        • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:02
          Idź sobie w Polsce na kebaba i zapiekankę, zamów do tego butelkę wody i napisz nam tu ile kosztowała. Oraz wrzuć rachunek za wodę.
          • chlodne_dlonie Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:06
            Co do zasady, to jednak woda w PL jest tańsza niż 'soki' czy inne napoje słodzone. O złotówkę np ale j e d n a k tańsza, stąd moje zdziwienie. Piszesz z USA, jak rozumiem, jednorazOwo wink ?
            • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:08
              Co do zasady, to jednak nie. Butelka wody kupowana przy zapiekance kosztuje z 5 złotych, butelka wody kupowana przy hamburgerze kosztuje z dolara.
            • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:12
              nie możesz porównywać cen w USA i cen w Polsce w ten sposób, ze przeliczasz cenę z dolarów na złotówki. Raczej - ile butelek wody może sobie kupić za godzinę pracy ktoś mające średnie zarobki w USA, a ile w Polsce?
            • memphis90 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:17
              W juesej jest za darmo... Ale jeśli zamówisz "produkt alkalizowany, że specjalnie dodanymi mikroelementami i jonami dostosowanymi specjalnie dla sportowców " - to raczej nie zapłacisz jak za soczek tymbarka...
            • hanusinamama Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:27
              Ale juz ta drożdza woda bedzie droższa. Zobacz ze tam ta butelka jest nawet inna ...pewnie za to sie płaci
          • triismegistos Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:05
            Kupowałam jakiś czas temu w barze w IMAX butelkę wody i kinleya, kinley był o dwa złote tańszy...
        • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:07
          i dla ciebie naprawdę jest jakimś dziwem ekonomicznym, ze lokal zarabiający na kawie ma ceny tak skalkulowane, żeby klienci raczej kupowali kawę a nie wodę?
        • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:22
          Pierwsze zdjecie jest z pobliskiego sklepu. Litrowe butelki. Bylo wiecej , ale nie bylo cen
          • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:23
            a tutaj ceny z Manhattanu. Znajomy mi przeslal. Na pierwszym zdjeciu mala butelka. Pewnie pol lita?
            • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:29
              Ale tak samo możemy wkleić ceny z małych delikatesów w Warszawie, w Tel Avivie, Paryżu , Londynie i Malibu- wszystkie będą zawrotne. Ja wkleiłam cenę ze zwykłego sklepu na przedmieściach dużego miasta. Zgrzewka prawie każdej wody to $5.
              • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:33
                No i co? Oczywista oczywistosc. Po co o tym pisac, skoro podalam miesce ,w ktorym zdecie bylo robione?
                • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:36
                  No właśnie, no i co? Co te Twoje zdjęcia mają udowodnić, jaką tezę potwierdzić? Że woda jest horrendalnie droga w USA? Nie jest.
                  • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:41
                    Co moga? Np to, ze wyzywajace od idiotek same idiotkami sie okazaly.

Mam nie wrzucac zdjec z New York, bo ceny butelkowanej wody sa wyzsze niz na wsi amerykanskiej??
                    • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:44
                      Nie wiem, kto Cię zwyzywał od idiotek, ale jeśli 15 osób nazywa Cię koniem, to powinnaś sprawdzić, czy jesteś dobrze podkuta…Czy jak to tam leciało…
                • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:41
                  bo porównywanie cen różnych produktów z różnych miejsc mija się z celem, to już równie dobrze możesz porównać cenę wina w knajpie z ceną samochodu u dealera, tylko nie bardzo wiem, po xuj.
                  A nawet jak to jest ta sama kategoria produktu i ten sam sklep, to można tak dobrać zdjęcia żeby udowodnić do się chce.
                  • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:51
                    Pytanie w poscie startowym " prawda to?"
                    Moja odp " Jest to mozliwe." I to udowodnilam.
                    • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:59
                      Czyli ja tak samo udowodnię, że w Polsce woda jest droższa od coca-coli. Proszę bardzo :
                      • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:01
                        Zapomniałam o zdjęciach, litr wody 5 zł, litr coli 3 zł coś tam.
                    • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:04
                      Na tej samej zasadzie ja udowodniłam, że wino w USA jest droższe od samochodów.
                      • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:10
                        No, a ja zaraz udowodnię, że coca- cola w Polsce jest droższa niż domy we Włoszech.🤷‍♀️
      • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:08
        Oczywiście, jeśli pójdziesz do Starbucksa i zamówisz butelkę wody zapłacisz $5, w sklepie za $5, kupisz cała zgrzewkę. Tak jak wszędzie na świecie.
        • chlodne_dlonie Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:14
          To jest zrozumiałe dla każdego. Spokojnie. Pytanie brzmi czy W SKLEPIE rzeczywiście woda (zwykła, nie w szklanej butelce, ani nie czerpana ze źródeł szamana wink ) jest droższa niż goooofno typu soft drink z kg cukru..
          • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:16
            Wkleiłam Ci wyżej foto zwykłej wody i jej ceny.
            • chlodne_dlonie Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:22
              Thx!
          • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:16
            Magdallenac ci wrzuciła screen z ceny sklepowej. Jakie jest pytanie?
      • m_incubo Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:49
        Nie ma takiego słowa, "napewno".
        • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:52
          Może jej się z naprawdę pomyliło.🤷‍♀️
    • tanebo001 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 15:58
      A ile jest wody w butelce wody? klimat.rp.pl/rachunek-sumienia/art17072011-sprawdzamy-oto-ekologiczny-koszt-produkcji-butelki-coli
      • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:53
        tanebo dzieki za link z " na zywo".
    • memphis90 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:07
      Niunia z tictoka jest idiotką i tyle...
      1. Półkę niżej ma promke "2 wody za 3$".
      2. Czuje się lepsza, bo fala sobie wmowic, że trzeba pić wodę z plastikowej butelki, tymczasem głupi Amerykanie powszechnie piją za darmo kranowkę - "takie rzeczy tylko w Ameryce", nieprawdaz...?
      3. Wybrała z polki produkt "Ultra-purified and enhanced with electrolytes and minerals, Core Hydration has the balanced pH uniquely designed for an active lifestyle" i dziwi się, że drożej niż butelkowana kranowa z cukrem...
      • ritual2019 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:15
        Dokladnie tak. Ale co niektore idiotki z forum podlapaly temat i maja ucieche.
      • ulla_cebulla Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:16
        Dokładnie, poza tym w USA w każdej restauracji dostajesz karafkę z wodą, zupełnie za darmo i możesz poprzestać na tym napoju. Tylko, że to jest raczej zdatna do picia kranówka, a nie dziewiczy nektar z alpejskich lodowców.
        • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:24
          nie jest zdatna. Trzeba byc zdesperowanym zeby to pic.
          • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:28
            Przekażę mojemu dziecku, które od 8 lat po kilka litrów kranówy dziennie pija. W nocy sprawdzę, czy nie swieci.
            • bi_scotti Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:37
              Tylko 8? big_grin Moze zacznie swiecic po 18? Ja jeszcze nie swiece (way over 30 years wink) ale ja jestem "stary, przedwojenny material" wiec moze dlatego - ta mlodsza generation (delikatniejsza, more sphisticated) moze swiecic szybciej - pay attention tongue_out
              BTW, pijalam i pijam kranowe w PL, wciaz nie swiece wiec juz sama nie wiem - maybe ... just maybe ... jestem jakis Reptilian albo inny Alien? Who knows surprised Cheers.
              • memphis90 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:39
                Bez mikroplastiku z butli żadna woda dobra nie jest!
            • myelegans Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:49
              Nie pamietam kiedy ostatni raz kupilam wode z butelce plastikowej, zawsze nosimy wlasne termosiki, szczegolnie przydatne na lotniskach. Po przejsciu przez security mozna zaraz napelnic przy fontannie.

w domu od zawsze pijemy kranowe, niefiltrowana, w Polsce jak jestem tez pije kranowek i zawsze prosze w restauracjach o wode z kranu z kostka lodu i zazwyczaj musze powtorzyc. Wogole nie lubie tego kupowania wody w restauracji na butelki. Tak jest w calej Europie i bardzo mnie to irytuje.
              Wogole obserwuje trend noszenia ze soba wielorazowych butelek z woda... glownie wsrod mlodziezy....
          • dh15 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:10
            Bardziej niezdrowe od kranówy są kostki lodu do niej dosypywane, pracownikom nie chce się myć albo źle myją kostkarki, które zamieniają się w wylęgarnie bakterii. Taka afera wybuchła ostatnio w mojej miejscowości podczas inspekcji, chodziło o drogą restaurację.
            • srubokretka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:28
              O tak. Lod to najwieksze obrzydlistwo.
            • mrs.solis Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 18.11.21, 00:19
              OMG widzialam na tik toku goscia, ktory naprawia te maszyny. Jak na jednym filmiku zobaczylam wode w pojemniku, z ktorej robi sie lod to myslalam, ze zwymiotuje w lozku. Nie jestem zbyt obrzydliwa, ale po tym co zobaczylam to chyba faktycznie nie bede nigdy pila niczego z lodem nieznanego pochodzenia.
    • geez_louise Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:45
      A jakie te Amerykany gupie.

Mają w knajpach darmową kranówę do posiłków, często darmowe dolewki kawy z ekspresu przelewowego, tanie dzbanki z napojami gazowanymi lub piwem w knajpach, w wielu miejscach publicznych krany z wodą pitną.

Granie ceną aby towar wydawał się luksusowy jest wszędzie, np. u nas kiedyś piwo Corona było drogim rarytasem, a w USAto jedno z najtańszych piw.

Fenomen starbucksa jest wszędzie, ludzie wydają na kubełki ulepków znaczące części swoich zarobków.
      • geez_louise Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 16:48
        Zapomniałam o mleku dla dzieci. W Polsce kilka lat musiałam robić dziwne i często drogie akcje, żeby dzieciak dostał szklankę mleka do pizzy. I ile było przewracania oczami. W następnym wcieleniu będę mieszkać w USA.
        • ichi51e Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 19:36
          zaprawdę jakiez to dziwne ze nie chcieli ci podać czegoś czego w karcie nie maja!
    • biala_ladecka Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:08
      Bardzo dobrze, ten plastikowy szajs powinien kosztować tyle, żeby nikomu nie opłacało się tego kupować.
    • daniela34 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:30
      W tym artykule najbardziej mnie szokuje, że w USA cena kupuje napoje kolorowe. Po co cenie napoje? Czy cena pije?

"kupując dwie dwulitrowe butelki popularnych napojów kolorowych ich łączna cena wynosiła dokładnie 3 dolary, co wywołało u kobiety spore zdziwienie"
      • magdallenac Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:39
        To jest Ameryka Danielo, tutaj marzenia się spełniają i nic człowieka nie powinno dziwić, nawet kupująca cena. Ani tym bardziej sprzedająca cena.😂
        • daniela34 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:55
          American dream
          • jednoraz0w0 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:35
            no nie wiem czy to taki dream, skoro wynosiła stamtąd dokładnie trzy dolary (haracz za ochronę brała? to mało trochę)
            • daniela34 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 19:38
              3 $ i ani centa więcej. Tyle wynosiła. Kupując przy okazji butelki.
      • bi_scotti Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:56
        daniela34 napisała:

> W tym artykule najbardziej mnie szokuje, że w USA cena kupuje napoje kolorowe.
        > Po co cenie napoje? Czy cena pije?

Oh, jakas Ty niedzisiejsza - piekna imie Cena nadane dziecku przez mame Monete i tate Banknota - don't you know? Przypomnial mi sie episode Seinfeld, w ktorym George przezywal imiona Seven & Soda big_grin Cheers.
        • daniela34 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:04
          Faktycznie, głupia ja
    • ichi51e Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 17:37
      ale co w tym dziwnego? to są pewnie jakieś wody mineralne albo przetworzone (czyli demineralizowane i mineralizowane) albo ze źródeł mineralnych. Serio ktoś myśli ze jak woda to z kranu i za darmo?
    • eliszka25 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:33
      O matko, ale afera. Łaska odkryła, że w sklepach są drogie wody 🤦🏼‍♀️. No są, pewnie wszędzie na świecie są. Jak pójdę do najbliższego marketu, to też mogę napstrykać takich fotek. Te najdroższe „luksusowe” wody kosztują nawet i 10 CHF za pół litra. To nie tylko colę, ale nawet wino można taniej kupić!
      • eliszka25 Re: ..e-mamy z USA, potwierdzacie..?? 17.11.21, 18:34
        Laska, nie łaska 😄

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka