Dodaj do ulubionych

Bezwarunkowa akceptacja

25.11.21, 09:35
Co jest złego czy zaburzonego w chęci bycia bezwarunkowo akceptowanym i poczucia bycia ważnym dla partnera?Ktoś mi zasugerował że to jest charakterystyczne dla zaburzeń narcystycznych i niskiego poczucia wartości. Dlaczego?
Obserwuj wątek
    • azealia_banks Re: Bezwarunkowa akceptacja 25.11.21, 09:37
      Co to znaczy bezwarunkowo?
      Czy Ty starasz się nad sobą pracować, traktujesz partnera z szacunkiem, czy może jesteś wobec niego toksyczna i wymagasz bezwarunkowej akceptacji przemocy?

Akceptujemy bezwarunkowo cechy wrodzone, niezależne od człowieka.
      Nie akceptujemy bezwarunkowo zachowań.
      • fioletowa01 Re: Bezwarunkowa akceptacja 25.11.21, 09:47
        Nie, chodzi raczej o to aby nie musieć spełniać jakiś wymyślonych wyśrubowanych kryteriów po prostu być akceptowanym i przyjętym, ja nie mam na myśli akceptacji toksycznych zachowań.
        Podobno chęć bycia akceptowanym bezwarunkowo jest narcystyczne, a ja myślałam że wszyscy chcą być akceptowani i bezwarunkowo przyjęci?
        • jdylag75 Re: Bezwarunkowa akceptacja 25.11.21, 10:20
          Niestety sama sobie przeczysz: " ja nie mam na myśli akceptacji toksycznych zachowań."
          Jesli bezwarunkowo to bezwarunkowo.
          "a ja myślałam że wszyscy chcą być akceptowani i bezwarunkowo przyjęci?" w sumie nie wiadomo o co chodzi, nawet rodzice, którzy kochają bewarunkowo nie są wzgledem dzieci bezkrytyczni.
    • iziula11 Re: Bezwarunkowa akceptacja 25.11.21, 09:43
      No nie wiem ale moja kotka wymaga takiej bezwarunkowej miłości i oddania. I uważa się za najważniejszą.

A trochę poważniej: ja tak kocham moje dzieci
      Bezwarunkowo,z pełną akceptacją i są dla mnie najważniejsze.
      Ale...
      To nie oznacza,że nie mówię im że pewnych zachowań nie toleruję,że nie mówię NIE, że pozwalam się źle traktować itp.
      Granice są b.wazne i nie oznaczają braku akceptacji i miłości.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka