Dodaj do ulubionych

Informacje z placówki

28.11.21, 11:23
Czy jako rodzice dzieci uczęszczających do różnych placówek i na zajęcia, oczekujecie informacji o tym, czy w placówce wykryto zakażenia u pracowników/uczestników zajęć i kwarantannach, które nie dotyczą bezpośrednio waszych dzieci?
Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: Informacje z placówki 28.11.21, 13:12
     Pewnie kuratorium. W zeszłym roku na stronie szkół było info które klasy są na kwarantannie a lokalne serwisy informowały że np. zarazona jest Pani od plastyki ktora uczyła w takiej i takiej szkole a w takim i takim przedszkolu tyle gup na kwarantannie a zlobek ten i ten zamkniety calkiemz uwagi na zakaxenia personelu.Teraz podaja tylko ilosc szkol/klas/uczniiw w województwie i jak wypowiada się jakiś dyrektor to anonimowo zaznaczajac że nie może podawać takich informacji ile klas i ktora placówka.
      • wapaha Re: Informacje z placówki 28.11.21, 13:27
       Myślę, że nie tyle zapobieganie panice, tylko że po prostu przypadków jest TAK DUŻO, że cięzko jest to po prostu ogarnąć na bieżąco - za dużo roboty, konieczności podawania stanu aktualnego ( bo skoro już się zacznie to trzeba to robić rzetelnie a nie widze jakoś aktualizowania informacji co kilka godzin)
      • slonko1335 Re: Informacje z placówki 28.11.21, 13:46
       Nie wiem. Niektórzy powoluja się na rodo lub zakaz nie konkretyzujac od kogo a niektóre placówki w swoich aktualnościach wrzucają informacje o kwarantannie czy zdalnych dla rodziców, więc śledząc strony konkretnych szkół można coś tam wyciągnąć ale w większości szkół nie ma żadnych oficjalnych informacji . O kwarantannach w szkołach moich dzieci dowiaduje się od sąsiadów lub od nich przypadkowo. Żadna że szkół nie informuje oficjalnie, na stronie nie ma wzmianki.
  • mia_mia Re: Informacje z placówki 28.11.21, 11:37
   U nas podają informację, które klasy idą na kwarantannę i czy z powodu choroby ucznia czy nauczyciela. Moim zdaniem to wystarczy.
   Jest to jakaś wskazówka czy aktualnie jest lepiej czy gorzej, u nas w sumie teraz nieźle i to uspokaja, ale wiadomo, że w każdej chwili to się może zmienić.
  • lauren6 Re: Informacje z placówki 28.11.21, 11:47
   Mam trójkę dzieci, każde w innej placówce. Oczekuję, że będą wysyłać mi wiadomości dotyczące spraw moich dzieci, a nie będą zawalać spamem. Nie interesuje mnie, że pani Jadzia z sekretariatu kichnęła i okazało się, że to korona.
  • extereso Re: Informacje z placówki 28.11.21, 13:21
   Nie. Jeśli młody będzie miał iść na kwarantannę, to informacje dostanę. A to że zachorowała mama Tosi i Szymek i pan od geografii, tylko niepotrzebny chaos wprowadza, na nic to niepotrzebne.
  • little_fish Re: Informacje z placówki 28.11.21, 17:14
   Ok, widzę, że większość z was nie jest zainteresowana takimi informacjami. Rozumiem, że pewnie dzieci szczepione i nie boicie się niespodziewanej kwaranny np po zajęciach w szkole językowej, która to kwaranna zablokuje wam wyjazd czy wizytę lekarską.
   • nimaletko Re: Informacje z placówki 28.11.21, 17:33
    little_fish napisała:

    > Ok, widzę, że większość z was nie jest zainteresowana takimi informacjami. Rozu
    > miem, że pewnie dzieci szczepione i nie boicie się niespodziewanej kwaranny np
    > po zajęciach w szkole językowej, która to kwaranna zablokuje wam wyjazd czy wiz
    > ytę lekarską.

    Zaraz zaraz, pisałaś przecież, że są to kwarantanny, które nie dotyczą naszych dzieci.
    To w jaki sposób miałoby nam to uniemożliwić wyjazd?
    Co mnie obchodzi np kwarantanna w szkole tańca, która obejmuje grupę tańca współczesnego z panią X, skoro moja córka chodzi do grupy tańca nowoczesnego z panią Y?
    Jeśli córka miałaby kontakt z chorą panią X lub z chorym dzieckiem z jej grupy, to od razu trafiłaby na kwarantannę. Skoro nie trafiła, to znaczy, że kontaktu nie było.
    Czym mam się więc przejmować?
    • little_fish Re: Informacje z placówki 28.11.21, 17:41
     Wiesz, jeżeli 50% dzieci szkoły tańca objęła kwarantanna z powodu kontaktu z zarażonym nauczycielem, to jest całkiem możliwe, że w następnym tygodniu kolejny nauczyciel będzie pozytywny. Ja w takiej sytuacji bym rozważała czy odpuścić jedne zajęcia w szkole czy zaryzykować tygodniowy wyjazd lub zabieg medyczny.
     • nimaletko Re: Informacje z placówki 28.11.21, 17:51
      To jest tylko gdybanie, nic więcej.
      A ja dla własnego spokoju ducha wolę nie gdybać i martwić się tylko tymi problemami, które mnie dotyczą.
      Równie dobrze mogę założyć, że córka może się zarazić wszędzie, gdzie bywa i jeśli tak bardzo zależy mi na wyjeździe, rezygnujemy na chwilę ze wszystkich zajęć.
      Wolę to niż ciągły napływ informacji - mam już serdecznie dość tego wzmożenia covidowego.
     • slonko1335 Re: Informacje z placówki 28.11.21, 17:57
      Ale widzisz co sie teraz dzieje i dziecko moze zarazic sie w dowolnym miejscu przeciez. Żeby nie się na pewno musiałoby z domu nie wychodzić razem z domownikami. To że nie pójdzie tylko do szkoły tańca nie oznacza że nie zarazi się w szkole.
       • slonko1335 Re: Informacje z placówki 28.11.21, 18:30
        No ale to dotyczy też kwarantanny, równie dobrze może wpaść w kwarantannę po kontakcie w szkole lub z sąsiadem. Moja przed egzaminem siedziala w domu lub spotykała się tylko z osobami co do których mialam pewność że ewentualne zgłoszenie do sanepidu uzgodnia najpierw że mną.
       • pyza-wedrowniczka Re: Informacje z placówki 28.11.21, 18:37
        Miejsc, gdzie się może zarazić/wpaść w kwarantannę jest mnóstwo. I można zrezygnować ze szkoły tańca, bo sąsiednia grupa chora, a załapać się na kwarantannę na angielskim, gdzie od 4 miesięcy u nikogo nie wykryto i to pierwszy raz...

        Prawdopodobieństwo jest wszędzie. My żyjemy jak najbardziej normalnie, jak się da. Bo ile można się izolować, unikać różnych miejsc, chować w domu? Już 1,5 roku minęło i końca nie widać.

        Gdybym miała egzamin/zabieg, który nie jest możliwy do przesunięcia, to bym się zamknęła w domu i nie chodziła nigdzie, więc wtedy też informacja o chorych w innych grupach byłaby mi zbędna.
         • nimaletko Re: Informacje z placówki 28.11.21, 18:53
          No ja właśnie uważam, że trochę bez sensu. Bez urazy. wink
          Bo brak stwierdzonego ogniska nie daje w tej chwili żadnej gwarancji.
          Więc gdy absolutnie nie mogę sobie pozwolić na kwarantannę dziecka, robię tymczasowy areszt domowy. wink
          Poza tym żyjemy normalnie (na ile się da w tych czasach...).
          • little_fish Re: Informacje z placówki 28.11.21, 19:07
           Znaczy ja w tej chwili nie rozkminiam w ogóle, dzieci zaszczepione i tyle. Planów "nieodwołalnych" też nie mamy więc jakby to bez znaczenia. Ale ponieważ u mnie w placówce się trochę rozchulało i dostaliśmy informację, żeby zawiadomić rodziców, to się zastawiam jak ludzie do takich informacji podchodzą.
   • slonko1335 Re: Informacje z placówki 28.11.21, 17:43
    Jeżeli te zachorowania nie dotyczą bezpośrednio mojego dziecka to czemu miałoby wylądować na kwarantannie lub nauce zdalnej? Nie jest mi kompletnie do niczego potrzebna informacja że w 7a do ktorej nie chodzi moj syn jest uczeń chory na covid albo zarazil się nauczyciel od edb ktorego nie ma moje dziecko.
  • nimaletko Re: Informacje z placówki 28.11.21, 17:22
   Nie, bez przesady, po co mi taka informacja?
   Interesują mnie tylko kwarantanny, które dotyczą mojego dziecka.

   A szkoła mojej córki nawet w tej kwestii nie udziela sensownych informacji - kierując klasę na naukę zdalną, nie podaje kto zachorował (rodo zapewne).
   W związku z tym nie wiadomo które dzieci podlegają kwarantannie, a które nie.
   Ostatnio na kwarantannie były tylko dzieci chodzące na religię, ale o tym, że chora jest akurat katechetka, dowiedzieliśmy się pocztą pantoflową.
   Gdyby było oficjalnie wiadomo kto chory, rodzice od razu wiedzieliby które dzieciaki wpadną w kwarantannę, a które nie (sanepid zaczął dzwonić dopiero następnego dnia i z tego co wiem, do niektórych zainteresowanych nie zadzwonił w ogóle). Rodzice na grupie FB rozkminiali czy puszczać dzieciaki na zajęcia dodatkowe czy nie.
   Ja córkę puściłam, zakładając, że ta nieoficjalna informacja o chorobie katechetki jest prawdziwa, a córka na religię nie chodzi. No ale pewności nie miałam.
  • kornelia_sowa1 Re: Informacje z placówki 28.11.21, 17:58
   A po co mi to?

   W klasie syna chodza zaszczepione dzieci, które w domu mają osoby z pełnoobjawowym covidem.
   Zaszczepieni chorują, roznoszą, ale chodzić mogą wedle prawa, to co mi da ta wiedza?
   Covid jest wszędzie dookoła- roznoszą go zaszczepieni i niezaszczepieni- ci pierwsi legalnie i trzeba z tym jakoś funkcjonować
  • zurekgirl Re: Informacje z placówki 28.11.21, 19:14
   Nie, interesuje mnie tylko, jezeli osoba zakazona przebywala z moim dzieckiem w jednej sali dluzej niz 15 minut. Jesli sala duza i wietrzona, nie panikuje, robie LFT dziecku. Jesli w dusznej sali kaslal na niego kolega z lawki, testuje codziennie LFT a w przypadku objawow sie nie zastanawiam, tylko zabieram na PCR.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka