Dodaj do ulubionych

Płód bez czaszki

04.12.21, 17:47
Nawet nie wiem jaki dać do tego komentarz 😕 chyba tylko "bestialstwo" jest adekwatnym określeniem.
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27875078,ordo-iuris-chwali-sie-uratowaniem-dziecka-bez-czaszki-prawniczka.html
Przywrócenie pełnego prawa do aborcji to jedyne normalne rozwiązanie. Niestety w obecnej rzeczywistości i przy skali wyprania mózgów pokoleń wyrosłych na tzw. "kompromisie" - raczej niemożliwe.
Obserwuj wątek
  • melisananosferatu Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 17:52
   W 'nazwiska hanby' jest o tym cala odnoga. Lacznie z rewelacjami dramatiki,ze w Polsce bez problemu mozesz usunac plod z wada letalna bo to pozostaje w gestii ginekologa a nie,ze pseudotrybunal to zaklepal. I,ze feministki chca prawa do aborcji nie po to zeby bronic kobiety tylko zeby dokopac pisowi.
  • angazetka Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 17:53
   I ta "błaha" depresja... Noż krrrrwa, sami urodźcie se dziecko, które umrze chwilę po porodzie. Innych do tego nie zmuszajcie, bo - uwaga - dla ludzi z sercem jest to cierpienie.
    • jeste_m_sobie Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 22:39
     Jedno i drugie prawda. Zaburzenia psychotyczne i myśli samobójcze występują w ciężkich epizodach depresji. Naprawdę słowo "depresja" jest pojemne - z medycznego punktu widzenia - i obejmuje też bardzo ciężkie stany.
   • riskylea Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 09:35
    Pan Kwaśniewski i jego żona tak właśnie postąpili - ona urodziła chore dziecko, które zmarło niedługo po porodzie:
    m.niedziela.pl/artykul/60186/Prezes-Ordo-Iuris-o-swoim-bolesnym
    • lauren6 Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 10:01
     Kolejne kłamstwo anty choice. Kwaśniewskim płód obumarł w ciąży. Z resztą chyba nie miał wady letalnej, skoro szukali ośrodka, który wykonuje operacje serca u noworodków. Przez grzeczność już nie napiszę co sądzę o wykorzystywaniu wizerunku własnego płodu do propagandy antyaborcyjnej.
     • dramatika Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 10:17
      lauren6 napisała:

      > Przez grzeczność już nie napiszę co sądzę o wykorzystywaniu wizeru
      > nku własnego płodu

      Już nie bądź taka rewolucyjnie nadgorliwa z tym "płodem". Wy zdaje się uważacie, że macica jest magiczną granicą i poza nią to już jest dziecko, a nie płód.
     • spirit_of_africa Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 11:15
      W ogóle te wypociny Kwaśniewskiego o tym jak to każdemu z ich synów przypisywano wady w ciąży i zachęcano do aborcji. Jasne. Już wierze, ze żona ultra katola chodzi do ginekologa, który zachęca do aborcji.
      • lauren6 Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 12:16
       Najlepsze, że ona udzielała się na jakiś pro lajferskich grupach i przechwalała tam, że chodzi tylko do ginekologów z sumieniem, którzy nigdy nie zaproponują jej tabletek antykoncepcyjnych. I to właśnie ci sumienni lekarze kazali jej skrobać zdrowe ciąże, bez potwierdzonych wad genetycznych 😂😂😂

       Wiecie, środowiska anty choice to tacy debile, że łykają te wyssane z palca bzdury jak młode pelikany.
   • elinborg Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:02
    W całym tym obłąkanym tekście nie ma słowa o tym, jakie to "dziecko" uratowali. Za to dużo o tym, że zdrowie psychiczne to fanaberie. Zresztą takiej wykładni trzyma się mocno forumowy mordojurek dramatyś ( w wątku "nazwiska hańby").
  • alicia033 Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 17:56
   default napisała:

   > Niestety w obecnej rzeczywistości i przy skali wyprania mózgów pokoleń wyrosłych na tzw.
   > "kompromisie" - raczej niemożliwe.

   Raczej wręcz przeciwnie:
   www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8291619,aborcja-w-polsce-sondaz-mlodzi-zlagodzenie-zaostrzenie.html
  • woman_in_love Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 17:59
   Sama sobie winna. Mogła pojechać za granicę. Ale nie! Woli dymić i pyszczyć. I po co to komu?

   A tak przy okazji, czy pomyślał ktoś o tej biednej sprzątaczce, która musialaby potem wysprzątać krew i flaki z podłogi po aborcji? Na pewno nie. Liberalne feministki od siedmiu boleści, które nie szanują pracy innych.
  • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:01
   Znalazłyśmy jej już lepszy szpital w Polsce, jutro pacjentka dostanie taką opiekę, na jaką zasługuje

   Ale jak to, przecież podobno w Polsce PiS nakazał rodzenie "potworków".
     • angazetka Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:11
      Ale czaisz, że tu będzie aborcja z innego paragrafu i że lekarze ze szpitala w Białymstoku nie uznali depresji kobiety, która wie, że urodzi dziecko, które za moment krrrwa umrze, za coś poważnego?
      Nie, nie czaisz. Nie masz mózgu ani serca.
      • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:21
       angazetka napisała:

       > Ale czaisz, że tu będzie aborcja z innego paragrafu

       Będzie dokładnie z tego samego paragrafu - zagrożenie zdrowia kobiety. Po prostu lekarze mają prawo do własnej oceny czy w danym przypadku zagrożenie występuje, czy nie występuje. Dlatego lekarz w jednym szpitalu odmówi aborcji, a w innym nie odmówi. Wyrok TK ma tu znaczenie zupełnie inne niż insynuują to aborcjonistki - wyrok TK nie zakazał aborcji płodów z wadami letalnymi, a jedynie wyeliminował automat aborcyjny, decyzję pozostawiając poszczególnym lekarzom.
       No ale to słabo wygląda na transparentach.
       • sumire Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:29
        Lekarze mają prawo do oceny. Zyeby z Ordo Iuris - nie mają. Wyjaśnij nam proszę, co to ma qrwa być, że fundamentalistyczna organizacja religijna doradza lekarzom w sprawach zdrowia i życia innych ludzi.
        • sumire Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:30
         A, przy czym i lekarzy dotyczy to do pewnego stopnia, bo są sprawy czysto zerojedynkowe, w których nie ma mowy o ocenie, ponieważ sytuacja jest oczywista. Tu mamy do czynienia z taką właśnie sytuacją.
        • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:40
         sumire napisała:

         > Lekarze mają prawo do oceny. Zyeby z Ordo Iuris - nie mają. Wyjaśnij nam proszę
         > , co to ma qrwa być, że fundamentalistyczna organizacja religijna doradza lekar
         > zom w sprawach zdrowia i życia innych ludzi.

         To jest jeszcze wolny kraj - można mieć kancelarię prawną działającą formalnie jako fundacja, która wydaje różne opinie prawne. Pocieszę cię, że opinie prawne Ordo Iuris nie są źródłem prawa w Polsce, więc możesz zluzować z tą histerią.
         • sumire Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:07
          dramatika napisał(a):

          > Pocieszę cię, że opinie prawne
          > Ordo Iuris nie są źródłem prawa w Polsce, więc możesz zluzować z tą histerią.

          Byłobyś bardziej przekonujące w swoim cynicznym pyerdoleniu, gdyby nie to, że Ordo Iuris coraz mocniej się rozpycha w polskiej rzeczywistości. Tak biedactwa nie mają na nic wpływu, że co chwila jakaś ich "opinia" komuś przysparza realnych problemów.
           • sumire Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:26
            Chcesz dramatik zaprzeczyć temu, że są w polskim parlamencie i rządzie osoby powiązane z Ordo Iuris? A może już zapomniałeś, jak przesłuchiwali studentów na UŚ, bo im podpadli? A może nie wiesz, że pierdzielisz swoje katotalibańskie kocopoły w wątku, którego nie byłoby, gdyby nie Ordo Iuris doradzające lekarzom?
            Tak że tego, spadaj stąd wreszcie na jakieś forum dla prawilnych kretynów, których sensem życia jest urządzanie go innym. Na pewno takie są.
            • melisananosferatu Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:31
             No pisze wlasnie, ze wielodzietni. Te wszystkie infantylne kretynki odmawiajace roze i koronki bo stary woli gapic sue w tv niz je porzadnie puknac, te ich 'swiadectwa',ze mialam zatwardzenie ale ofiarowalam swoje jelito najswietszej Rucie z Golinska i, alleluja, dzis zdefekowalam wiec pambu istnieje, to ich cale zdewocenie, te ich dzieciatka mordowane. Oesu...jakie to denne i niskie.
          • melisananosferatu Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:15
           No...OI w ogole nie ma powiazan z dzierzawskim i godek, nic a nic. A to, ze zonka- dymna-zaslonka bosaka, ktory jest w oi , a ktory glosowal przeciw odrzuceniu tego religijnego g...na w sejmie to tez przypadek. Przypadkiem godek i jej maz maja powiazania z ruskimi,nie? Z tymi glodnymi kawalkami to niech dramatyk w...la na wielodzietnych, tam 99% to wlasnie takie infantylne polmozgi.
        • tanebo001 Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:43
         Ciekawe jak będziecie śpiewać gdy lekarze będą mieli prawo do oceny czy mają zrobić wam przeszczep. Pamiętam jeszcze że kiedyś katolicy mieli wątpliwości moralne...
       • asia.sthm Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:29
        > Będzie dokładnie z tego samego paragrafu - zagrożenie zdrowia kobiety.

        Dramatisiu przyznaj ty sie wreszcie ilu aborcji w Polsce ostatnio dokonalos. Jak widac jestes tak obcykana w temacie z praktycznej strony, ze gwarantowanie masz bogate doswiadczenie.
        Kawe na lawe, przyznaj sie!
       • manon.lescaut4 Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:35
        Automat? Jaki kur.wa automat? Przypomnij może kiedy Chazan wypłynął na pierwsze strony gazet zmuszając pacjentkę do urodzenia dziecka z ta właśnie wada. Jak nie pamiętasz, to ci rozjaśnie: 2014. Twoi idole z ordo iuris wraz z Bosakiem i Godek dopiero się szkolili.
           • melisananosferatu Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:08
            W ogole to cale pierdololo o 'dzieciatkach', te wszystkie infantylne kretynki, ktore p...la o byciu gotowa na 'przyjecie zycia' i te ich 'swiadectwa'.Jprdl. Zaorac to wszystko w pierony. Fornita, masz, czego chcialas, zradykalizowalam sie.

            Wlasnie przeczytalam post matki ciezko chorego dziecka na fb (jest na dziewuchy dziewuchom) i jak rany, ....
            • triss_merigold6 Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:18
             Dokładnie, ciąża jak ciąża, kobieta powinna decydować czy chce utrzymać, czy ma w tym momencie inne plany. Bez infantylnych bredni o dzieciątkach czy ponoszeniu konsekwencji.
             Qrwa, moje pokolenie wchodząc w dorosłość miało schizy ciążowe, ale było wiadomo, że prywatnie da się załatwić za niewielką kasę. Potem pannom i chłopakom zryło berety, że to jakiś dramat.
             • wapaha Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 11:24
              triss_merigold6 napisała:


              > Qrwa, moje pokolenie wchodząc w dorosłość miało schizy ciążowe, ale było wiadom
              > o, że prywatnie da się załatwić za niewielką kasę. Potem pannom i chłopakom zry
              > ło berety, że to jakiś dramat.

              Te berety zryło im pokolenie które się skrobało "na zyczenie"
              Może fajnie byłoby zauważyć po prostu- że ludzie sa różni, różnie odczuwają i przeżywają a jazda hormonalna w tę ( ciąża ) i nazad ( brak ciąży ) może skończyć się dla psychiki różnie. Przeszłam to sama- i mimo jasno zdefiniowanych zasad moralnych i świadomości miałam jazdę bez trzymanki gdy jednego dnia hormonalnie byłam w 10 tc a drugiego nagle nie-i wszelkie zmiany musiały błyskawicznie się cofnąć. O tym się nie mówi- zupełnie nie wiem dlaczego- dorosły świadomy człowiek sobie powinien poradzić ale młoda osoba , zwłaszcza gdy to pierwsza ciąża a okoliczności zajścia niefajne ( czy to seks po pijaku, czy ons czy ciąza na zakończenie związku czy ciąża w szczycie kariery itp)
              Ogromnym błędem według mnie jest każda skrajność-a w tym przypadku ta którą ty teraz reprezentujesz- a więc totalne bagatelizowanie możliwych skutków psychologicznych zabiegu.
              • triss_merigold6 Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 11:35
               Temu powinno służyć zdjęcie tej całej łzawej otoczki i skupienie się na udzielaniu informacji, że: hormony, różne reakcje są prawidłowe i normalne, można odczuwać żal również po niechcianej ciąży, można odczuwać równocześnie żal i ulgę i to też jest normalne etc. Nie chodzi o bagatelizowanie możliwych skutków psychologicznych tylko uświadomienie, że po zdarzeniu X mogą wystąpić reakcje fizyczne i emocjonalne ABC, co nie zmienia faktu, że wybór i decyzja należą do kobiety.
               • wapaha Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 11:39
                Zgadzam sie z tobą. A jednak nie mówi się o tym W OGÓLE
                Skoro nie mówią o tym same kobiety - w tym ty pisząc o aborcji w ogóle nie zwracasz na to uwagi a właśnie podchodzisz bagatleizująco do problemu a sam fakt, że kobieta moze to przezywać i płakać traktujesz pogardliwie- to co się dziwić że nie ma takiego przekazu ?

                co nie zmienia faktu, że wybór i decyzja należą do kobiety.
                To w ogóle nie powinno podlegać żadnej dyskusji
                Tylko że "wyśmiewanie" "łzawych reakcji"- temu wyborowi nie pomaga
                • triss_merigold6 Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 11:49
                 Nie traktuję pogardliwie faktu, że kobieta może przeżywać, płakać, cierpieć, żałować, że w ogóle doszło do takiej sytuacji. To emocje + reakcje fizjologiczne po spadku hormonów, norma. Niemniej, to nie powinno wpływać na podejmowanie decyzji, to informacja "przez czas x może się pani czuć tak i tak, wynika to z czynników takich i takich, ale to mija". Medialno-propagandowa łzawa otoczka wzmacnia powyższe plus dorzuca poczucie winy, które też wzmacnia.
                 • wapaha Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 11:55
                  triss_merigold6 napisała:

                  > Nie traktuję pogardliwie faktu, że kobieta może przeżywać, płakać, cierpieć, ża
                  > łować, że w ogóle doszło do takiej sytuacji. To emocje + reakcje fizjologiczne
                  > po spadku hormonów, norma.

                  Dobrze, że to napisałaś. Pierwszy raz tak na marginesie.

                  Niemniej, to nie powinno wpływać na podejmowa
                  > nie decyzji, to informacja "przez czas x może się pani czuć tak i tak, wynika t
                  > o z czynników takich i takich, ale to mija".

                  Oczywisćie. I ty tez nigdy o tym nie pisałaś . A trzeba. Z uszanowaniem wszelkich emocji. Bo jak najbardziej jest coś takiego jako "syndrom poaborcyjny"


                  Medialno-propagandowa łzawa otoczk
                  > a wzmacnia powyższe plus dorzuca poczucie winy, które też wzmacnia.

                  To prawda
                  • triss_merigold6 Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 12:03
                   Co do zasady, nie wierzę w coś takiego jak syndrom poaborcyjny u kobiety, która nie została zmuszona do terminacji ciąży. Zmuszona w sensie, tak w ogóle to nawet by chciała urodzić, ale zmusił ją facet albo beznadziejna sytuacja finansowa.
                   Dlaczego o tym nie pisałam wcześniej? Może dlatego, że zakładałam, że to oczywiste - są reakcje fizyczne, są emocjonalne, to mija i tyle, przeczekać, nie rozkminiać.
                   • wapaha Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 12:11
                    triss_merigold6 napisała:

                    > Co do zasady, nie wierzę w coś takiego jak syndrom poaborcyjny u kobiety, która
                    > nie została zmuszona do terminacji ciąży.

                    Jak na ateistkę słowa odnoszące się do wiary są conajmniej dziwne


                    > Dlaczego o tym nie pisałam wcześniej? Może dlatego, że zakładałam, że to oczywi
                    > ste - są reakcje fizyczne, są emocjonalne, to mija i tyle, przeczekać, nie rozk
                    > miniać.

                    Nie, nie zakładałaś. Nie przyszło ci to do głowy po prostu bo zawsze wychodziłaś z punktu - aborcja=problem=aborcja=po problemie. DO tego stopnia, że nawet córkę zawlokłabyś na zabieg bez pytania jej o zdanie. Serio, świadoma szkód które może uczynić aborcja w ciele i w głowie tak lekko byś o tym pisała ?
                    Kłamiesz
                   • lauren6 Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 12:23
                    > nie wierzę w coś takiego jak syndrom poaborcyjny u kobiety, która nie została zmuszona do terminacji ciąży.

                    To jest kolejna konsekwencja zakazu aborcji. W krajach, gdzie zalegalizowano aborcję liczba tych zabiegów spadła m.in. dlatego, że objęte oficjalną pomocą ginekologiczną i psychologiczną kobiety rzadziej decydują się na zabieg pod wpływem przymusu partnera lub rodziny.
                    Anty choice lubią decydować o macicy kobiety, nawet jeśli mówimy o zmuszaniu aborcji.
                    • dramatika Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 16:14
                     fornita111 napisała:

                     > Co do zasady, cos takiego jak "syndrom poaborcyjny" nie istnieje tam, gdzie nie
                     > ma kulturowego prania mozgu.

                     No szit, szerlok. Podobnie tam, gdzie byłoby dozwolone mordowanie się nawzajem, też nikt nie miałby mentalnych oporów, by za drobną nieuprzejmość strzelić komuś między oczy. Tak działa człowiek - bez kultury, rozumianej jako rozwój cywilizacyjny a`ka "pranie mózgu", jest tylko zwierzęciem nastawionym na zaspokajanie fizjologicznych potrzeb i kierującym się tylko biologicznymi instynktami.
                     • fornita111 Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 16:28
                      No taki na przyklad instynkt macierzynski jest biologiczny. Empatia zreszta tez. Ale co ja bede edukowac tluka. Tylko w dzikich kulturach wyksztalcil sie kult plodow. Tak jak i niszczenie zarazy lgbt spiewaniem bogurodzicy big_grin Taka "kultura" to byla dobra w sredniowieczu, teraz juz wypierdalajta smile
                       • triss_merigold6 Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 16:42
                        I dlatego należy do płaczliwości spowodowanej spadkiem poziomu hormonów podchodzic spokojnie, bez dorabiania syndromu ideolo.
                        Poza tym, usuwa się niechciane ciąże, dominujące uczucie to ulga, a nie żałoba. Żałoba może być po poronieniu ciąży chcianej, planowanej, oczekiwanej etc., a nie po załatwieniu problemu.
                        • wapaha Re: Płód bez czaszki 06.12.21, 15:55
                         triss_merigold6 napisała:

                         > I dlatego należy do płaczliwości spowodowanej spadkiem poziomu hormonów podchod
                         > zic spokojnie, bez dorabiania syndromu ideolo.
                         I bez bagatelizowania

                         > Poza tym, usuwa się niechciane ciąże, dominujące uczucie to ulga, a nie żałoba.
                         > Żałoba może być po poronieniu ciąży chcianej, planowanej, oczekiwanej etc., a
                         > nie po załatwieniu problemu.

                         Wyrzut hormonów a potem ich nagły spadek nie jest żałobą
                 • dramatika Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 11:57
                  triss_merigold6 napisała:

                  > Nie traktuję pogardliwie faktu, że kobieta może przeżywać, płakać, cierpieć, ża
                  > łować, że w ogóle doszło do takiej sytuacji.

                  Zabawne jest obserwować jak tracisz rezon i zwyczajowa lapidarność w obliczu oskarżeń o psychopatię i skrajność przekonań. Widać trafiono w samo sedno.
            • dramatika Re: Płód bez czaszki 05.12.21, 00:29
             7katipo napisała:

             > W punkt. Terminologia jest tu niezwykle ważna; nie wolno dać sobie narzucić tej
             > ordujurkowogodkowej.

             Przecież to nie ordojurki narzuciły redaktorom z onetu terminologię "nienarodzone dzieci", tylko ktoś zupełnie inny. Ten ktoś nie będzie się szczypał tak jak ordojurki, że macie prawo do terminacji w przypadku zagrozenia zdrowia i życia i radziłabym się zainteresować kto to taki i dlaczego onet się przed nimi ugina.
          • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:54
           sophia.87 napisała:

           > Sumienie normalnego człowieka kazaloby mu skrócić cierpienie kobiety noszącej w
           > sobie dziecko skazane na śmierć

           Zgoda, ale to nie jest rozmowa o tym co ty uważasz, albo co ja uważam tylko o tym, o co tu w ogóle chodzi. Tyle było wrzasków, że wyrok TK czegoś zakazał a tu prosze, można wykonać w Polsce aborcję ciąży z wadami letalnymi.
           Ja jeszcze ogarniam jakoś, że można łżeć, że wyrok TK zakazał i jednocześnie łżeć, że lekarze nie wykonują takich aborcji, bo to się jakoś logicznie spina. Ale łżeć, że wyrok zakazał i na tym samym wdechu radośnie oznajmiać, że się poszło do innego lekarza, który jednak tę aborcję legalnie wykona - to już jest kompletny mentalny odjazd.
            • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:21
             triss_merigold6 napisała:

             > Wykona ją nie z powodu wad płodu tylko dlatego, że ciężarna ma stany psychotycz
             > ne i chce się zabić.

             A to jakaś różnica jeśli przychodzi do oceny, czy wyrok TK zakazał aborcji ciąż letalnych, czy nie zakazał? Będzie aborcja? Będzie. To o co w ogóle chodzi? Że nie z "własciwych" przyczyn?

             Ja to w ogóle mam podejrzenie graniczące z przekonaniem, że ktoś tu ładnie strollował tę całą fundacyjkę "prokobiecą" i szpital sam się zgłosił z propozycją wykonania tej aborcji, być może nawet po telefonie od Jarka. Przecież właśnie zostały udowodnione jego słowa, że wyrok TK niczego nie zmienił jeśli chodzi o dostępnosc aborcji z przyczyn letalnych wad płodu - poza tym, że została zmieniona formalna podstawa do takiej aborcji, co w praktyce niewiele zmienia.
       • lauren6 Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 20:42
        > Po prostu lekarze mają prawo do własnej oceny czy w danym przypadku zagrożenie występuje, czy nie występuje.

        Ginekolog nie ma prawa podważać opinii psychiatrów. Jeśli psychiatrzy uważają, że ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia psychicznego matki to świętym obowiązkiem ginekologa jest tą ciążę usunąć, a nie wymądrzać się w kwestiach, na których się nie zna.
         • melisananosferatu Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 20:54
          Znow lzesz. Nikt nie chce abortowac 'downow' i zdrowych plodow. Chcace moga sobie rodzic tyle 'downow ' i zdrowych plodow ile macica wytrzyma. Ty nas serio mylisz z tymi idiotkami z wielodzietnych i myslisz, ze my nie wiemy po co wychodzimy na ulice? Po raz ostatni: postulaty SK na temat aborcji sa wszystkim znane.
    • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:24
     angazetka napisała:

     > Bo nakazał. Czego nie rozumiesz w zakazie aborcji ze względu na wady letalne?

     Ciekawe czy odszczekasz, jeśli sąd nie skaże lekarza, który wykona tę aborcję. Coś sądzę, że wątpię, że odszczekasz.
      • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:37
       angazetka napisała:

       > Nie skaże, bo dlaczego by miał, jeśli dokona aborcji ze względu na zagrożenie z
       > drowia kobiety, a nie wad płodu?

       Ty, ale co za różnica, czy aborcja będzie z powodu wad płodu, czy z powodu zagrożenia zdrowia ciężarnej? Będzie aborcja? Będzie. To o co wam do x...ja wafla chodzi?
        • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 18:45
         angazetka napisała:

         > O to, że szpital w Białymstoku nie chciał dokonać legalnej aborcji, bo mu OI za
         > broniło.

         Wot, ematka - oświecona i wielokrotnie wykształcona przedstawicielka ELYTY, a nie ogarnia czym jest opinia prawna i wydaje jej się, że prawnicy z jakichś kancelarii mają moc zakazywania ludziom robienia różnych rzeczy big_grin
         • angazetka Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:52
          Skąd wniosek, że nie ogarniam? Po prostu widzę, że w tym wypadku ta akurat opinia prawna, skandaliczna, posłużyła szpitalowi do odmówienia pacjentce legalnego zabiegu.
          Jak tobie odmówi szpital transfuzji, powołując się na opinię ŚJ, to pogadamy, ok?
       • manon.lescaut4 Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:29
        O to, ze w innym przypadku kobieta akurat nie będzie miała poważnych zaburzeń psychicznych wiec do donoszenia ciąży, porodu i traumy związanej z nieuchronna śmiercią dziecka bez głowy, będzie zmuszona. O to chodzi, mało ci?
         • melisananosferatu Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:43
          Ale wiesz ja wolalabym takiego 'zajaczka' nie nosic przez kolejne 6 mcy (pisze o zajaczku bo dr Socha tlumaczyl ,ze tak wyglada na usg plod z zawartoscia czaszki wylana na zewnatrz ).
          Wlasnie przeczytalam wpis laski, ktora od 5,5 lat nie przespala nocy, dziecko lezace, ma ilestam atakow padaczki na dzien. Zgaduje,ze tatus zniknal z obrazka bo laska pisze, ze jest u kresu a obce dziewczyny z grupy proponuja ,ze moga z tym dzieckiem spedzic noc zeby ona sie wyspala.
         • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:46
          triss_merigold6 napisała:

          > Kij z ciążą bez głowy, to i tak nie przeżyje. Gorzej z wadami typu ZD.

          I taką szczerość szanuję - o to mi chodzi.
          Przestańcie ściemniać, że chodzi o jakiś nakaz rodzenia dzieci bez głowy, bo to bzdura, tylko otwarcie przyznajcie, że chcecie usuwać downy oraz zdrowe dzieci, bo mieszkanie za małe. I skonfrontujcie to z reakcją opinii publicznej.

          Zresztą to i tak bez znaczenia - ten cały strajk kobiet sam się zaorał nawet bez haseł, że aborcja jest OK.
          • manon.lescaut4 Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 19:59
           Akurat ja, chociaż popieram dopuszczenie wczesnej aborcji bez podania przyczyn i późniejsza aborcje w przypadku wad płodu, widzę te różnice. Między ZD a wadami takimi jak bezmózgowie, czyli takimi, które nie pozostawiają cienia szansy na jakiekolwiek życie i rozwój. Problem jest tylko taki, ze banda ignorantów w parlamencie tego nie rozróżnia. Dali się podejść psychopatyce Godek pierdolacej o ratowaniu życia muminkow. To, ze po protestach Strajku Kobiet, miłosierny prezydent zasięgnął języka (u przeciętnego ucznia szkoły średniej?) i dowiedział się o istnieniu innych wad płodu, proponując swoją poprawkę do ustawy, może wzbudzać już tylko śmiech. Przez łzy.
          • triss_merigold6 Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 20:09
           Nie zmieniłam zdania na temat przerywania ciąży, uważam że to decyzja kobiety i nie musi jej uzasadniać w jakiś szczególny sposób. Nie chce teraz, nie z tym facetem, nie przy danych warunkach finansowych, nie w wieku 20 lat etc. Naprawdę, to prosty zabieg, nie trzeba go tłumaczyć jakimś tragizmem sytuacji.
           • dramatika Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 20:35
            triss_merigold6 napisała:

            > Nie zmieniłam zdania na temat przerywania ciąży, uważam że to decyzja kobiety i
            > nie musi jej uzasadniać w jakiś szczególny sposób.

            Nie wiem po co o tym w ogóle piszesz. Nikt tu nie zakazuje mieć dowolnego poglądu na sprawę aborcji.

            Czym innym natomiast jest łganie i manipulowanie, aby do swoich poglądów przekonać innych, w szczególności na przykład aby wyprowadzić jakichś ludzi na ulicę.
           • default Re: Płód bez czaszki 04.12.21, 21:08
            triss_merigold6 napisała:

            > Nie zmieniłam zdania na temat przerywania ciąży, uważam że to decyzja kobiety i
            > nie musi jej uzasadniać w jakiś szczególny sposób. Nie chce teraz, nie z tym f
            > acetem, nie przy danych warunkach finansowych, nie w wieku 20 lat etc. Naprawdę
            > , to prosty zabieg, nie trzeba go tłumaczyć jakimś tragizmem sytuacji.

            No i o to chodzi. 100/100.