Dodaj do ulubionych

Filet z indyka

06.03.22, 19:46
Mam kilogram, upiec nie chcę, bo syn nie lubi. Gulasz i kotlety z indyka się przejadły. Czy macie może pomysły? Najlepiej z patelni, bo ciągle jemy z piekarnika... Mąż kupił na pamięć, bo ostatnio kupował, no, właśnie dlatego mamy już trochę dość tego co w kółko przyrządzałam. Macie jakiś pomysł?
Obserwuj wątek
    • mashcaron Re: Filet z indyka 06.03.22, 19:49
      Zmielić i zrobić pulpety w jakimś sosie, jaki lubicie. Albo oszukane bolognese :p
    • kautokeino Re: Filet z indyka 06.03.22, 19:50
      Potraktowac tak jak filet z kurczaka, oczywiscie po docieciu do odpowiedniej wielkosci. Czyli kawalki na raz i do tego sos pomidory+mascarpone, pieczarki+mascarpone, na chinska modle, na indyjska modle, jako "kebab".
    • kotejka Re: Filet z indyka 06.03.22, 19:52
      mozna zmielic i zrobic - golabki, lazanję, makaron po marynarsku, kotlety pożarskie
      ja lubie najbardziej grilowane - w tygodniu mam supe szybki obiad
      na pare idzie dowolna kasza lub ziemniaki i warzywa, a do grila sznycelki w ziolach
      mozna pokroic i zamaynowac
      wtedy cos w rodzaju pilaw mozna zrobic, albo chinszczyzne w woku, albo oszukany strogonov
    • iwles Re: Filet z indyka 06.03.22, 19:52

Zamrozilabym i odmroziła, kiedy przejedzenie minie 😁
      A wtedy zrobiłabym w sosie słodko - kwasnym.
      • turbinkamalinka Re: Filet z indyka 06.03.22, 20:11
        Też bym sobie pupy nie zawracała, szczególnie gdy jest przesyt. Zamroziłabym w całości i zrobiła coś innego
        • extereso Re: Filet z indyka 06.03.22, 20:15
          To racja, ale jutro pracuję z domu a rzeźnik,w którym kupuję, jest w poniedziałek nieczynny. Jest jeszcze jeden, ale że znacznie gorszym towarem, i markety, ale tam kupuję mięso tylko wyjątkowo.
          • kotejka Re: Filet z indyka 06.03.22, 20:19
            extereso napisała:

> To racja, ale jutro pracuję z domu a rzeźnik,w którym kupuję, jest w poniedział
            > ek nieczynny. Jest jeszcze jeden, ale że znacznie gorszym towarem, i markety, a
            > le tam kupuję mięso tylko wyjątkowo.

ale indyk jest bardzo ok
            jest niedrogi, ma swietne makro
            a przy tym, ze wzgledu na swoje wymagania (indyk jest wrazliwy i nie znioslby takich warunkow jak kurczaki)
            jest miesem zdrrowym i pozbawionym sterydow i antybiotykow
          • turbinkamalinka Re: Filet z indyka 06.03.22, 20:30
            Oj to jutro zrobiłabym dzień dziecka i zamówiła pizze ale coś innegosmile). No ja bym nie jadła nic na co nie mam ochoty jeśli bieda i głód nie zagląda mi do dupki. Ja akurat drobiu nie lubię, więc mam trochę zamrożonego dla dziecka na kotlety. Dorosłym bym zrobiła ziemniaki, z jajkiem sadzonym i kefirem, czy placki ziemniaczane, a mięso sobie darowała. Poszłabym do rzeźnika we wtorek
            • extereso Re: Filet z indyka 06.03.22, 20:40
              Do rzeźnika mogę iść w czwartek, bo we wtorek i środę wracam koło 16 30 to już zbyt późno, nie chce mi się.Ale kto wie czy nie zrobię tych placków przynajmniej dla siebie ( tylko ja jem placki ziemniaczane ale uwielbiam).
    • extereso Re: Filet z indyka 06.03.22, 20:00
      Super pomysły, dzięki dziewczyny!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka