Dodaj do ulubionych

Partner pracuje w delegacjach

08.05.22, 14:30
Od kilku miesięcy mój partner pracuje w delegacjach. Wyjeżdża na tydzień lub dwa a potem przyjeżdża na tydzień do domu. Szczerze mówiąc odkąd tak jest to odżyłam. Mam czas dla siebie, na jogę, na basen, spotkania z koleżankami. A jak wraca to między nami jest super, zero kłótni bo jesteśmy za sobą stęsknieni. Jest tak jak było zanim zamieszkaliśmy razem.
On za to tęskni bardzo i mówi że planuje się tak przemeczyc max dwa lata i zmieni prace na taką na miejscu co mnie smuci.
Czy tylko ja jest taka wstrętna? Lubię mieć porządek w domu a on syfi strasznie a sprzątanie zawsze kończy się kłótnia. Poza tym każdą chwilę chce spędzać ze mną co mnie męczy. Lubię swoją niezależność, super mi się mieszka samej.
Obserwuj wątek
        • eriu Re: Partner pracuje w delegacjach 10.05.22, 12:11
          Mamy inne potrzeby ale jest nam super? No nie brzmi to rozwojowo. Albo nauczycie się komunikować odnośnie tego jak chcecie spędzać czas i wypracujecie kompromis albo ten związek w pewnym momencie umrze. Bo nie da się żyć tak, że on chce razem spędzać każdą wolną chwilę a Ciebie to męczy i Ty dopiero odżyłaś jak on siedzi w delegacjach. Przecież to przepis na katastrofę. Tym bardziej, że on nie chce tak żyć.
    • woman_in_love Re: Partner pracuje w delegacjach 08.05.22, 14:52
      Poza tym każdą chwilę chce spędzać ze mną co mnie męczy. Lubię swoją niezależność, super mi się mieszka samej.

Najlepiej by znalazł drugą dziewczynę podobną tobie. Wtedy miałby 2 rodziny: tu i tam, i wszyscy by byli zadowoleni.
      • 3-mamuska Re: Partner pracuje w delegacjach 10.05.22, 00:45
        woman_in_love napisała:

> Poza tym każdą chwilę chce spędzać ze mną co mnie męczy. Lubię swoją niezale
        > żność, super mi się mieszka samej.

>
        > Najlepiej by znalazł drugą dziewczynę podobną tobie. Wtedy miałby 2 rodziny: tu
        > i tam, i wszyscy by byli zadowoleni.

No racja ,niewykluczone ze tak się stanie.
    • sandy_cheeks Re: Partner pracuje w delegacjach 08.05.22, 15:22
      Chyba nie jesteście dla siebie przeznaczeni. Pomyśl co by było jakbyście mieli dzieci, te to dopiero ograniczają, są z tobą większość czasu, syfią nemiłosiernie, często płaczą, nie wolno ich zostawić samych. Dramat 🙀

Tak na serio to chyba trzeba będzie dorosnąć i zrewidować swój punkt widzenia, bo życie z druga osobą zazwyczaj wymaga kompromisów…
      • randomstory Re: Partner pracuje w delegacjach 08.05.22, 15:49
        Mam dzieci, wiem jak syfia. Ale już duże są, często do taty też chodzą.
        Nie muszę bardziej dorastać, 15 lat żyłam z mężem ale on mi przeszkadzał pod innymi względami.

Z tym jest idealnie ale nie w codziennym życiu. Zresztą nie zamierzam z nim zakładać nowej rodziny a miło spędzać czas do starości.
        • z_lasu Re: Partner pracuje w delegacjach 10.05.22, 11:59
          > Zresztą nie zamierzam z nim zakładać nowej rodziny a miło spędzać czas do starości.

A jak on to widzi? Czy on chce zakładać nową rodzinę? To, że nie ma ochoty spędzać czasu w delegacjach i że chciałby codziennie wracać do własnego domu nie jest niczym dziwnym. Pytanie, czy on chce, żeby to był wspólny dom? Bo może jemu też odpowiadałby układ życia na dwa domy?
    • 35wcieniu Re: Partner pracuje w delegacjach 08.05.22, 15:36
      Bywa. Znam żonę marynarza, która od zawsze mówi że nic lepszego niż tryb jego pracy jej się w życiu nie zdarzyło. Zresztą nawet we wpisach na tym forum często są spostrzeżenia w rodzaju "marzy mi się kilka dni w samotności", "mąż i dzieci wyjechały, w końcu mam czas dla siebie, planuje film, książkę, nie będę gotować..." itd.
      Dużo ludzi się lepiej czuje jak mogą od czasu do czasu odetchnąć od ciągłego towarzystwa.
    • mikawi Re: Partner pracuje w delegacjach 08.05.22, 15:46
      Miałam kiedys koleżankę, której mąż pracował w podobnym trybie. Jak po latach osiadł w końcu na miejscu, to się rozwiedli. Ona nie potrafiła przestawić się na tryb „mąż na codzień w domu”, drażniło ją, że przekłada rzeczy, że syfi, że jest… inaczej, niż jak była sama. Potem poznała innego, zamieszkali razem, mają dziecko. Nie wiem czy w nowym związku tez jej przeszkadzały takie drobiazgi.
      • igge Re: Partner pracuje w delegacjach 10.05.22, 00:14
        Mam podobnie. Nie lubię wyjazdów partnera. Szczególnie takich kilka pod rząd.
        Ale ciekawe jest poczytać, że są Panie, które lubią funkcjonować w takim związku, nie tęsknią i nic im nie przeszkadza.
        U mnie to raczej nie chodzi o to, że u nas mąż sprząta, ja syfię i generalnie zawsze roboty mam więcej jak jego akurat nie ma.

• la_felicja Re: Partner pracuje w delegacjach 08.05.22, 16:08
      Nie, nie jesteś wstrętna.
      Gdyby mój mąż chciał ze mną spędzać każdą wolną chwilę, to bym się chyba powiesiła. Albo do wariatkowa by mnie odwieźli.
      Na szczęście, oboje mamy potrzebę wolności i spędzania czasu osobno.
      Syfimy i sprzątamy oboje po równo, więc to mi akurat nie przeszkadza.

• 3-mamuska Re: Partner pracuje w delegacjach 10.05.22, 00:49
        la_felicja napisała:

> Nie, nie jesteś wstrętna.
        > Gdyby mój mąż chciał ze mną spędzać każdą wolną chwilę, to bym się chyba powies
        > iła. Albo do wariatkowa by mnie odwieźli.
        > Na szczęście, oboje mamy potrzebę wolności i spędzania czasu osobno.
        > Syfimy i sprzątamy oboje po równo, więc to mi akurat nie przeszkadza.
        >

Współczuje takiego podejścia.
        Praca , dzieci, obowiązki , zakupy, spanie, sprzątnie, higiena osobista ,na wspólny czas zostaje bardzo mało czasu. I jeszcze wyciekać z domu bo ci partner przeszkadza może go lepiej nie mieć i nie traktować jak bankomat.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka