31.05.22, 22:34
Dziewczyny które chorują na hashomoto powiedzcie mi czy tarczycę się czuje?
Moja córka twierdzi że jeżeli nie weźmie tabletki to tarczyca jej drga że tak czuje.
I uważa też że po tabletkach Euthyrox jest bardziej rozdrażniona.
Czyli weźmie tabletkę rozdrażnienie zapomni tarczyca jej drga. Możliwe?
Obserwuj wątek
   • pytajacakinga Re: Hashimoto 31.05.22, 22:49
    panipoczterdziestce napisała:

    > Powinna iść do lekarza i powiedzieć o objawach. Lekarz może ustawi inne leki.

    Ma dobrze ustawione leki ale czasem zapomni tabletki i mówi że wtedy sobie przypomina bo tarczyca jej drga. Więc zastanawiałam się czy to jest możliwe żeby czuć tarczycę. Zresztą ona ma akurat tarczycę według usg skurczona i w stanie stczatkowym więc tym bardziej.
    • panipoczterdziestce Re: Hashimoto 31.05.22, 23:11
     Jeśli po lekach czuje silne rozdrażnienie, to warto byłoby z tym iść do lekarza. Zapewne skutek uboczny, ale jeśli nic z tym nie zrobi, nie będzie lepiej. Jeśli lek nie będzie zamieniony ale lekarz doda coś na uspokojenie to nie wiem czy to tak dobrze. Obiło mi się o uszy że dieta paleo, a w wersji hardcore carnivora pomaga okiełznać Hashimoto. Nie namawiam, trzeba byłoby dotrzeć do ludzi którym to pomogło lub pytać dietetyków ( odradzają raczej mono dietę carnivora)
     Co do szczątkowej tarczycy i badania USG, to się nie wypowiem, nie jestem lekarzem, ale słyszałam od pacjentów, że czują jak im drga tarczyca. Nie pamiętam czy to było przy nadczynności czy niedoczynności, choć mi lepiej pasuje nadczynność.
  • fragile_f Re: Hashimoto 31.05.22, 23:03
   Pierwsze slysze, tarczyca nie ma miesni przeciez, wiec jak ma sie poruszac?

   A corka niech polozy opakowanie lekow na komórce jak bedzie szla spac, nie ma wtedy opcji zeby zapomniec rano o wzieciu leku.
     • panipoczterdziestce Re: Hashimoto 31.05.22, 23:31
      Nie wiem. Ma to związek z mózgiem, układem nerwowym. Jeśli pacjent odczuwa bóle fantomowe może i na podobnej zasadzie ( lub zupełnie innej ) odczuwać też drgania tarczycy. Co słyszałam od innych osób.
      Najlepiej byłoby położyć córkę na oddział chorób metabolicznych i tam zrobią całą diagnostykę i ustalą ( lub nie) co jest przyczyną. Rozdrażnienie po lekach to istotna sprawa też. To trzeba rozwiązać. Może jest problem z psychiką ( nic obraźliwego). Pani czuje się źle po lekach, ale obawia się je odstawić, żeby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Nie chce brać leków, pojawia się więc obawa o zdrowie, nakręca się i czuje, że tarczyca pulsuje. Tylko wtedy nie wiem jak wytłumaczyć fakt, że słyszałam o drganiu czy pulsowaniu od innych osób.
  • kamin Re: Hashimoto 01.06.22, 02:10
   Ja nie czuję tarczycy, nie czułam też żadnych objawów hashi. Fakt, wcześnie u mnie wykryto, gdy TSH ledwo przetoczyło normę i miałam ok. 4,5.
   Nie czuję też żadnej różnicy gdy zapomnę wziąć tabletkę.
  • silenta Re: Hashimoto 01.06.22, 07:59
   Śmiesznie to brzmi ale jak w pewnym momencie wpadłam w nadczynność /za duża dawka lewotyroksyny/ a jeszcze o tym nie wiedziałam to odczuwałam drgania odbytu 😀 O jakie to było irytujące. Na szczęście po zejściu z dawki przeszło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka