Dodaj do ulubionych

Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank

14.06.22, 20:10
Od kilku lat ćwiczę w domu z wiekszą lub mniejszą częstotliwością. Totalna amatorszczyzna, ale daję radę. Pod wpływem ostatniej awantury forumowej, postanowiłam zrobić eksperyment- ćwiczyłam różne wersje planków i burpees przez tydzień. Planki, to piece of cake, małe miki- na przedramionach, na dłoniach, takie siakie i owakie. Pozycja oceniona na 5. Za to burpees?? Koszmar, nie umiem robić poprawnie, tyłek mi ucieka do góry, bolą mnie plecy w lędźwiach, nie umiem wyskakiwać daleko do tyłu. I jako kompletna amatorka wydaję werdykt- plank jest ok, burpee to zuo.🤢
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 20:23
      Nie należy przesadzać z burpee, mięśnie dna miednicy bardzo ich nie lubią. Robię owszem, ale tylko w pierwszej połowie cyklu, potem hormony odmawiają współpracy i nie życzą sobie eksplozywnych burpee.
      Takie wtedy robię:
      www.youtube.com/watch?v=iUL2tndomms
      Jeszcze to zobacz:
      www.youtube.com/watch?v=Ni9GyTxY-aU
    • boogiecat Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 20:29
      To ja napisze szybko, zanim sie nie zacznie od nowa to wszystko jak zwykle😛- jako praktykujaca jak ty od lat amatorka potwierdzam potworna latwosc plankow, ale podstawowych burpisow z troche zalosna pompka to sie nauczylam porzadnie w tydzien- a przysiegam ze na poczatku mialam WTF « tego nie da sie poprawnie wykonac ».
        • boogiecat Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 22:53
          Bardzo mnie zastanowilo, ze tak beznadziejnie mi idzie po pierwszej probie (wydawalo sie latwe, zniechecona pomyslalam ze jestem na to zbyt wysoka🤣), ze checknelam filmiki instruktazowe i robilam po trochu i po jakies 20 pelnych codziennie (spedzalam na tym dobra godzine).

Facet nade mna troche stal i pomagal, az mnie zdenerwowal, bo ciagle cos podczas gdy ja juz uznalam, ze idzie ku dobremu.

Teraz pomyslalam o tych plecach- bylam sporo mlodsza od ciebie gdy sie nauczylam. Nie chce absolutnie powiedziec, ze jestes stara itp itd 😛 (musialam🙃)

Aha, nie wiem czy ma to jakies znaczenie, ale calkiem niezle potrafie sie wspinac i szybko nauczylam sie windsurfingu (znaczy taki poziom, zeby mozna samodzielnie) oraz jestem z Krakowa.
    • wapaha Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 20:35
      kiss

no !

<zaciera ręce widząc szansę na rozrywkę niskich lotów >

podziwiam bułkę z masłem - ja robiąc mój zestaw ( ok 20-30 min) na core ( wariacje plank) wyraźnie czuję że ćwiczę smile

a burpees tak w ogóle to całkiem inne ćwiczenie - nie musisz wyskakiwac jak najdalej ale robić wyrzut z kontrolą- napięty brzuch, kontrola tyłka i nóg-robiąc na luźno zazwyczaj robi się źle ( lecą nogi, bolą plecy)

wink

• g.r.uu Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 20:55
      Obczaj sobie tego gościa i jakie on cuda robi z burpees:
      www.instagram.com/michal_biernat_military_cross/
      Wygląda na to że wszystko jest możliwe a ciało nie ma granic. Ale na razie potwierdzam: plank jest sporo, burpees to zło choć przynajmniej przestałam walić twarzą w matę przy wyrzucie nóg do tyłu
    • nevertheless123 Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 21:09
      A jak wy oceniacie prawidłowość waszych burpees, czy może ćwiczycie z trenerem? Ja ćwiczę sama i nie jestem w stanie powiedzieć, czy robię je prawidłowo. Tak jak takiego planka da się ocenić w lustrze, tak burpee dzieje się zbyt szybko, żeby coś w nim dostrzec. Musiałabym sobie chyba kamerę ustawić, może wtedy.
        • wapaha Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 21:17
          g.r.uu napisała:

> Nie potrzeba trenera żeby ocenić to żałosne coś big_grin Nadal walczę, w planach po w
          > yjazdach wakacyjnych mam crossfit to tam już z trenerem się nauczę techniki, do
          > tego czasu kondycję poprawię

a weź może niech cie dziecior nagra albo sama sie nagraj i mi wyslij na mess
          może uda mi sie zobaczyc w czym problem ?
      • wapaha Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 21:15
        nevertheless123 napisał(a):

> A jak wy oceniacie prawidłowość waszych burpees, czy może ćwiczycie z trenerem?
        > Ja ćwiczę sama i nie jestem w stanie powiedzieć, czy robię je prawidłowo. Tak
        > jak takiego planka da się ocenić w lustrze, tak burpee dzieje się zbyt szybko,
        > żeby coś w nim dostrzec. Musiałabym sobie chyba kamerę ustawić, może wtedy.

planka można ocenić w lustrze - z boku'
        w ogóle fajnie jest ćwiczyć przy lustrze -jesli jest możliwość

co do bp- najlepiej podzielić ćwiczenie na fazy i początkowo wykonywać każdą oddzielnie- ćwiczyc elementy : osobno wyskok w górę, osobno wyrzut, osobno powrót ( mozna ćwiczyć climbers obunóz lub naprzemianstronnie ) a dopiero potem całość
        bp to jedno z ćwiczeń w całym cyklu, w całym treningu, nie ma co ograniczać sie tylko do niego - fajnie komponować rózne ćwiczenia
        • nevertheless123 Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 21:24
          Tak, ja zaczynałam od burpees dla początkujących (bez wyskoku i wyrzutu - tzn. wyrzut w postaci: najpierw jedna noga, potem druga), potem dla średnio zaawansowanych (zamiast wyskoku - tylko ręce do góry) i teraz dopiero robię pełną wersję.
          Natomiast nigdy nie ograniczam się tylko do burpies, zazwyczaj są one element cyklu, cykl składa się u mnie z jakichś 5 powtarzających się elementów ograniczonych czasowo.
          • wapaha Re: Kij w mrowisko. Burpee vs. Plank 14.06.22, 21:27
            nevertheless123 napisał(a):

> Tak, ja zaczynałam od burpees dla początkujących (bez wyskoku i wyrzutu - tzn.
            > wyrzut w postaci: najpierw jedna noga, potem druga), potem dla średnio zaawanso
            > wanych (zamiast wyskoku - tylko ręce do góry) i teraz dopiero robię pełną wersj
            > ę.
            > Natomiast nigdy nie ograniczam się tylko do burpies, zazwyczaj są one element c
            > yklu, cykl składa się u mnie z jakichś 5 powtarzających się elementów ograniczo
            > nych czasowo.

super smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka