Dodaj do ulubionych

letni ubiór ematki do pracy

22.07.22, 18:17
pytam ematki pracujące w biurze, w firmach gdzie formalnie lub nieformalnie obowiązuje jakiś dress code. na co można u was sobie pozwolić a na co nie? np sandały, bluzki bez rękawów, plażowe sukienki?

ja staram się osiągnąć kompromis między chęcią odkrywania ciała a elegancją w miejscu pracy (mam stanowisko kierownicze, więc jakby czuję się zobligowana do elegancji, sporo kolegów chodzi non stop w garniturach). sukienki raczej z rękawkiem ale zdarza się że i bez, bez falban i w typie nieplażowym. gołe nogi tak, sandały tak (jak mam jakieś ważne spotkanie zmieniam na szpilki i narzucam żakiet). dylemat mam przy kwiecistych i rozkloszowanych sukienkach.
Obserwuj wątek
    • extereso Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 18:31
      Ja nie mam dresscodu, ale na spotkania ubieram często lniane spodnie, bluzki len, jedwab, bawełna, ale nie t-shirt, sukienki z krótkimi rękawkami, gołe nogi i sandały ale nie plażowe, nie takie z kilku paseczków, raczej z zakrytymi palcami i odkrytą pięta. Także kombinezony, ale nie na ramiączkach oczywiście. Mocno kwieciście kropkowo nie.
      • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 19:19
        lubię len, ale po godzinie jestem wygnieciona. pokaż sandały przykładowe. ja raczej noszę zakryta pięta odsłonięte palce
        • extereso Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 21:48
          kazar.com/czolenka-damskie-w-kolorze-zlamanej-bieli-65692-01-b6.html
          • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:29
            Ok, ja wolę taki typ
        • extereso Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 21:49
          W tym roku kupiłam super granatowe spodnie lniane w Taranko. Dobrze się noszą.
      • gris_gris Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 21:36
        Ja bardzo podobnie (i tez nie mam dresscode). Sukienki midi, koszule i bluzki - jedwabne, lniane lub bawełniane, spodnie cygaretki albo szerokie - bawełniane lub z letniej wełny. Podkoszulki i swetry lniane. Buty - zamszowe baleriny w szpic, sandałów do pracy w tym roku jeszcze nie nosiłam (dopiero wrocilam z wyjazdu) ale mam takie z zasłonięta pięta i paskiem na kostce, w kolorze naturalnej skory lub granatowe zamszowe; płaskie, bo nie nosze obsasów. Nie nosze do pracy sandałów z paseczków i klapek.
        Moje ubrania plażowe do pracy w ogole by sie nie nadawały, bo to sa powłóczyste lniane szaty, białe lniane szorty, i sukienki maxi smile
    • abecadlowa1 Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 18:31
      A skąd potrzeba odkrywania ciała w pracy?
      • extereso Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 18:35
        Pewno nie ma klimy i tyle.
        • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 19:18
          mam, ale na szczęście pokojową i włączam tylko jak się zrobi naprawdę gorąco. poza tym jest dojazd do pracy
          • abecadlowa1 Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 21:37
            No to jaka przyczyna, że w pracy chcesz ciało odkrywać?
            • 21mada Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 21:40
              No jak to czemu? „Dla siebie”.
      • marianna211272 Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 22:11
        bo goraco jak diabli .Ja dzis zalozylam pierwszy raz od miesiecy dlugie letnie spidnie i myslalam ze zwariuje z goraca ( mieszkam we Wloszech) Klima jest ale jeszcze trzeba dojsc do samochodu ,dojsc do pracy i przy wilgotnosci jaka jest u nas to koszmar .Wole byc troche odkryta niz przepocona zawsze mam ze soba lekki szal i w sytuacjach wymagajacych poprostu sie okrywam
        • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:30
          Długie spodnie to coś czego nigdy w lecie nie zakładam smile nie po to świat wymyślił sukienki
          • milupaa Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 22:15
            E tam, ja noszę lniane długie białe i jest mi chłodniej niż w krótkich spodenkach. Nie bez przyczyny tubylcy w gorących klimatach się okrywają, patrz np Arabowie. Lekkie, cienkie, przewiewne tkaniny lepsze są niż roznegliżowanie.
    • 21mada Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 21:39
      Sukienki z wiskozy w stonowanych kolorach i wzorach np. groszki. Krótki rękaw, długość za kolano.
      • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:00
        Pokaż przykłady sukienek
    • gaskama Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 21:55
      Nie mam dresscodu w biurze. Więc chodzie w jeansach, bawełnianych koszulkach i białych trampkach, adidasach lub sneakersach. Ale jak mam wyjście to letnie sukienki z wiskozy ( dobra jakościowo się nie gniecie). Ale częściej jednak spodnie ( często lninane) I jakas bardziej fikuśna koszula (zapinana na plecach, kopertowa, zawiązywana na plecach). Nie mam kostiumów, spódnic olowkowych. Źle się czuję w takich typowych formalnych ciuchach.
      • swiezynka77 Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 22:07
        Przy 30+ stopniach chodzisz w jeansach i adidasach?
        • gaskama Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 22:43
          W domu mam klimę, w pracy mam klimę. Wsiadam do auta w garażu podziemnym i wysiadam też w garażu podziemnym.
          • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 07:58
            A kiedy wyrabiasz normę Kroków? wink
            • kamin Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:37
              Na wieczorne bieganie lub klub fitness większość ludzi się przebiera.
            • gaskama Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 11:41
              Po robocie robię 50 km na rowerze. Bez jeansów. 5 razy w tygodniu.
    • daszka_staszka Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 22:18
      Elegancja zaczyna się od 10 tys. Poniżej można być najwyżej schludnym 😜
      • viridiana73 Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 22:24
        Ciekawa byłam, kto to zacytuje😆😆
        • kamin Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:37
          A to ładne jest. Czyje to?
      • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 07:58
        10tys czego?
        • kk345 Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 09:54
          Kroków.
          • mae224 Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 21:38
            w punkt ! wink
      • ursydia Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 09:21
        Elegancja zaczyna się od dziesięciu tysięcy. Pan jest schludny.

Zygmunt Miłoszewski, Uwikłanie
        • kropkaa Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 01:13
          I to sprzed infllacji!
    • 3-mamuska Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 22:25
      Nie zakładaj kwiecistych sukienek, nie będzie dylematu.
      Kup sukienki codziennie i takie do pracy.
      5 na każdy dzień tygodnia przydadzą się na 2/3/4 lata jak kupisz klasyczne.

My mamy wymogi rękawy koszulkach zakrywające ramiona, bez dekoltów, całe buty, zakryte kolana plecy tyłek w sensie zakryty „ rowek hydraulika”. A ciuchac w całości czy bez żadnych przetarć.
      A w te upały w UK we wtorek dyrektor wparował do staff room ze swojego biura uzupełnić zapas wody, w krótkich spodenkach i boso 😂 bez butów i skarpet.
      • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:01
        Kiedy ja lubię kwiatki wink często mam dylemat czy dana sukienka nadaje się do pracy czy nie Na przykład zwiewna Maxi?
    • kaki11 Re: letni ubiór ematki do pracy 22.07.22, 22:26
      Na co dzień w biurze drescode jako taki nas nie obowiązuję, najczęściej więc jestem w sukience lub spodniach i jakiejś lekkiej koszulce. Sukienki w kwiaty i gładkie, plisowane lub nie, sandały jak najbardziej, część dziewczyn chodzi też w szortach, chociaż ja nie lubię.
      Na poprzednim stanowisku, miałam od czasu spotkania, czy to w formie wyjścia na obiad czy w firmie wtedy nie mogłam przyjść w czym chciałam, choć tez nic nie było sztywnie ustalone. Latem wybierałam sukienkę sandały na obcasie lub spodnie + koszulę z krótkim rękawem i również sandały. Zasadniczo to nie mógł być jakiś strój ala sportowy/miejski, ale też nie mieliśmy (nie mamy, bo zwyczaje się nie zmieniły) konkretnych wytycznych, sukienka mogła być we wzory a buty mogły być odkryte i mogły być płaskie.
    • kachaa17 Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:19
      U nas nie ma dres kodu i niektóre dziewczyny przychodzą jak na plażę. Gołe plecy, spodenki ledwo za tyłek. Ja uważam, że jednak do biura powinno się trochę inaczej ubierać niż na plażę bo ale nie ma u nas nikogo kto by o to zadbał. Prezes mieszka za granicą, w biurze bywa 2 razy do roku góra. Nie ma u nas wprawdzie spotkań twarzą w twarz ale mimo wszystko uważam, że jakieś standardy powinny obowiązywać.
      • kamin Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:40
        Skoro nie macie klientów, zarząd daleko, to nie dziwię się, że większość nosi do pracy to w czym czuje się dobrze.
    • woman_in_love Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 08:45
      Uważam, że strój powinien być odzwierciedleniem naszej duszy i zawsze chciałam chodzić do pracy tak (ale brak mi śmiałości, żeby się tak uzewnętrzniać i muszę cierpieć udając w realu słodką ja):

www.instagram.com/p/CfgeSEgFW9F/
    • podaje_haslo_okon Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 11:36
      Nie mam dress code w biurze, pozwolić sobie można na wszystko, ale nikt nie chce marznąć w sandałach i sukience na ramiączkach w klimie, więc królują spodnie, zakryte buty i t-shirty. Ja ostatnio szłam do biura w kombinezonie bez rękawów, to wzięłam ze sobą sweter i całe szczęście, bo bym chyba zamarzła bez niego.
      • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 11:42
        Jak ja się cieszę że nie mam centralnej klimatyzacji w biurze. wtedy zazwyczaj jest pod facetów ustawiona na 19 stopni i faktycznie człowiek się trzęsie
        • podaje_haslo_okon Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 13:36
          U nas jest na 21-22, ale dla mnie to i tak za zimno na letnie wydekoltowanie. W ogóle nie wyobrażam sobie siedzieć w sandałach jak klima chodzi, ale mi też strasznie stopy marzną.
      • iberka Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 14:29
        Klima zależy ode mnie wink - ustawiam 25, przy 24 marznę. 18 rano po przyjściu na szybkie schłodzenie. Ufff smile
    • sol_13 Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 13:14
      Dress code zakończył się wraz z pandemią i przejściem na zdalne. Od ponad dwóch lat jeżdżę do biura raz w tygodniu, inni pracownicy również bywają okazyjnie. Chodzimy raczej w tym, w czym nam wygodnie, niemniej nie są to szorty czy plażowe sukienki, tylko np. lniane.
    • iberka Re: letni ubiór ematki do pracy 23.07.22, 13:25
      Noszę lniane/ wiskozowe spodnie, koszulki/ koszule i tenisówki/ sandały. Zakrywam ramiona i nie noszę dekoltu do pępka. W biurze jestem jedyną kobietą.
    • superematka Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 00:46
      Spódnica, sukienka, bluzka bez rękawów...
    • kropkaa Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 01:17
      Plażowe sukienki już były przedyskutowane. Na plażę tak, do pracy w plażowym barze tak. Inne okoliczności - nie.
      • swiecaca Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 07:07
        Jasne, tylko czasem trudno określić czy dana sukienka już się kwalifikuje jako plażowa czy zbyt frywolna do biura
    • trut_u Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 08:05
      Sukienki i bluzki bez rękawow. Wolę to niż być przepocona, a o ile kryte buty czy długie spodnie mi pod tym względem nie szkodzą specjalnie, to rękaw, nawet krótki, niestety tak. Ale ramiączka ramiączkom nierówne, ostatnio na callu w gronie wewnętrznym wystąpiłam w bardziej letniej bluzce i zostalo to zauważone
    • superematka Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 12:10
      Faceci za to noszą eleganckie koszule i po upływie godziny niektórzy śmierdzą..
    • eukaliptusy Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 16:25
      Ja mam dress code „dress for your day”.

Ale na tym można się przejechać, pamietam jak musiałam biec do sklepu po sukienkę bo nowy klient z branży uslug finansowych sobie znienacka zażyczył spotkania tego samego dnia.
    • daniela34 Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 16:35
      Jako że jestem swoim własnym szefem, to dress code mam teoretycznie taki jak sama sobie ustalę, niemniej na spotkania z klientami wybieram jednak sukienki: gładkie albo w spokojne wzory, rajstop nie zakladam, buty: sandały na obcasie, czasem pełne szpilki. Do sądu podobnie, niby toga wszystko ukryje, ale nie wszystko do niej pasuje.
      Staram się w każdym sezonie wyszukać sobie jakąś przewiewną sukienkę, która sprawdzi się na rozprawy. W tym roku nie udało się takiej znaleźć, dlatego bazuję na starych.
    • ewcia.1980 Re: letni ubiór ematki do pracy 24.07.22, 22:34
      Ja na szczęście w lipcu i sierpniu nie chodzę do pracy więc problem ubraniowy odpada.
      Gdybym jednak chodziła to latem zakładałabym tylko i wyłącznie sukienki lniane, bawełniane, jedwabne lub z wiskozy + klapki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka