Dodaj do ulubionych

Paczka żywnościowa

26.07.22, 17:26
Chcę wysłać paczkę żywnościową do rodziny w Polsce. Taki praktyczny gest pamięci. Wolę tak pomóc, bo wysłanie pieniędzy wydaje mi się trochę ordynarne i mogliby to jakoś źle zrozumieć i jeszcze się obrazić.
Z tymi paczkami jest wygoda, jest firma, która w podanych cenach przygotowuje różne paczki (w cenie są już koszty przeszyłki)
Doradźcie proszę, który zestaw wydaje się Wam najlepszy: A, B, C czy D?

ZESTAW A – KOSZTUJE $ 209.

SZYNKA KONSERWOWA 454 G
BALERON WEDZONY 1 KG
SZYNKA TRACYDYJNA 1 KG
KIELBASA MYSLIWSKA 600 G
POMARANCZE 2 KG
CYTRYNY 1 KG
ANANAS 1 SZT
CHALWA BAKALIOWA 250 G
CIASTKA FRANCUSKIE 160 G
CZEKOLADA BAKALIOWA RITTER 200 G
CZEKOLADA MLECZNA 100 G
PIERNIKI LUKROWANE 180 G
MICHALKI ZAMKOWE 420 G
TORCIK WEDLOWSKI 250 G
PIERNIK TAGO 190 G
GALARETKA W CZEKOLADZIE 180 G
LOSOS W SOSIE WLASNYM 160 G
HERBATA LIPTON (USA) 100 SZT
KAWA ZIARNISTA ORGANIC COLUMBIAN (USA) 907 G
ORZESZKI ZIEMNE W MIODZIE (USA) 907 G
RODZYNKI W CZEKOLADZIE (USA) 1300 G
CUKIERKI CZEKOLADOWE MIX (USA) 907 G

ZESTAW B – KOSZTUJE $ 208.5

SZYNKA POLSKA WEDZONA 1200 G
KIELBASA KRAKOWSKA 700 G
POLEDWICA SOPOCKA 1 KG
POMRANCZE 2 KG
CYTRYNY 1 KG
MANDARYNKI 2 KG
ANANAS 1 SZT
CZEKOLADA WEDLOWSKA 160 G
CHALWA BAKALIOWA 250 G
OLIWKI NADZIEWANE 300 G
BRZOWSKIWNIE W SYROPIE 850 G
PIERNIKI TAGO 190 G
CIASTKA JEZYKI 160 G
MIESZANKA WEDLOWSKA 220 G
FILET Z MAKRELI 340 G
CZEKOLADKI SWIATECZNE WEDEL 162 G
M&M CZEKOLADOWE (USA) 1580 G
HERBATA ZIELONA ORGANIC (USA) 100 SZT
KAWA ZIARNISTA O SMAKU BOURBON (USA) 708G
SMIETANKA DO KAWY NETLE (USA) 312 G
PEAUNT BUTTER ORGANIC (USA) 800 G

[b]ZESTAW C – $ 213

SZYNKA WEDZONA 1 KG
BALERON 1 KG
POMARANCZE 2 KG
CYTRRYNY 1 KG
MANDARYNKI 2 KG
KAWA THIBO 250 G
CZEKOLADA MILKA 200 G
GOLONKA KONSERWOWA 454 G
CIASTKA PRYNCYPALKI 235 G
ORZESZKI FELIX SOLONE 150 G
MANGO W SYROPIE 425 G
TORCIK WEDLOWSKI 250 G
SARDYNKI W OLEJU 250 G
CZEKOLADKI ADWOKATKI 420 G
BOMBONIERKA SWIATECZNA 170 G
HERBATA ZIELONA ORGANIC (USA) 100 SZT
KAWA TASTERS (USA) 394 G
CZEKOLADKI BELGIJSKIE (USA) 907 G
CIASTKA EUROPA STYL (USA) 1330 G
ZURAWINA SUSZONA (USA) 1300G

ZESTAW D – $ 196

SZYNKA WEDZONA 1 KG
POLEDWICA SOPOCKA 1200 G
ANANAS 1 SZT
CYTRYNA 1 KG
POMARANCZE 2 KG
SERDUSZKA PIERNIKOWE W LUKRZE 190 G
BRZOSKWINIA W SYROPIE 820 G
KAWA JACOBS CRONAT 200 G
CZEKOLADA WEDLOWSKA 160 G
GOLONKA KONSERWOWA 454 G
SZYNKA KONSERWOWA 454 G
SMIETANKA DO KAWY 200 G
DELICJE WEDEL 320 G
PTASIE MLECZKO 380 G
ZAJAC CZEKOLADOWY 100 G
HERBATA LEMON GINGER (USA) 80 SZT
M&M CZEKOLADOWE (USA) 1587 G
CZEKOLADKI TRUFLOWE (USA) 454 G
STEK Z TUNCZYKA (USA) 142 G
MIOD ORGANIC (USA) 340 ML
Obserwuj wątek
    • po_godzinach_1 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:32
      Wysyłaj wszystkie zestawy po kolei.
    • silenta Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:33
      A cukier, k...a, gdzie?
      • bylam.stara.mostowiakowa Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:36
        I paczkę chrustu.
      • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:39
        I wungiel!
      • asfiksja Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 21:30
        Cukier jest na piernikach lukrowanych, można zeskrobać.
    • ichi51e Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:35
      ile kosztuje wysłanie takiej paczki z US i ile idzie?
      Może warto...
      • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:38
        Koszty przesyłki są już wliczone w cenę, to firma transportowa robi te paczki
        nie wiem, ile idzie, spodziewałabym się, że do kilku tygodni
        • memphis90 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:00
          To mandarynki będą palce lizać, takie mechate i milutkie...
          • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:03
            I może już same będą chodzić 😉
            • arthwen Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:10
              Obawiam się, że nie będą. Są tak zalane konserwantami, że pewnie i do wiosny wytrzymają w stanie nienaruszonym wink
          • sundace46 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 06:29
            memphis90 napisała:

> To mandarynki będą palce lizać, takie mechate i milutkie...
            >
            😅😅😅
        • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:07
          Ale to że koszty sa wliczone nie znaczy, ze ich nie ma, złotko. Czyli cała masa kasy z tej paczki idzie na koszty paliwa.
      • langsam Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:29
        W US to oni zbierają zamówienia i kasę. Paczka jest na bank pakowana w Polsce.
        • ichi51e Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:36
          to ma większy sens.
        • tojaba Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 23:35
          langsam napisała:

> W US to oni zbierają zamówienia i kasę. Paczka jest na bank pakowana w Polsce.

Ja też nie wyobrażam sobie innej opcji.
          Trochę przepłacone, ale sporo ludzi po drodze zarobi, więc nie ma co wydziwiać: darowanej szynce w czekoladę się nie zagląda wink
    • bylam.stara.mostowiakowa Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:38
      Lata 70-te już się skończyły. Swoją drogą przypomina mi się radość z konserwowanej szynki w puszce krakus, która kiedyś dostaliśmy od kogoś właśnie z paczki że stanów. Ale to było że 40 lat temu.
      • po_godzinach_1 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:40
        Mam pewność, że i dziś niejedna rodzina ucieszyłaby się z takiej paczki.
        • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:09
          Tyle, ze za 200 dolarów kupiłaby na miejscu te same produkty, ale 2 lub 3 razy tyle.
      • princesswhitewolf Re: Paczka żywnościowa 30.07.22, 20:02
        Krakus...w paczce z USA? Przeciez Krakus to polska szynka...
    • magdallenac Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:39
      Wedla im będziesz ze Stanów wysyłać? I cytryny i ananasy??Wyobraziłam sobie minę mojej siostry, gdybym jej taką paczkę żywnościową wysłała🤣
      • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:41
        No takie zestawy oferują
        a co złego z cytrynami czy ananasami?
        • magdallenac Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:42
          Kiedy byłaś ostatnio w Polsce??
          • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:46
            A będzie już z dziesięć lat
            • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:05
              Nawet 10 lat temu w Polsce były cytrusy w sklepach.
              • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 00:08
                A o co chodzi z cytrusami?
                Przecież szynka też była 10 lat temu. Śmietanka do kawy też. Inne rzeczy na liście też. Więc nie rozumiem tego toku myślenia.
          • gama2003 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:50
            Mój tato miał taką ciocię z Ameryki.
            Bardzo sympatyczną, acz z czasem dementywną. I ona paczki słała.
            Jackowo przywołuje wspomnienia...
            Czegóż tam nie było !

Siostrze ( jesli chcesz by pierwszym samolotem do Ciebie przyleciała) przyślij mysliwską i trzy ananasy.

Autorce wątku razę kasę posłac. Rodzina wyda na co potrzebuje, z promocji korzystając i sensownie zakupy robiąc.
            200 dolarów to w zakupach na miejscu znacznie więcej niż na tych listach. Skoro są w potrzebie wsparcia żywnościowego.
          • agniesia331 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 21:22
            Przypomina mi się jak kiedyś z USA wysyłali stare ciuchy donPl. Słuchaj.czy ta rodzina jest biedna? Mogą się obrazić? Ja byk się obraziła,gdyby mi ktoś wysłał paczkę o wartości np 2 dni mojej pracy
            W dodatku z reliktem przeszłości tj szynka konserwowa. Chcesz pomóc wyslij kobiecie fajna torbę.dzieciakom bluzy markowe ,okulary,₩plecaki Kankena czy xos innego. Albo kup bilet otwarty do aquaparku w ich rejonie.
            • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 14:01
              200 dolców to dla większości Polaków dużo więcej niż 2 dni pracy. Tak bliżej tygodnia raczej.
              • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 15:32
                Widzisz, przekręcanie masz we krwi,
                ona napisała, że to ONA zarabia 200 dolarów w dwa dni, a Ty oczywiście od razu pojechalaś z Polską całą.
                I tak wygląda dyskusją z Tobą i paroma innymi forumowiczkami.
                • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 15:59
                  Nie nie. Sprytnie przeoczyłaś literki „np”, które w polskim języku oznaczają skrót „na przykład”.
          • boogiecat Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 00:20
            Ale Jackowo nigdzie nie twierdzi, ze artykuly z jej zestawow sa niedostepne w Polsce, a wyscie sie wszystkie rzucily jej udawadniac, ze Polska taka nowoczesna i ludzie umra ze smiechu gdy dostana taka paczke. Sory ale to jest dziwne, nawet przy grubych podejrzeniach o trolling😛

A przeciez, abstrahujac od jackowych karykaturujacych tematow « a bo w Polsce, a bo w Stanach », nie wiemy nic o jej rodzinie ani ich relacjach, ale mozna zalozyc, ze wysylka to prawdziwa story. Mozna podejrzewac, ze jej rodzina jest w potrzebie, byc moze to starsze osoby lubiace takie produkty jak w paczce/niejedzace innych (mnie by kilka produktow ucieszylo, a wiekszosc by pewnie zeszla) itp itd

A pieniedzy nie chce wysylac, woli zabulic tysiaka za paczke zeby byl i prezent i dodatkowo pomoc.

Mnie zawartosc zestawow Jackowa nie dziwi, smieszy ani obraza, a nie jestem ciocia z Ameryki.
            Zastanowilo mnie tylko dlaczego Jackowo wybrala tak pokretny i drogi sposob wysylki, zamiast zamowic tego typu paczke prosto w Polsce. Wiec poszukalam na szybko i w polskich internetach wogole nie widze takich « konkretnych» zestawow. Sa tylko typowo prezentowo-ematkowe, jakies « ekskluzywne » piec deko pasztetu i piwo z browaru od hipstera, zdrowa zywnosc, kosmetyki bio, albo zestawy kawa-alkohol-slodycze lub konfiturka/oliwa/serek; spory wybor, ale takiej typowo zywnosciowej tradi paczki z wszystkim naraz i w duzych ilosciach niet.
            A wogole to ciekawe, ze taki Polamer wciaz dziala. Widocznie klientela dopisuje😛

Jackowo- wg mnie, jesli chcesz wyslac te paczke w lecie, najlepszy zestaw to bedzie A, bo jest jedyny w ktorym nie ma swiatecznych slodyczy (nie wpadlas na to?).
            Ale zastanow sie jednak nad pomoca pieniezna. Jesli rodzina w potrzebie- nie obraza sie przy odpowiednim sposobie przekazania; a jesli niespecjalnie w potrzebie, ale ty nie jestes pewna czy takie vintejdzowe paczki ich by ucieszyly, to tym bardziej uciesza ich pieniadze, a nie zadne torby i bluzy dla nastolatkow.
            Albo idz w te kosze prezentowe proponowane na polskim rynku- mniej « praktyczne », ale fajne, bardziej prezentowe i moga ucieszyc.
            • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 00:31
              Oj No bo to wątek typu świeczniki. Gdyby chciała faktycznie pomoc to przecież nie wysyłając tony słodyczy tylko by tej rodzinie zamówiła na przykład żarcie w pudełkach na miesiąc czy coś takiego.
              • boogiecat Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 01:20
                A ja nie czytalam tego o swiecznikach, moge sie jedynie domyslac co tam sie dostawialo😺 bo po temacie wydaje sie absurdalny, ale ten tutaj wcale nie- jak sie zastanowic.

Zreszta na forum obgadujemy tyle problemow z dupy ludzi z roznymi dziwactwami, tyle jest o absurdach polskich i zagranicznych, ze Jackowo z polsko-amerykanskim fiziem w zasadzie jakos specjalnie sie nie wyroznia. Wg mnie ona prezentuje jakis tam skrawek swojej rzeczywistosci i jej punkt widzenia ma swoje miejsce na forum.

Co do paczki- no rozne sa opcje (moze Jackowo nie ogarnia), ale ta polamerowa slodyczowo- miesna tez moze pomoc w codziennosci i sprawic przyjemnosc.
                • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 01:31
                  W wątku obok opowiada jak oszczędza piec centów tankując rano zamiast w południe, a tutaj nagle przepłaca setki dolarów na szynkę marki szynka i tonę słodyczy dla ludzi, których nie widziała od dekady najmarniej? I tobie się to wydaje prawdopodobne? Z tego, co zauważyłam, ludzie 45+ to już mają z jednej strony swoje ulubione marki wędlin itd, a z drugiej różne ograniczenia dietetyczne, bo wysoki cholesterol, wysoki cukier, piasek w nerkach. I masa cukru i mięsa z konserwantami wcale nie musi być dla nich praktycznym prezentem bo mogą akurat mieć te rzeczy wyłączone z diety. To jest zestaw typowo świąteczny, na imprezę na której ekipa zje te trzy kilo mięsa i tonę cukierków.
                • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 01:38
                  boogiecat napisała:

> ale ta polamerowa s
                  > lodyczowo- miesna tez moze pomoc w codziennosci i sprawic przyjemnosc.

Jeżeli to jest rodzina niezamożna to pierniczki Tago, ciastka pryncypałki, galaretka w czekoladzie i 1,30 kg rodzynków w czekoladzie to nie będzie ulga w codzienności. Ulgą w codzienności byłby cholernie ostatnio drogi olej, trudny do zdobycia cukier, masło, mąka zamówione w Polsce. Jeśli obdarowana rodzina piecze, a paczka mialaby byc na swieta, to sensowne bylyby bakalie, ale nie hurtowe ilosci rodzynkow albo żurawiny tylko przynajmniej po torebce wszystkiego: orzechów, kokosu, żurawiny, śliwek suszonych itd. To nie są też produkty z gatunku: ok, to dostaliśmy, to nie wydamy, za to kupimy co innego. Bo niezamożna rodzina nie wydaje na łososia, pryncypałki i galaretkę jak się budżet nie spina. Jeśli z kolei ma to być przyjemność, to wypadałoby jednak nie dawać na odczepnego pierniczków Tago itd. bo to zwyczajnie produkty bardzo złej jakości.
                  • panna.nasturcja Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 02:18
                    Daniela, ale to by trzeba patrzeć jakie są potrzeby rodziny, którą się chce obdarować a nie przeżywać własną zajefajność jako darczyńca.
                  • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 04:40
                    "Jeśli z kolei ma to być przyjemność, to wypadałoby jednak nie dawać na odczepnego pierniczków Tago itd. bo to zwyczajnie produkty bardzo złej jakości."

A niby skąd ja miałam wiedzieć, że pierniczki Tago są bardzo złej jakości?
                    Dlatego założyłam wątek, żeby się dowiedzieć o takich rzeczach.
                    • iwles Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 07:36
                      jackowo.thinktank napisała:

> A niby skąd ja miałam wiedzieć, że pierniczki Tago są bardzo złej jakości?

Dla siebie też kupujesz jedzenie, o którego jakosci nie masz bladego pojęcia?

• daniela34 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 07:47

> A niby skąd ja miałam wiedzieć, że pierniczki Tago są bardzo złej jakości?

Przecież nie założyłaś wątku "czy to dobry pomysł " tylko "ktoru zestaw wybrać."
                  • boogiecat Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 14:27
                    daniela34 napisała:

> boogiecat napisała:
                    >
                    > > ale ta polamerowa s
                    > > lodyczowo- miesna tez moze pomoc w codziennosci i sprawic przyjemnosc.
                    >
                    >
                    >
                    > Jeżeli to jest rodzina niezamożna to pierniczki Tago, ciastka pryncypałki, gala
                    > retka w czekoladzie i 1,30 kg rodzynków w czekoladzie to nie będzie ulga w cod
                    > zienności. Ulgą w codzienności byłby cholernie ostatnio drogi olej, trudny do z
                    > dobycia cukier, masło, mąka

To nie ty decydujesz, co dla kogo bedzie ulga w codziennosci.

Jeśli
                    > z kolei ma to być przyjemność, to wypadałoby jednak nie dawać na odczepnego pi
                    > erniczków Tago itd. bo to zwyczajnie produkty bardzo złej jakości.

Na odczepnego to tylko twoja interpretacja.
                    • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 14:33
                      Oczywiście, bo każda niezamożna rodzina potrzebuje kilo trzydzieści żurawiny suszonej, dzięki czemu zaoszczędzi na żurawinie i wyda na masło.
                      I owszem, pryncypałki, jeżyki, pierniczki Tago i tym podobne cuda przemysłu spożywczego wraz z zającem wielkanocnym bądź bombonierką świąteczną są na odczepnego.
            • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 00:55
              Zawartość tych zestawów jest w większości kompletnie niepraktyczna dla "rodziny w potrzebie" a jeśli rodzina nie jest w potrzebie to też jest niepraktyczna. To są w większości niskiej jakości produkty (tu zwłaszcza slodycze) w niepraktycznych ilościach (1300 g rodzynkow w czekoladzie?). Czyli ani elegancko ani pomocnie.
            • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 00:59
              Świetnie to wyjaśniłaś, mnie czasem ręce opadają, żeby wyjaśniać oczywistości. A zresztą jak można cokolwiek wyjaśniać, kiedy się pisze np. o owcy, a zaczyna się dyskusja o wiewiórkach czy pszczołach? Tak się dzieje praktycznie w każdym moim wątku.
              Na początku mnie to drażniło i dziwiło, teraz już się przyzwyczaiłam i koncentruje się na postach odnoszących się do tematu, nie reagując na zaczepki, wyzwiska i inne toksyny.

Boję się rodzinie wysłać pieniądze, żeby to się nie obróciło przeciwko mnie. Bo paczka jest naturalna – płacę dwieście dolarów, a oni widzą produkty spożywcze. Gdybym wysłała 200 dolców, to pewnie byłoby, 200? co takiego?!!! ona z nas robi żebraków?
              Sparzyłam się już nieraz, kiedy chciałam zrobić coś pozytywnego.

• jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 01:01
                Ale wysyłając niepraktyczne produkty żywnościowe ludziom których nie widziałaś od lat się tez możesz sparzyć, a do tego w życiu tyle benzyny rankiem nie zatankujesz, żeby jakoś zamortyzować bardzo wysoki w stosunku do ceny produktów koszt.
                A ile ta rodzina ma lat?
              • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 14:02
                Daniela też świetnie wyjaśnia dlaczego pomysł z dupy a jakiś nie doceniasz.
                • boogiecat Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 14:23
                  Moze dlatego, ze zaczela od snucia opowiesci o zwietrzalym liptonie i swojej krajobrazi ciastek, a walnela «swietnym wyjasnieniem » tylko po to zeby sprobowac miec racje🤷🏻‍♀️
                  • boogiecat Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 14:24
                    *swoim krajobrazie
                  • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 14:27
                    Wyjaśnienie wpisałam nie jackowo, bo nie traktuję jej wątków poważnie (z uwagi na świeczniki i inne) tylko na twój post, że to ma być wsparcie dla niezamożnej rodziny. A uwagi o ciastkach i Liptonie były właśnie dlatego, że wątków jackowo nie traktuję poważnie i nie jestem w tym odosobniona. Z uwagi na to od jackowa podzękowań nie oczekuję, ale będę się jednak upierać, że ową rację mam i kilo trzydzieści żurawiny suszonej stanowi żadne wsparcie dla niezamożnej rodziny.
              • nocnamagia Re: Paczka żywnościowa 31.07.22, 17:27

>
                > Boję się rodzinie wysłać pieniądze, żeby to się nie obróciło przeciwko mnie. Bo
                > paczka jest naturalna – płacę dwieście dolarów, a oni widzą produkty spożywcze
                > . Gdybym wysłała 200 dolców, to pewnie byłoby, 200? co takiego?!!! ona z nas ro
                > bi żebraków?
                > Sparzyłam się już nieraz, kiedy chciałam zrobić coś pozytywnego.
                >

Wysyłając produkty ogólnodostępne kiepskiej jakości tym bardziej robisz z nich żebraków. Wysil się na coś luksusowego jeśli rzeczywiście chcesz im sprawić przyjemność, a nie upokorzyć
            • arthwen Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 01:08
              Ale właśnie o to chodzi boogiecat. Po co wysyłać mocno przepłaconą paczkę z zupełnie zwyczajnymi produktami (i to prawdopodobnie nienajleszej jakości) jako prezent?
              Jeśli rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej, to sensowniej jest - jeśli się kasy nie chce dawać - zrobić im hurtowe zakupy spożywcze chociazby na allegro, czy innym Frisco (jeśli są z miasta, w którym ta opcja jest). Będzie wiecej pożytku i za taką kwotę lekko licząc ze 3 razy więcej jedzenia.
              • boogiecat Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 13:49
                Tak, to oczywiscie tez jest pomysl, autorce moze sie nieco rozjasni jesli chce cos sensownego podarowac. My mamy za malo danych.
                • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 13:56
                  Może jednak przeczytaj wątek o świecznikach i drugi, o sposobach ma oszczędzanie, zanim wysnujesz śmiałą tezę że tu chodzi o faktycznie podarowanie czegoś sensownego a nie o kabaret.
                  • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 15:25
                    Dla Boogiecat wyjaśnienia.
                    Ciągle nawiązują do wątku o świecznikach. O co tam chodziło? Na wypadek ograniczonego ataku nuklearnego mam zapasy żywności na ok. 9 m-cy. Głównie specjalna żywność z datą ważności na 20 lat. W ramach przygotowań kupiłam też sporą liczbę świeczników, mam duży dom, z piwnicą mieszkalną to będzie ponad 500 metrów kwadratowych. Bo jest logiczne, że jak będzie atak nuklearny i się go przeżyje, to nie będzie prądu, i to długo. Chciałabym po prostu żyć na tyle normalnie w takich okolicznościach, na ile by się dało. Żeby nie żyć jak zwierzę rytmem, świt – noc. Kilku moich znajomych też ma pokaźne zapasy na ekstremalne okazje.
                    Co ciekawe.
                    Podałam też (i zaprezentowałam na zdjęciu) posiadanie ośmiu gaśnic. W pierwszych miesiącach po założeniu tego wątku ciągle wywlekano mi świeczniki i właśnie te gaśnice. Od pewnego czasu nikt mi jednak nie przywołuje tych gaśnic jako dowodu na moje trollowanie. Zbiegło się to z tragiczną śmiercią polskiej autorki, która zginęła w pożarze w domu. A więc wtedy szanowne analityczki na forum zrozumiały chyba, że posiadanie gaśnic w domu na wypadek pożaru to bardzo mądra rzecz, a jak się wyjawia, że ma się gaśnice, to oznaka roztropności, a nie trollowania.
                    Wracając do tych świecznikow – gdyby brakło, odpukać, prądu, na wiele miesięcy, to nasze analityczki nie będą się tym przejmować. Pomyślą sobie, co tam, założę wątek i ematka mi pomożesmile A potem życie zweryfikuje wszelakie mądrości.
                    • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 16:01
                      O, dobrze ze przypomniałaś o gaśnicach w liczbie 8, wiedziałam ze coś tam komicznego oprócz świeczników było ale nie pamiętałam, co.
                      • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 16:05
                        No naprawdę posiadanie gaśnic w domu to arcykomiczna sprawa
                        • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 16:34
                          jednej czy dwóch - normalna, ale ośmiu?
                          • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 17:34
                            Na każdym poziomie powinna być jedna gaśnica.
                            Mamy trzy poziomy i duży garaż. Więc to cztery gaśnice. Ale nasz dom ma bardzo nietypową architekturę, taki miniaturowy zameczek, sporo zakamarków, różne odnogi czy raczej korytarzyki, więc muszą być dodatkowe gaśnice, żeby nie być w razie potrzeby odciętym od gaśnic.
                            Liczbę i rozmieszczenie gaśnic doradził nam znajomy strażak.
                            • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 17:44
                              Miniaturowy zameczek z dużym garażem. Czemu jeszcze nie wrzuciłam zdjęć tej perły architektury?
                              • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 17:44
                                *wrzuciłaś
                                • dominika9933 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 18:01
                                  O tak. To musi być perła. Zameczek z zakamarkami, a na każdym zakręcie świecznik z gaśnicą. A odnośnie wątku, to miałam kiedyś kilka osób, bardzo bliskich, w Stanach. Na przełomie 70/80 przysyłali paczki, ale jednak spersonalizowane, wtedy było to super. Potem zauważyli przemiany, ale moja koleżanka jeszcze w latach dziewięćdziesiątych dostawała od cioci z Bostonu kartkę z banknotem dwudolarowym. Posłuchaj rad Danieli, dobrze pisze. Komuś, komu gorzej się wiedzie nie są potrzebne niektóre rzeczy, a cena za te zakupy jest wygórowana, a komuś, kto żyje na poziomie średniej to najwyżej poprawisz humor, bo nie są dobra niedostępne. A też trafić w gusta ciężko, jak kogoś nie znasz zbyt dobrze. To jest paczka stworzona przez firmę Polamer na początku jej istnienia i nie zmodyfikowana przez te pół wieku.
                                  • mizantropka_20 Re: Paczka żywnościowa 31.07.22, 17:15
                                    Moi rodzice w tym samym czasie dostawali (na BN i W-c) od ciotki z problemowego miasta po jednym dolarze.... Mało tego, dostawali również paczki odzieżowe, za które wnosili opłatę celną przewyższającą wartość przesłanych produktów.Nie muszę chyba wspominać, że odzież momentalnie trafiała tam skąd chyba pochodziła....
                              • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 17:48
                                a dlaczego miałabym?
                                garaż jest bardzo fajnie wkomponowany
                                • magdallenac Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 17:57
                                  Ale Ty na Jackowie masz ten zameczek??
                                  • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 18:00
                                    Nie podam lokalizacji.
                                    • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 18:05
                                      Spoko, engine znajdzie.
                                      • magdallenac Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 18:13
                                        Weź nie wywołuj wilka z lasu🤣
                    • boogiecat Re: Paczka żywnościowa 28.07.22, 00:13
                      Dzieki za streszczenie! szkoda, ze mnie nie bylo w tamtym watku😀 ale przeciez nie musisz sie przede mna z niczego tlumaczyc😉 ne jestem ani wczoraj urodzona, ani od wczoraj na forum i do wypowiadania sie nie potrzebuje « dowodow » na trolo lub nietrolowanie

o paczce juz wszystko napisalam, a ty napisz ktore rozwiazanie wybralas!

za to tym opisem gasnicowym przypomnialas mi historie brata mojego faceta: bedac mlodym chlopakiem wyjechal do Irlandii i zamieszkal ze Slowakiem i Hiszpanem pracujacymi w tym samym miejscu; z roznych dziwnych energetyczno-kombinatorskich powodow Hiszpan uzywal benzyny w butelce do odpalania kominka czy czegos, a przy okazji byl nieustannie upalony szitem, no i kiedys niechcacy rozlal benzyne i upuscil skreta podpalajac latwopalny dom tuz przy drzwiach wejsciowych; zaszokowany schowal sie w kacie, spanikowany Slowak zaczal wyrzucac swoje rzeczy przez okno, a brat mojego faceta zlapal koldre i ugasil ten pozar.
                      Po tym incydencie brat zaczal szukac gasnicy, ktora znalazl w szufladzie pod telewizorem, a Hiszpan nastepnego dnia zwolal kolegow i bardzo powaznie oglosil nowa regule domu: Never put the fire next to the petrol 😂 (moja corka placze ze smiechu gdy zrobi jakas glupote, a ja gram role Pouczajaco- Roztropnego Rodzica, zawsze z uzyciem tego zdania)
                      • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 28.07.22, 02:07
                        Całe szczęście, że historia z pożarem miała swojego bohaterasmile

Z tą paczką cały czas myślę, może zwrócę się z prośbą o pomoc do mojej ciotki, wyślę jej pieniądze i poproszę, żeby to ona im przygotowała paczkę, wybierając artykuły spożywcze w sklepie. A może coś innego jeszcze wymyślę.
                        W każdym razie chciałabym wyjść z gestem dobrej woli, bo oni (odbiorcy paczki) to mi nigdy nawet kartki urodzinowej nie wysłalismile
                        • iwles Re: Paczka żywnościowa 28.07.22, 07:20

> bo oni (odbiorcy paczki)
                          > to mi nigdy nawet kartki urodzinowej nie wysłalismile

A ty im owszem? Regularnie? 😆
      • sweterwkrate Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:27
        magdallenac napisała:

> Wedla im będziesz ze Stanów wysyłać? I cytryny i ananasy??

Nie, nie. Jedną cytrynę i jednego ananasa.
        😀
    • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:40
      A na h.uj komuś wysyłać torcik wedlowski ze Stanów?!
      • magdallenac Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:44
        I zając czekoladowy🤣🤣🤣
        • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:47
          Jest też bombonierka swiateczna. Nie marudź 😆
          • memphis90 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:02
            Ja bym brała z zającem, Wielkanoc była niedawniej. Chyba, że zając to mikołaj w przebraniu.
            • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:07
              Wziąć bombonierkę, nadchodzą święta BN wink jak znalazł.
            • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:08
              Z tym to akurat różnie bywa 🙄
              • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:16
                To na pewno św Mikołaj z Białegostoku big_grin
                • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:17
                  heca7 napisała:

> To na pewno św Mikołaj z Białegostoku big_grin
                  >

😂
              • lilia-anna Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 20:10
                Zboczeństwo!
      • dominika9933 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 18:02
        A jadłaś kiedyś torcik wedlowski że Stanówsmile
    • panipoczterdziestce Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:40
      Kurczę. Ja chyba nie liczyłabym na to, że obcy ludzie na forum będą studiować i analizować poszczególne zestawy, doradzając ci. Może się mylę.
      • magdallenac Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:43
        Mylisz się.
        • panipoczterdziestce Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:08
          Czytając te pocieszne odpowiedzi, nie sądzę, że dla autorki chodziło o takie porady 😀
    • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:43
      Najlepszy jest zając czekoladowy w lipcu 🤣😂😂
      • magdallenac Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:45
        Jest też bombonierka świąteczna🤣
      • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:45
        I bombonierka świąteczna. Na jakie k. święta?! Cud nad Wisłą?
      • gryzelda71 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:45
        Tak samo dobry jak mikołaj.
      • majenkir Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 00:33
        Co roku się dziwiłam dlaczego u nas na Gwiazdkę Lindt sprzedaje czekoladowe zające. Aż ktoś mnie uświadomił, że to renifery, nie króliki.
      • 71tosia Re: Paczka żywnościowa 30.07.22, 20:12
        To sa zestawy uniwersalna na wszystkie swieta wiec dlatego wysyła się w okolicy połowy roku smile
      • mizantropka_20 Re: Paczka żywnościowa 31.07.22, 17:31
        Oj tam, oj tam - ja dostałam życzenia świąteczno - noworoczne wykaligrafowane na kartce z biedronką usytuowaną na źdźble trawy obok kropelki rosy.
        • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 31.07.22, 18:20
          Ale przecież Jezusek jest królem całej Ziemi a nie tylko chłodniejszych regionów półkuli północnej. Gdzieś w tym czasie na pewno latały biedrąki.
    • anilorak174 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:45
      Przysyłaj wszystko. U nas nic nie ma, głodem przymieramy. Pomarańczy to na oczy nikt tu nie widział. A co dopiero torcik wedlowski czy szynka.
      • javio Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 19:34
        I polędwica sopocka/kiełbasa krakowska z Ameryki 🙂
        • anilorak174 Re: Paczka żywnościowa 27.07.22, 09:45
          Amerykanskie to lepsze 😉

Miałam kiedyś taka ciotkę, co tez tak wielbiła wszystko co z AMERYKI...
    • ga-ti Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:47
      O mamo, miałabym problem, co tu wybrać, wszędzie są produkty, których nie lubię, ech, najwyżej oddam sąsiadom, to wybieram zestaw ... D!
      XD big_grin

Tylko żeby ten zająć czekoladowy miał długi termin ważności, to do Wielkanocy przechowam wink
      Śmietankę oddam, miód też, bo używam tylko prawdziwego, ze sprawdzonych źródeł.
      Konserwowych wędlin nie bardzo lubię, ale moze tak w zadumie nad czasami dawno minionymi...
      • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:53
        Ja ten najdroższy, a co! Bo tam jest prawie pół kilo golonki konserwowej big_grin No i chcę zobaczyć te ciastka Europa Styl.
        • ga-ti Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:00
          E, nie, z baleronu trzeba tłuszczyk obdzierać, bo dzieci nie lubią wink
          Choć golonka, powiadasz, hm.
    • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:48
      A jeszcze takie pytanko pomocnicze. To ta samo rodzina, do której chciałaś wysłać stare, zleżałe buty? 🤔
      • jackowo.thinktank Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:52
        Nie, inna rodzina
        i nie przekręcaj, to były buty jak nowe, nigdy nieużywane, bardzo dobre, dość drogie
        • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:54
          Zajebiste były wręcz 🙄
    • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:49
      Magdalleno, co to są za ciastka "Europa styl"? Może Ty wiesz. Bo nie wiem, czy się decydować na zestaw C.😁
      • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:51
        Aaaa, już wiem. To są ciastka z białej czekolady w kształcie byczków.
        • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:54
          Ale, że Europa została porwana na byku?
          • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:57
            Yhm. Śnieżnobiałym.
        • princesswhitewolf Re: Paczka żywnościowa 30.07.22, 20:03
          W ksztalcie byczkow?
      • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:53
        U mnie wygrywa zestaw C ze względu na czekoladki belgijskie 😃
      • magdallenac Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:54
        Daniela, ja z tych amerykańskich to tylko M&Msy znam🤣🤣
        • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:56
          Najlepsza jest herbata Lipton. U mnie w kancelarii była paczka, kupiona w jakiejś pomroczności jasnej przez koleżankę, nikt tego nie pił aż zwietrzała.
          • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:58
            Nigdy nie zrozumiem dlaczego w niektórych kręgach lipton jest uważany za herbatę z wyższej półki 🤷‍♀️
            • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:04
              It's one of life's great mysteries.
            • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:14
              Może przez product placement w Dziecku Rosemary big_grin
              • koraleznasturcji Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:54
                😂😂😂
        • gama2003 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:57
          Też znam. Ale jakbym wyniosła na ławkę takie 1,5 kg to skoczyłabym w rankingu na dzielni !
      • gama2003 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:55
        Brzmi i europejsko, i stylowo.
        Zamawiaj ! Skopiujesz przepis i na ojczyzny łono wprowadzisz.
        Czujesz ? W Polsce - Europa i styl !
        Kazdy ! Każdy wóz drabiniasty zatrzyma i kupi dla dziecków !
        • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:02
          Dobra, to ja poproszę zestaw C. Bo naprawdę znam różne ciasta i ciastka z róznych krajów: biscotti, amaretti, palmiery, pasteis de nata, kanebullar, ciastka z Linzu, pierniczki norymberskie, spekulatous, ale ciastek "Europa styl" nie znam. To jakiś miks wszystkich powyższych?
          • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:03
            *spekulatius (ja znam, smartfon najwyraźniej nie)
            • chatgris01 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:15
              daniela34 napisała:

> *spekulatius (ja znam, smartfon najwyraźniej nie)

A nie spéculoos?
              • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:19
                A to zależy po jakiemu.
                • andace Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:43
                  Są jeszcze spekulaas 😉 z wiatrakami 😉
          • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:11
            Znalazłam! big_grin
            www.cookiemadness.net/wp-content/uploads/2021/11/european-butter-chocolate.jpg?ezimgfmt=ng:webp/ngcb20
            • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:12
              Żarłabym 🙄
            • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:14
              Ale to są takie ciastka nakładane łyżką z kawałkami czekolady. To obe chyba amerykańskie właśnie są.
            • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:18
              Ale to są klasyczne amerykańskie przecież, takie co żony kandydatów na prezydenta pieką.
              • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:19
                No właśnie!
          • bi_scotti Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:13
            daniela34 napisała:

> naprawdę znam różne ciasta i ciastka z róznych krajów: biscotti

Tylko sie tak przechwalasz - nawet moj maz jest zdania, ze Bi_scotti nie tak latwo poznac tongue_out No i be careful what you wish for ... bo a nuz poznasz i co wtedy? Nie da sie odpoznac big_grin Cheers.
      • ga-ti Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:55
        Co Cię kusi? Orzeszki Felix, sardynki, czy ponad kilo żurawiny?
        • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:57
          Czekoladki adwokatki 🤣🤣🤣
          • malia Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:03
            O filecie z makreli nie wspominając smile
            • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:05
              Jak się nie daj bóg ta puszeczka rozszczelni to dopiero będzie niezapomniany prezent.
        • gama2003 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:59
          Danieli nie znasz ? Zrobi z tego danie majstersztyk ! Do tego amerykańskie !
    • fragile_f Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 17:56
      Fascynuje mnie to, ze ktos jeszcze łapie sie na coraz grubiej ciosany trolling... poprzednie troll-wątki mialy wiecej polotu.
      • malia Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:05
        Ale gdzie ty tu widzisz jedna poważną odpowiedź big_grin
    • ludborka Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:00
      A wystarczyło napisać kosz prezentowy
      • madlam Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:13
        Mam wrażenie, że te kosze są składane w Polsce tongue_out
        • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:17
          No wlanie mnie ta oferta pachnie ofertą Pewexu sprzed 30 -40 lat, tez takie paczki dostawaliśmy na święta, wujek z Ameryki zamawiał a Pewex na miejscu wysyłał. Ale one były lepsze bo zawierały jeszcze orzechy brazylijskie i Rittensporty.
    • jednoraz0w0 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:04
      Czekaj, pierniki z USA do Polski?
      Ale ja bym słała te z zającem wielkanocnym. Poza Wielkanocą nie sposób je kupić, ucieszą się.
      • daniela34 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:15
        jednoraz0w0 napisał(a):

> Czekaj, pierniki z USA do Polski?

Hehehehe
      • heca7 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:21
        Ja za pietniki dziękuję. Sama sobie zrobiłam na święta 😛
        • borsuczyca.klusek Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:23
          OJP 😨
    • memphis90 Re: Paczka żywnościowa 26.07.22, 18:05