Dodaj do ulubionych

Lekcje online z native speakerem

31.07.22, 22:01
Szukam jak w temacie dla licealisty, który angielskiego nie lubi a uczy się, bo musi. No i jest totalnie zablokowany, za nic na przykład nie chce jechać na obóz językowy. I pomyśleliśmy o rozmowach online. Przy czym nie ukrywa, że nie lubi angielskiego (o zawsze tak było).
Obserwuj wątek
    • extereso Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 22:08
      To nie lepiej żeby z nastolatkiem anglojęzycznym gadał? Moj ma takich kolesi z różnych krajów.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 22:09
      Jemu jest potrzebny dobry nauczyciel, który potrafi go zachęcić i nauczyć, a nie nativ.
      • extereso Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 22:18
        Też tak myślę. A koleś do rozgadania się najwyżej.
        • taki-sobie-nick Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 22:33
          Kompletny absurd. Jeśli uczeń jest ścisłowcem i nie lubi polskiego, to po prostu uczeń taki jest sam z siebie.
    • taki-sobie-nick Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 22:11
      Najlepsi (a także najdrożsi) są nativi z wykształceniem pedagogicznym, zawodowo zajmujący się uczeniem własnego języka.
      • mae224 Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 06:49
        Nie wyobrażam sobie, że można powierzyć nauczanie komuś, kto się tym zawodowo nie zajmuje? Hydraulikowi? Barmanowi? Sprzątaczce?
        • taki-sobie-nick Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 22:42
          Anglojęzyczni u nas to chyba zwykle ekspaci, więc raczej na znacznie lepszych stanowiskach. I lepiej też mówią. Pytanie, czy potrafią uczyć. Tak napisałam, bo może autorka ma ograniczony budżet.
        • mamtrzykotyidwato5 Re: Lekcje online z native speakerem 07.08.22, 01:18
          Kiedyś najlepszy był strażak, jak nie pamiętasz, to znaczy, że młoda jeszcze jesteś.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 22:45
      Sprawdź appke Preplay.
    • sueellen Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 22:58
      Nie robiłabym live z native speakerem. Uważam że na początku native speaker znacznie spowalnia proces nauczania. Native dopiero od poziomu średnio zaawansowanego.
      • alfa36 Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 23:05
        To jak pomóc takiemu dziecku. Angielski dodatkowy od 3 klasy podstawówki, systematycznie (ale 1h/tydzień tylko), z nauczycielami (najpierw podstawówkowym, od roku z licealnym) z efektem dst. w liceum (o ile ma to znaczenie).Od września planujemy lekcje online nie z nauczycielem praktykiem, tylko z osobą po lingwistyce z doświadczeniem w lekcjach indywidualnych.
        • sueellen Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 23:17
          Dobry nauczyciel z odpowiednim podejściem. Osobiście wolę naukę stacjonarna w niewielkiej grupie (5-6 osób) rówieśniczej. Wtedy taka nauka staje się fajniejsza bo jednocześnie można nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie. Dla dziecka to wazne. Uważam ja też za najbardziej efektywna. Takie jest jednak wyłącznie moje zdanie na podstawie własnych doświadczeń. Znam 3 języki obce, uczyłam się ich w różnoraki sposób. Mała grupka z dobrym nauczycielem to moim zdaniem najlepsza forma.
          • hanusinamama Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 00:12
            Jedno nie wyklucza drugiego.
            Mozna miec zajęcia z nativem w grupie (tez online) mozna miec czesc w grupie i częśc 1:1 z nativem.
      • livia.kalina Re: Lekcje online z native speakerem 31.07.22, 23:56
        >Uważam że na początku native speaker znacznie spowalnia proces nauczania.

Nie wiem skąd taka opinia? Mój dziesięciolatek od roku ma lekcje hiszpańskiego z Boliwijczykiem, który ma żonę Polkę i trochę mówi po polsku a więcej po angielsku i moje dziecię śmiga po hiszpańsku aż miło. Ale trzeba przyznać, ze pan tez po prostu ma dar nauczania, lubi dzieci, jest wesoły i potrafi je wciągnąć do zabawy (podsłuchiwałam jak było parę lekcji online z powodu covida).
        • hanusinamama Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 00:10
          To też zalezy od ucznia. Nie kazdemu dziecku to przypasuje i da coś. Trzeba indywidualnie ale warto próbować
      • hanusinamama Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 00:08
        Tu się nie zgodzę. To zalezy od osoby która się uczy.
        Moje dziecko osobiste w 1 klasie trafiło na zdalną nauke bo zaczął sie cyrk covidowy. Skoro miała miec zdalne to stwierdziłam, ze spróbujemy z nativem. I mojej to bardzo podpasowało i bardzo pomogło w nauce. Ale nie kazdy lubi i się nadaje do takiej nauki. Czasami można od poczatku, czasami od poziomu średniego lub nawet wyżej
    • areyoubetter Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 04:27
      Zainteresuj się Tutlo.
    • szarsz Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 05:16
      Moi korzystają / korzystali z preply z bardzo dobrymi efektami. Wybór nauczycieli jest ogromny, starszy (14+) znalazł sobie chlopaka 20+, z którym miał o czym pogadać, dla córki (10 wtedy) szukałam nativa mówiącego po polsku. Znalazła się dziewczyna, Polka z pochodzenia, wychowana w stanach, której pierwszym językiem jest angielski.
      Oboje bardzo zyskali. Szczególnie młodsza, która dopiero wtedy zaczęła mówić.
      • odnawialna Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 11:49
        A gdzie szukałaś?
        • szarsz Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 18:02
          Preply.com
          • saszanasza Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 18:19
            szarsz napisała:

> Preply.com

My też korzystaliśmy z preply.
          • odnawialna Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 18:51
            szarsz napisała:

> Preply.com

Dzięki, popatrzę🙂
    • mama-ola Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 07:15
      Na portalu italki (czyt. aj-toki; nie ma nic wspólnego z Italią) są różni rozmówcy. Można sobie posortować wg potrzeb.
    • bistian Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 18:13
      Szukać osób, które mówią poprawnie i ciekawie we własnym języku.
      To nie jest takie częste, jakby się zdawało. Znam bardzo wielu Niemców, którzy kaleczą własny język, tak samo Polaków i Angoli. Rozmowa z rówieśnikiem może powodować, że dostajemy za darmo typowe błędy językowe big_grin
      Może jakieś grupy hobbystyczne? Zazwyczaj, mówią bardzo poprawnie.
    • saszanasza Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 18:18
      3 lata temu wykupiłam swojej córce (wtedy 6 klasistce) 10 lekcji on-line z native.Wybraliśmy dziewczynę z Somalii (bodajże) z przygotowaniem pedagogicznym. Pamiętam, że po 1 lekcji córka do mnie przyszła i powiedziała, że dotąd jej się wydawało że potrafi mówić po angielsku, jednak nie potrafi😅 W ciągu tych 10 lekcji tak się odblokowała, że dziś nie ma problemów z komunikacją i jest chętna do rozmów na różne tematy. Lekcje były o wszystkim: o modzie, o zainteresowaniach, o pierdołach…..niby nic nadzwyczajnego a jednak bardzo pomogły. Pamiętam, że jak „dziewczyny” nie potrafiły się porozumieć, to korzystały ze słownika. Z czasem konwersacja się „upłynniła”.
      • bistian Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 18:58
        saszanasza napisała:

> 3 lata temu wykupiłam swojej córce (wtedy 6 klasistce) 10 lekcji on-line z nati
        > ve.Wybraliśmy dziewczynę z Somalii (bodajże) z przygotowaniem pedagogicznym.

Indie też są niezłe. Tam angielski jest jedynym językiem wspólnym dla wielu różnojęzycznych mieszkańców.
        Łapiemy kogoś z niezłym angielskim, preferowałbym kobiety, i to jest to, czego potrzebujemy i jest dodatkowo tanio smile
        • saszanasza Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 21:00
          bistian napisał:

> saszanasza napisała:
          >
          > > 3 lata temu wykupiłam swojej córce (wtedy 6 klasistce) 10 lekcji on-line
          > z nati
          > > ve.Wybraliśmy dziewczynę z Somalii (bodajże) z przygotowaniem pedagogiczn
          > ym.
          >
          > Indie też są niezłe. Tam angielski jest jedynym językiem wspólnym dla wielu róż
          > nojęzycznych mieszkańców.
          > Łapiemy kogoś z niezłym angielskim, preferowałbym kobiety, i to jest to, czego
          > potrzebujemy i jest dodatkowo tanio smile

Ja szukałam osoby, bez „rodzimego” akcentu, jaki najczęściej mają Francuzi i większość afrykanerów, choć wydaje mi się że w Indiach też zaciągają własnym „dialektem”, choć oczywiście nie jest to regułą. Ona językiem angielskim posługiwała się właściwie bezbłędnie. Mówiła (jak na moje ucho) calkiem normalnie.
          .
          • alfa36 Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 23:29
            Gdzie ją znalazłaś?
            • saszanasza Re: Lekcje online z native speakerem 07.08.22, 09:44
              alfa36 napisała:

> Gdzie ją znalazłaś?

na preply
    • klaramara33 Re: Lekcje online z native speakerem 01.08.22, 19:37
      Po co na siłę. Wejdzie w środowisko anglojęzyczne, to się zechce i jemu mówić.Takie zmuszanie do nauki, to daje tylko efekt przeciwny od oczekiwanego.
      • saszanasza Re: Lekcje online z native speakerem 07.08.22, 10:01
        klaramara33 napisała:

> Po co na siłę. Wejdzie w środowisko anglojęzyczne, to się zechce i jemu mówić.T
        > akie zmuszanie do nauki, to daje tylko efekt przeciwny od oczekiwanego.

Zanim większość dzieci wejdzie w środowisko anglojęzyczne (o ile w ogóle będzie miało taką możliwość), to ta blokada będzie na tyle ugruntowana, że trudno im bedzie zacząć mówić po angielsku. Poza tym, nieliczne dzieci nabywają umiejętność ”symultanicznego” prowadzenia rozmów. większość zanim odpowie, to tłumaczy z angielskiego na polski. Wczesne konwersacje mogą temu zapobiec.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka