Dodaj do ulubionych

Czytnik a pliki pdf

01.08.22, 16:23
Jak się czyta pliki pdf na czytnikach? Potrzebuję do czasopism naukowych. Lepszy Kindle czy Pocketbook? Wystarczy 6 cali czy koniecznie brać większy? Podobno jest taka funkcja jak Reflow, która ułatwia czytanie plików tego typu. Aha, potrzebuję też do legimi, co chyba utrudnia wybór.
Obserwuj wątek
  • nowamamagapka Re: Czytnik a pliki pdf 01.08.22, 17:09
   Jak do Legimi to ułatwia. Bierz pocketbook. większy. z klawiszami i podświetleniem, bez reklam.
  • berdebul Re: Czytnik a pliki pdf 01.08.22, 18:27
   Naukowe lepiej w kolorze, od kiedy wydawnictwa nie kasują za kolorowe obrazki, większość robi wykresy kolorami, zamiast różnymi liniami.
  • asia_i_p Re: Czytnik a pliki pdf 01.08.22, 18:43
   Na Kindle pdf się czyta, ale kiepsko, bo nie dostosowuje tekstu do ekranu tak jak tego tekstu w kindlowskim formacie. Można oczywiście przekształcić na odpowiedni format, jest darmowy konwerter, ale kiepsko sobie radzi z bogato ilustrowanymi i wielokolumnowymi tekstami.
  • jeste_m_sobie Re: Czytnik a pliki pdf 01.08.22, 20:48
   Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Czyli Pocketbook, pozostaje jeszcze kwestia wielkości smile
  • profes79 Re: Czytnik a pliki pdf 01.08.22, 20:55
   Tak naprawdę według mnie do pdf to tablet a nie czytnik - więcej możliwości manewru. Z czytania pdf. na Kindle się wyleczyłem błyskawicznie; z konwertowania ich na format kindla wyleczyłem się jeszcze szybciej...
  • jeste_m_sobie Re: Czytnik a pliki pdf 02.08.22, 07:01
   Poczytałam o tych czytnikach (hehe). Podobno kolorowe mają na razie słabe odwzorowanie kolorów, a za to tło przy czytaniu jest bardziej szare niż białe. I do tego wiadomo: wyższa cena, niższa wydajność. Czy któraś z emam ma taki czytnik? Warto? Te artykuły naukowe u mnie do czytania to nauki spłeczne, więc jakiegoś nadmiaru wykresów i schematów nie ma.
  • merode Re: Czytnik a pliki pdf 02.08.22, 07:08
   Ja mam czytnik ReMarkable. Dobry jest właśnie do PDF bo jest dosyć duży i można robić ręczne notatki na marginesie. Niezle się w tej roli sprawdza, natomiast kompletnie nie nadaje się do ebooków.
  • atenette Re: Czytnik a pliki pdf 02.08.22, 07:15
   Ja wszystkie pliki pdf konwertuje na mobi i czytam na Kindle.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka