Dodaj do ulubionych

Zrobiłam dziś pyszne proste danie

08.08.22, 18:00
Filety z kurczaka, śmietana 30%, szpinak, pomidorki koktajlowe, ser bursztyn, sól,czosnek,zioła z ziemniaczkami pycha.... smile
Jestem raczej kiepską kucharką a wyszło pysznie sad polecam😀
Obserwuj wątek
    • bistian Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:24
      alicjamagdalena napisała:

> Filety z kurczaka, śmietana 30%, szpinak,...

E... napaliłem się, myślałem, że będzie przepis na rosyjskie pierogi, a tu kurczak? uncertain
      • angazetka Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:38
        Czy ja przegapiłam onucowanie?
        • primula.alpicola Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:47
          A o co chodzi, to sowiecki trolik?
      • hope_25 Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 20:37
        bistian napisał:

> E... napaliłem się, myślałem, że będzie przepis na rosyjskie pierogi, a tu kurc
        > zak? uncertain

Tobie to dopiero barszcz ukraiński by dogodził.
      • malia Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 20:41
        ooo kim jest alicjamagdalena?
        • alicjamagdalena Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 21:31
          Spytaj i ncela bistana...
    • primula.alpicola Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:26
      A ja tortillę katalońską, też pyszna.
      • daniela34 Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:30
        A mnie dziś zrobiono leczo. Bardzo dobre, zwłaszcza że czekało na mnie kiedy wróciłam z pracy.
        • primula.alpicola Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:35
          O, takie podane pod nos to prawie zawsze bardzo dobrze smakują.
      • bistian Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:35
        primula.alpicola napisała:

> A ja tortillę katalońską, też pyszna.

Mam prośbę. Jeżeli już proponujecie danie, to zastanówcie się nad zastępczymi produktami (po polsku: zamienniki), żeby alicjamagdalena u siebie w federacji, też mogła to przygotować.
        • primula.alpicola Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:46
          Będę mówić jak mówię <klasyk>
          Ale dobrze, niech Ci będzie ten jeden raz: omlet z ziemniakami, cebulą i boczkiem.
          • lily_evans011 Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 04:42
            Oni tam znają omliet?
            • primula.alpicola Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 07:20
              Nie mam pojęcia🤷‍♀️
    • mashcaron Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:29
      A ja pasta al forno, też pyszna.
    • malia Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:33
      Ja zrobiłam leczo, też pyszne
    • ewka.n Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:40
      Szakszuka nigdy mi się znudzi. Tym razem "na bogato": oliwa, poszatkowane: cebula, papryka, cukinia, papryczka chili, pomidory z puszki, czosnek, zioła prowansalskie, na koniec wbić jajka i przykryć żeby się białko ścięło, natka pietruszki. Plus świeża bagietka i dobra zielona herbata - życie jest piękne smile
      • panna.nasturcja Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 23:57
        Pomidory z puszki w sierpniu?
        • ewka.n Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 00:25
          Akurat świeże pomidory mi wyszły (razem z mozzarellą wink). A zapas pomidorów w puszkach to jest coś, co zawsze w domu mam smile Tak samo jak zawsze mam: oliwę, cebulę, jajka, zioła prowansalskie. Co z kolei zawsze umożliwia zrobienie super prostej szakszuki w wersji nie na bogato, ale też smacznej smile A i jak mam cukier, a to nie takie oczywiste w tych trudnych czasach wink to fantazyjne dodaję szczyptę do pomidorów smile
          • panna.nasturcja Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 01:31
            To fakt, ja też zawsze mam w domu pomidory w puszkach, ale zdziwiły mnie w sierpniu, bo w sobotę na targu dostałam oczopląsu od ilości pomidorów w różnych rodzajach i kolorach.
    • andaba Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:43
      Pyszne proste danie to jest jak masz do dyspozycji ziemniaki, jedna cebulę i chwasty za domem.

Z takich składników to żadna sztuka ugotować cos pysznego, tylko czy można to nazwać prostym?
      • bistian Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 18:48
        andaba napisała:

> Pyszne proste danie to jest jak masz do dyspozycji ziemniaki, jedna cebulę i ch
        > wasty za domem.

Ziemniaki już są, cebula również, a z chwastów, raczej tylko pokrzywa i mięta, o ile ktoś nie ma ogródka zielarskiego? Słabo, według mnie. Może, jeszcze znajdą słoninę za kominem, to coś zmieni, ale pokrzywa z miętą, nadal będą się gryzły
        • lily_evans011 Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 08:56
          W Rassiji zioła nie rosną? 😱
      • mimfa Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 04:28
        Moja babcia robiła takie danie. Ziemniaki w talarki, cebula, do tego masło, sól , podlać wodą i dusić. Prościej się nie da. Jadło się z mlekiem. Czasami robię, bo bardzo lubię, chociaż nie wyglada zbyt apetycznie. Z takimi potrawami kojarzą mi się wakacje na wsi. Lubię takie proste jedzenie.
    • default Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 20:40
      A propos prostych dan, a za takie uważa się powszechnie tradycyjny letni zestaw: kalafior (lub fasolka szparagowa) + ziemniaki + jajko sadzone. Jeść to lubię, ale uważam, że wbrew pozorom jest bardzo upierdliwe w przygotowaniu, bo potrzeba dwóch garnków + dwóch patelni, do tego trzeba precyzyjnie zgrać czas ugotowania kartofli i kalafiora, co nieraz jest trudno przewidzieć. Do tego jeszcze na czas gotowości warzyw trzeba się wpasować z usmazeniem jajek. No i przyrumienieniem bułki na maśle 😕
      • ga-ti Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 22:23
        A te dwie patelnie to do czego? Jajka na jednej (nienawidzę robić sadzonych albo za bardzo zesmażę, albo za mało, albo przy przekładaniu żółtko się rozwali, wrrr, jeść lubię), a druga? Pewnie na bułkę, zwykle robię z samym masłem, a jeśli już ma być bułka to w małym rondelku, ale fakt, zgrać w czasie to chyba największe wyzwanie.
        • panna.nasturcja Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 23:58
          Druga na bułeczkę, przynajmniej u mnie.
          Też uważam, że to jest fajny letni zestaw jak się go je a nie jak trzeba go zrobić.
      • aqua48 Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 12:50
        default napisała:

> Do tego jeszcze na czas gotowości warzyw trzeba się wpasować z usmazeniem jajek. No i przyrumieni
        > eniem bułki na maśle 😕

Eee tam. Kalafiora można ugotować wcześniej i zostawić w ciepłej wodzie, ziemniaki utłuc i trzymać pod przykryciem, a usmażenie jajek to chwilka.
        • motyllica Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 13:54
          e tam,
          bułkę zrobić wcześniej,
          kalafiora albo fasolkę gotuję mniej więcej tyle samo co ziemniaki czyli ok. 1/2 godziny
          nastawiam minutnik na 25 minut, po tym czasie robię jajka i już, wszystko wyłączam
          JEM
        • mava1 Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 14:07

ja wstawiam ziemniaki do zimnej wody i ustawiam minutnik na 30 min. W tym samym czasie wstawiam gar na kalafiora/fasolke. Potem rozpuszczam masło i podsmażam z bułka tatą, patelnię wyłączam - podgrzeje ją ponownie tuz przed polaniem kalafiora/fasolki.
          Kiedy na minutniku jest jakies 18-15 min. to wrzucam kalafiora/fasolke, które gotuja sie 15 minut.
          Odlewam ziemniaki i trzymam w tym cieplym garze.
          Wyjmuje kalafiora/fasolkę łyżka cedzakową na metalowe sitko i to sitko zostawiam na garze (z goracą wodą), w ktorym sie gotowały.
          Smażę jaja, które zdejmuje z patelni szeroką łopatką (na której miesci sie jedno jajko) więc nic się nie rozwala.
          Ideałem sa jeszcze ciepłe talerze, które wczesniej podgrzewam w piekarniku, gdzieś na 50-70 stopni. No ale to w dobie kryzysu energetycznego (i kosztów), moze być już fanaberią
    • em_em71 Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 21:43
      Też 2 baklazany w kostkę, posolone, odstawione, 1 duza papryka i 1 mala chili, 2 czerwone cebule, 4 duze zabki czosnku, puszka pomidorów, trochę ketchupu /nie miałam cukru/, oliwa, boczek wędzony, oregano, podsmażone na patelni, wrzucone do garnka, uduszone, posypane parmezanem. Mniam. Szybkie wakacyjne danie.
    • ga-ti Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 08.08.22, 22:20
      Ja to dziś obiad w Macku zjadłam big_grin
      A do kurczaka ze szpinakiem daję ser gorgonzola, jest tak fajnie pikantny. I bez pomidorków koktajlowych, za to z suszonymi w oliwie (ale to wersja zimowa, bo latem dla mnie za 'ciężkie'). A i moja rodzinka lubi z makaronem.
      • alicjamagdalena Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 13:47
        Z suszonymi też pycha
    • purchawka2020 Re: Zrobiłam dziś pyszne proste danie 09.08.22, 08:12
      Tłusta śmietana z serem - i jak ma nie być dobre....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka