Dodaj do ulubionych

Zła na siebie- wakacje

08.08.22, 21:21
Miałam chyba mgłę covidową jak rezerwowalam, wreszcie nadeszły wyczekiwane wakacje i jestem podlamanasad lot długi, miejsce w ogóle mi się nie podoba, hotel koszmarny...na męża już się wkurzyłam... Jak przetrwać tydzień? Zdecydowanie lepiej bym odpoczela na jakiejś polskiej wsi, tylko wizja tygodnia deszczu mnie powstrzymała
Obserwuj wątek
    • iwles Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:25

Dobije cie: pogoda w Polsce piękna.

A tak serio: dasz radę, zmień nastawienie, ciesz się wspólnymi chwilami z rodziną, wspólnymi posiłkami, których nie musicie przyrządzać, ani sprzątać po, bawcie się dobrze, opalajcie, kąpcie, zwiedzajcie. I kolekcjonujcie wspomnienia 😊
      • joana012 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:28
        Mimo wszystko nie jest tak źle żyć z takim problemem z pierwszego świata. Dasz radę
        • swiecaca Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:45
          Wiem że problem z d... tym bardziej jestem na siebie wkurzona
    • 3-mamuska Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:31
      Wszystko kiedyś moja nawet najdłuższa żmija.
      Skup się pozytywach, nie ma się co wkurzać.
      Przyjmij postawę misia koali.
      Życie jest za krótkie na niepotrzebne nerwy.
    • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:31
      Gdzie lecicie? W hotelu i tak się mało siedzi na wakacjach.
      • swiecaca Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:48
        Akurat pokój jest ok, a na zewnątrz duszno, no ale przyleciec na urlop żeby siedzieć w pokoju to jakby bez sensu
        • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:05
          No bez sensu siedzieć w pokoju. A w której części Teneryfy jesteście? Jeśli na południu to zróbcie sobie wycieczkę na północ, tam jest zdecydowanie chłodniej, lepiej się poczujesz.
          • agniesia331 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:28
            Na południu Teneryfy wieczorami niektórzy znajomi nosili sweterek. Tam jest fajny wiaterek
        • bergamotka77 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:26
          No jest lato to jest upał i duszno w ciepłych krajach. Geografie w szkole miałaś? 🤭
        • mid.week Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 09:15
          Kup wiatraczek albo wachlarz i śmigaj od klimatyzowanej restauracji do klimatyzowanego baru. Trochę utyjesz ale co pojesz i popijesz to twoje smile
    • damartyn Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:35
      Zmień nastawienie i będzie Ok😉
    • ichi51e Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:39
      a gdzie jesteś?
      • swiecaca Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:52
        Teneryfa
        • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:56
          Teneryfa jest piękna! Nie podoba ci się? Na Kanarach nie jest duszno, tam zawsze jest przyjemnie, bo ocean daje rześkość. Jest mnóstwo do zwiedzania, dobre jedzenie (przynajmniej w knajpkach, nie wiem jak w hotelu).
          • agniesia331 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:31
            I w hotelu zawsze ba śniadanie jest Cava ( nasze Oroseco) ,kolacja to mnóstwo owoców morza. Jedzenie lepsze niż w Hiszpanii ( byłam 5 razy) I Włoszech. A południe jest cudowne. A północ za to zielona bardzo. Mój syn zakochany w Hoszpanii i Włoszech stwierdził że na Kanarach jest najpiękniej
            • astomi25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:58
              Teneryfa to tez Hiszpania 🤭
              • simply_z Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:23
                chodzi jej o kontynent, potwierdzam.
            • bergamotka77 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 19:50
              agniesia331 napisała:

> I w hotelu zawsze ba śniadanie jest Cava ( nasze Oroseco) ,kolacja to mnóstwo o
              > woców morza. Jedzenie lepsze niż w Hiszpanii ( byłam 5 razy) I Włoszech. A połu
              > dnie jest cudowne. A północ za to zielona bardzo. Mój syn zakochany w Hoszpanii
              > i Włoszech stwierdził że na Kanarach jest najpiękniej

A Kanary to jaki kraj? big_grin
            • ginger.ale Re: Zła na siebie- wakacje 10.08.22, 09:00
              agniesia331 napisała:

Jedzenie lepsze niż w Hiszpanii ( byłam 5 razy).

🧐
        • rosapulchra-0 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:04
          Długi lot?? Cztery godziny to długi lot?
          • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:06
            Pięć i pół, wróciłam właśnie. Tak dla mnie to długi lot, partner mnie namówił, ja chciałam taki lot godzinę - półtorej.
            • bergamotka77 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:28
              50.minut masz do Gdańska to akurat.
          • karme-lowa Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:22
            rosapulchra-0 napisała:

> Długi lot?? Cztery godziny to długi lot?
            >
            5,5h
          • karme-lowa Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:23
            rosapulchra-0 napisała:

> Długi lot?? Cztery godziny to długi lot?
            >
            I wyobraź sobie, że dla niektórych to długi lot.
          • purchawka2020 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 07:54
            Dla mnie byłby długi, dodać do tego dojazd do lotniska (u mnie dwie godziny), upierdliwe korowody lotniskowe...wychodzi tak z 8 godzin podróży.
            • astomi25 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 08:00
              Dla mnie to tez dlugi lot.
              Nienawidze.
              Wiec rozumiem autorke jak najbardziej.
        • agniesia331 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:24
          Byłam w costa adeje. Cudowne i Las Anericas i Los Christianos. I 1 z najlepszych w Europie parków wodnych. Najlepsze wakacje ever
          • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:39
            Ja też byłam w Costa adeje, cudownie było, nie wiem jak tam się może nie podobać.
            • sandy_cheeks Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:59
              Ja od wczoraj tu jestem i jak na razie bardzo ok. Lot nam się wydłużył, bo samolot był zmieniany, ale jak już dotarliśmy to jest super 😊
              Btw, był ktoś w siam park? Bo się w czwartek wybieramy, warto?
              • astomi25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:05
                Warto.
              • alfa36 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 17:58
                A hotel godny polecenia?
        • hanusinamama Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:15
          Cudnie. Nie ma upałów, wiaterek wieje. Ocean cudny...miłego pobytu.
    • krolewska.asma Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:40
      Długi lot na tydzień
      Ja tydzień na miejscu dochodzę do siebie po długim locie dopiero potem zaczynam wypoczynek
      • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:46
        Zależy co dla kogo go znaczy długi lot. Dla mnie długi lot jest na Kanary, dostaje cholery w samolocie, nie mogę usiedzieć. Nie wyobrażam sobie lecieć nigdzie dalej. Musieliby mnie uśpić na czas lotu. Za każdym razem jak lecę na Kanary czy Maderę to sobie obiecuję, że robię tę głupotę ostatni raz i nigdy więcej big_grin
        • ichi51e Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:48
          mój rekord to 36 godzin w pociągu typu podmiejski.
          • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:50
            O matko! Szacun, czyli ja się nie nadaję do podróżowania.
          • karme-lowa Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:24
            ichi51e napisała:

> mój rekord to 36 godzin w pociągu typu podmiejski.
            >
            Mój 56h🥴
        • triss_merigold6 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:20
          Dla mnie pięciogodzinny lot na Kanary to żaden problem, resetuj mnie perspektywa bycia za chwilę tuż nad oceanem. A Teneryfa jest piękna, na północy chłodniej i bardziej pochmurno.
        • bergamotka77 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:25
          O to nie jest długi lot smile Leciałam ciurkiem kilkanaście godzin albo z małą przesiadką do miejsca docelowego.
          • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:43
            Szacunek, że wytrzymujecie kilkanaście godzin w samolocie. Ja nie daje rady, nie mogę, cholera mnie bierze.
            • ichi51e Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:56
              raz tak miałam - w 7 godzinie myślałam ze oknem wyskocze
            • 3-mamuska Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:07
              zwyczajnamatka napisał(a):

> Szacunek, że wytrzymujecie kilkanaście godzin w samolocie. Ja nie daje rady, ni
              > e mogę, cholera mnie bierze.

Serio ,mnie to zawsze i dziwi i śmieszy ze dorośli ludzie nie mogą wysiedzieć. Co ci nie pasuje siedzisz, zjeść coś ,wypijesz ,poczytać książkę posłuchać muzyki czy obejrzeć film, popatrzeć przez okno wyjść do toalety i koniec lotu.
              • ichi51e Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:18
                wydaje ni się ze nie jest to racjonalne tylko bardziej jakaś lekka psychoza. Myśle ze obsługa jest szkolona i wyczulona na objawy bo stewardesa natychmiast podeszła i zagadala czy nie mam ochoty na cos do jedzenia
                • 3-mamuska Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:23
                  Całkiem możliwe ze to jakiś objaw.
                  Ale ostatnio leciał obok nas facet ( po drugiej stornie przejścia na szczęście )kręcił się wiercił i mamrotał ze mu niewygodnie ze go gniecie, plecy bolą. Ze nie ma jak usiąść ze stopy nie ma jak trzymać. Jakaś masakra. Normalnie jak rozpieszczony dzieciak . Dorosły chłop, a posiedzieć nie może. Myśle ze to taki typ co przed tv wiecznie rozwalony na sofie leży pan wygodnicki.
              • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:24
                No nie mogę, ciasno mi, niewygodnie, wszystko mi przeszkadza i denerwuje. A jak się jeszcze dzieci drą, to już mam ochotę powiedzieć - proszę tu zatrzymać, ja wysiadam smile
                Nie wyobrażam sobie dłuższego lotu, na prawdę. W autobusie i pociągu też tak mam. Mogę długo podróżować, ale pod warunkiem, że ja kieruję, a w samolocie mnie raczej do sterów nie dopuszczą big_grin
              • amast Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:31
                > Serio ,mnie to zawsze i dziwi i śmieszy ze dorośli ludzie nie mogą wysiedzieć.

Powyżej 5 godzin? Jak ktoś nie przesypia większości czasu to raczej nie siedzi ciurkiem. To nawet niezdrowe jest. Ja z lotów dłuższych niż 3h najlepiej pamiętam gadanie o głupotach w grupach zlokalizowanych w różnych miejscach samolotu. Na stojąco smile
                • mamkotanagoracymdachu Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:37
                  amast napisała:

> > Serio ,mnie to zawsze i dziwi i śmieszy ze dorośli ludzie nie mogą wysied
                  > zieć.
                  >
                  > Powyżej 5 godzin? Jak ktoś nie przesypia większości czasu to raczej nie siedzi
                  > ciurkiem. To nawet niezdrowe jest. Ja z lotów dłuższych niż 3h najlepiej pamięt
                  > am gadanie o głupotach w grupach zlokalizowanych w różnych miejscach samolotu.
                  > Na stojąco smile

Jezuuuu, to jest bardziej wkurwiajace niż te dzieci nieszczęsne, jak Ci ktoś wisi nad głowa i gada pół lotu. Nie rób tak.
                  • amast Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:43
                    Nad jaką głową? W B777 czy innym A380 naprawdę jest mnóstwo miejsc, w których można sobie stanąć i pogadać z dala od siedzących ludzi. A czymś mniejszym to bym się w dłuższy lot nie wybrała, bo bym się bała (bo ja to się ogólnie boję latać) sad
        • hanusinamama Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:16
          A proszę cię. moja wtedy 2,5 latka po całym locie byłą rozczarowana...ze to juz i wysiadamy. Pani z siedzenia obok zapytała podejrzyliwie "co jej Pani daje".
          Długi lot to ja miałam do Bostonu...a nie na Kanary
          • mamkotanagoracymdachu Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:38
            Dokładnie, długi lot to Wietnam albo zachodnie wybrzeże USA.
          • leosia-wspaniala Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 09:19
            >Długi lot to ja miałam do Bostonu...a nie na Kanary

Pff... Długi lot to jest do jest do Sydney, a nie do Bostonu! Kto da więcej?
            • mid.week Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 18:29
              leosia-wspaniala napisał(a):

> >Długi lot to ja miałam do Bostonu...a nie na Kanary
              >
              > Pff... Długi lot to jest do jest do Sydney, a nie do Bostonu! Kto da więcej?

Niektórzy jak odlecieli balonem kilka miesięcy temu, tak jeszcze nie wrócili
        • kloi0505 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 06:14
          < Za każdym razem jak lecę na Kanary czy Maderę to sobie obiecuję, że robię tę głupotę ostatni raz i nigdy więcej big_grin>

Zanieś paragon do jakiejś siedziby PiS-u. Może polscy podatnicy zwrócą ci kasę i jeszcze dopłacą za niedogodności związane z baaaaardzo długim lotem.
          • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 07:36
            Tak zrobię, dzięki za wspaniałą radę!
            wink
    • clk Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 21:49
      Współczuje, lata temu na własne życzenie wkręciłam sie w wakacje z koszmaru (pomroczność miałam, mówię to sobie do dzisiaj). Wylądowałam na włoskiej wiosce z rodzina i przyjaciółmi ex.
      Na całe 2,5 tygodnie. Całe 2,5 tygodnia były niekończącym sie koszmarem- wróciłam na własne życzenie do pracy wcześniej z ogromnym uśmiechem na ustach smile
      • eliszka25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:04
        Jak to ludzie się różnią - ja tam na włoskiej wiosce mogłabym spędzić całe wakacje. Byleby było dobre jedzenie, wino i miłe towarzystwo. W sumie, to jak bym miała jedzenie i wino, to i bez towarzystwa bym mogła taki urlop mieć 😄.
        • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:09
          Ja też! Uwielbiam włoskie maleńkie miasteczka. Mogłabym zostać na zawsze.
          • eliszka25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:12
            Co roku jedziemy do jakiejś małej miejscowości we Włoszech. Najlepiej gdzieś nad morzem albo stosunkowo niedaleko.
            • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:14
              Polecisz coś małego i klimatycznego? Najlepiej niedoskonałego i z babciami na balkonach? No i oczywiście przy morzu?
              • simply_z Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:20
                tak, Ragussa na Sycylii
                • leosia-wspaniala Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:08
                  Ragusa mała big_grin ? Chyba w porównaniu z Tokio, bo już na polskie warunki to niekoniecznie, przecież to miasto ponad 60-tysięczne. I do morza też jednak kawałek.
                  • simply_z Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:21
                    e mała, nic tam nie ma, serio, bardzo zacisznie, Modica tez mi się podobała
              • eliszka25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:21
                Zwykle wynajmujemy domek gdzieś na uboczu, nie w samej miejscowości, żeby było jak najspokojniej. Co roku gdzie indziej, ale zwykle na Sardynii. W tym roku chciałabym coś w okolicach Nebidy. To taka mała mieścina na skale, przepiękna, z widokiem na morze, plaże niedaleko, ale wieczorem jest trochę turystów, którzy przyjeżdżają na lody i jedzenie. Jednak babcie w oknach i na krzesełkach przed sklepem jak najbardziej są 😁.
                • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:37
                  Dzięki Eliszka, nie byłam jeszcze na Sardynii.
                  • eliszka25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:59
                    Ja od kilku lat jestem w Sardynii zakochana, więc weź poprawkę na to, że mogę nie być całkowicie obiektywna 😉.
              • homohominilupus Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:28
                zwyczajnamatka napisał(a):

> Polecisz coś małego i klimatycznego? Najlepiej niedoskonałego i z babciami na balkonach

U mnie w hiszpańskim pueblo jest taka babcia i uwierz, juz mamy jej dość. Nic się kuzwa nie ukryje. Nikomu jueves przepuści, nawet rowerzystom.
                Monitoring babciowy.
                • homohominilupus Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:28
                  *nie przepuści
                • eliszka25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:57
                  Bo na stałe, to jest co najmniej wkurzające. Na wakacjach, to folklor 😁.
            • em_em71 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:18
              Właśnie na takiej siedzę. Jest cudnie, cisza, kogut pieje, dziki, lisy, ptactwo rozmaite tuż za progiem, morze, szerokie na wpół dzikie plaże,
        • clk Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:46
          Ja tez - ale nie z tym towarzystwem smile byłam jedyna osoba pracująca (oprócz ex) i większość szeroko pojętej rodziny i znajomych spała do wieczora narzekała i to tyle. A idiotyczny ex mówi „ale fajnie”. Jeśli pojechalabym teraz w to samo miejsce byłoby lepiej smile
          • eliszka25 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 04:24
            Aaa, no z kiepskim towarzystwem, to wszędzie jest byle jak. W takich okolicznościach też bym pewnie chciała uciec.
    • eliszka25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:09
      Zmień nastawienie i będzie dobrze. Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale da się. Usiądź ma spokojnie, pomyśl o pozytywach i na nich się skup. Jak będziesz się skupiać tylko na tym, co ci nie pasuje, to zmarnujesz sobie wakacje, a rykoszetem dostanie rodzina.

Udanego urlopu mimo wszystko!
    • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:10
      Też jadę jutro na wakacje nie z moich marzeń, ale zostałam przegłosowana przez rodzinę. Na moich wakacjach codziennie będzie temperatura 10 stopni i ciągły deszcz, loty w środku nocy i 4 razy w ciągu 2 tygodni zmieniane miejsce zamieszkania, żeby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca. Wczoraj kupowałam porządną kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe🤷‍♀️.
      • eliszka25 Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:14
        O nie, wakacje w deszczu, to chyba bym zbojkotowała. Mróz i śnieg nie jest problemem, lubię zimę, ale 10 stopni i deszcz!!?? Po moim trupie 😱
        • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:16
          No wiem…
          • simply_z Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:20
            gdzie jedziesz?
            • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:49
              Islandia.
              • ginger.ale Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 22:59
                Zazdro 💙
              • angazetka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:03
                Moje marzenie.
                • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:14
                  Nie no super, ale obczajcie jaka tam jest pogoda…
                  • simply_z Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:19
                    no ale teraz to chyba najlepsza pora...w sensie w miarę "ciepło", czerwiec też jest super
                  • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:31
                    Pogoda jak pogoda, trzeba się tylko dobrze ubrać. Fajną masz rodzinkę, że chcą tam jechać, podobno jest pięknie. Moja rodzinka by mnie przegłosowała w drugą stronę, musiałabym jechać sama.
                    • simply_z Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:32
                      e myślę, że warto tam pojechać, chociaż raz w życiu, cudna przyroda
                  • nenia1 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 00:04
                    a ja cię rozumiem, deszcze, wiatry i 10 stopni to nie jest pogoda która mnie zachęca. Tylko, że u mnie partner jest podobnego zdania, więc Islandię odkładamy na kiedyś tam, choć piękna. Pamiętam dobrze Norwegię w deszczu, zimnie i bez "takich atrakcji" w ładnej, słonecznej pogodzie.
                    I to jednak ma przełożenie na to jak się zwiedza, odpoczywa, ładuje akumulatory czy prozaicznie robi zdjęcia czy filmy.
                  • agiq Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 08:04
                    Temperatura niska ale po dwóch dniach tego już tak nie odczuwasz. Deszcz jest a za godzinę go nie ma, zresztą jak będziecie się przemieszczać to w jednym miejscu jest w drugim już nie. Najważniejsze to mieć coś przeciwwiatrowego bo silny wiatr przy deszczyku nawet małym wyziębia. A jak nie wieje i wyjdzie słońce to przy 12 stopniach masz wrażenie że gorąco, serio. Byliśmy w czerwcu było bosko.
                  • pocieszka Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 19:30
                    ania_z_zielonymii napisał(a):

> Nie no super, ale obczajcie jaka tam jest pogoda…
                    Na zwiedzanie akurat, możne chodzić i się nie zgrzać smile A, i bardzo polecam wszelkie pływalnie, my byliśmy parę lat temu końcem września a i tak wymoczyliśmy się w otwartych basenach, zasilanych gorącymi źródłami smile
              • zwyczajnamatka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:27
                ania_z_zielonymii napisał(a):

> Islandia.

Ło, zazdroszczę, super!
              • mashcaron Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:38
                I jeszcze wybrzydza 🙄 w dudzie się poprzewracało:p

Ps. Czekam na zdjęcia 😁
                • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:41
                  👍😛
      • panna.nasturcja Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:09
        Coś czuję, że Twój urlop by mi pasował smile
      • karme-lowa Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 08:52
        Zazdroszczę Islandii😊. Fotki wysyłaj.
      • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 13.08.22, 00:11
        Jednak jest pięknie. Mamy też trochę szczęścia, na razie ani kropli deszczu i dużo słońca. Widoki takie, że czacha dymi. Co za dziwny, kosmiczny świat.
        Na zdjęciach:
        1. Złoty wodospad
        2. Gejzer
        3. Oczko wodne w szczelinie międzykontynentalnej, w którym topiono niegdyś kobiety za czary, nieślubne ciąże i krzywoprzysięstwo
        4. Jezioro w nieczynnym wulkanie
        5. Widoki z auta

A jeszcze przed nami najpiękniejsza plaża świata (Czarna plaża), wieloryby, wulkany, lodowce i kąpiele w Błękitnej Lagunie.
        Mieszkamy w pięknym miejscu. Samotny dom wśród wzgórz pełnych owiec i koni.
        Za nami już Rejkjavik i prawie cały Złoty Krąg.
        Jeśli macie w planach Islandię, to GORĄCO polecam.

• mashcaron Re: Zła na siebie- wakacje 13.08.22, 00:12
          No i widzisz?? Spełniasz właśnie moje marzenie 😁 wiedziałam, że będzie pięknie 😍
          • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 13.08.22, 00:18
            W rzeczy samej jest pięknie. Rejkjavik mocno trzyma stronę LGBT - dużo tęczy na budynkach, urzędach, stacjach benzynowych i szkołach🙂
            • mashcaron Re: Zła na siebie- wakacje 13.08.22, 00:22
              Bardzo się cieszę że jednak Ci się podoba smile
              Też się wybiorę, jak mi córa trochę jeszcze podrośniesmile
              • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 13.08.22, 00:25
                Koniecznie, nie zawiedziesz się🙂 Ja już planuje zimowy powrót na zorzę.
                  • ania_z_zielonymii Re: Zła na siebie- wakacje 13.08.22, 00:38
                    No fajni, fajni😛 U mnie jeszcze jasny dzień za oknem i młoda godzina (22:38).
                    • mashcaron Re: Zła na siebie- wakacje 13.08.22, 00:42
                      Bardzo fajni, wokalistę to bym zjadła :p
                      Niedawno byli dosłownie za płotem, na festiwalu Pink Pop, słuchałam z okna i plulam sobie w ryj, że w ogóle nie sprawdziłam kto ma być na tym festiwalu 🙄 dla nich przeżyłabym obleśne, spocone ciała obcych ludzi wokół mnie :p
    • zamiokulka Re: Zła na siebie- wakacje 08.08.22, 23:13
      A dlaczego miejsce ci się nie podoba? Pytam, bo nigdy nie byłam.
      Ja jestem nad polskim morzem i pogoda jest wspaniała. Przyjechaliśmy prosto z pobytu nad jeziorem wdzydzkim, był upał więc wykąpane za wszystkie czasy.
      Żal będzie wyjeżdżać. Kocham wakacje!
    • ida_listopadowa Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 07:12
      Swieca, wydaje mi sie, ze jestes po prostu zmeczona i cale to pakowanie i wybieranie sie jawi ci sie jako koszmar.
      Z drugiej strony, jakos tak zawsze jest, ze im bardziej ci sie nie chce jechac, tym lepsza wycieczka! po prostu nie masz oczekiwan. Wyspisz sie i bedzie fajnie, zobaczysz!
      • swiecaca Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 09:10
        To prawda. Jutro mamy zaplanowaną długą wycieczkę, może mi się odmieni.
    • primula.alpicola Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 07:57
      Zamieńmy się, ja Ci udostępnię polską wieś, ze stawem, lasem, kotami, psem i monitoringiem sąsiadki, i pojadę za,Ciebie na tę ftu! Teneryfę, chcesz?😁
      • swiecaca Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 09:08
        Teraz bym się zamieniła, serio. Tylko loteria pogodowa mnie powstrzymuje przed spędzeniem urlopu w Polsce a muszę mieć dużo wcześniej zarezerwowane. W zeszłym roku byłam w polskich górach i 8/10 dni lało.
        • sandy_cheeks Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 09:28
          Może po prostu wejdź na Google Maps i polukaj co warto by odwiedzić w okolicy, żeby choć trochę skorzystać z urlopu. Kilka dni temu miałam podobne rozkminy (tadam, też aktualnie wizytuję Teneryfę). Nie miałam ochoty na ujowy lot wizzair, bez perdyliona dokupionych udogodnień, ale ostatecznie wyszło bardzo ok - było kilka wolnych rzędów i mogliśmy się przesiąść na wygodniejsze miejsca.
          Hotel wybierałam na pałę trochę sugerując się ceną, jak po fakcie zaczęłam czytać opinie w necie, to aż mnie telepało ze złości. Na szczęście te negatywne imo były mocno przesadzone, a my dostaliśmy akceptowalny apartament, czysty i bez robaków (jak niektórzy opisywali).
          Teraz muszę ogarnąć atrakcje, bo pojechaliśmy bez żadnego przygotowania, miałam trudne emocjonalnie czasy przed tymi wakacjami i ziobro siły i ochoty na jakiekolwiek przygotowania 😕 Wszyscy jeszcze śpią, a ja siedzę z Google i sprawdzam, co by dziś odwiedzić w okolicy, żeby choć trochę poznać wyspę. Pogoda na najbliższe dni ma być spox, z tego co pokazywała jedna forumka, to nawet chłodniej niż w Londynie 🙃
          • swiecaca Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 16:19
            My się wybieramy na Teide i do Siam parku. Jak chcesz jeździć po wyspie to zorientuj się w samochodach na wynajem, jest problem bo ich brakuje, w pobliskim punkcie zaoferowali mi dopiero na sobotę.
            Nasz urlop miał być raczej hotelowo- basenowe, dlatego rozstroiło mnie że hotel to moloch jak z karykatury z tlumami ludzi jeden na drugim. Ale dziś już znaleźliśmy spokojniejszy basen i powietrze nie jest takie parne jak wczoraj. Upału tu nie ma
    • anilorak174 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 17:20
      Współczuję. Poszukaj pozytywów, to chyba jedyne pozostaje.
      Ja w tym roku zarządziłam że wakacje po mojemu. Na razie jestem zadowolona, chociaż mocno wieje.
      Rok temu mialam urlop taki jakby go wcale nie było. Kwatera w gorach ale z dokoptowanymi znajomymi w ostatniej chwili bo miało być super. Było sztywno i drętwo.
    • memphis90 Re: Zła na siebie- wakacje 09.08.22, 18:50
      Oj, pomyśl sobie, jak bardzo zazdroszczą Ci koleżanki z pracy i polowa ematek - i zaraz poczujesz się lepiej!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka