Dodaj do ulubionych

Ból lędźwiowego

12.08.22, 07:39
Jesteśmy od kilku dni w hotelu, materace twarde, books nas plecy w lędźwiowym odcinku. Początkowo myśleliśmy że męża boli od noszenia drewna ( przed wyjazdem), ale on dźwiga ciężary na siłowych ćwiczeniach,więc trochę dziwne, no, załóżmy, że źle chwytal. Teraz ja też tak mam. Jeszcze trochę tu będziemy, czy coś da się zrobić i czy to w ogóle możliwe że twardy materac takie coś powoduje? Ja od dziś wdrażam jogę, ale nie wiem czy wystarczy.
Obserwuj wątek
    • gama2003 Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 08:31
      Możliwe, że materac. Pewnie jest zupełnie inny niż Wasz domowy. Miałam kiedyś na wyjeździe podobny problem, tylko z za miękkim materacem. Doslownie zapadałam się i chyba robilam w nim kształt własnej sylwetki.
      Tez się nie wysypialismy, uciekalam na kanapę w salonie nierozkładaną, była twardsza.
      Na wyjeździe malo mozecie, ale moze kupicie gdzies twardą piłeczkę. Do rozmasowywania bolacych miejsc - piłeczkę miedzy ścianę a bolący punkt i masować zmieniając docisk.
      Może trochę pomoże.
    • ichi51e Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 08:34
      nie chce straszyć ale moja ciotka dwa tygodnie leczyła się "na korzonki" zanim się okazało ze ma złamany kręgosłup.
      • extereso Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 08:51
        I tak oboje złamalibyśmy bez żadnego incydentu 😁?
    • 35wcieniu Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 08:37
      Jak jest bardzo twardy a w domu macie miękki to możliwe.
    • extereso Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 08:52
      Dzięki, dziewczyny piłeczkę postaram się kupić, zrobię serie jogi no i zobaczymy co dalej. W domu kręgosłupy nad nigdy nie bolą, stąd zdziwienie 😊
      • 35wcieniu Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:13
        Z piłeczka uważaj. Tzn możesz używać ale nie masuj bezpośrednio kręgosłupa tylko okolice.
    • alpepe Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:12
      Jak masz możliwość, obróć materac o 180 stopni, może to jest przyczyną, że strefy są na odwrót.
      • extereso Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:38
        Ale chodzi o to że na drugą stronę czy że głowa w miejsce nóg?
        • alpepe Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:48
          Tak
        • alpepe Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:49
          Głowa w miejsce nóg.
          • extereso Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:56
            To może spróbujemy dziś bez przestawiania materaca, bo wygląda na bardzo ciężki i rama łóżka jest mega głęboka.
            • alpepe Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 10:03
              Możecie sami się ułożyć do góry nogami big_grin Na pewno łatwiej, tylko może się to wydawać dziwne i ciężko będzie zasnąć.
              • extereso Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 10:13
                Chyba od tego zaczniemy.
    • mashcaron Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:16
      Oj możliwe. W maju pojechaliśmy do IT i na prośbę teściowej nocowaliśmy u teściów na obrzydliwe twardym i jakimś takim dziwnym w konstrukcji materacu, że chodziliśmy cali połamani jeszcze że dwa tygodnie po powrocie do domu.
      A w domu wcale nie mamy jakiegoś wyjątkowo miękkiego materaca:p
      • extereso Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:39
        No to chyba to. 😅
    • eliszka25 Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:49
      Możliwe, jak najbardziej. Prawie zawsze na wyjazdach bolą mnie plecy. Doraźnie, gdy w nocy z bólu nie mogę zasnąć, pomaga podłożenie małej poduszki pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Poza tym ćwiczenia rozciągające rano i wieczorem, masowanie - najlepiej mieć dwie piłeczki „jeżyki” do pilatesu. One są na tyle miękkie, że można się na nich położyć i porządnie rozmasować bolące miejsca. Jedna piłeczka tenisowa czy inny „jeżyk” też się nada, ale wtedy lepiej masować się „o ścianę”, żeby mieć większą kontrolę nad siłą nacisku. Tylko masujesz mięśnie wzdłuż kręgosłupa, nigdy sam kręgosłup. Mnie pomaga też codzienny spacer z kijkami. Nordic walking jest świetnym ćwiczeniem na mięśnie tułowia. Joga jak najbardziej też się nadaje.
      Udanego urlopu!
      • extereso Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 09:57
        Dzięki 😊
    • snakelilith Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 10:11
      Ja kiedyś ratowałam się podkładając pod prześcieradło poduszki z hotelowych leżaków. Takie, na całą długość leżaka. Trochę pomogło.
      • extereso Re: Ból lędźwiowego 12.08.22, 10:14
        O, możemy podłożyć takie pledy, mamy w szafie. Mężowi ból już minął dziś rano, u mnie gorzej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka